• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

Cyspho's

• شروع کننده موضوع

Cyspho

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
داروسازی
اینستاگرام
بسیار خب، منم قفسمو بذارم. اول لیست کتاب هارو میذارم و بعدش در پست های جدا نظرمو میگم مستفیض بشید :D. این ها کتاب هایی هستند که به صورت فیزیکی دارم، اونایی که هنوز نخوندم رو ایتالیک (کج) و کمرنگ میکنم.

-- سری ها --

The Witcher Series / Andrzej Sapkowski:
  • The Last Wish​
  • The Sword of Destiny​
  • Time of Contempt​
  • Blood of Elves​
  • Baptism of Fire​

The Six of Crows / Leigh Bardug:O
  • Six of Crows​
  • The Crooked Kingdom​
Throne of Glass Series / Sarah J. Maas / Bloomsbury Publishing :​
  • Throne of Glass
  • Crown of Midnight
  • Heir of Fire
  • Queen of Shadows
  • Empire of Storms
  • The Assassin's Blade (اتفاقات داخل این کتاب برمیگردن به قبل اولین کتاب، یه جورایی پریلوده)
A Court of Thorns and Roses Series / Sarah J. Maas / Bloomsbury Publishing :
  • A Court of Thorns and Roses
  • A Court of Mist and Fury
  • A Court of Wings and Ruin

Assassin's Creed Series / Oliver Bowden / Penguin Books :
  • Assassin's Creed Renaissance
  • Assassin's Creed Brotherhood
  • Assassin's Creed Revelations
  • Assassin's Creed Forsaken
  • Assassin's Creed Black Flag

Harry Potter Series / J.K. Rowling / Bloomsbury Publishing :
  • Harry Potter and the Philosopher's Stone
  • Harry Potter and the Chamber of Secrets
  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
  • Harry Potter and the Goblet of Fire
  • Harry Potter and the Order of Phoenix
  • Harry Potter and the Half-Blood Prince
  • Harry Potter and the Deathly Hollows

Lord of the Rings Series / J.R.R. Tolkien / HarperCollins :
  • The Fellowship of the Ring
  • The Two Towers
  • The Return of the King

Robert Langdon Series / Dan Brown / ناشرشو رو یادم نیست اضافه میکنم بعداً :
  • Angels & Demons
  • The Da Vinci Code
  • The Lost Symbol
  • The Inferno

سری ها اینا بودن همشون، فکر کنم :-? تکی هارو مینویسم الان، ولی انتشاراتشون رو بیخیال بشید :D

• Dracula and other horror classics / Bram Stoker
  • The Skyrim Library: The Histories / Bethesda
  • The Hobbit / J.R.R Tolkien
  • Aesop's Fables / Aesop (:|)
  • H.P. Lovecraft: The Complete Fiction / H.P. Lovecraft
  • Witch & Wizard: The Lost / James Patterson (در اصل یه سری هست اینم، ولی من فقط یه کتابشو دارم :( )
  • Switch On Your Brain / Dr. Caroline Leaf
  • Willpower: Rediscovering the Greatest human strength / Roy Baumeister, John Tierney
  • The Marvel Encyclopedia: The Definitive Guide / نویسنده هاش زیادن :|
  • The Art of Titanfall / Andy McVittie
  • The Hobbit an Unexpected Journey Chronicles Creatures and Characters / Weta Workshop
  • سینوهه: پزشک مخصوص فرعون / میکا والتاری / ترجمه میترا میرشکار
  • سفر به صحرای اسرار آمیز / ژول ورن
  • گمشدگان اقیانوس / ژول ورن
  • ماجرای یک شهر / ژول ورن
  • سفر از زمین به کره ماه / ژول ورن
  • فرزندان کاپیتان گرانت / ژول ورن
  • موبی دیک / هرمن ملویل
  • استیو جابز / والتر ایزاکسون
  • سهراب سپهری: مجموعه سروده ها / سهراب سپهری
  • کلئوپاترا! / نویسنده یادم نیست اضافه میکنم.

من تقریباً همه کمیک هام دیجیتالی هستن (23 گیگ :>) ولی چندتا کاغذی هم دارم، که اونارو می نویسم، حالا نمیدونم مجازه یا نه ولی بعداً کمیک های دیجیتالیم رو هم بذارم شاید :D

• Dark Souls: Winter's Spite
  • Dark Souls: The Breath Of Andolus
  • Batman New 52 چندتاشو دارم، قبلاً خونده بودم بازم خریدم. این ولی متاسفانه تو ایران چاپ شده بوده بهم انداختن، بعد اینکه خریدم فهمیدم. صفحه آخرش برای مثال طرح اصلی رو نداره یه عکس شانسی انداختن:|
  • Superior Spiderman اینهم همینطور، چندتاشو دارم که همون بالایی برا اینم صدق میکنه. البه اینم خونده بودم همشو قبلاً.
  • V For Vendetta
  • Deathnote: Black Edition (این مانگاست ولی بگیم کمیکه دیگه حالا :D)
  • The Wolverine Origins
رفته رفته ناقص تر شدن اطلاعات، این آخرا دیگه نویسنده و طراح رو هم ننوشتم :D :))

به امید اینکه یادم نره این تاپیک و ادامش بدم. :D منتظر باشید (؟)

آخرین ویرایش:
  • شروع کننده موضوع

Cyspho

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
رشته دانشگاه
داروسازی
اینستاگرام
پیشنویس_ویرایش: متنی که قراره بخونید حاوی مقدار فجیعی از احساسات هست. الان دیگه چنین حسی در مورد این سری ندارم و خب توی لیست مورد علاقه ام هم دو شماره پایین رفته. به هر حال متن اصلی رو دستی نزدم~~~

شروع میکنم با سری مورد علاقم از بین تمام این ها. The Throne Of Glass، از اونجا که داستان رو لو نمیدم بنابراین کل سری رو یه نگاه اجمالی بندازیم. در نظر داشته باشید که اینا همشون دیدگاه شخصی من هستند. و فقط من، ظاهراً. :(

پس زمینه: آشنایی من با این کتاب بدون مطالعه قبلی رخ داد. به طوری که در بخش بین الملل نمایشگاه کتاب بودم که این کتاب رو دیدم. من شمشیر دوست دارم و اینم رو جلدش یه دختر بود و دوتا شمشیر! به دست گرفتم و صفحه زدم و دیدم که فانتزی هم هست و خب، کل سری رو خریدم. (Empire of Storms نیومده بود هنوز). تازگیا شروع کرده بودم داستان طولانی خوندن رو. و فکر کنم بعد W&W: The Lost این دومین کتاب فانتزیم بود!

داستان: دنیا دنیای جادو بود تا اینکه پادشاه آدارلان تصمیم به کشورگشایی گرفت و موفق شد کل قاره اِریلیا رو بگیره و طی این فرایند برای اینکه کارش رو آسون تر کنه، جادو رو ریشه کن کرد. در این میان، کاراکتر اصلی ما، سِلِینا، با اینکه سن زیادی نداشت و فقط هجده سالش بود، کار قاتلی (Assassin) رو پیش گرفته بود، که سر یک اشتباه دستگیر میشه و به معدن نمک تبعید میشه. اما دوریان (پسر پادشاه و ولیعهد)، طی یک جستجو برای یک قاتل ماهر برای پدرش، این پیشنهاد رو به سلینا میده که به عنوان Champion ـه اون مبارزه کنه، و در عوض آزادیشو بگیره ...

مشاهده پیوست 522

نقد و نظر: آخ که هرچی بگم ظلم کردم و کم گفتم. بدون اینکه خودتون بخونید و وارد دنیای Throne Of Glass بشید، نمیتونید ایده درستی ازش داشته باشید. کتاب، چون اولین سری نویسنده هست و نویسنده نسبتاً جوانی داره، از این رو شروع ضعیفی داشت. نویسنده این کتاب Sarah J. Maas هستند که موقع انتشار کتاب اول، حدود 25 سالشون بود. اما، تکامل نویسنده و کتاب رو همزمان با هر صفحه زدنتون حس میکنید. به طوریکه من، تاکید میکنم، مَن! موقع پایان کتاب Empire of Storms (و چندین قسمت دیگه) بغض کرده بودم. یکی از با جزئیات ترین و لذت بخش ترین توصیفات رو داخل این کتاب خوندم، و به نظرم طوری که لباس ها داخلش وصف شدند بسیار دقیق بود و شاید تو کتاب های نادری چنین دقتی باشه. مبارزه ها (اکثراً شمشیر و جادو) با مهارت تمام نوشته شدن و میتونید تک تک ضربه هارو تصور کنید همانطور رو هر کلمه رو از زیر چشم میگذرونید. در کتاب آخر، صحنه های رومانتیک هم بودند که به خوبی وصف شده بودند. چیزی که باعث میشد هر حرکت و دیالوگ به دل بشینه، ارتباطی بود که نویسنده موفق شده بود بین من و شخصیت ها برقرار کنه. تک تک اتفاق ها رو از ته قلبم حس میکردم. اگر برای دو کتاب اول یک سری تخفیف در نظر بگیریم، می تونم بگم که حتی یک صفحه نبود که بخوام سریع تر ردش کنم و برسم به اصل ماجرا و یا اینکه بخوام سریع تر کتاب تموم شه و بارش از دوشم برداشته شه. نه، بلکه هرچه به پایان کتاب ها نزدیک تر میشدم میخواستم که دورتر بشم و این داستان تموم نشه!

تجربه من: وقتی که کتاب اول رو شروع کردم، بعد از چهل صفحه خوندن، کتاب رو تا کردمو پرت کردم یه گوشه با خودم گفتم "کاشکی Game of Thrones میگرفتم به جای این!". این سری دست نخورده موند تا اینکه بعد چندماه برگشتم سراغش. طی این چندماه هم بیکار نبودم و کتاب داستان های زیاد دیگه ای خونده بودم. اما این بار، بار دوم، چسبیدم بهش، خوندم تا اینکه کم کم به دنیای سلینا متصل شدم، هر صفحه که میرفتم جلو کتاب بهتر و بهتر میشد تا اینکه اواخر، کاری جز خوندن ماجرای سلینا و کِیول و دوریان و بقیه نداشتم! کتاب اول رو که تموم کردم، مستقیم رفتم و کتاب دوم رو برداشتم و همینطور، تا اینکه همشونو تموم کردم. نقد های اینترنتی رو که میخوندم تعجب کردم، چون مثل اینکه بقیه برخلاف من اصلاً خوششون نیومده بود از این کتاب، فرض رو بر این گذاشتم که شاید من هنوز نمیدونم داستان خوب چطوریه، اما الان بعد از گذشت سه سال هنوز هم میگم که این سری بهترین سری هست که خوندم.و با تمام احترامی که برای سری Harry Potter قائلم، سری Throne of Glass رو در سطح بالاتری از اون میدونم.

آخرین ویرایش:
  • شروع کننده موضوع

Cyspho

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
رشته دانشگاه
داروسازی
اینستاگرام
من تا حدود یکسال پیش سری مورد علاقم Throne of Glass بود که تو پست قبلی توضیح دادم ولی خب دیگه نیست. چون کتابای بهتری خوندم و TOG توی لیست رفت پایین تر ... و همینک سری مورد علاقم سری The Witcher نوشته Andrzej Sapkowski ـه. که واقعاً عاشقشم :-" واقعیِ واقعی :D (پوستر شمشیرای گرالت را در اتاق خود دارد)

0pqmHn.png

کتاب فوق العادیه و به وجوه مختلف و تازه ای پرداخته ... برای مثال تقریباً توی همه کتاب های مدیوال فانتزی اینطوریِ، حداقل یکبار جنگ رخ داده درسته؟ ولی من تابحال اصلاً ذهنم به این نرفته بود که موقع جنگ چه بلایی سر بازار میاد و اقتصاد کشورهایی که دارن جنگ میکنن چه تغییراتی رو میبینه! و اگر هم باشه بسیار مختصر. کتاب های ویچر تصویر خوبی از شرایط رو به خواننده (حداقل من) منتقل میکنن. و یا بسیاری از مفاهیمِ اخلاقی و فلسفی که ذهن منو درگیر کردن! این کتاب هارو سه بار خوندم (متاسفانه دوتا کتاب آخرش رو ندارم و فعلاً به خاطر کنکور نمیذارن بخرم :)) ) من با این کتاب بارها خندیده ام و بارها ناراحت شدم.
این پست رو صرفاً گذاشتم که بعداً ادامش رو بنویسم. حتماً اگه علاقه مندید به شمشیر و فانتزی بخونید این کتاب رو! در پستهای بعدی خیلی درست حسابی تر می نویسم ازش.

بالا