• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تعیین رشته ی ریاضی

• شروع کننده موضوع

fatemeh zahra

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
مشهد
اونایی که رشتشو ریاضیه بخاطر علاقه به ریاضی این رشته رو انتخاب کردن؟عایا

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک
پاسخ : تعیین رشته ی ریاضی

به نقل از fatemeh zahra :
اونایی که رشتشو ریاضیه بخاطر علاقه به ریاضی این رشته رو انتخاب کردن؟عایا

الان منظورت رشته دانشگاهی هست یا ماله دبیرستان ؟

اگه برای دبیرستان منظورته که خب بدیهتن! اگه شما علاقه به رشته های مهندسی کامپیوتری. الکترونیک. دارید باید برید سراغ ریاضی

اگه منظورتون رشته دانشگاه هستش که خب بعله اگه علاقه دارید باید ریاضی بخونید چون به شدت به علاقه و پشت کار نیاز داره. درس هاتون تقریبن تیوری خواهد بود و شما باید با علاقه پیوسته بخونیدشون. قسمت گسسته بدیهتن جذاب تر از پیوسته و دیفرانسیل و انتگرال هست هرچند که دیفرانسیل و انتگرال تو دنیایی بیرونی و رشته های مهندسی کاربردی تره.

و بله من خودم رشته ی ریاضی می خوندم. شاید اگه دانشگاه اجازه میداد من چند تا واحد رو جلو تر بردارم ادامه میدادم. ولی درس ها به شدت تکراری بود و من نمی تونستم دو ترم دیگه درس تکراری بخونم. ترجیح دادم تغییر رشته بدم.

ولی فکر نکنم تو ایران اگه بخونید با همچین مشکلی روبه رو بشید. یا اگه صرفن بر مبنایه کتاب درسی هم بخونید کلن مطالب جدید خواهد بود.

ولی من دقیقن سره کلاس ها داشتم بازی می کردم! یا خواب بودم یا میپیچوندم و تقریبن غیر از دو تا درس که عمومی بود و ربطی به تخصصم نداشت ( در مورد تکنولوژی و این حرفا! ) بقیه نمره ها رو کامل شدم.

ولی ریاضی به شدت حوصله می خواد و قدرت فهم.

• شروع کننده موضوع

fatemeh zahra

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
مشهد

منظور من رشته ی دبیرستانیه اخه ما دیروز جلسه ی شورا داشتیم وعده ای میگفتن بعضی ها برای اینکه درس نخونن میان ریاضی حالا من میخواستم بدونم این موضوع چقدر واقعیت داره

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

منظور من رشته ی دبیرستانیه اخه ما دیروز جلسه ی شورا داشتیم وعده ای میگفتن بعضی ها برای اینکه درس نخونن میان ریاضی حالا من میخواستم بدونم این موضوع چقدر واقعیت داره

نه ربطی نداره. ملت میرن ریاضی چون به رشته هایی که به ریاضی نیاز دارن علاقه دارن.

و البته لزومی نداره همه علاقه به درس خوندن داشته باشن. مثلن من از دینی و عربی متنفر بودم. هیچ وقتم نخوندم نمره بالاتر از ۱۵ هم ازشون نمی گرفتم! ولی به ریاضی علاقه داشتم!

parto1020

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نهاوند

به نظر من که آره من خودم به خاطر علاقه رفتم ولی فک کنم اکثرا اونایی که درسشون ضعیفتره میان ریاضی :-<

SpardaX

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی لاهیجان

هیچم اینطور نیست.ما ریاضی ها هم میتونیم بگیم اونایی که مخشون نمی کشه میرن تجربی.چیه آخه این زیست؟کلاس با هم حفظ کنیم ه!یا مثلا زمین شناسی.بعدشم من یه جایی خوندم که ایران کم کم داره از پزشک اشباع میشه.بنابراین اگه بخواید پزشکی بخونید مثل موبایل فروشی زدن تو یه پاساژ موبایل فروشیه!یه بازار رقابتی هست.مگر اینکه بخواید قشنگ تا تهش برید و تخصص و فوق تخصص بگیرید که در این حالت باید حدودا یک چهارم کل زندگیتون به طور مستقیم درگیر دانشگاه باشید و واحد پاس کنید.تازه داریم فرض می کنیم که شما قراره پزشکی یه دانشگاه خوب قبول بشید که کم خون جگر نمی خواد.
کلا این رسم الان حدودا صد ساله که تو ایرانه که پدر مادرا همه میخوان بچه هاشون دکتر بشن.اصلا هم درست نیست به نظر من.من حفظ کردنی ام خوب بود یعنی پارسال که اول دبیرستان بودم،زیست و دینی و اینا رو قبل از این که بشینم سر امتحان ترم خط به خط حفظ بودم.ولی بخاطر علاقه شدید و وحشتناکم به ریاضی و بازار کار بهترش و اینکه خانواده ما همه مهندس هستن،اومدم ریاضی.هر علمی بدون ریاضی هیچه.ریاضی اول و آخر هر نتیجه گیریه که تو ذهنتون می کنید،استدلالی که به زبون میارید،کلا همه چی.ریاضی ریشه در منطق و تمام دنیا ریشه در ریاضی داره.پرچم ریاضی ها تا ابد بالاست /m\

نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران جنوب
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

من خودم عاشق ریاضی ام ولی همه میگن تو ایران دیگه واسش شغلی نیس!!! :( :(
الان من موندم پشت کنم با ریاضی و به خاطر پول برم سراغ تجربی :(( :(( :(( ~X( یا برم ریاضی؟؟؟
اخه این چه وضعشه؟؟؟

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

به نقل از جلاد چاق :
من خودم عاشق ریاضی ام ولی همه میگن تو ایران دیگه واسش شغلی نیس!!! :( :(
الان من موندم پشت کنم با ریاضی و به خاطر پول برم سراغ تجربی :(( :(( :(( ~X( یا برم ریاضی؟؟؟
اخه این چه وضعشه؟؟؟

بسته به علاقت. مگه برا تجربی کار هست ؟‌ :))

تو ایران مشکل بیکاری بیشتر برای رشته های انسانی و علوم پایه درنظر گرفته میشه ( که تقریبن شغلی جز معلمی در انتظارش نیست، چون محل تحقیقاتی خاصی وجود نداره این افراد جا دانشمند میشن معلم کنکور! )

برای رشته های مهندسی که قضیه کلن جداس.

ولی شما با هیچ کدوم اینا پول دار نمیشی! برو یه گیتار بذار رو دوشت برو بخون پولدار شو. بازیگر شو پولدار شو. به روش دانشگاهی عمرن به این پول ها نمیرسی

SpardaX

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی لاهیجان

به نقل از مازیمون :
بسته به علاقت. مگه برا تجربی کار هست ؟‌ :))

تو ایران مشکل بیکاری بیشتر برای رشته های انسانی و علوم پایه درنظر گرفته میشه ( که تقریبن شغلی جز معلمی در انتظارش نیست، چون محل تحقیقاتی خاصی وجود نداره این افراد جا دانشمند میشن معلم کنکور! )

برای رشته های مهندسی که قضیه کلن جداس.

ولی شما با هیچ کدوم اینا پول دار نمیشی! برو یه گیتار بذار رو دوشت برو بخون پولدار شو. بازیگر شو پولدار شو. به روش دانشگاهی عمرن به این پول ها نمیرسی
tru:D

بالا