• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بلیط یک طرفه به مریخ ...

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
اینکه ناسا در حال حاضر به فکر اعزام انسان به فضا باشد با دو مشکل روبرو است. اول اینکه این سفر بسیار گران است و دوم اینکه این سفر بسیار بغرنج خواهد بود. فردی که بلیط این سفر را خواهد داشت هرگز به زمین برنمیگردد. و این یک بلیط یک طرفه است. فقط یک طرفه...

Abc new مقاله جالبی در این زمینه تهیه نموده است.

یک بازنشسته سازمان فضایی ناسا به نام James C. McLane اظهار داشت که هم اکنون سفر انسان به مریخ امکان پذیر است و جهان نیز از آن حمایت خواهد کرد.

ولی یک مهم در این بخش وجود دارد. او میخواهد یک سفر یک طرفه انجام شود. او میگوید این به اندازه یک سفر تنها به کوهها ضمانت در برگشت دارد . مردم همچنان به کارهای خطرناک در روز زمین میپردازند و این بار میتوانند این خطر را بر روی مریخ داشته باشند.

" من نمیتوانم فکر کنم که داوطلبان کمی برای این منظور داشته باشیم." در زمانی سفر به ماه و برگشت از آن دشوار و نشدنی بود ولی امروزه این عمل انجام میشود. من باور دارم که این سفر انجام شدنی است وی هم اکنون بر روی ایده بلیط یک طرفه پافشاری دارد. وی میگوید ما تا بیست سال آینده تکنولوزی برگشت از کره مریخ را نخواهیم توانست به طور کامل به دست آوریم پس برای به دست اوردن آن بایستی این خطر را پذیذفت و بلیط یک طرفه بهترین راه است.

آیا ایده های James C. McLane دیوانه وار است و یا مردم دیوانه ای وجود خواهند داشت برای این هدف؟

...​

sfc-ruth-580x435.jpg

Sergeant First Class William H. Ruth III contemplates his current duty in a barren landscape in Afghanistan, and says he's willing to lead a human mission to Mars.​

...​

سایتهای دیگری هم این موضوع را مورد بحث قرار دادند و پا را فراتر گذاشته و افرادی که برای این سفر انتخاب شده اند را معرفی میکند

سایت Universe Today هم به این موضوع پرداخته است و با توجه به گزارشات مختلف و مقاله یک نویسنده اسپانیایی در پابلیکو این چنین اعلام میکند

استوار دوم Ruth در نظر دارد تا بعد از یک انجام وظیفه بی حاصل در افغانستان اینک خود را برای هدایت اولین گروه اعزامی بشر به سوی مریخ آماده کند!

پس از اعلام نظر McLane در مورد ایده اش در مورد اعزام انسان به مریخ و انتشار مقالاتی در این زمینه، Javier یک روزنامه نگرا در اسپانیا ،اطلاعاتش در مورد سربازانی که خود را برای این سفر کاندید کرده اند فاش میکند." این سربازان در مراحل آماده شدن برای اعزام به مریخ هستند"

SFC William Ruth میگویند خودش و مردانی که در دسته 101 هوابرد هستند آماده انجام این عملیات میباشند. آنها میدانند که در این سفر شانس کمی برای برگشت و زنده ماندن خواهد داشت ولی اظهار میدارند که " ما فداکاری برای ارتباط با سیاره دور افتاده مریخ انجام خواهیم داد و این برای رسیدن به یک شرایط بهتر برای همه انسانها میباشد"

mb-mars-3.thumbnail.jpg

Ruth میگوید این سفر یک سفر یک طرفه خواهد بود و ما میدانیم که برگشتی در آن نخواهد بود ولی ما با ایده McLane موافق نیستیم. ارتش حاضر نخواهد بود که سرباز خود را به تنهایی به این سفر بفرستد. ما گروه آماده ای هستیم و میدانیم که گذشته خود را باید فراموش کنیم. سفر یک طرفه و ایده بلیط یک طرفه ایده ای واقعبینانه است ولی سفر یک نفره ایده ای واقعبینانه نیست و نباید ناسا بر روی آن پافشاری کند.

SFC William میگوید در روزمره افراد زیادی از مردم در زندگی ریسک میکنند و با اینکه میدانند این ریسک ها شانس کمی برای زنده ماندن انها به وجود خواهد آورد ولی این کار را میکنند. ما نیز این سفر را پذیرفته ایم. ما و مردان تیم ما از همه علائق خود خداحافظی خواهیم کرد و به سمت دنیای ناشناخته پرواز میکنیم. پروازی طولانی و یک طرفه...

Ruth پانزده سال سابقه فعالیت در ارتش را دارد و میگوید. تصاحب سرزمین های یکدیگر در دنیای کنونی بغرنج است و امید است تا آینده برای انسانها بهتر باشد.

...​

dsc002651-580x435.jpg

3rd Platoon at Fire Base Ter-Wa, April 2008. SFC Ruth is first on the left.​
...​

" من در شگفت هستم! چه کسی به عنوان اولین بشر زمینی به شرکای غیر زمینی مان دست خواهد داد؟ او میگوید این میتونه یک شروع باشه برای اتحاد انسانها واحترام به یک حیات غیر زمینی! امروز ما نمیتونیم چیزی در مورد این قضیه بگیم. ولی این رو زمانی که به یک دنیای جدید رسیدم از من بپرسید".

فعالیتهای ناسا از سالیان گذشته بر روی فرستادن انسان بر روی زمین آغاز شده است. فرود موفقیت آمیز فضا پیمای فونیکس باعث افزایش اعتماد به نفس و تلاش دانشمندان شده است و شمارش معکوس برای این منظور هم اغاز شد.

منبع : آریامیهن

Tahmine

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين1
شهر
اصفهان
دانشگاه
صنعتي اصفهان
رشته دانشگاه
مكانيك
پاسخ : بلیط یک طرفه به مریخ ...

منم شنيدم(فقط شنيدم)كه الان داوطلبان براي سفر به مريخ بايد توانايي‌هاي زيادي كسب كنند. اينا بايد حدود 2 سال تو يه محفظه كه محيط مريخو شبيه سازي كردن بمونن. قبلشم يه تعهدنامه ازشون ميگيرن كه فقط در صورتي كه در شرف مرگ بودن و حالشون وخيم بود ميارنشون بيرون. به جز اون اگه خودشون التماسم بكنن حق بيرون اومدن ندارن!

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

نظرتون چیه ؟ تا کِی امکان داره ما بتونیم آدم به مریخ بفرستیم ؟
به نظرِ من خیلی غیر ممکن و دور نیست . الان اگه آدم بخواد بره مریخ ، با سرعتِ صوت حدود دو سال تو راهه فقط . پس یعنی یه سفرِ رفت و برگشت 5 سالی طول میکشه .
تو این مدت خیلی مشکلا پیش میاد ؛ مشکلای روانی برایِ فضانوردا ، سوخت و ...
خب اگه مشکلِ سرعت فضاپیما حل بشه ، مشکلِ دیگه ای میمونه که مانع فرستادن آدم باشه ؟ :-? و به نظرتون ناسا بودجه اختصاص میده برایِ فرستادن آدم به مریخ ، یا پروژه های مهم تری هستن ؟
به نقل از TFire :
منم شنيدم(فقط شنيدم)كه الان داوطلبان براي سفر به مريخ بايد توانايي‌هاي زيادي كسب كنند. اينا بايد حدود 2 سال تو يه محفظه كه محيط مريخو شبيه سازي كردن بمونن. قبلشم يه تعهدنامه ازشون ميگيرن كه فقط در صورتي كه در شرف مرگ بودن و حالشون وخيم بود ميارنشون بيرون. به جز اون اگه خودشون التماسم بكنن حق بيرون اومدن ندارن!
من یه چیزی درباره ی این شنیدم . چن نفر داوطلبُ دو سال پیش تو یه محیطی با شرایط فضاپیما گذاشتن . هر روز اونا باید صب زود بیدار میشدن ، یه مدت طولانی تخقیقات انجام میدادن . شرایط افتضاح . غذاها همه قرص و ... ارتباط با خانواده و بقیه هم خیلی کم !
بعد روانشناسا اینا رو کنترل میکردن که از نظر روانی چقد لطمه خوردن .

• لایک
امتیازات: TMNT

TMNT

علی‌سینا
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی

من که فکر میکنم با وجود ربات های امروزی که همه کار واسه انسان میکنن چرا باید خود انسان پاشه بره اونجا؟؟؟

همین ماه هم نباید میرفتن! خود ربات ها میتونن حتی کار هایی بکنن که انسان نمیتونه!

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

به نقل از Xperia :
من که فکر میکنم با وجود ربات های امروزی که همه کار واسه انسان میکنن چرا باید خود انسان پاسه بره اونجا؟؟؟

همین ماه هم نباید میرفتن! خود ربات ها میتونن حتی کار هایی بکنن که انسان نمیتونه!
آره منم موافقم . عکس برداری ، نمونه برداری ، همه ی اینا رو رباتای فضاپیما میتونن انجام بدن .
راس میگیا ... اصن قصدشون از فرستادنِ آدم چی هست ؟ :-? :-?

• لایک
امتیازات: TMNT

TMNT

علی‌سینا
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از نرگس² :
آره منم موافقم . عکس برداری ، نمونه برداری ، همه ی اینا رو رباتای فضاپیما میتونن انجام بدن .
راس میگیا ... اصن قصدشون از فرستادنِ آدم چی هست ؟ :-? :-?

از اونجا که معلومه میخوان قدرت خودشون رو به بقیه کشور ها نشون بدن! رقابت میکنن!

الکی نیست که این همه هزینه! حتما دلیلی داره!

بالا