• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

علیرضا-۶۸۵۱

• شروع کننده موضوع

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
خب اولین پست به چی اختصاص داره پنج سال بعد از ایجاد تاپیک؟ شجریان، عالیم قاسیموف، موسیقی دستگاهی و مقامی، کلاسیک؟ احمد کایا، ایبو تاتلیسس؟ هیچکدوم. در واقع موسیقی پاپ و ماحسون کیریمیزی گول، خواننده‌ای که علاقه‌ای هم بهش ندارم. اخیرا بعد از سال‌ها روی صحنه رفته و کنسرت اجرا کرده و من بعد از مدت‌ها اهنگ نوستالوژیک شنیدم. زمانیکه هنوز اسمارتفونی وجود نداشت و تازه اینفرارد و بلوتوث اومده بود و رینگتون خیلی‌ها این آهنگ ماحسون بود. ماحسون یادآور روزهایی که کاست خام میخریدیم و روی اون آهنگ هارو از روی ماهواره و سی.دی رکورد میکردیم هم هست. آهنگ بلالیم و اون ملودی زیبای روی رینگتون(با تنظیم جدید)، صحنه آرایی و ارکستر زیبا و صدای نوستالوژیک ماحسون:

(بنظر میاد اجرا بعدا دستکاری و صداگذاری شده)

• شروع کننده موضوع

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
کنسرتو برای کمانچه و سمفونی
سولیست کمانچه: ایمامیار حسنوف
آهنگساز: حاجی خان مَمّدوف

کمانچه در ایران خیلی ساز مهجوریه، حتی در زمان موسیقی قبل از انقلاب ویولون طرفدار بیشتری داشت. ولی در کشور آذربایجان کمانچه ساز بسیار محبوبیه و نوازنده‌های بسیار خوبی داره. یکی از نوازندگان مورد علاقه من ایمامیار حسنوفه که ساکن آمریکاست. در این اثر، ایمامیار عالی نواخته. این قطعه به ماتم هاواسی (هوای ماتم) هم مشهوره. بسیار زیبا ساخته و تنظیم شده.

• شروع کننده موضوع

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
بانک‌ها را بزنید، منفجر شوید!

طرفدار شاهین نجفی نیستم، پاپ، راک، پاپ-راک و... هم گوش نمیدم. شاهین نجفی حتی رنگ صدای خوبی هم نداره و خواننده چندان قوی‌ای هم نیست ولی همیشه تمیز و صحیح میخونه( به لحاظ موسیقیایی). شاهین نجفی انسان دغدغه مندیه و به عنوان هنرمند چپگرا قبولش دارم. شاهین بسیار رادیکالتر از فرهاد، احمد کایا و... هست. این دو اثر شاهین رو دوست دارم و در شرایط اینچنینی همیشه گوش میدم.

خانه به دوشان جهان متحد شوید
فاحشگان بی نشان متحد شوید
کولبران بی مادیان متحد شوید
کودکان خیابان متحد شوید
.
.
.
در این شب رویایی
بانکها را بزنید
منفجر شوید
منزجر شوید

در زمان جنگ له زیر چرخ تانک‌ها
در زمان صلح غرق قرض بانک‌ها

• شروع کننده موضوع

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
نوید مثمر، نوازنده باغلاما، خواننده، آهنگساز، انسان شریف

روی هر سنگی باید انسان‌ها خود فروخته به دار آویخته شوند

بعد از حیدرخان، پیشه‌وری، صمد بهرنگی، ساعدی، براهنی و... امیدی به این مردم نداشتم

• شروع کننده موضوع

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
اجرای اوزنابروک فستیوال موسیقی مورگن‌لند عالیم قاسیموف و کیهان کلهر یکی از بهترین اجراهای موسیقی مقامی‌ هست که گوش دادم. چند وقت پیش در راه دانشگاه بعد از مدت‌ها اتفاقی از گوشیم پخش شد و دوباره چند باری گوش دادم.

جواب آواز‌های نوازنده‌های ایرانی از آذربایجانی بسیار متفاوت و دلنشین‌تره. کلهر به زیبایی نواخته و جواب آواز داده. عالیم قاسیموف یکی از زیباترین غزل‌های فضولی رو خونده و دو تصنیف قدیمی رو به زیباترین و متفاوت‌ترین شکل ممکن خونده.

تصنیف دوم بسیار زیباست و اون اوج زیبایی که عالیم میخونه «سن گئت گئجه‌لر، اغیار ایله گَز / قوی صبح ائیله‌ییم، یوز آه ایله من» و من عاشقشم.

• شروع کننده موضوع

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
همیشه از رنگ صداهای نسبتا بم زنان خوشم میومده. این اجرا در برنامه سس آذربایجان بسیار دوس داشتم هرچند که هیچکدوم از داوران کصخل انتخابش نمیکنن.

• شروع کننده موضوع

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
این ژانر از موسیقی آذربایجانی نمیدونم چیه :Dجز؟ جز-پاپ؟ مقامی-جز؟ جز-مقامی-پاپ؟ این آهنگ رو بار اول با صدای فلورا کریمووا شنیدم، بعد ها با صدای آکیف اسلام‌زاده و اخیرن یوتیوب این رو برام پیشنهاد کرد و واقعا دوستش داشتم.

آیریلیق‌دان اویانا
دونیا اولورمو گؤرن؟

• شروع کننده موضوع

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
بانک‌ها را بزنید، منفجر شوید!

طرفدار شاهین نجفی نیستم، پاپ، راک، پاپ-راک و... هم گوش نمیدم. شاهین نجفی حتی رنگ صدای خوبی هم نداره و خواننده چندان قوی‌ای هم نیست ولی همیشه تمیز و صحیح میخونه( به لحاظ موسیقیایی). شاهین نجفی انسان دغدغه مندیه و به عنوان هنرمند چپگرا قبولش دارم. شاهین بسیار رادیکالتر از فرهاد، احمد کایا و... هست. این دو اثر شاهین رو دوست دارم و در شرایط اینچنینی همیشه گوش میدم.

خانه به دوشان جهان متحد شوید
فاحشگان بی نشان متحد شوید
کولبران بی مادیان متحد شوید
کودکان خیابان متحد شوید
.
.
.
در این شب رویایی
بانکها را بزنید
منفجر شوید
منزجر شوید

در زمان جنگ له زیر چرخ تانک‌ها
در زمان صلح غرق قرض بانک‌ها

چرخش ۱۸۰ درجه‌ای شاهین نجفی از مارکسیسم به شاه اللهیسم :))

بالا