• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

باشگاهی در غرب لندن

وضعیت
موضوع بسته شده است.
  • شروع کننده موضوع

bl0ker

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب شیراز
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
91
مدال المپیاد
برنز المپیاد زیست سال 90
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
زیست شناسی
شرلوک هولمز خسته بر روی بالشت مورد علاقه اش لم داده بود، که واتسن، توجه کاراگاه را به خود جلب کرد.

دکتر واتسن: هولمز من امروز قصد عضویت در یک باشگاه قدیمی را داشتم، اما نشد. واقعا قوانین مسخره ای دارند. همان بهتر که نشد!

شرلوک هولمز: چه قوانینی دوست من؟

دکتر واتسن: در ابتدای امر از من خواستند که چشمانم را ببندم. دو جعبه پیش رویم گذاشتند و توضیح دادند که پنجاه گلوله قرمز و پنجاه گلوله سبز به طور تصادفی در این دو جعبه ریخته شده است. از من خواستند که درب یکی از دو جعبه را باز و گلوله ای بر دارم. من گلوله را بر داشتم و چشم بند را باز کردم. گلوله ای که در کف دست من بود، رنگی به سرخی خون داشت. گفتند: " شما مردودید، دوست عزیز! " همه اش شانس است هولمز. شانس! اگر گلوله سبز بود، من حالا به عضویت آن باشگاه لوکس در آمده بودم.

شرلوک هولمز: برایت متاسفم اما نظر من را بخواهی می گویم همه اش شانس نیست. در واقع شانس کم ترین نقش را ایفا می کند.

دکتر واتسن: منظورت چیست هولمز؟

شرلوک هولمز: آیا باشگاه باب میل تو باشگاهی نیست به نام لویی در غرب این شهر؟

دکتر واتسن: به خاطر خدا هولمز! تو از کجا می دانی؟

شرلوک هولمز: ها ها ها! این بار استنتاجات من نبودند، علم به موضوع بود. واتسن تو بازیچه بوده ای، گول ات زده اند، درست مثل یک کودک! این باشگاه معروف است به این کار و همه اش زیر سر منشی آن است. او حقه ای دارد که تنها افراد باب میلش پذیرفته خواهند شد. افرادی به لوکسی خود باشگاه. چه بخواهی و چه نخواهی تو تصمیم گیرنده نخواهی بود.

دکتر واتسن: چه حقه ای؟

شرلوک هولمز: این را باید خودت بفهمی دوست من. به من بگو که چند گلوله و به چه رنگی در هر جعبه بوده است؟
59a0bfc9dceaeb439e6b52e546c360ed.jpg

Pegi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
پاسخ : باشگاهی در غرب لندن

یعنی ما باید بگیم که چند گلوله و به جه رنگی در هر کدوم از این جعبه ها بوده؟

Pegi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان

ممکنه منشیه تو یکی از جعبه ها 2تا قرمز و یه سبز وتو اون یکی 3 تا قرمزو4 تا سبز گذاشته اونوقت طرف کمترینشانیوواسه پیروزی داشته.
واسه بهترین شانسم برعکس اینو گذاشته

monajem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک
شهر
اراک
مدال المپیاد
کامپیوتر-طلا
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

ا گلوله سبز را در یکی از جعبه ها و 49 گلوله سبز و50 گلوله قرمز در جعبه ای دیگر. در اینصورت شانس طرف زیاد میشود حدود 75 درصد

اگر هم برعکس باشد شانس کم میشود(یعنی حالتی که الان برای واتسون اتفاق افتاده) حدود 25 درصد

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا