• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مخالفت فرهنگستان زبان فارسی با آموزش به زبان مادری

آیا دوست دارید درسهایتان را با زبان مادری بیاموزید ؟

• رای‌دهندگان
    26

CPHM

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
اژه اي
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
مرحله دو فيزيك و شيمي
دانشگاه
University of Oxford
رشته دانشگاه
Theoretical physics
متاسفانه همین "روشنفکر بازی" هاست که داره ایران رو با خطر تحلیل مواجه میکنه!:-<
چون خیلی این را تکرار می کنید مجبورم همینجا و بدون ارتباط موضوعی جوابتان را بدهم
1. این کشو تا حالا دست "همین روشنفکر ها" نبوده و به اینجا رسیده. لطفا فلان دوره ی تاریخی رو نام ببرید که غیرمذهبیون غیر ملی گرا بر این کشور حکومت کردند تا حرف هم رو بفهمیم
2. مشکلات ما چندین حالت داشته اند که هیچ ربطی به "همین روشن فکر بازیا" نداشته اند:
1- جنگ ها: یا دلایل مذهبی داشتند یا ملی و جنگی به اسم "به خاطر صلح و مبارزه با ملی گرایی افراطی" تا به حال نداشتیم
2- روابط نامناسب با کشورهای خارجی:
احتمالا ربطی به افرادی که اصلا ملی گرایی را قبول ندارند و اعتقاد دارند همه جهان متحد هستند و فلان و فلان ربطی نداشته اند!!!
3. لطف کنید با توجه به اینکه کس خاصی نیستید که حرف شما بدون دلیل به عنوان حقیقت قبول شود, دلیل بیارید. دلایل ما را رد کنید و از دلایل خود در برابر انتقاد دفاع کنید
می توانید برچسب بزنید و متهم کنید و هرچیز دیگری ولی نهایتا کار منطقی و به درد بخوری نیست و منشأ آن یا حماقت محض و ناآشنایی با منطق است یا تعصب خاموش کننده مغز!

پهلوی

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399
چون خیلی این را تکرار می کنید مجبورم همینجا و بدون ارتباط موضوعی جوابتان را بدهم
1. این کشو تا حالا دست "همین روشنفکر ها" نبوده و به اینجا رسیده. لطفا فلان دوره ی تاریخی رو نام ببرید که غیرمذهبیون غیر ملی گرا بر این کشور حکومت کردند تا حرف هم رو بفهمیم
2. مشکلات ما چندین حالت داشته اند که هیچ ربطی به "همین روشن فکر بازیا" نداشته اند:
1- جنگ ها: یا دلایل مذهبی داشتند یا ملی و جنگی به اسم "به خاطر صلح و مبارزه با ملی گرایی افراطی" تا به حال نداشتیم
2- روابط نامناسب با کشورهای خارجی:
احتمالا ربطی به افرادی که اصلا ملی گرایی را قبول ندارند و اعتقاد دارند همه جهان متحد هستند و فلان و فلان ربطی نداشته اند!!!
3. لطف کنید با توجه به اینکه کس خاصی نیستید که حرف شما بدون دلیل به عنوان حقیقت قبول شود, دلیل بیارید. دلایل ما را رد کنید و از دلایل خود در برابر انتقاد دفاع کنید
می توانید برچسب بزنید و متهم کنید و هرچیز دیگری ولی نهایتا کار منطقی و به درد بخوری نیست و منشأ آن یا حماقت محض و ناآشنایی با منطق است یا تعصب خاموش کننده مغز!
خیلی از بحث منحرف شدید، پیشنهاد می‌کنم یه بار دیگه عنوان رو بخونید؛ در ضمن٬ حتما نباید یه حاکم روشنفکر نما وجود داشته باشه تا این اتفاقات بیفته، همین که یک یا چند روشنفکر نما از این اقدامات پوچ و بیهوده حمایت کنن خود به خود کافیه، ضمن اینکه شما رو راحت می‌کنم و میگم که من یک احمق بی منطق متعصب خاموش مغز هستم و از شما که مغز متفکر، روشنفکر و منطقی هستید درخواست دارم یه بار اون دلایلی که من قبل تر ارائه کردم رو بخونید و با فهمیدن اینکه من چرا دارم خودمو به آب و آتیش می‌زنم که این کار غیر ممکن نیست و باعث تجزیه ی ایران و نارضایتی اقوام شریف ایرانی میشه، تمام جوانب مسئله رو بررسی کنید و اونوقت به من ملی گرای متعصب افراطی لقب بدید، چون شما فکر میکنید من ضد اقوام ایرانی دارم عمل می‌کنم در صورتی که من فقط و فقط به همون دلایل قبلی -که فکر نمی‌کنم حتی یه نگاه بهش انداخته باشید- این رو میگم اما کو گوش شنوا...!

بالا