• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

افزایش دقت

• شروع کننده موضوع .#C
  • تاریخ شروع
  • شروع کننده موضوع

.#C

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
سال فارغ التحصیلی
1666
سلام.من در مدارس سمپاد تحصیل میکنم و کلاس دهمم
درسم هم بقیه میگن خوبه و خودمم تلاش زیادی دارم و کلا سرم تو کتابه ولی یه مشکل دارم اونم اینه که سر جلسه امتحان کم دقتی میکنم و ۲۵ صدم ۲۵ صدم نمره از دست میدم که یهو نمره‌ام میشه ۱۸ درحالی که توقع ۲۰ داشتم البته برای خودم نمره زیاد مهم نیست و همین که میبینم سوالات رو بلدم کافیه و حتی معلم ها هم منو میشناسن که سر جلسه امتحان اشتباه های ساده ای میکنم ولی متاسفانه ملاک برای والدین همین نمره ها هست و اصلا هم دوست ندارم توضیح بدم من بلد بودم و کم دقتی کردم برا همین نمره‌ام شده مثلا ۱۸ یه راهکار بگید سرجلسه سوالاتی رو که بلدم اشتب نزنم

zeynabgol

به گِلِ انجمن نِشَسته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
دقت کن خب.

از تکنیک های افزایش تمرکز استفاده کن.

ili

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
حوزه علمیه قم
رشته دانشگاه
شیطان پرستیِ آنتوان لاوی(ص)
بی خیال نمره و امتحان شو
برات فقط این مهم باشه که بفهمی
و سر امتحانا تا جایی می تونی نزار ذهنت از از سر امتحان بلندت کنه و به گذشته فکر کنه

s@rah

:-"
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۴
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1405
شدیدا اسپم:
من عضو شده بودم تا چند وقت جرئت نمیکردم تاپیک بزنم میترسیدم سوتی بدم؛ الان جدیدا با تاپیک زدن کارشونو شروع میکنن=))
یه جوری میگم جدیدا انگار خودم خیلی قدیمی ام... هنوز شش ماه هم نشده:-":))

رفع اسپم:
شاید به خاطر استرس باشه. سعی کنید استرستون رو کم کنید.
چند بار سوال رو بخونید

MRΣZA

کاربر حرفه‌ای
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ابهر
سال فارغ التحصیلی
1403
سلام
بعد از اینکه به همه‌ی سوالا ( یا حداقل سوالایی که جوابشون رو می دونید) پاسخ دادید، دو دور هم از اول سوالات و جواب ها رو بخونید تا مطمئن بشید درست جواب داده‌اید

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390
من یه مقداری بی‌دقت بودم اینجوری که یه عالمه ۱۹.۷۵ داشتم. اصلا انگار توان بی‌دقتی نکردن رو نداشتم. کی درست شدم؟ بعد از اینکه معلم حسابان بداخلاقمون گفت: ریاضی یعنی دقت. کسی که می‌گه من بلدم قط بی‌دقتی می‌کنم داره خودشو گول می‌زنه. و خب راستش بعدش دیگه دست از این فکر که «بلدم ولی بی‌دقتی می‌کنم» برداشتم و یاد گرفتم سوالاتو چند بار بخونم، و جواب‌هام رو حداقل دو بار کنترل کنم. به مرور زمان مشکل دقتم حل شد.

melina03

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
با ارامش جواب بده....عجله نکن... منم دقیقا همینم.... بعد از حل سوال چک کن.. یهویی و بدون دقت ن... مثلا واسه درسایی مثل فیزیک ی برگه بزار کنارت سوالا رو دوباره حل کن... ن ک بگی اینو ک مطمئنم درسته.... حتی کوچک ترین تقسیمارم دوباره حل کن... و مهم تر از همه تهش دوباره چک کن... البته یک بارم چک کنی حل. ولی با دقت...
امیدوارم خوب بدی از این ب بعد...

بالا