• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

The Gravestone Technique

• شروع کننده موضوع

Orelia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
0000
سلام به همه شما.
اول اینکه "تکنیک سنگ قبر" حس کردم شاید خیلی عنوان جالبی نباشه و بابت همین گفتم با همون اسم اصلیش جلو بریم :‌))

در هر مرحله از زندگی ممکنه مشغولیات، حواس‌پرتی‌ها و فشارهای ذهنی‌‌ باعث بشه ارزش‌‌گذاری روی اهداف، سخت و مبهم به نظر بیاد.
اگه در چنین موقعیتی قرار دارین، این تمرین می‌تونه کمک کنه: به این فکر کنید که بعد از سالها عمر باعزت، دوست دارید چی روی سنگ قبرتون نوشته بشه.
می‌تونه مربوط به نقش‌هایی باشه که داشتید یا ویژگی‌ها و صفاتی که به دست آوردید، But try to keep it simple and short as possible.
برای مثال : شخص A مادر خوب، دوست خوب و هنرمندی خلاق بود.
اگه تصمیم به اشتراکش اینجا گرفتید، سه تا از مهمترین چیزایی که می‌خواید نوشته بشه یا اینطوری در خاطر آدم‌ها بمونید بنویسید :‌)

اسدالهی

ilia asadollahi
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 4
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1403
همیشه دلم می خواست سنگ قبر نداشته باشم و قبرم یه جای گمنام وسط کوهستان باشه. ولی اگر قرار باشه جمله ای روی سنگ قبرم نوشته بشه، فقط یه جمله: «در اینجا انسانی عاقبت به خیر آرمیده است»
با اینکه باید سه تا میگفتم فقط همین برام مهمه.

• شروع کننده موضوع

Orelia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
0000
همیشه دلم می خواست سنگ قبر نداشته باشم و قبرم یه جای گمنام وسط کوهستان باشه. ولی اگر قرار باشه جمله ای روی سنگ قبرم نوشته بشه، فقط یه جمله: «در اینجا انسانی عاقبت به خیر آرمیده است»
با اینکه باید سه تا میگفتم فقط همین برام مهمه.
حالا هدف از این کار بیشتر اینه که آدم به این فکر کنه چی کار کنه که عاقبت به خیر بشه :‌د

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390
در اینجا کسی آرام گرفته که در تمام مدت عمر گزندی به کسی نرسانده و برای دوستان و آشنایانش شبیه یک خانه‌ی امن بوده.

(چقدر جذاب بود فکر کردن به اینکه دوست دارم چی باشم. و چطوری به خاطر آورده بشم. یادم آورد باید در چه مسیری حرکت کنم و چه تغییراتی در خودم ایجاد کنم.)

اسدالهی

ilia asadollahi
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 4
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1403
حالا هدف از این کار بیشتر اینه که آدم به این فکر کنه چی کار کنه که عاقبت به خیر بشه :‌د
راه برای هر کس فرق داره. من بیشتر می خوام در هر زمینه ای که هستم آدم خوبی باشم و بهترین خودم رو انجام بدم. در نهایت همیشه وقتی ناملایمات توی زندگی سراغم میاد همیشه به خودم اهداف نهاییم که همین عاقبت به خیری و خوب بودنه رو یاد آوری میکنم. آخه به نظرم اگر آدم همیشه بهترین خودش باشه میتونه به خیلی از خواسته هاش برسه. به همین خاطر دوست دارم این روی سنگ قبرم(اگر قراره داشته باشم) نوشته بشه.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
او هر چه را که میخواست دید، شنید، چشید، بوید و فهمید
و به هر اندازه که میتوانست خندید و گریست
جهان را گشت و حالا اینجا آرمیده

• شروع کننده موضوع

Orelia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
0000
ببینید بچه‌ها جون همه اینایی که می‌گید درست، ولی بیشتر جنبه تمرین هدف یابیش مهمه تا ادبی :pinchedfingers:کمک می‌کنه به اینکه دقیقا دست روی علایق و خواسته‌هامون بذاریم.

همه احتمالا (:-?) می‌خوایم خوشبخت و خوشحال و همه اینا از دنیا بریم و تا می‌تونیم هم تجربه‌های مفید و فان کسب کنیم، حالا سعی کنید دقیقا به اون کارایی فکر کنید که می‌خواید بکنید، مثلا شخص آ میگه من می‌خوام فلان کار رو به عنوان حرفه‌م داشته باشم و در زندگی شخصیم هم می‌خوام پدر و دوست خوبی باشم و با داشتن این سه تا چیز از دنیا برم. شخص ب می‌گه نه من پدر شدن برام الویت بزرگی نیست ولی مثلا دوست دارم معلم خوبی باشم (حالا در هر کانتکستی) و این برام ارزشمنده و می‌خوام معنای زندگیم باشه. خلاصه این از تمرین.
دیگه جواب "رضایت خدا و یاد نیک در خاطر مردم" عملا کمک زیادی نمی‌کنه، چون خیلی کارا می‌تونید بکنید که خدا و خلق خدا ازتون راضی و خشنود باشن.

» شخصیه؟ بله خیلی شخصیه، بابت همینم تاکید کردم "اگر تصمیم به اشتراکش گرفتید.." ولی در کل هدف از تاپیک تشویق به انجام دادن این تمرین فکری بود، فارغ از اینکه بخواید به اشتراک بذارید یا نه.

بالا