• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

رشته ادبیات و علوم انسانی

• شروع کننده موضوع

AHMADREZA.RS

احمدرضا
نام مرکز سمپاد
صدرالمتألهین
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات فارسی
سلام!

این جهت بحث و تبادل نظر دانش آموزان رشته ادبیات و علوم انسانی ایجاد گردیده.

اینجا از خودتون بگید،نحوه انخاب رشتتون؟علت علاقه مند شدنتون به این رشته،دید اطرافیان نسبت به شما به عنوان یک محصل علوم انسانی،ساعات مطالعه؟شرکت در المپیاد ادبی،نظرتون درباره دروس عمومی و تخصصی،مشاوره و خلاصه هر چیزی که به نحوی به این رشته و دانش آموزانش ارتباط داشته باشه.

fteh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
خوزستان
سال فارغ التحصیلی
90
پاسخ : دانش آموزان رشته ادبیات و علوم انسانی

سلام

سوم انسانی ام
من از سوم راهنمایی تصمیم گرفته بودم بیام انسانی چون خوندنیام خوب بود
علت علاقه مند شدن این بود که دلم میخواست با ادما سرو کار داشته باشم نه با فیزیک بدنشون !اصولا دکتر بودن رو چیز جالبی واسه خودم نمیدیدم حتی وقتی رفتیم مدرسه سال اول معدلم شده بود19/83 و مدیر میخواست منصرفم کنه از رفتن به رشته انسانی اما من گفتم من تجربی دوس ندارم اینا حالا بیخیال من سر انتخاب رشتم ماجرا ها داشتم

دید اطرافیان راستش تعجب کردن چرا این رشته رو انتخاب کردم...اما معتقدم علوم انسانی زیربنای توسعه هست و اگر اونایی که باید برن این رشته، برن ،عالی میشه >:D<
ساعات مطالعه هم حساب نمیکنم اما 5 ساعت حتما میخونم
المپیاد هم سال اول و دوم امتحان دادم که طبیعتا همه مرحله اول قبول میشن منم قبول شدم

درباره دروس عمومی باید بگم میخونمشون اما درباره دروس اختصاصی باید بگم میپرستمشون...(به تعبیریadmire able هستن از نظر من...نظر شما؟)

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

به نقل از وکیل آینده! :
سلام

سوم انسانی ام
من از سوم راهنمایی تصمیم گرفته بودم بیام انسانی چون خوندنیام خوب بود
علت علاقه مند شدن این بود که دلم میخواست با ادما سرو کار داشته باشم نه با فیزیک بدنشون !اصولا دکتر بودن رو چیز جالبی واسه خودم نمیدیدم حتی وقتی رفتیم مدرسه سال اول معدلم شده بود19/83 و مدیر میخواست منصرفم کنه از رفتن به رشته انسانی اما من گفتم من تجربی دوس ندارم اینا حالا بیخیال من سر انتخاب رشتم ماجرا ها داشتم

دید اطرافیان راستش تعجب کردن چرا این رشته رو انتخاب کردم...اما معتقدم علوم انسانی زیربنای توسعه هست و اگر اونایی که باید برن این رشته، برن ،عالی میشه >:D<
ساعات مطالعه هم حساب نمیکنم اما 5 ساعت حتما میخونم
المپیاد هم سال اول و دوم امتحان دادم که طبیعتا همه مرحله اول قبول میشن منم قبول شدم

درباره دروس عمومی باید بگم میخونمشون اما درباره دروس اختصاصی باید بگم میپرستمشون...(به تعبیریadmire able هستن از نظر من...نظر شما؟)

خو متاسفانه رشته ى انسانى جايگاهه خوبى نسبت به بقيه رشته ها نداره ،من هم رشتم انسانى بود والان فارغ اتحصيل شدم ورشته ى مورد علاقمو ميخونم وبسيار راضى هستم كه اومدم انسانى ،ولى خب سختياى زيادى هم داشت چون من دوم دبيرستان تجربى بودم بعدش رفتم انسانى خيلى سخت بود برام كتابايي كه اصن نخوندمو امتحان دادم ولى خداروشكر پاس شدن همشون ،خوبه كه براى المپياد ميخونى ،اينكه ميگى الان قبول شدى پس ميتونى توراه المپياد موفق باشى.

fteh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
خوزستان
سال فارغ التحصیلی
90

نه دیگه من المپ رو ادامه ندادم و متمرکز شدم رو امتحان نهایی

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

به نقل از وکیل آینده! :
نه دیگه من المپ رو ادامه ندادم و متمرکز شدم رو امتحان نهایی

اره نهايى هم خيلى مهمه وتوكنكورم تاثير خودشُ داره ،فقط سعى كن براى كنكورت دروسى مثل عربى تخصصى ورياضى رو خوب بخونى وبتونى توتست زدنش مسلط باشى اخه چون بچه هايى كه انسانى ميرن تو اين دروس قوى نيستن مخصوصن رياضى،فقطم سوالاى نهايي روحل كن ،نمونه سوالات فرزانگان تهران همش سوالاى نهاييه .

fteh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
خوزستان
سال فارغ التحصیلی
90

من از جهت ریاضی و زبان خوبم...اصلا بابام واسه اینکه نمیخواستم برم رشته ریاضی واسم ابغوره میگرفت

Roxan

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1405
سلام!

این جهت بحث و تبادل نظر دانش آموزان رشته ادبیات و علوم انسانی ایجاد گردیده.

اینجا از خودتون بگید،نحوه انخاب رشتتون؟علت علاقه مند شدنتون به این رشته،دید اطرافیان نسبت به شما به عنوان یک محصل علوم انسانی،ساعات مطالعه؟شرکت در المپیاد ادبی،نظرتون درباره دروس عمومی و تخصصی،مشاوره و خلاصه هر چیزی که به نحوی به این رشته و دانش آموزانش ارتباط داشته باشه.
سلام
من پایه هشتمم
شدیدا علاقه به انسانی دارم میشه گفت عاشق انسانی ام
اما حفظیاتم خیلی خوب نیست ...
میتونید من رو راهنمایی کنید که این رشته چطور هست؟

• لایک
امتیازات: f.hn

جوجه

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
کرج . ری. تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه تهران و دانشگاه ع.پ. ایران
رشته دانشگاه
روان شناسي باليني
سلام
من پایه هشتمم
منم حفظیاتم بدترین درسام بود همه گفتن نرو انسانی ، سال کنکور که رفتم ، پدرم در اومد تا حفظ کنم درساشونو ،ولی هر چی رفتم جلوتر ، مخصوصا توی بازار کار ، اهمیت قدرت حفظیات اومد پایین و قدرت تحلیل مهم شد !:-b

matin320

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
باهنر کرمان
رشته دانشگاه
دامپزشک / سیاست
سلام
من پایه هشتمم
اگر عاشق انسانی هستی هر رشته دیگه ای بری وسطش رها میکنی. چون علوم انسانی در ذهن انسان پیش روندست. ینی شما هر روز در حال شدنی. و این هر روز پیش رفتنه باعث دلسردی تو از رشته دیگه ای میشه که داری میخونی

Lushato

لنگر انداخته
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
frz 1
شهر
idk
سال فارغ التحصیلی
1403
سلام
من پایه هشتمم
از اونجایی که انسانی میخونم ، یه چیزایی رو میتونم بگم بهت...اصلا به اینکه انسانی رشته حفظیه توجه نکن چون اساس انسانی تحلیل و تفهیم هست...به شخصه فهمیدم که حفظیات آنچنان تاثیری نداره بجز واسه قواعد عربی و امثالهم...ما خودمون مرتب کتیبه و اینها تحلیل میکنیم ، چیزی که شاید من فکرش رو هم نمیکردم...و یک چیز دیگه...فکر نکن بیای انسانی ، اینجا همه چیز گل و بلبله...خیر ، اینجاهم چیزهایی هستند که باعث رنجش تو خواهند شد...(تصور غلط خودم در باب اینکه در آینده عاشق تمام دروس انسانی خواهم شد )
خلاصه‌ی مطلب اینکه ، خوب تحقیق کن راجب این رشته ، کتب رو دانلود کن و اجمالی نگاهی بنداز و بعد انتخاب رشته کن..‌.از الانم نمیخواد دغدغه‌ت باشه...فعلا از راهنمایی لذت ببر

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
سلام
من پایه هشتمم
زیاد بهش فکر نکنید.حفظیات جوریه که اگر مکررا انجامش بدید مهارت پیدا می کنید.ضمن اینکه هر درس رو باید با علاقه بخونید.
در ضمن فکر نکنید تماما حفظیاته.بیشتر دروس انسانی تحلیلین و اگر بتونید خوب هر مسئله رو تحلیل کنید به خوبی در ذهنتون میمونه.
بنابراین اینهایی که گفتید خیلی مشکلی نیست.
و اما در مورد معرفی،رشته بسیار جالبیه وقتی بهش علاقه دارید.اما چیز هایی که لازم داره:
ادبیات فارسی و زبان عربیتون باید خوب باشه.عربی انسانی از بقیه رشته ها خیلی سخت تره و حتما از همین الان پایه عربیتون رو تقویت کنید تا به مشکل نخورید.
ادبیات هم برای هر ایرانی لازمه،انسانی هم بخونید که ده چندان.روی دستور زبان و دایره لغاتتون کار کنید.لازم نیست از الان برید سراغ دروس انسانی.همین دروس راهنمایی رو بخونید تا پایه قوی داشته باشید.

خلاصه اینکه دروس انسانی دروس بسیار خوب و جالبین.از روانشناسی تا فلسفه و جامعه شناسی و اقتصاد.بنابراین اگر به اینها علاقه دارید و مسیرتون در این راستاست پس رشته مناسب برای شماست.

بالا