• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

حرف مردم؟!

ghazal-m

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهاردانگه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
معمولا سعی می کنم، مهم نباشه. اما، همیشه نمیشه. گاهی وقتا حرفاشون واقعا سنگینه و گرون تموم میشه برای آدم. نمی تونم بگم ناراحت نمی شم. یا مهم نیست. چرا ناراحت می شم. اما، بعد سعی می کنم بیخیال شم.

mobin9898

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سنندج
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
سنندج
رشته دانشگاه
پرستاری
یه شعار دارم که همیشه میگم و تا جایی که بتونم پایبندم بهش : ) اونم اینکه :

این مردم از خدا هم راضی نیستن حالا میخوای از توه بنده راضی باشن ؟ پس همیشه بدون که گل بی عیب خداس و حرف هیچکی برات مهم نباشه چون هرکسی رو تو گور خودش میزارن و نامه ی هرکسی رو هم میدن دست خودش :D

SAREH AKBARI

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
۳
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
حرف مردم چرتی بیش نیست؛ فضولی تو زندگی بقیه کاره بدیه البته تا وقتی که قرار نباشه بهشون اسیبی برسه

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392
یه شعار دارم که همیشه میگم و تا جایی که بتونم پایبندم بهش : ) اونم اینکه :

این مردم از خدا هم راضی نیستن حالا میخوای از توه بنده راضی باشن ؟ پس همیشه بدون که گل بی عیب خداس و حرف هیچکی برات مهم نباشه چون هرکسی رو تو گور خودش میزارن و نامه ی هرکسی رو هم میدن دست خودش :D
گل بی خار البته :-"...

Flying_girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
مدال المپیاد
هیچ
دانشگاه
تربیت مدرس
رشته دانشگاه
پیشرانش
حرف مردم مال خودشون، قبول؛ اما تا کی و کجا میتونیم پای بند این حرف باشیم؟!
جایی زندگی میکنیم که یه سری هستن که کارشون تحلیل کارای توعه، و خب متاسفانه و برای بعضی ها خوشبختانه، چه بخوایم چه نخوایم رو زندگیمون تاثیر گذاره، ما توی غار زندگی نمیکنیم، در ارتباط با آدم ها هستین، ما زندگیمون رو قراره بین همین آدما بسازیم
حرف آدما وقتی مهم نیست که در مورد تو از تو سوال پرسیده بشه و کارای شخصی تو رو خود اون شخص ببینه و قضاوت کنه، نه اینکه قبل از مصاحبه با خودت از در و دیوار و همسایه در موردت پرس و جو کنن

ما خیلی کارا کردیم نگفتیم که ریا نشه

این روزا قضاوت هرکی از رو قیافشه

واسه من این قصه ها عادیه

همه قاضی شدن، این استعداد ذاتیه

اگه بری میگن فرار کرد وطن فروش

اگه بمونی هم میگن یارو اطلاعاتیه

زنده باد حاشیه تو مغزش چیاست یارو

آدم حساب کار دستش میاد

کار درست رو میکنی میگن قصدش ریاست

کاری هم نکنی میگن قلبش سیاست
یاس- سرکوب

آخرین ویرایش:

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93
کاش همون زمان شاه بودیم ک زنها هر کی دلش میخواست چادر رنگی گل گلی خوشگل میپوشید هر کیم ن خب هر جور دوست داشت میومد بیرون . مردا هر کی دلش میخواست میرفت مسجد و نماز میخوند و نون حلال میخورد هر کی ن شب تا صبح تو کاواره میگذروند . ن الان ک ی چادر سیاه میکنن سر اسمشم میذارن لباس فاطمه زهرا در حالیکه اصن سیاه مکروهه تو این دین بعدم زیر همون لباسی ک میگن هزار تا کثافت کاری میکنن ک فاحشه تو کاواره خونه نمیکنه بعدم برا چادرشون و 4 رکعت خوندن چیزی ک خودشون میگن نمازه (ک اگه واقعنی بود زندگیشون این نبود ! ) ب خودشون اجازه توهین و قضاوت بقیه میدن ! (حتی خدا با اون خداییش بخشندست مهربونه اینجور رفتار نمیکنه با بندش لااقل تو این دنیا :| ) . ادعا حلال خواری میکنن لباس روحانیت میپوشن ولی شکماشون پر از حق بچه های یتیم و فقیره..
بعد میخواین برا حرف اینجور ادمها ارزش قائل بشین !؟ خودتون زندگی کنین برا خودتون جوری ک وجدانتون راحت باشه همین کافیه . جوری ک بدونین اون بالایی ازتون راضیه . حالا بقیه هرررر چی میخوان قضاوت کنن ب درد خودشون میخوره کسی ک قراره قضاوتتون کنه کس دیگه ایه .
دوستا و اطرافیانم اگه ادمو بشناسن کار ب حرف مردم ندارن اگه هم کار ب حرف اونجور ادمها بخوان داشته باشن و خود واقعیتونو نبینن همون بهتر ک تشریف ببرن بیرون از زندگیتون !

Gadfly

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌فرزانگان
شهر
13
سال فارغ التحصیلی
13
سعی میکنم اهمیت ندم ولی بعضی وقتا یه حرفایی می شنوم که به خاطرخیرخواهیم و محبتم و حُسن رفتارم با اون شخص خودمو سرزنش می کنم و متاسف می شم

احسان از نوع قیچی ساز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی 1
شهر
تبریز/قم
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
بارهم نمیدونم
رشته دانشگاه
فیزیک محض / ریاضی محض
حرف مردم یک نظر است واهمیتش بستگی دارد که نظر چگونه است اگر سازنده است با خویش سبک وسنگین کن واگر به دردت نمی اید از این گوش بگیر از اون گوش بنداز بیرون

Armin-

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
خرم آباد
ناموسا نصف آدم زندگیم سرشون تو گوشیه نصف دیگشون سرشونتو زندگی منه اینجور آدما مثل کنه زیادن باید بکنی بندازیشون دور

wdr

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
hElLi
شهر
tEh
سال فارغ التحصیلی
86
هرچی ادم سنش میره بالاتر، حرف بقیه واسش بی اهمیت تر میشه
چون خودباوری بیشتری پیدا میکنه و مقایسه میکنه میبینه کسایی که نظر میدن از خودش پایینتر هستن. پس چرا باید حرف اونا واسش مهم باشه!

MmmSampadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1405
حرف مردم میتونه بی ارزش ترین چیز یا با ارزش ترین چیز باشه اگه بهت بگن نباید و نمی تونی و... بی ارزش و اگر بهت کمک کنه در پیشرفت بله خوبه

قاصدک آبی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1400
یه تجربه :
مردم میگن کار X بهتره و کار y بده ، اما شما عاشق کار y هستی ولی به خاطر فشار های اطرافیان کار x رو انتخاب می کنی . چند سال بعد وقتی زمان پایان کار ( x یا y ) میرسه ، به هر دلیلی مد عوض شده و از نظر مردم کار y بهتره و مردم دارن یه y موفق رو تحسین می کنن ، هر چی میگی زیر بار نمیرن و میگن وای مگه ما جلوتو گرفته بودیم می خواستی میرفتی دنبال y

خلاصه من که هر وقت به خاطر حرف مردم کاری کردم پشیمون شدم و خیلی اذیت شدم :-<

شاید همین مردمی که الان به خاطرشون از علایقم میگذرم فردا روزی نباشن و یه نسل با یه تفکر دیگه جاشون باشه اما خودم که تا آخر باید با زندگی ام باشم و تک تک تبعات تصمیماتم رو قبول کنم

vesall

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی
رشته دانشگاه
پزشکی
قاضی ما توی این دنیا و اخرت خداس
پس نیازی نیست برای حرف مردم و اونطوری که نخوای پشتت حرف دربیارن زندگی کنی
چون اگر هم اونطوری زندگی کنی بازم حرف درمیارن
جامعه ی ما بیکاره این کارو نکنه باید چیکار کنه؟؟
حتی خودما بعضی وقتا شده که پشت سر هم حرف میزنیم ولی بیایید دیگه الگو بشیم نه الگو گیرنده
#حرف_مردم
#قضاوت_نکنیم
#برای_خودت_زندگی_کن

MmmSampadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1405
نمیشه جلوی حرف مردم وایساد مردم مثل یه آب خروشانن که اگه جلوش وایسی غرقت میکنن بهتره بیخیال مردم باشی و اصلا بهشون اهمیت ندی

بالا