• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کی درسامُ تموم کنم

• شروع کننده موضوع

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر- نرم افزار
اینستاگرام
سلام

خسته نباشید ، حالتون هم خوب باشه

امیدوارم که این تاپیکُ دیر نزده باشم

اولش بگم که اینا همه نظر شخصی هستش :د

خب توی این موقع از سال که میرسیم این بحث پیش میاد که درسارُ کی تموم کنیم ؟

یه نظری هست اینه که تا قبل از عید شما درسا رو تموم کنید و از عید مرور کنید .

به شخصه با این کار مخالفم

چون مرور درسا توی 3 ماه بهار کار خیلی خیلی کسل کننده و خسته آوریه و آخرش جوری میشه که انگیزتون کم میشه (از درسا حالتون به هم میخوره :-" ) و بازده درس خوندنم میاد پایین .
خودتون هم فرض کنید 3 ماه فقط و فقط مرور داشته باشید !!!
از طرف دیگه واسه تموم کردن تا قبل عید باید خیلی سرعتتون این طرف بالا باشه و ممکنه به سطح یادگیری و بازده هم لطمه بزنه .

به نظر من ایده آل اینه که تا 28 اسفند درس بخونید تا 3 فروردین مثه بقیه ی سال ها تفریح کنید .
و از سوم تا 12 ام یه هفته پیش 1 و یه هفته دویم یا سوم(بسته به انتخاب خودتون توی نیم سال اول) رو مرور کنید.
13 ام حتما حتما برید بیرون !!!! اگه نرید بیرون و بشینید درس بخونید آدم نیستید :-"
از 13 فروردین تا هفته ی اول یا دوم اردیبهشت درسا رو تموم کنید
احتمالا با این کار هم به آزمون اول سنجش نمیرسید که اصلا مهم نیست خیلیا این جوری هستن :د
نگران نباشید وقت واسه مرور به اندازه کافی هست .

سوالی هست در خدمتم :D ;;) ( قول میدم با تاخیر 1 روزه جواب بدم :-" _ریاضی2 :-<_ )

پ.ن : آها یه چیز دیگه هم که در آینده مد میشه اینه که من چی رو حذف کنم
مثلا مثلثات رو حذف کنم
زبان فارسی رو حذف کنم
استوکیومتری رو حذف کنم
صرفا به نظر من هیچ درسی رو حذف نکنید و بخونیدش چون ممکنه ازش سوال خیلی آسون بیاد و شما اصلا صورت سوال روو هم نخونید و از دستش بدید
مثلا پارسال ادبیات رشته ریاضی 5تا سوال زبان فارسیش به نسبت بقیه ی سال ها خیلی آسون بودن و اصلا شمارشی هم نبودن و به راحتی میشد جوابشون داد ولی اگه کسی زبان فارسی رو گذاشته بود کنار این 5 سوال آسون رو از دست میداد .

Analia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد/تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران
پاسخ : کی درسامُ تموم کنم

با تشکر از توضیحات خوبتون، جا داره یه نکته ای بگم در مورد مرور، اون ماه آخر به خصوص دو هفته ی آخر خیلی میتونه رو نتیجه ی کنکور تاثیر داشته باشه مخصوصا برای درسای حفظی مثل ادبیات یا دینی. در مورد کنکور های سال های قبل، یک بار زدنش کافی نیست، چند بار بزنید اگه میتونید، ضرر نمیکنید.

بالا