• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کتاب های پرپری

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی
قبل تر ها اهل کتاب تر بودم. کتاب گاهی خاصیتش این است که ببندیش خیره شوی در دور دست ها و خوب تر بنگری که حالت دگر شود.
اين تاپیک باشد.
باشد که بیشتر بخوانم.

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی
پائولا اثر ایزابل آلنده
این کتاب را صوتی گوش دادم (۱۸ساعت)
هرچند این روش را بهترین روش برای خواندن این کتاب نمیدانم اما راحت و ارزان ترین راه بود
ماجراجویانه ترین روش آن بود که آن را از کتابخانه ای که تا به حال نرفته ام گیر میاروردم.
علتی که سراغش رفتم یک جمله 《پائولا دخترم اگر تو میتوانی این شرایط سخت را مقاومت کنی من هم این چنین فراق بی قواره را تاب خواهم آورد 》بود.
اما در نهایت چیزی که نصیبم شد علاقه فراوان به بیماری های نادر است و البته درباره فمنیست هم بیشتر فهمیدم و حس خوب شادی حتی در این متن بسیار غم آلوده.
در گذشته کتاب دیگری از آلنده خوانده و حسابی کیفور شده بودم.
کتاب های آلنده پر از داستان های ریز و درشت است.
شخصیت او برون گرا و با اعتماد به نفس و پر شوق و اشتیاق برای زندگی هستند. بیشترین تاثیر کتاب های او ایجاد یک شادی مانا در دلم است.
مطلب جالب در کتاب هایش باور او به ژنتیک در شخصیت شناسی آن هم در ۳۲سال پیش است.(بیش از ۱۲۰ ژن در شخصیت اثر دارد اعم از ژن های هرمونی و غیر هرمونی)
او معتقد است یک زن سختی هایی می کشد باید برای همه روشن شود. به نوعی فریاد درد مشترک در نوشته هایش می بینم. او در سال ها پیش فعالیت های فمنیستی اش را در شیلی آغاز کرده و از تجاربش به شکلی واقع‌گرایانه و طنز سیاه می گوید.تا برای دیگر جوامع و زنان عبرتی باشد‌.
انسان های عجیبی که در این داستان وجود دارند جذابیتی خاص دارند که مرا به خنده می اندازند.
همینطور خود آلنده از بیان افکار احمقانه اش و اشتباهاتش خجالتی نمی‌‌کشد.
در هنگام درد با تخیل سعی می کند خودش را آرام کند و درد روحیش را کمتر کند برایم جالب بود من هم برای تسکین همین راه گریز را روا میدارم
یه جای کتاب آمده مشخص است که صاحب قبلی این خانه خوشبخت بوده است زیرا که خاطراتش در جای‌جای خانه زنده است برای من جالب بود چون در زمان غم بعضی خاطرات خوبم را به نوعی پاک کردم.
برای لذت و فهم بیشتر این کتاب :
عکس پائولا (به نظرم واقعا زیباس)
سانتیاگو پایتخت کشور شیلی است.
کشور شیلی واقع در قاره آمریکای جنوبی است.
معنی پیله ور نزدیک به دستفروش یا دوره گرد است.
اگر توانستید این کتاب را بدون تحقیق بخوانید‌.
کمی اسپویل🙄
این کتاب ذهن مرا راجب آتانازی(مرگ موقرانه) خیلی مشغول کرد.
ارتباط روحی مادر و فرزند به شکلی عمیق در کتاب نمایان است

بالا