• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

در خیابان چگونه از خودم دفاع کنم؟!

• شروع کننده موضوع TOM VF81
  • تاریخ شروع

Sanaii

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
؟؟؟آباد
سال فارغ التحصیلی
1400
رشته دانشگاه
دامپزشکی
مامان بزرگم میگفت قدیما دخترا تا احساس میکردن یکی دنبالشونه یه سنگ محظ احتیاط تو دستشون میگرفتن تا آماده حمله باشن، البته الان تو خیابون سنگ کجا پیدا میشه ، به نظر من فقط باید دونده خوبی باشی اگه هم کسی میتونه شوکر گیر بیاره خیلی خوبه ولی غیر قانونیه
باید تا میتونه درگیر نشد و معذرت بخواد،چون واقعا دیگران رو آروم میکنه، اگه هم نشد که یکی بزنی و در ری، دفاع شخصی هم به این زودی جواب نمیده باید خیلی حرفه ای باشی که خشکت نزنه و همه چی یادت نره😂

*100RA*

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
جایی که اگه اورژانس اجتماعی بیاد چارتا اتوبوس آدم جمع میکنه میبره
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
ندارم متاسفانه
من مشتو ب چاقو ترجیح میدم راستش
ی ذره کلاس ورزش رزمی بری میتونی از پس خیلی از این دزدا و علافای نو پا بربیای...
والا من دیدم حوصلش سر رفته بود اومده بود یقه کشی یارو
فوتش میکردی باد می‌بردش
کلا جرئت نمیکنن سمت پسرا بیان
زورشون به دخترا میرسه اونم دیگه الان اکثر دخترا همراهشون یه چیزی دارن

*100RA*

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
ندارم متاسفانه
مامان بزرگم میگفت قدیما دخترا تا احساس میکردن یکی دنبالشونه یه سنگ محظ احتیاط تو دستشون میگرفتن تا آماده حمله باشن، البته الان تو خیابون سنگ کجا پیدا میشه ، به نظر من فقط باید دونده خوبی باشی اگه هم کسی میتونه شوکر گیر بیاره خیلی خوبه ولی غیر قانونیه
باید تا میتونه درگیر نشی و معذرت بخواد،چون واقعا دیگران رو آروم میکنه، اگه هم نشد که یکی بزنی و در ری، دفاع شخصی هم به این زودی جواب نمیده باید خیلی حرفه ای باشی که خشکت نزنه و همه چی یادت نره😂
به شوکر مجوز میدن

melina03

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
کلا جرئت نمیکنن سمت پسرا بیان
زورشون به دخترا میرسه اونم دیگه الان اکثر دخترا همراهشون یه چیزی دارن
سه ماه پیش ب ی پسر 17 ساله تجاوز کردن محظ اطلاعت...
پسر دختر نداره..

*100RA*

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
ندارم متاسفانه
سه ماه پیش ب ی پسر 17 ساله تجاوز کردن محظ اطلاعات...
پسر دختر نداره..
نه آخه بستگی داره
میبینی یه اکیپن طرف رو تو کوچه خلوت میگیرن خفتش میکنن اون بحثش جداس

*100RA*

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
ندارم متاسفانه

hypnos

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
انتظار...
144084_549_he7d.jpg

گودرط و ازمط 😎

*100RA*

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
ندارم متاسفانه

Strangers

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
0000
استفاده درست از اغلب سلاح های سرد نیاز به آموزش ویژه داره چون با توجه به محلی که با سلاح آسیب می‌زنید ممکنه انواعی از عوارض رو به دنبال داشته باشه که منجر به مرگ بشه و در این صورت شما قتل عمد مرتکب شدید.
عمل دفاع از خود ار نظر قانونی در ایران دارای شرایطی هست و یکی از اون شرایط متناسب بودن واکنش با عمل انجام شده است برای مثال شما نمی‌تونید کسی گه خواست کیف شما رو بدزده با چاقو بکشید.
حمل سلاح سرد چندسالی هست که جرمه و اگر توی اماکن عمومی و دولتی مثل بیمارستان یا مترو از شما بگیرن قطعا باهاتون برخورد قضایی میشه.
اغلب افرادی که از سلاح های سرد استفاده می‌کنند نحوه درست استفاده رو بلد نیستن چه برای دفاع چه برای حمله، آسیب های برگشت ناپذیری معمولا به شما وارد میشه.
سلاح های سرد که حمل میکنید باید متناسب با توان فیزیکی رزمی شما باشه چون ممکنه به راحتی برعلیه خودتون استفاده بشه.
ورود و فروش انواع سلاح و وسایلی که عضو سلاح های جنگی به حساب بیان ممنوعه شوکر باتوم اسپری فلفل حمل و استفاده ازش جرم داره.
اغلب اسپری فلفل هایی که وارد کشور میشه بالغ بر نود درصد فیک و یا تاریخ مصرف گذشته هست که خود این ویژگی باعث میشه واکنش متفاوتی در فردی که روش استفاده می‌کنید به وجود بیاد،از بی اثر بودن گرفته تا کوری و شوک های آلرژیک.
استفاده از شوکر نیاز مند اموزشه هم از نظر شدت انرژی الکتریکی هم از نظر مدت برخور. و تماس هم از نظر محل از این جهت ممکنه باشوکر شما طرف رو به کما ببرید یا حتی ممکنه خودتون دچار شوک بشید بجای طرف مقابل.
بهترین وسیله برای دفاع از خود به شرطی که استفاده ازش رو بلد باشید باتوم تلسکوپی ۳ تیکه و تلفیقی از ورزش رزمی جودو و کیک بوکسینگ هست.

سوای بحث هیجانی و حرفای بیهوده و فرض های مزخرف،با برخورد حقوقی که ممکنه ازتون بشه هم آشنا باشید و اگر سلاح سرد حمل میکنید از نحوه استفاده ازش حتما مطلع باشید.توی دعوا های فیزیکی و لفظی با مردم کلاس رزمی به کار نمیاد چون ماهیت کلاس های رزمی برای دعوا راه انداختن و شارلاتان بازی نیست بلکه در نهایت منجر به تقویت واکنش صحیح در زمان خطر و دفاع از خود میشه. کلاس رزمی رفتن منجر به این نمیشه شما دعوا کار وحشی بشید اتفاقا روحیه مسخره بازی و دعوا های سطحی رو در شما کاهش میده، باعث میشه ازخودتون بهتر دفاع کنید همین.

SinaSabetifard

کاربر فوق‌فعال
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1403
تلگرام
اینستاگرام
من 2 سال کلاس دفاع شخصی رفتم و کمربند سبز بودم تازه
دان 5 که اندازه سن من فقط دوران دان بودنش بود گفت ببینید چاقو دیدید فاز بر ندارید که مثلا یچیزی بلدید
راه داشت فرار کنید ، راه نداشت مسالمت امیز حلش کنید
هر کاری کنید ، هر تکنیکی بزنید ، بازم زورتون به اون چاقو نمیرسه
ولی چیز جالبی که اونجا یاد گرفتم یسری گارد های محترمانه بود(یعنی هم یجور متواضعانه گرفتی ولی در اصل یه گارد تبدیل دفاع به حمله بودش)
اون 2 سال خیلی قشنگ بود و تمرکز و صبرم خیلی بالاتر رفت

melina03

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
مث اسب دویدن...

ولی واقعا ب چثه طرف باید نگاه کنین... اگه گنده باشه دویدن جواب میده...
از این جوون بیکاران بود ک ب دزدی رو آوردن اگه رزمی بلد باشین از پسش بر میاین...
ولی همون مسالمت آمیزه بهترین حالته.. البته من ترجیح میدم ی تیکه از کلیه ام بره تا مثلا چند ده ملیون ایفون😂

zeynabgol

به گِلِ انجمن نِشَسته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
بچه ها اینا همه عالیه دونستنش ولی اصلش به اینه که توی اون لحظه خشکتون نزنه و یادتون بیاد این نکات رو.

golden babe

slay,bitch
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
+
سال فارغ التحصیلی
1402
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
اپتومتری
من انقد فیلم جنایی و پرونده قتل دیدم تقریبا اینا برام اوکیه

zeynabgol

به گِلِ انجمن نِشَسته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
یه چیزی الان خاله‌م داشت میگفت، دوران دانشجوییش یه دوستی داشته که خیلی خوشگل بوده. این فرد مذکور تعریف میکرده که وقتی در دوران دبیرستان بوده(فهمیدین چی شد؟) یک نفر توی خیابون تلاش کرده ایشون رو بدزده، بدین شکل که به زور سوار ماشین کرده این دختر رو. این فرد هوشی سمپادی نشان داده و همین که فهمیده یارو یه حالت مریض‌طور داره، جیغ نزده و خیلی خوشگل نشسته همونجا و شروع کرده حرف زدن، از خانواده ش بدگفته و یه چیزایی گفته انگار خودشم میخواسته بیاد با یارو. میگفته تو هیجان انگیز ترین اتفاق زندگی منی و این یه فرصته واسم اینا:))
یه ده دقیقه همونجور حرف میزده یارو هم هی دور دور میکرده و میگفته آها، اره، که اینطور...

آخرش دختره ازش خواسته ببردش درِ خونه شون تا وسایلشو جمع کنه با هم برن. (البته اینم بگم که یارو بیمار روانی بوده ها، ادم عاقل این طور خر نمیشه) این فرد هم دختره رو برده دم یه خونه ای(همینجوری یه خونه ای دختره آدرس داده) و پیاده شده و الفرار.

کلا به نظرم زیرکانه اومد، شاید برای شما هم اتفاق بیفتد:))

Sanaii

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
؟؟؟آباد
سال فارغ التحصیلی
1400
رشته دانشگاه
دامپزشکی
یه چیزی الان خاله‌م داشت میگفت، دوران دانشجوییش یه دوستی داشته که خیلی خوشگل بوده. این فرد مذکور تعریف میکرده که وقتی در دوران دبیرستان بوده(فهمیدین چی شد؟) یک نفر توی خیابون تلاش کرده ایشون رو بدزده، بدین شکل که به زور سوار ماشین کرده این دختر رو. این فرد هوشی سمپادی نشان داده و همین که فهمیده یارو یه حالت مریض‌طور داره، جیغ نزده و خیلی خوشگل نشسته همونجا و شروع کرده حرف زدن، از خانواده ش بدگفته و یه چیزایی گفته انگار خودشم میخواسته بیاد با یارو. میگفته تو هیجان انگیز ترین اتفاق زندگی منی و این یه فرصته واسم اینا:))
یه ده دقیقه همونجور حرف میزده یارو هم هی دور دور میکرده و میگفته آها، اره، که اینطور...

آخرش دختره ازش خواسته ببردش درِ خونه شون تا وسایلشو جمع کنه با هم برن. (البته اینم بگم که یارو بیمار روانی بوده ها، ادم عاقل این طور خر نمیشه) این فرد هم دختره رو برده دم یه خونه ای(همینجوری یه خونه ای دختره آدرس داده) و پیاده شده و الفرار.

کلا به نظرم زیرکانه اومد، شاید برای شما هم اتفاق بیفتد:))
عجب دلی داشته واقعا من بودم همون موقع غش میکردم احتمالا 😂

نام مرکز سمپاد
شهیداژه ای
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1402
دانشگاه
UI
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
روی دویدنتون کار کنین و عین من کصخل بازی درنیارید بیوفتید دنبال این سارق موتوریا. مسلحن ۹۰ درصدشون

بالا