• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تند خوانی

• شروع کننده موضوع

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine
الان تو دوره هستید که بیشتر مطالب رو تقریبا بلدید و باید دوره کنید تا مسلط تر بشید و نقاط قوت و ضعفتون رو بیابید تا بتونی تو این دو ماه جبران کنید و یه رتبه بدردبخور بزنید تو رگ و کیفشو بکنید.

تند خوای یعنی اینکه کل مطالب رو با دقت زیاد ودر زمان کم بخونید.برا تند خوانی فقط باید از چشم استفاده کرد تا سرعت زیادتر بشه وبا گفتن و بلند خوندن سرعتتون کم میشه.باید سرتون رو مستقیم رو صفه نگه دارید و فقط چشمتون حرکت کنه البته میتونید از دستتون هم برا خط بردن استفاده کنید.مکث نکنید.

شاید این تفکر تو ذهن شما بیاد که چطوری این حجم زیاد رو دوره کنیم اونم با دقت که بتونیم شکیاتمون رو به حداقل برسونیم و خیالمون راحت باشه!!!!!!!

برای جواب به این سوالتون من یه توضیحاتی میدم

ببینید باید دروس رو اول دسته بندی کرد چون مرور هر درس روش خاص خودشو داره و با یه نسخه نمیشه برا همشون جواب گرفت.

اول از زیست شروع میکنیم که از همه درسا تو کنکور مهم تره.برا مرور زیست باید کل کتاب رو با دقت خوند و به قیدا و عکسا توجه زیادی کرد.ولی نباید وسواس به خرج داد وهر جمله رو چندبار خوند چون شما قبلا اینا خوندید وفقط باید خوندن با چشم داشته باشید.فقط اون جملاتی که خیلی کلیدی هستن رو باید یذره با سرعت کمتر نسبت به بقیه خوند و رد شد.

شیمی و فیزیک:چون شیمی و فیزیک درسایی هستن که هم مطلب حفظی دارن هم مسئله باید مطالب حفظی رو مثل زیست بخونید و مسائل رو هم با تست مرور کنید.البته باید فرمول ها رو کامل و با دقت بخونید و این قسمت یذره بیشتر وقت میگیره چون فرمولا زیادن و تشابه هم توشون هست.

ریاضی:ریاضی دیگه حفظیش خیلی کمه و چنتا فرمول تو مبحث امار رو هندسه داره ولی باید برا مرور ریاضی تست بزنید چون فقط با خوندن مشکلی حل نمیشه.

زمین:درسای اسون رو بخونید حتی10 درصد زمین هم کلی رتبه رو جابه جا میکنه

درس معنوی دینی:این درسو باید با سرعت نور خوند چون بعضی مطالبش مفهومیه مثل ایات و احادیث و قرابت بینشون.بیشتر کتاب هم حفظیه که مطالبش خیلی ساده اند و باید ازشون زود رد شد.

عربی:عربی بیشتر مفهومیه تا حفظی و دقت بالایی میخواد چون اگه شما حرکت نصب رو نبینید یا چیز دیگه ببینید کلا نوع کمله و نقشش عوض میشه(من خودم هم نفهمیدم برا چی اینقدر عربی خوندم و الان حتی یه ذره هم بکارم نمیاد البته خوندم که رتبم خوب بشه وگرنه اصلا عربی دوست نداشتم و ندارم)برا قواعد باید ریز ریز بخونید و همه نکات رو رعایت کنید.یه نکته بگم اینکه ترجمه خیلی تو تستای عربی راحته و تعداد تستاش هم زیاده.

زبان:مهمترین قسمت زبان کنکور ریدینگه و اونم با تمرین مشکلش حل میشه میتونید هفته ای چنتا ریدینگ کار کنید تا مسلط بشید البته برا حفظ لغت باید یذره وقت بذارید.گرامر رو میتونید تو دو ساعت همشو بخونید چون زیاد نیس و راحته.

ادبیات:سال به سال داره سختتر میشه و اشک بچه های مردم رو درمیاره.برا قسمت قرابت وقت کافی بذارید چون راحتتر از بقیه سوالا میشه جواب داد.برا لغات و تاریخ ادبیات هم باید یه برنامه مرور داشته باشید اینجوری که هفته ای یه بار با سرعت مرور کنید چون لغات و تاریخ ادبیات زیادن و تشابه هم دارن.برا زبان فارسی هم با تست مرور کنید.من به شما توصیه میکنم ماه اخر(خرداد)هرشب ده تا تست قرابت و ده تا تست ترجمه عربی و یدونه ریدینگ بزنید.خیلی مفیده با همینه کلی درصد عمومیتون بالا میره تازه اینقدی هم وقت نمیگره.

بالا