• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کودک [و] نوجوان؟

• شروع کننده موضوع

DarkLightI

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علّامه‌حلّی۳
شهر
طهران
سال فارغ التحصیلی
1406
سلام
تقریبا همه ما عباراتی مثل (روانشناسی کودک و نوجوان) (کتاب کودک و نوجوان) (مجله کودک و نوجوان) و از همه مهم تر (رده سنی کودک و نوجوان) رو بار ها شنیدیم
ولی آیا واقعا کودک و نوجوان واقعا در یه سطح قرار دارن که ویژگی های یکسانی دارند که این دو رو نه جدا از هم، بلکه کودک و نوجوان به حساب میارن؟
آیا تمایلات، خواسته ها، نیاز ها و طرز فکر پسربچّه ی ۸ ساله با یه خرس گنده ی ۱۵ ساله برابره؟
آیا با توجّه به شرایط و اقتضائات نوجوانان و هوشیاری بیشترشون نسبت به یک کودک، حق نوجوان ها این نیست که رده ای اختصاصی و جداگانه از کودکان در اختیار داشته باشن و روانشناسی، کتب یا مجلاتشون مشترک با کودکان نباشه؟
نظراتتون در این مورد رو اینجا بیان کنید.

melina03

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
سلام
تقریبا همه ما عباراتی مثل (روانشناسی کودک و نوجوان) (کتاب کودک و نوجوان) (مجله کودک و نوجوان) و از همه مهم تر (رده سنی کودک و نوجوان) رو بار ها شنیدیم
ولی آیا واقعا کودک و نوجوان واقعا در یه سطح قرار دارن که ویژگی های یکسانی دارند که این دو رو نه جدا از هم، بلکه کودک و نوجوان به حساب میارن؟
آیا تمایلات، خواسته ها، نیاز ها و طرز فکر پسربچّه ی ۸ ساله با یه خرس گنده ی ۱۵ ساله برابره؟
آیا با توجّه به شرایط و اقتضائات نوجوانان و هوشیاری بیشترشون نسبت به یک کودک، حق نوجوان ها این نیست که رده ای اختصاصی و جداگانه از کودکان در اختیار داشته باشن و روانشناسی، کتب یا مجلاتشون مشترک با کودکان نباشه؟
نظراتتون در این مورد رو اینجا بیان کنید.
نه...
من نوجوانم خاهرام کودک..
دهنم صاف شده اقا..
دهنم صاف شدهههههه
هیچ غلطی نمیتونم بکنم چون یاد میگیرن

• شروع کننده موضوع

DarkLightI

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علّامه‌حلّی۳
شهر
طهران
سال فارغ التحصیلی
1406
نه...
من نوجوانم خاهرام کودک..
دهنم صاف شده اقا..
دهنم صاف شدهههههه
هیچ غلطی نمیتونم بکنم چون یاد میگیرن
خب ربطش چیه؟
الان مثلا اگه همون کتاب ها و فیلم هایی که خواهرات میخونن و میبینن رو به تو بدن که بخونی و ببینی یا با تو با لحنی که با خواهرات حرف می زنن حرف بزنن یا در جواب سوالاتی که برات پیش میاد، جواب های ساده و کودکانه ای رو بدن که به سوالات مشابه خواهرات میدن، آیا سرخورده نمیشی؟ آیا لازم نیست به تو نگاه بالغانه تری نسبت به خواهرات داشته باشن؟ موضوع تاپیک ایناست

god of teasing

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیمارستان فارابی
شهر
کلمه
سال فارغ التحصیلی
1404
خب ربطش چیه؟
الان مثلا اگه همون کتاب ها و فیلم هایی که خواهرات میخونن و میبینن رو به تو بدن که بخونی و ببینی یا با تو با لحنی که با خواهرات حرف می زنن حرف بزنن یا در جواب سوالاتی که برات پیش میاد، جواب های ساده و کودکانه ای رو بدن که به سوالات مشابه خواهرات میدن، آیا سرخورده نمیشی؟ آیا لازم نیست به تو نگاه بالغانه تری نسبت به خواهرات داشته باشن؟ موضوع تاپیک ایناست
البته من فقط از کتابا خبر دارم ولی
وقتی میگن کودک و نوجوان
صرفا دست نوجوان 15 ساله (یا بقول شما خرس گنده!)
نمیان یه توپ دارم قلقلیه بزارن!
رده بندی داره خودش
ا ب ج د ه
که الا من خرس گنده(!) باید بیام از ه استفاده کنم
و شما از د
تقسیم بندی شده منتها جدا نشده
حالا شما ببخشید به جامعه !
فعلا مشکلات بیشتری داره کشور رو خط خطی میکنه

بالا