• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چطور خودمان را خر کنیم؟

چقدر در معرض خود‌خَر کردن هستین؟

• هیچی خیلی آدم منطقی هستم.

رای‌ها: 7 10.4%
  • کم و بیش، موقعی هم که انجامش میدم متوجهم.

رای‌ها: 39 58.2%
  • خیلی، میدونم ولی نمیتونم جلوش رو بگیرم...

رای‌ها: 5 7.5%
  • خیلی خَرَم!

رای‌ها: 16 23.9%

• رای‌دهندگان
    67
  • شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران
سلام :-"

تاحالا شده خودتون رو خر کنید؟ یا فریب بدین؟
تاحالا واژه خودفریبی رو شنیدید؟ بنظرتون اصلا خودفریبی چطوری اتفاق میفته و چقدر وجود داره؟

آیا وقتی خودمون رو خر میکنیم خودمون متوجهش هستیم؟

چکار میشه کرد که خر نشد؟

+چقدر خر :-"

a.khakpour77

گُم‌دَرسَر!!!
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5 تهران
شهر
فرز 1 بندرعباس/فرز 5 تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
مدال المپیاد
مدال که نه...اما سه تا مرحله یک دارم...
دو تا ادبی، ی زیست...
دانشگاه
علوم‌پزشکی تهران
رشته دانشگاه
ژنتیک
وقتی ی حقیقتیو‌ نمیخوای بپذیری و‌ باور کنی، حالا ب هر دلیلی، شروع میکنی ب فریب دادن خودت و تغییر واقعیت!
مثلاً کسانی ک عزیزی رو از دست میدن و نمیخوان باور کنن، شروع میکنن با خودشون میگن فلانی رفته سفر و ی روزی برمیگرده
اونقدر این دروغ رو با خودشون تکرار میکنن ک کم‌کم باورشون میشه طرف زنده‌ست
حتی گاهی بهش زنگ میزنن و وقعی میبینن گوشیش خاموشه، با خودشون میگن حتماً شارژش تموم شده یا جاییه ک آنتن نمیده

یا مثلاً کسی ک برای موفقیتش تلاشی نکرده و تبعاً ناکام میمونه، سعی میکنه تمام تقصیرات رو ب گردن دیگران بندازه،
انقدر تکرارش میکنه ک باورش میشه مقصر تمام ناکامی‌هاش دیگرانن و تنبلی خودش بی‌تأثیر بوده.

یا ی مثال دیگه، کسیه ک میفهمه همسرش بهش خیانت میکنه، اما برای این ک زندگیش از بین نره، ب روی همسرش نمیاره و سعی میکنه خودشو فریب بده ک آره من اشتباه میکنم و غیرممکنه همسرم همچین کاری کنه و اینا (البته این مورد در بین خانومای ایرانی شایع‌تره!)

در کل این خودفریبی گاهی خوبه و گاهی بد
گاهی مجبور میشیم برای تلطیف شرایط سختی ک در اون قرار داریم خودمونو فریب بدیم و گاهاً ی امید واهی نسبت ب آینده ب خودمون بدیم، ک همین باعث میشه مقاومت کنیم و از اون شرایط عبور کنیم

منم گاهی اجباراً خودمو خر میکنم
گاهی کمک‌کننده‌ست...

#بیایید_گاهی_خر_باشیم :))

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بندرعباس
سال فارغ التحصیلی
1402
رشته دانشگاه
برق
منم گاهی وقتا که تعدادشون هم زیاده این کارو انجام میدم اما یه سوال واسم پیش اومده آیا این که خودمون رو خر کنیم میتونه کمکی بکنه؟

نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد ۳
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
روان‌شناسی
متأسفانه زندگی آسوده و راحت و بی‌غصه فقط با خر بودن به دست میاد :/ هرچی از لاک خریت خارج شیم بیشتر روح و روانمونو مستهلک می‌کنیم. :-"

موازی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپاد شیراز
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
RWTH
رشته دانشگاه
مهندسی برق
راستش من همش فکر میکنم از بس خودمو گول زدم دیگه نمیتونم هیچ واقعیتی رو ببینم. و نتیجش هم اینه که خیلی خیلی حساس و زودرنج شدم. نمیدونم چطوری از -به قول بالایی- از لاک خریتم خارج شم...

Mαiα

Trα lα lα-
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
فرز 2
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
00
خیلی تو خر کردن خودم مهارت دارم=//
تا خری زندگی راحت تره و ترجیح میدم بیشتر اوقات خر باشم=/

Strangers

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
0000
در حدی خرم که پارسال با یه تیشرت گلدار سفید با گل های قرمز و یه شلوارک سفید خالخالی قرمز و یه دمپایی زرد رفتم مث جک تو تایتانیک کنار دریا وایسادم و غصه خوردم...
اینجا بود که خودم خر کردم تا حس جک تو لحظه ای که وایساده بود رو کشتی رو داشته باشم...فقط کمبود یک رز با آستین حلقه ای مشکی خال خال قرمز و شلوارک سفید خال خال مشکی و دمپایی قرمز به شدت حس میشد که از داداشم استفاده کردم...اوج خریت و خرکردن و ....
چه مهارتی<D=<D=<D=

آخرین ویرایش:

MmmSampadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1405
اگه خر خره پس من چیم
اما جواب سوال چگونه خودمان را خر کنیم
بسیار ساده به خودتان دروغ بگویید و سپس باورش کنید
چنبار که به خودت دروغ بگی و باهاش مثل حقیقت رفتار کنی دیگه برات عادی میشه یه مثال بزنم
خب فردا امتحان پیشرفت دارم
هیچی درس نخوندم(حقیقت)
با همون اموخته های قبلی هم خوب میشم(دروغ) پس درس نمی خونم(باور کردن دروغ) نتیجه‌شم که خودتون میتونین حدس بزنین
درکل پس از چندبار تکرار کردن این پروسه دیگه فرق بین دروغ و واقعیت رو تشخیص نمیدین دروغ هایی که به خودتون میگین جای واقعیت رو میگیرن و درمنجلاب گه و کثافت غوطه ور میشین مثه من
اگه خر خره توهم خری دیگه :-" :D

به این میگن خود را خر کردن :)

قاصدک آبی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1400
چرا به خر کردن های مثبت توجه نشده ؟
مثال:-" : اصلا تا وقتی که می تونم تفریحی مثل درس خوندن داشته باشم چرا باید برم سراغ اینترنت و وب گردی؟8-> :-/:))
+ شاید با تکرار کردن باورمون بشه (: بیایین امتحان کنیم :))

MarMari

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهسوار
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
زهی خیال باطل
دانشگاه
البرز
رشته دانشگاه
داروسازی
چرا به خر کردن های مثبت توجه نشده ؟
مثال:-" : اصلا تا وقتی که می تونم تفریحی مثل درس خوندن داشته باشم چرا باید برم سراغ اینترنت و وب گردی؟8-> :-/:))
+ شاید با تکرار کردن باورمون بشه (: بیایین امتحان کنیم :))
میخوام با این خر کردن خودمو با کتابام خفه کنم

Sarvenaz_H

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ساوه
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
خب حقیقتا فک کنم وقتی خودمونو خر میکنیم میدونیم واقعیت چیه و این خر کردن خودمون، یه جور لطفیه که در حق خودمون میکنیم تا بتونیم از چیزی که داریم راجبش دروغ میگیم سالم بگذریم؛ پس فکر نمیکنم بد باشه اگه در برهه ای از زمان این بلا رو سر خودمون بیاریم. ادم کلا با خودش صادقه، ینی خب تو خودتی و چیزی برای قایم کردن نیست، و چیزی ک قایم میکنی رو واقعا خودت میدونی، فقط نمیخوای تایید بشه که میدونی. خب سخته ک ادم پیش خودش کم بیاره.

saba.hjm

Olmazsa alışırız(:
نام مرکز سمپاد
فزرانگان
شهر
سراب
سال فارغ التحصیلی
1400
چششممونو رو همه چی ببندیم
فک کنیم آینده ایی نیست و به فکر فردا و فرداهایی که قرار بیاد و عواقب کارامون مشخص بشه رو نبینیم
به هرکسی که خوب حرف میزنه اعتماد کنیم
با گذشته درگیر بشیم و نتونیم قبول کنیم که بله اقا این گذشته ی منه و گذشته و رفته

Lushato

لنگر انداخته
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
frz 1
شهر
idk
سال فارغ التحصیلی
1403
همانگونه که لوشاتو دوسال خود را خر کرد*

متین.

کاربر غیرحرفه‌ای
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1403
ما معمولا به راحتی میتوانیم خودمان را خر کنیم.بعضی وقتا هم نمیتوانیم. بعضی ها هم کلا خر هستن و نیازی به این کار نیست:| . بعضی ها هم فکر میکنند که در موقعیت هایی خیلی شاخ بازی درآورده اند اما در حقیقت عین یک عدد خر .... / یک عده هم هستند مثل یک انسان شریف‌اند اما احساس خر بودن میکنند.
البته راستش را بخواهید بستگی به تعریف شما از خر بود دارد..... .
پ.ن خرها هم دنیایی برای خودشان دارند.
ناشناس

پــــــــــایـــــــــــان

saba.hjm

Olmazsa alışırız(:
نام مرکز سمپاد
فزرانگان
شهر
سراب
سال فارغ التحصیلی
1400
انسان هایی که بی ارزش هستند برای زندگیمان و مارا اذیت میکنند تاج سر کرده و حلوا حلوایشان بکنیم
سپس نیز یاد و خاطره شان را از دل و عقل بی صاحابمان بیرون نیندازیم
همینک شما یک خر غیر قابل توصیف هستید که هیچ تمرکزی نداشته و هیچ کاری در زندگیتان را نمیتوانید انجام دهید :)

باتشکرـصبا

Kosar kpop

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1405
من که در کل خر ام خر کردن نمی خواهد :) ولی اره شده خودم رو خر کنم مثلا وقتی کم کاری کردم خودم رو خر کردم و یه جوری به خودم قبولوندم که نه خیلی کار کردی یا بر عکسش هم شده ها در کل خودم می فهمم ولی عذاب وجدان نمی گیرم شاید هم ازاب وجدان:|

DLF

Beyond
نام مرکز سمپاد
Farzanegan.
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
eror404 :)
دانشگاه
not yet
وقتی میدونی یه کاری اشتباهه ولی بازم هزار تا بهونه میاری و انجامش میدی و معمولنم بهونت اینه که : تهش خوب میشه.... میتونم بعدا جبران کنم.... با یکی دو روز پشت گوش انداختن و محل نزاشتن درست میشه.... یه راهی پیدا میکنم ....
ولی بعد از یه مدت خودت میزنی تو سر خودت و میفهمی عجب اشتباهی کردی که خودتو خر کردی....
هشتگ خودتونو خر نکنید حتی اگه دلتون بخواد[-|

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
يه مسئله اى هم كه هست اينه كه يك نفر خودشو خر مى كنه،يه نفر هم ذاتا خره.بين اين دو بايد تفاوت قائل شد.

بالا