• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

Funeral song

• شروع کننده موضوع Mooni
  • تاریخ شروع
  • شروع کننده موضوع

Mooni

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
مدال المپیاد
شیمی
رشته دانشگاه
داروسازی
اول که تاپیک موسیقی بعد از مرگ رو دیدم فکر کردم موضوعش باید همین باشه اما ظاهرا یه چیز دیگه بود
خب این موضوع تو بلادکفر بیشتر مرسومه (اینجا بیشتر نوحه و تو سر و کله خودمون زدنه:/)
اگه قرار باشه بعد از مرگ و در مراسم خاکسپاریتون آهنگی رو پخش کنن اون چیه؟
(ترجیحا با لینک بذارین)

mahta.e

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
امیرکبیر
تلگرام
اینستاگرام
cold jorje mendez:)
i love it^_^

• لایک
امتیازات: Mooni

کاربر حذف شده 8031

مهمان
خب فکر می‌کنم، هر کدوم از این سه تا قطعۀ کلاسیک زیر برای مراسم خاکسپاری مناسب باشن. اولی که برای حضرت باخ هست. آشنایی من با این قطعه برمی‌گرده به شاهکار آقای برگمان به اسمِ «ساراباند». یه جورایی میشه گفت، شرط اشراف روی این قطعه، تماشای فیلم برگمانه. دومی هم که قطعۀ حضرت شوپن هست. ایشون زمانی که به مرگ نزدیک شدن، این قطعه رو نوشتن. و سومی هم محزون‌ترین قطعۀ موسیقی کل ادوار! توی سینما می‌خوان مرگ و تباهی نشون بدن ولی زورشون نمی‌رسه از این قطعه استفاده می‌کنن! :‌))
J.S. Bach - Cello Suite No.5 in C minor, BWV 1011 Sarabande
Frédéric Chopin - Piano Sonata No. 2 in B-Flat Minor, Op. 35, "Funeral March": III. Marche funebre: Lento
Tomaso Albinoni - Adagio in G minor (live version)

قطعات جز زیر هم اگر پخش بشن، چیز بدی نمی‌شه. با این توضیح که قطعۀ اول یکی از موسیقی‌متن‌های فیلم «ضربه»ِ دیمین شزل هست.
Justin Hurwitz - Casey's Song
Miles Davis - Flamenco Sketches

هر چند که می‌دونم، موقع مرگم و یا موقع خاکسپاری، قطعا هیچ کدوم از این آهنگ‌ها پخش نمیشن و به احتمال زیاد شمسِ عبدالباسط پخش میشه. شکایتی هم ندارم، واقعا عبدالباسط یه اعجوبه‌ هست؛ و شمس هم یه متن گیرایِ ادبی. ولی خب، من که به خدا و اینجور مسائل اعتقادی ندارم؛ پس دوست دارم به عنوان فانتزی آخرم، قطعۀ بی‌نظیر تام ویتس بعد سورۀ شمس پخش بشه که همۀ اثرات معنوی شمسِ عبدالباسط رو بشوره و ببره پایین.
Tom Waits - God's Away On Business

آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد:
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد ۳
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
روان‌شناسی