• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

خدا چیه؟!

• شروع کننده موضوع

پرنیان.ک

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94
طبق روش خودم میگم خدا وجود نداره
تا بعد ها خودش تصمیم بگیره که به ایمان همچین چیزی باور داشته باشه یا نه
خودم خدا و موجودیتشو درک نکردم
چطور به یه بچه چیزی رو بفهمونم که خودم از درکش عاجزم
اینکه بگی وجود نداره هم داری یه ایده ی آماده رو توی ذهنش می‌ذاری
اگه بخوای خودش نتیجه‌گیری کنه نباید حتی راجع به نبودنش هم با قطعیت باهاش صحبت کنی

موازی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپاد شیراز
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
RWTH
رشته دانشگاه
مهندسی برق
اصلا بچه از کجا میخواد کلمه خدا رو بشنوه؟ :-" دو حالت داره:
اگه خونواده دین دار و مذهبی باشه که میگن خدا کسی هست که ما رو آفریده و هرکاری بکنیم رو میبینه و میدونه و باید یه سری کارا بکنیم که خدا ازمون خشنود شه مثلا نماز بخونیم و بسم الله بگیم.
اگرم خانواده مذهبی نباشه دلیلی نمیبینم اصلا بخواد درمورد این مساله سوال شه. بچه که آنچنانی توی اجتماع حضور نداره. محدود به همون مهد و کودکستان و مدرسه هست که اگه قرار باشه جایی با خدا رو به رو شه همونجاست و معلم ها هم توضیح میدن :D

من خودم اولین بار کودکستان بودم که متوجه شدم تعریفی به نام خدا وجود داره. که اونم بهمون یه آبنبات دادن گفتن برین جایی که مطمءن هستین بخورین. منم یه روز ظهر که همه خواب بودن رفتم توی کمد زیر تشک ها خوردمش. بعد که معلممون اومد پرسید و به عنوان نتیجه گیری گفت که هر کسی هم ندیده باشدتون خدا دیده و این حرفا.

• لایک
امتیازات: PD

Anahid896

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ساری
سال فارغ التحصیلی
1400
راجب ذات خدا که کسی نمیدونه ولی میتونم راجب صفاتش برای یه بچه بگم گرچه این دوتا تفاوت هایی دارن ولی شاید یه بچه کوچیک این قدر عمیق فکر نکنه چیزی که مهمه و میگم اینه که خدا اون بالا ها و دورنیست همین جاست توی قلب هممون با همون صفاتی که میتونه داشته باشه ...من توی بچگیم خدا رو یه قادر مطلق میدونستم که اگه ازش بخوام توانایی هر کاریو داری یعنی اینجوری جواب گرفتم اما مطمعنن چون وجود خدا معنویه شاید نتونستم خ خوب درک کنم و این برای من آدم طبیعیه

بالا