• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

خودتو خالی کن !

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
یه وقتایی هست که از خشم و تنفر پر میشین این پست راهکار هایی بر اون مواقع
...
غم، خشم، تنفر،... و همه ی احساسات منفی کاملا طبیعی ان
و خوب آسیب خاصی به انسان وارد نمی کنند تا زمانی که تو نحوه ی بروزش رو بلد باشی
ما نسلی هستیم که با ناصافی های جامعه زود تر آشنا شدیم تا قسمتی به خاطر سمپادی بودن تا قسمتی به خاطر جامعه ی برهنه ی امروزز و سایر عوامل محیطی و اکثر ما راه بروز احساساتمون رو بلد نیستیم
خیلی از ما حتی به اینکه احساساتمون رو بروز نمیدیدم افتخار میکنیم
( فلانی خیلی مغرور و شاخِ مثلا هیچ وقت نمیگه ببخشید )
( این ترند های مزخرف تا جایی پیش میرن که حتی سلف هارمم چیز شاخی محسوب میشه )
...
بگذریم که بخشی از نوجوون ها به خاطر توجه سلف هارم میکنن و...
...
من خودم یکی از اون هایی بودم که تجربه ی این موضوع رو داشتم روش های مختلف سلف هارم که گفتنشون اینجا اصلا مناسب نیس...
یکی تو زندگیم اومد و واقعا الهام بخشم شد و کمکم کرد که موضوع رو تا حدودی ترک کنم
...
تا اینجا چیشد؟
تا اینجا فهمیدیم که تو جامعه راه های منفی بروز احساسات بد رواج یافته
در حالی که راه های مثبت این کار احمقانه یا شاید لوث خونده میشه
خوب که چی ؟
از اونجایی که تو این سایت من کلی از این مدل پستا دیدم که نشون میداد کاربر بلد نیست از احساساتش چطور استفاده کنه تصمیم گرفتم یه سری راه های به اصطلاح احمقانه ی خودم رو براتون نام ببرم بلکم کسی بود که نجات یافت...
....
آخر همه هم یه کتاب معرفی میکنم که مربوط به موضوع اون پست. شما ها که از این تحربه ها و ایده های درخشان برای تخلیه درونیات دارید کمک کنید
....

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
#غم

بین احساسات منفی غم میتونه یه احساسا مادر باشه( اصطلاحات خودم ساز ). یعنی چی؟
یعنی غم میتونه تو وجود شما تبدیل به سایر احساسات منفی بشه غم میتونه باعث خشم تنفر یا انتقام بشه
حالا با غممون چه کنیم
...
۱. اولین اقدام اینه که از غمگین بودن خودتون خجالت نکشید. غم یه احساس طبیعیه ۲۵ صدم تو امتحان کم آوردید میتونید غم گین باشید. همونطور که یکی از عزیزانتونو از دست دادید و حق غمگین بودن دارید. پس غمگین بودن قسمتی از حق شماست. حتی می تونید بی دلیل غمگین باشید (در این صورت در اولین تایم ممکن به یه روانشناس مراجعه کنید )

۲. در غم شنا کنید. راستش اینو مفهومشو شاید یکم خوب نتونم برسونم.
وقتی قبول کردید که غمگینید سعی نکنید غمتونو کنار بزنید یا ته دلتون حفرش کنید
این راه حلش نیست و فقط شرایط و بدتر میکنید اگه ناراحتید خوب باشید چه اشکالی داره

۳. گریه کنید... دختر پسر یا هر کوفت دیگه ای... به خدا هیچ فرقی نداره ریدم تو دهن اون کسی که مرد بودن رو کرد آرمان جامعه ( لحث بحث فمنیستس نیست من کلا فمنیست رو کنار گذاشتم بحث بحث جنسیت زدگی ه )بعد گفت مردا که گریه نمیکنن. چرا نمیکنن
گریه طبیعی ترین عکس العمل به غمه پس اگه فک میکنید با گریه کردن خالی میشید گریه کنید با خیال راحت. اگه جلو جمع نمیتونید یه گوشه ی خالی پیدا کنید

۴. صحبت کنید. خیلی از آدما ابرازگر اند یعنی با بیان احساساتشون آروم میشن. یکی رو پیدا کنید که بهش اطمینان دارید و هدچه دل تنگتون می خواهد بهش بگید باور کنید این احمقانه یا سطحی بودن نبست و فرد مقالل قرار نیست با اطلاعات اکس قبلیتون، نمره ی کارنامه تون یا داستان از دست دادنتون برا شما تئوری توطعه درست کنه

۵. بنویسید ( این کاریه که خودم میکنم ) من جورنالینگ میکنم. خاطرات روزانه و ایده ها عقاید مو تو یه دفتدچه مینویسم. #دفتر_شما_سنگ_صبوری_که_توطعه_نمیکند

۶. حالا که یکم خالی شدید خوب وقتشه که منطقی تر به ماجرا فکر کنید ( منطقی نه با پارانویا!) و راه حل یا یک دلیل قانع کننده پیدا کنید

....
کتاب موضوع: سه شنبه ها با موری
یکم از روش اقتباسم داشتم تو متن ولی اصلش رو بخونید . قطعا می تونه ناجی خوبی باشه
...
راجب جورنالینگم قراره پست بنویسم ولی باز اگه سوالی داشتید بیاید پ.خ
اگه خواستید حرف بزنیدم بیاید پ.خ قول میدم نقشه ی قتلتونو نکشم

بالا