• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بیست و هشتمین کنگره سراسری قرآن کریم سمپاد

• شروع کننده موضوع Thea
  • تاریخ شروع
  • شروع کننده موضوع

Thea

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
nyb
سال فارغ التحصیلی
1405
تجربیات و اطلاعات من از بیست و هفتمین کنگره قرآن کریم سمپاد

معمولا اواسط سال تحصیلی بخشنامش برای مدارس ارسال میشه ، در دو شاخه هنر های آوایی و مفاهیم

هنر های آوایی شامل حفظ ویژه / قرائت / حفظ عمومی

مفاهیم شامل اینفوگرافی/پادکست/کلیپ (در دوره قبل با موضوعات خودباوری و تمدن سازی)

شما با توجه به استعداد و توانمندی هاتون در یکی از رشته ها میتونین شرکت کنین و بعد از ثبت نام در سامانه کنگره اثرتون رو بارگذاری کنین

میتونین فردی یا گروهی شرکت کنین

با توجه به زمانبندی کنگره معمولا اواسط تابستان نتایج اعلام میشه ، ازینجا به بعد در مورد روند رشته مفاهیم / اینفوگرافی اطلاع دارم اما اگه فردی در مورد باقی رشته ها سوالی داشت میتونم راهنمایی کنم

بعد از اعلام نتایج که برگزیدگان هر قطب اعلام میشن نفرات اول و دوم برگزیده هر قطب به مرحله کشوری راه می یابند

براتون یسری کلاس های آموزشی آنلاین برگزار می کنن که بسیار عالی هستن و پیشنهاد میکنم از دستشون ندین ، در دوره قبل توسط یکی از اساتید دانشگاه هنر اصفهان برگزار شد

به طور خلاصه در این کلاس ها شما مبانی پایه هنر که برای خلق اثر ارزشمند نیاز دارین مثل رنگ شناسی و ترکیب بندی و زبان بدن و بومی سازی ... بهتون آموزش داده میشه و گفت و گو هم در کلاس در جریانه و جو خوبی داره و آثار بررسی و تحلیل میشه و شما می تونین اثر جدید خلق کنید یا همون اثر قبلی رو ارتقا بدین یا در کل با همون اثر قبل وارد مرحله کشوری بشین ، در نهایت اثر نهایی شما در یک جلسه اختصاصی با استاد تحلیل و بررسی میشه و در نهایت اثر نهاییتون رو در سامانه بارگذاری می کنین

بخشنامه روند و شیوه برگذاری مرحله کشوری برای مدارس ارسال میشه ، هر دوره یکی از استان ها میزبان هست و مرحله کشوری به صورت حضوری اونجا برگزار میشه و در دوره قبل میزبان اولیه تهران بود که به دلیل وضعیت تهران ، به گلستان تغییر کرد و در گرگان و دانشگاه فرهنگیان برگزار شد

که خب مرحله کشوری طی ۳ روز برگزار میشه و در این ۳ روز بچه ها تو خوابگاه مستقر هستن ، محیط دانشگاه فرهنگیان هم محیط قشنگ و خوبیه به نسبت و به هر استان یا چند تا استان یه اتاق داده بودن و اتاقا به اندازه کافی بزرگ بودن و به هر کدوم از بچه ها پک روتختی و ... نو دادن و خب از لحاظ بهداشتی خوب بود و به تغذیه ها هم خیلی رسیدگی میشد و صبحونه و ناهار و شام هم تو سلف برقرار بود

و از کادر و بچه های هر استان وقتی می رسیدن استقبال خیلی خوبی میکردن و بهشون کیف هدیه میدادن که توی کیف یه بسته بهداشتی هم بود

و خب یه اورژانس هم همیشه تو محیط دانشگاه برای اطمینان بود (البته که دانشگاه دقیقا رو به روی بیمارستانه)

و خب برنامه ۳ روزه در دوره قبل به این شکل بود که اول یه کلاس ویترای داشتیم که تفریحی بود و بعد کلا با سالن کنار دانشگاه در رفت و آمد بودیم چون مسابقه اونجا برگزار میشد

و خب روند مسابقه به صورت خلاصه به این صورت بود که اول روند رو برامون توضیح دادن ، ما باید ائتلاف تشکیل میدادیم که هر کدوممون وزیر یه وزارت بودیم کلا ۶ یا ۷ تا وزارت میتونستیم انتخاب کنیم و به متوسطه اول و دوم دو تا سوال مختلف دادن بعد هر کدوم یک غرفه داشتیم و اونجا همفکری و صحبت می کردیم و طی ۳ روز به ما یسری برگه شامل آیه های مربوطه دادن که بهشون فکر کنیم و به نتیجه برسیم برای جواب

و خب هر روز چند تا میز گرد تشکیل میشد تا نتایجمون رو از اون برگه ها بیان کنیم در واقع مناظره داشتیم ، بعد از همه این ماجرا ها بهمون کاغذ رنگی و مقوا و ... دادن که غرفمونو تزئین کنیم

و بعد از اینکه زمانمون تموم شد باید آماده میشدیم تا بچه ها و مسئولین و ... بیان و از غرفمون بازدید کنن و باید نظرشونو جلب می کردیم (توی این کنگره وزیر آموزش و پرورش کشور ، رئیس سمپاد و ... حضور داشتن)

بعد از این هم رای گیری انجام میشد و هر کدوم میتونستیم به دو تا گروه رای بدیم

در نهایت دو گروه برگزیده از هر متوسطه با هم به مناظره می پرداختن و مناظرشون هم رای گیری میشد و در نهایت گروهی که بیشترین رای رو داشته باشه برنده میشه

که خب دلم براتون بگه که بچه های قم برنده شدن

و در کل ۵۰ امتیاز اثرتون داره ، گروه اول ۴۵ امتیاز گروه دوم ۲۰ گروه سوم ۱۵ اگر اشتباه نکنم

در واقع برگزیدگان نهایی بر اساس امتیازاتی که بدست آوردن مشخص میشن ممکنه یکی که از گروه سوم هست امتیازش از یکی که گروه اول هست بیشتر بشه چون اثرش امتیاز بیشتری گرفته

۱۰ امتیاز هم امتیاز سرپرست هاتون هست(هر گروه یه سرپرست داشت که خب کار خاصی نمیکردن فقط نظارت داشتن روی بحث هاتون و راهنماییتون میکردن و فکر کنم همه سرپرستا اون ۱۰ امتیازو دادن)

و خب در نهایت اختتامیه در تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار شد و برگزیدگان اعلام شدن و خب تموم

و در نهایت اما نظر خودم راجب کنگره : به نظرم حتما شرکت کنین ، در اکثر مسابقاتی که برگزار میشه اون خاطرات و تجربه ها و آدمایی که باهاشون آشنا میشی ارزشمندن نه صرفا برد و باخت

تجربه ۳ روز تو خوابگاه بودن (و تحمل غذای خوابگاه :)))) ، ارتباط با بچه ها ، دوستای خوب ، دیدن استعداد و توانایی های دیگران و سنجش خودت در یه سطح نسبی کشوری ، اینکه ببینی کجای کاری...

بودن در کنار آدمایی با عقاید و فرهنگ های مختلف

و البته مهم تر از همه ، صحبت و دیدار با آدم های مهم کشور و مسئولین

"که قطعا انگیزتو برای رفتن بیشتر میکنه:)

بالا