• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

روزهای باقی مانده و موفقیت

• شروع کننده موضوع

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine
دوستای خووب من سلام!وای ک چقد این کلمه پرانرژیه!بذا دوباره بگم سلااااااااااااام!

چطوری؟دوست جونا استاد حلت میگه *هروقت ازتون پرسیدن حالتون چطوره جواب فقط یک کلمه س!عااااااااااااالی!این یعنی دستور به کائنات!که ای همه و همه حال من باید عالی باشه!و اینجوری همه چیز ب سمت عالی شدن میره!*پس این دفه ک میگم چطوری باید بگی عالی!چطوری؟

خب بذا ببینیم اوضاع چطوره؟!کجای راهی؟بیا یه دقه از طرف من ب قضیه نگا کن!تو کنکور داری و الان اردیبهشته.کنکور هم تیر برگزار میشه.پس میمونه اردیبهشتو و خرداد !بیخود استرسی نشو هاا!قرار شد از زاویه دید من نگا کنی!به عبارتی ۱ ماه و نیم زمان!یعنی یه تایم فوق العاده برای شروع کردن کنکور و تموم کردنش!اره دارم میگم شروع!ینی اگ یکی همین الان هم شرو کنه مطمئنا میتونه موفق شه! چرا؟

چون الان تازه بازی شروع شده!

فلانی از اول تابستون روزی فلان قدر ساعت خونده و بهمان تا کلاس رفته و...بعد من الان شرو کنم واییساااااااااااااااااااااا! واستا بینم!بذا راجع ب 2تا مسئله بحرفیم! یکی مقایسه و رقابت یکی هم دیـــــــــــــگران!!!

بذا این تیکه رو عینا از حرفای اقای مهرجردی بگم!

*اگ خواستی با یک یا چند نفر از بچه های کلاس اونم واسه انگیزه داشتن رقابت کنی خوبه اما بدون ک معیار سنجش رتبه و تراز نیست.اخه بعضیا میگن اون از من کمتر میخونه اما بیشتر نتیجه میگیره!و همین باعث میشه ک بفهمه گویا قسمت نیست قبول شه!!!!ببین رقابت باید در شرایط حدودا یکسان صورت بگیره.معیار تلاش خودته.ینی ببین اندازه وقت مفیدی ک گذاشتی نتیجه گرفتی یا نه.باید ببینی مطالبی رو ک خوندی تونستی توی ازمون جواب بدی یا نه!اگ تونستی همه یا بیشتر سوالایی رو خوندی درست جواب بدی پس بدون ک تو موفق شدی.منتها یه خورده وقت لازم داری برای جبران.اگه نتونستی شاید بایدشیوه درس خوندنت رو عوض کنی یعنی یه حرف مهم اگه نتیجه دلخواه رو نگرفتی حتما شیوه عملت رو عوض کن تا به مقصد نهایی برسی .اصلا بیا امسال مخصوصا خودت رو با هیچ کس مقایسه نکن!بیا واسه خودت حسابی رو باز کن و هر شب ب حساب خودت رسیدگی کن که چقدر وقت مفید داشتی و چقدر غیر مفید.باید اون وقتی ک توی محاسبهخودت دیدی وقت تلف شده زیاد داری به فکر بیفتی و درستش کنی نه اینکه اون چطور میخونه!*

خب حالا خودم!

دوم دیگران!بذا یه مثال بزنیم!چند تا اسم میگم ببین نظرت نسبت بهشون چیه!استـــــــــیوجابز بیل گیتـــس و استیـــــــــــــون هاوکینگ(ایرونی هم سراغ دارم اما بحث ملیت نیس!)خب حس ت چی بود؟

پولــــــدارن؟موفــــــــــقن؟تـــــک ن؟خاص ن؟فوق العادن؟

حتما یه چیزایی از زندگی استیو جابز ب گوشت خورده!اگ اون قرار بود تحت تاثیر حرف بقیه زندگی کنه یه کارتن خواب میشد!یا بیل گیتس!اگ قرار گول حرفای بقیه رو بخوره الان باید یه معتاد بدبخت می بود!یا استیون هاوکینگ!اگ قرار بود تسلیم حرفای بقیه بشه الان گوشه بیمارستان بود و شاید به هیچ دردی نمیخورد!امــــا اینا ادم های موفـــــقـــی هستن.چون خودشون زندگی شونو ساختن و نذاشتن بقیه فرصت هاشونو ب گند بکشن!

بقیه توانایی اینو دارن ک گند بزنن ب تو به زندگی ت به اینده ت به هدف هات به همه چی!(یه همچین ادمای توانمندی اند تو این زمینه!)

این بقیه هرکسی میتونه باشه!همه کسایی ک خواسته و ناخواسته ذره ای انرژی منفی دارن!حتا خودت!!اره خودت!ببین تو 2 نیمه ای! یه نیمه خوب ینی اون نیمه+ و باور و ایمان و به هدفت که باعث تلاشت میشه.نیمه بد هم دشــــــــــمن درجه یک ت !افکار منفی یا افکار مزاحم و وقت گیر .اگ نشه چی میشه!جواب بقیه رو چی بدم!الان دیگه دیره...هوووووووووووووی یره!این فکرا ممنوع. باید با این دشمنت بجنگی!و پیروز شی!در این صورته ک لیاقت بهترینها رو خواهی داشت!

بیا 1دقیقه همین جا افکار منفی رو لیست کنیم بررسی کنیم ببینیم دلیل منطقی دارن یا نه!اگ نه بندازیم شون دور!

مثلن من موفق نمیشم!چرا؟وقت نداری؟بچه ها بازی تازه شرو شده!الان نیمه برنده هاس! باید برنده شین .کلی وقته

یاد نمیگیرم؟خنگ ک نیستی!باید روش وقت بذاری!بیخودی هم تلقین نکن!از کاه کوه نساز!تو هرکاری رو که بخوای میتونی! غیر ممکن غیر ممکنه .

(دیگه فکر منفی ندارم!اگ داری بوگو باهم منطقی بندازیمش دور!به همین سادگی!)

دختر خوب پسر خوب!میفهمی داری با خودت چه میکنی؟یه مسابقه دو با مانع در نظر بگیر .سرعت گیر ب اندازه کافی هست،حالا اگ یه دونده هی جلو پای خودش سنگ بندازه فقط و فقـــــــــــــط خودش رو اذیت کرده!

تو 2 تا راه بیشتر نداری،یا بازی رو برد-برد پیش ببری یا باخت -باخت!ینی اگ بذاری نیمه بد یا بقیه مسلط شن یا حتا مسلط هم نه!اصن بتونن جولان بدن واس خودشون تو محکوم ب باخت میشیف

اما تـــــــــو، با تو ام!تــــــــــــو باید ببری..دارم میگم باید..بخاطر خودت هدفت ارزوهات!تو لایق بهتریـــــــــــن هایی..پس کم نخواه!کوتا نیا!به خودت و بقیه ثابت کن که تو میتونی..تو می تـــــــــونی... فقط کافیه بخوای

میگن یاسین قلب قران ه هر وخ ارامش خواستی یاسین بخون.من عاشق این ایه م:

** انما امره اذا اراد شیئا ان یقول له کن فیکون** یس82

فوووووووووووووووووق العاده س!محــــــشره!خدا بزرگه و مهربون..نه ببخشید خدا بزرگتره ..مطمئن باش چیزهای بزرگ میخاد و اتفاقای خوب..پس تو هم چیزای بزرگ بخواهو ثابت کن ک اون اتفاق مثبت رو میخای و لیاقتش رو داری!

*کسی موفقه ک بازی بد رو خوب بازی کنه!کسی برنده س که خوب تموم کنه!*

دوست خوب من!هر کسی یه مشکلی داره شـــــــــــک نکن!ادم بی مشکل نداریم!حالا!کسی موفق میشه ک بتونه شرایط رو مدیریت کنه و از دل سخت ترین ها بهترین رو بدست بیاره..اگ هدف ها اسون ب دست میومدن ک همه بهش میرسیدن و لذتی نداشت!نمیشد هدف..اصن دیدین ادمایی ک همه چیز واسشون اوکی هس بنظرم اگرم موفق بشن کار آنچنان مهمی نکردن! چون موفق واقعی تویی هستی که با تمام مشکلاتت میخوای به هدفت برسی..

پـــــــــــــس همه تلاشت رو بکن برای رسیدن ب هدف و ارزو و اینده ت.تموم تلاشت رو بکن

اصن بدوووووووووووووووووو!

الان نیمه مربی هاست!مربی شو و بهترین رو رقم بزن.. من میگم بازی تازه شرو شده!هر کی بخاد و تلاش کنه موفق میشه! یک ماه و نیم زمان داری!تو دل این زمان هم یه تایم فوووووووووق العاده

یه بار دیگه م بگم تا الان هرچی شده مهم نیس!نه مغرور شو نه ناامید!ازش درس بگیر و بگو

خـــــــــــــــــــــــــــــدا جونم شکر!من از الان تا کنکور کلی وقت دارم وو تجربه و تصمیم های عالی!این فوق العادس.. شکلک تجمع اشک شوق!!!

حواست هم باشه!1 ماه دیگه نیای حسرت بخوری بگی 1ماه دیگه م گذشت هااااااااااااا!!!

از الان به بعد تـــــــــــــــــــــــــــو مسئــــــول همه ی اتفاقات هستی!مثه یه مرد !!

اینکه تا الان هرچی هستی مهم نیست به تو ربطی نداره اما از الان ب بعد هــــــــــــــــــــر اتفاقی بیفته مسئولش توئی!همون 10 سال بعد خودمون!پس سعی کن بهترین باشی!بهتر و مثبت ترین و پربازده ترین...

بچه ها از الان هیچ فرصتی رو نباید از دست داد.خیلی ها الان جا میزنن خیلی ها هم الان شرو میکنن و نتیجه میگیرن.. الاناز الان تا کنکور وقت جابجایی رتبه هاس ..رتبه 1 میتونه 4 رقمی بشه و رتبه 4 رقمیه میتونه 1 بشه..یادت باشه تو از الان ب بعد ادامه میدی مصمم تر و جدی تر انشالا

پس بیشترین توانت رو به کار بگیر یه بار دیگه نقشه تو نگا کن ببین کجای راهی و به کجا باید برسی،زمان رو هم در نظر بگیر و بهترین مدیریت ممکن رو بکن!۱ماه و نیم زمان!که یه روزشم یــــــــــــــــــــــــــــه روزه!ب چشم سرمایه ت بهش نگا کن.(کسی نباشه بگه 1 سال و 4 ماه دیگه ها!!!اگ هس ک ایشالا نیس کامنت بذاره توش منطقی دلیل بیاره تا باهم دیگه حل کنیم این مسائل رو!)

داشتم میگفتم،نقشه تو ببین هدفـــــــــــــــــت ارزوت و آینـــــــــــــده ت.بچه هاسعی کنین یه عادت نامناسب برا اون تایم رو کم کنین.ینی کم کم بذارینش کنار.مثلا من خیلی درگیر گوشی م بودم واس ام اس بازی و اینا!مشاورم 2بار گوشیمو ازم گرف!من ک از رو نمیرفتم.اما الان پشیمونم.شماها کاری نکنین ک پشیمون شین. بخدا بعد کنکور اینقده وق دارین با اس بازی کنین اینقده وق هس تو نت بگردین و با دوستاتون برید بیرون .. فقط ۱ماه این تفریحات رو بذار کنار بعدش هر چقد دلت خواس..هرچقداا

مثلا نت!چ معنی داره همش نت پلاس باشه یه کنکوری؟یا تلویزیون (حالا فرق نمیکنه تی وی ایران باشه یا تی وی خونه همسایه!!) زشته ب خدا!(میدونم چ جاذبه ای داره.. اما ب قول مهندس فک کن 10 سال دیگه بگی من از شرایطم راضی نیستم .چرا؟حاضری بگی بخاطر تی وی؟نت؟اس ام اس؟

خدا رو شکر بازی تازه الان شرو شده و تـــــــــــــو میخای هدفت رو بسازی..تو میتونی ب بهتریتا برسی.ب اینده امید داشته باش و توکل کن و محکم و استوار گام بردار.

یه کتابی میخوندم توش نوشته بود همه ی ما اینده داریم.خدا بهترینا رو میخاد پس اینده خوبی رو برای ما خواسته. فکرشو بکنین مامانمون ک فرشته زمینی خداس چقد صلاحمونو میخاد..چقد اینده و هدفامون براش مهمه ..چقد دوست داره به هدفمون برسیم ..حالا خدارو در نظر بگیر ..خــــــــــــــــــــدا ..مگ میشه نخواد با اینهمه لطف و نعمتی ک بهمون داده..مگ میشه..کافیه تو بخوای ..

خدا از همه چی بزرگتره ازهمه ی مشکلات ریز ودرشت هم بزرگتره.پس حتما از پس همه چی میتونه بربیاد

دست تو بده ب دست خدا نیت کن و برای رضای خدا تلاش کن.حالا دیگه طرف حسابت خــــــــــــداس..

پارتی گردن کلفت مهربون..جلوی اون کم نذار!قوی باش و ادامه بده!و سعی کن کاری کنی که از خودت راضی بشی!یادت نره تو ذره ای از وجود خدایی.پس میتـــــــــــــــــــــــــــــــونی!شادباش:)

شروع نیمه دوم یه تایم فوق العاده برای بردن تلاش برای زندگی رسیدن ب اینده بهتر مبــــــــــــــــــارک:))

یه عالمه ارزو های خوب براتون دارم!قدر خودتونو بدونین و مصمم و پر اراده تلاش کنین!

دیگه اینکه هر مشکلی بود کوچکترین نگرانی یا مسئله ای بیاین اینجا و بگین!ماها یه تیم هستیم!نباید هم تیم هامون ک شوماهایین کم انرژی بشن!

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : روزهای باقی مانده و موفقیت

مرسییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی اسپم گذاشتم ولی بذارم یه بارم اسپم بذارم واااااااااااااااااااااای خیلی خیلی مرسیییییییییییییییییییییییییییییی

• شروع کننده موضوع

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine

بابا یکم فکر کن خب. یکم اونورتر رو هم ببین. روزا تند تند اومدن و رفتن این یه ماه هم میگذره فقط تو بجنگ. از دستش نده.پیروزیت نزدیکه.این مدت هرچی بخونی قشنگ تو ذهنت میمونه اگه با تمرکز باشه

و خیلی حیف که خیلیاتون وقتی به حرفای من میرسین که از کنکور گذشتین.تک تک لحظات الان براتو حکم مرگ و زندگی داره. نیا اینجا بگو حسش نیس. نیا بگو خسته شدم. نیا بگو افسردگی گرفتم. مگه یه جنگجو افسرده میشه؟؟؟؟

برو.... برو بجنگ جنگتو تموم کن و اونوقت جشن بگیر و انقد شاد باش تا همه حسودی کنن. این متن رو که تموم کردی پاشو عین یه مرد برو دست و صورتتو با اب خنک بشور بشین پای درسات. کوتاه نیا برا هدفت.نذار له بشی زیر دس و پای بقیه

خودتو با این یه ماه نجات بده.دیگه زور اخرته. دیگه هرچی تفریح داری بنداز دور.خابت رو مرتب کن(گفتم مرتب نه کم.حواست باشه).بدون کتابات وقتتو نگذرون. دست کتاباتو بگیر تا نجاتت بدن.

به هیچی کمتر از هدفت راضی نشو.

از اون بالایی هدفتو بخاه ازش ارامش بگیر.با نماز حتما ارامش میگیری بخون.اصلا با زبون خودت باهاش حرف بزن. عین یه دوست.یکم صمیمی شو باهاش و ببین چطوری دستتو میگیره و ارومت میکنه

فقط یه کار کن

ناامید نشو.....

• شروع کننده موضوع

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine

تالا شده بشینی فکر کنی که من. یه داوطلب کنکور بین 1 میلیون داوطلب دیگه مطمئنا چیز خاصی بنظر نمیام.بعد فکر میکنی که حتما اونا خیلی بهتر از من خوندن تالا. مطمئنم که همشون از تیر پارسال نشستن روزی 15 ساعت خوندن و اصلا هم تفریح نرفتن و الان یه غولی شدن که تورو له میکنن به عنوان رقیبشون

باشه فعلا حرف تو قبول. اما بذار منکه از کنکور گذشتم و بیشتر با کنکوریا بودم یکم قضیه رو برات واضح کنم.

چیزی که من میبینم اینه که اکثر کنکوریای سالای قبل که حالا نتایج بدی هم نگرفتن و حتی همکلاسی خودمن.زود شروع نکردن. من خودم کل تابستون رو بیکار بودم.از مهر هم درست و حسابی نخوندم.

من به این ایمان دارم که رتبه ی 1 کنکور یا هر ادم موفق دیگه ای از اولش قوی نبوده. میدونی چکار کرده؟؟؟

فقط خودشو قبول داشته.اینو باور داشته که هرچی به ازمونش نزدیکتر میشه تلاش مهمتره نه اینکه اگه یکم نقص داشته که قطعا همه دارن بگه برو بابا منکه موفق نمیشم.نه نشسته فکر کرده که من برا ایندم هدف دارم. عمرم الکی نیس که بخام تا ازمون بعدی تلفش کنم.پس برای همین ازمون انقد تلاش میکنم تا قوی شم بزرگ شم و حرفی برا گفتن داشته باشم.

میدونه که بقیه هم کم و بیش مثل خودشن. یکم قوی تر یکم ضعیفتر. اما چیزی که مهمه هفتهای اخره.پس قدر این دوره رو بدون. خودتو دست کم نگیر. تو هم مثل اونی که دوران بعد از عید رو عالی خوند و موفق شد. اونم میدونست کارش سخته اما نترسید

پس تو هم نترس

عمو ژپتو

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
قبولی در مرحله دوم المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
شهید باهنر کرمان / شریف
رشته دانشگاه
ریاضی :x

ایول اقا واقعا ایول این تاپیک رو باید روزی 3بار خوند منی که هیچ حرفی روم تاثیر نداشت تاثیر گذار بود هرچند که دیر اما هنوزم زوده مرسی (;

بالا