• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

19575-Harmonic Energy

• شروع کننده موضوع

Snow ball

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبائی
شهر
اهواز
مدال المپیاد
من اصولاٌ خیلی واقع بینم...
دانشگاه
هر جا که خدا بخواد.
رشته دانشگاه
ببینم ژنتیک درمیام یا که نه.
fromwithinabook.jpg

کتاب های خوانده شده
دسته بندی بر اساس سال چاپ 1775-1863
بلندی های بادگیر(ودردرینگ)(قرن هجدهم)-(افق/نی)-(امیلی برونته)
جین ایر (قرن هجدهم)-(افق/نی)-(شارلوت برونته)
ویلت(قرن نونزدهم)-(نی)-(شارلوت برونته)
پروفسور(قرن هجدهم)-(جامی)-(شارلوت برونته)
آگنس گری(قرن هجدهم)-(نی)-(ان برونته)
مادام کامیلا(قرن نونزدم)-(جامی)-(الکساندر دوما)
کنت مونت کریستو(قرن نونزدهم)-(افق)-(الکساندر دوما)
سه تفنگدار(قرن نونزدهم)-(افق/جامی)-(الکساندر دوما)
آرزو های بزرگ(قرن نونزدهم)-(دوستان)-(چارلز دیکنز)
داستان دو شهر(قرن نونزدهم)-(افق)-(چارلز دیکنز)
اوژنی گرانده(قرن نونزدهم)-(افق)-(بالزاک)
عقل و احساس(قرن هجدهم)-(نی)-(جین آستین)
غرور و تعصب(قرن نونزدهم)-(نی)-(جین آستین)
اِما(قرن نونزدهم)-(نی)-(جین آستین)
منسفیلد پارک(قرن نونزدهم)-(نی)-(جین آستین)
نورثنگر ابی(قرن نونزدهم)-(نی)-(جین آستین)
ترغیب(قرن نونزدهم)-(نی)-(جین آستین)

دسته بندی دوم ادبیات معاصر جهان
پرواز آتش دزد(معاصر)-(افق)-(تری دری)
آتش دزد 2 (معاصر)(افق)-(تری دری)
آتش دزد3(معاصر)-(افق)-(تری دری)
درخت چوب آهنی(معاصر)-(افق)-(هانی بال)
کتاب راهنما(معاصر)-(افق)-(هانی بال)
مجموعه پنج جلدی «روون»(معاصر)-(امیلی رودار)-(افق)
کورالین(معاصر)-(افق)-(نل گی من)
کتاب گورستان(معاصر)-(افق)-(نل گی من)
افصون(افسون)(معاصر)-(افق)-(انجی سیج)
پرواذ(ز)(معاصر)-(افق)-(انجی سیج)
فیظیک(فیزیک)(معاصر)-(افق)-(انجی سیج)
جست جو(معاصر)-(افق)-(انجی سیج)
سایرن(معاصر)-(افق)-(انجی سیج)
صیاهی(سیاهی)(معاصر)-(افق)-(انجی سیج)
آطش(آتش)(معاصر)-(افق)-(انجی سیج)
مزرعه حیوانات(معاصر)-(دوستان)-(جرج اورل)

دسته بندی سوم ادبیات معاصر ایران
سوشون(معاصر)-(جامی)-(سیمین دانشور)
مجموعه ی «به کی سلام کنم؟»(معاصر)-(جامی)-(سیمین دانشور)
انتخاب(معاصر)-(جامی)-(سیمین دانشور)
نفرین زمین(معاصر)-(جلال آل احمد)-(جامی)
جزیره ی سرگردانی(معاصر)-(جامی)-(سیمین دانشور)
کوه سرگردانی(معاصر)-(جامی)-(سیمین دانشور)

• شروع کننده موضوع

Snow ball

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبائی
شهر
اهواز
مدال المپیاد
دانشگاه
هر جا که خدا بخواد.
رشته دانشگاه
Wutbring Heights

2007_alice_a_mad_tea_party.jpg

Allice in Wonderland

لطفاٌ قبل از مطالع این بخش به چند نکته زیر توجه کنید:
امتیاز داده شده به هر یک از کتب،نظر شخصی بندست و به علایق شخصی من برمیگرده.سعی کنید تحلیل اون کتابو از چند دید مختلف برسی کنید.هر پست،مختص به یک کتابه.البته بعضی از کتابهای چند جلدی در یک پست اورده شدن.در هر پست شما میتونید از قیمت،بیو گرافی نویسنده،و نام مترجم مطلع بشیدو البته نظر من درباره ی اون کتاب.لازمه که بگم به این لیست بعدها افزوده خواهد شد.امیدوارم مفید واقع بشه!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

بلندی های بادگیر

سبک: کلاسیک/رمانتیک
مترجم:محسن سلیمانی
قیمت اکنون در بازار: نشر نی:12000تومان،نشر افق:9500تومان
امتیاز از ده: نه

اندکی درباره ی این داستان
مردی که قصد اجاره ی عمارتی را دارد،پس از ملاقات با صاحب خانه و دیدن رفتار عجیب وی،کنجکاو شده و ماجرا را از خدمتکار نزدیک به او «انا» میپرسد.داستان از فصل دو به بعد از زبان این خدمتکار نقل میشود.داستانی آمیخته با عشق و نفرت که در قرن 19 در حال وقوع است.امیلی برونته،دراین داستان شخصیت هایی را آفرید که تنها در خیالاتش با آنها ملاقات کرده بود.شارلوت برونته،خواهر بزرگتر وی میگوید: درهنگام نوشتن داستانش چنان دقت و حساسیتی به خرج میداد که گویی داشت پیکره مجسمه ای را میتراشید.کاترین که در این داستان میتوان از وی به عنوان نماد عشق و خودستایی یاد کرد و هاتکلیف که نماد گرگ صفتی و عقده و کینه میباشد،شخصیت های اصلی این رمان اند.
خوبه که بدونید جمله معروف «Love will never die»از این داستان نشئت گرفته! :-?

images.jpg

اندر احوالات برونته ها

شارلوت،امیلی و ان،سه دختر آخر خانواده ی کشیش برونته بودند که با نوشته هایشان دنیا را به تحسین وا داشتند.این سه دختر درنهایت سختی زندگی را از سر گذراندن...باور ندارید؟ پس خوب گوش کنید:

ان برونته،دختر ششم،بالاخره سر خانم برونته را خورد و جمعیت برونته ها را در همین شش نفر باقی گذاشت.دو خواهر بزرگتر خانواده(که اسمی از آنان یاد نشده)بر اثر ابتلا به سل در مدرسه،در سن نوجوانی درگذشتند...از این رو یک برادر و سه خواهر باقی مانده،آموزش را نزد پدر خویش که کشیش سخت گیری بود،آغاز کردند.نمیدانم واقعیت دارد یا نه،اما من درجایی خوانده بودم پدرشان آنان را از خوردن گوشت منع کرده بود چون فکر میکرد که آنان نباید به امیال این دنیا دل ببندند!(برا همینم بود که با یه فوت میمردن! =)) ).سه خواهر و یک برادر باقی مانده با هم عهد بستند که وقی بزگ شدند،نویسنده های بزرگی شوند!اما دست زمانه،راه برونته جوان را از سه خواهر خود جدا کرد و بیست و هشت سالگی بر اثر زیاده روی در مصرف الکل درگذشت...سه خواهر بزرگ شدند و شروع به نوشتن کردن...بار ها و باره ها! اما هر بار جز شکست چیزی آیدشان نشد.حتی یکبار هم با نام های مستعار مردانه نوشته های خود را به چاپ رساندند.
البته یه کار دیگه هم کردن: تأسیس مدرسه!خواهران برونته (مخصوصاٌ ان و شارلوت) به تدریس علاقه داشتند بطوری که در تمام کتابهای شارلوت،شخصیت اصلی،معلم است!
تأسیس مدرسه هم با شکست روبرو شد...اما بالاخره،با انتشار «بلندی های بادگیر»،اثر امیلی برونته،و هم زمان کتابهایی از خواهران دیگر،شهرتی جهانی برای آنان به امغان آورد...اما نه!امیلی اندکی پس از اتمام کتابش،بر اثر زیاد کار کردن و امتناع از مراجعه به دکتر،در سن بیست و نه سالگی و بر اثر سرما خوردگی (!!!)درگذشت.روحش شاد [-o<

از نظر من...
نقاط قوت در این کتاب کم نبود،تجسم مناظر(که برونته ها در آن استادند)بسیار زیاد و البته،داستان محتوایی نسبتاٌ جالب و شیرین داشت.موفق باشید

• شروع کننده موضوع

Snow ball

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبائی
شهر
اهواز
مدال المپیاد
دانشگاه
هر جا که خدا بخواد.
رشته دانشگاه
Jane eyre

Capture.png

Cindrella

جین ایر

سبک: کلاسیک/عاشقانه
مترجم: مهدی افشاری
قیمت اکنون در بازار: نشر افق:9000تومان نشر نی:11000تومان
امتیاز از ده:نه و نیم

اندک درباره این داستان
جین ایر،دختری بی چیز که به علت مرگ پدر و مادر،دوران کودکی خویش را نزد زندایی و دایی زاده هایش میگذراند،شخصیت اصلی این داستان است.زندایی وی،از سر طینتی،او را به مدرسه ی شبانه روزی میفرستد که سراسر سخت گیریست و کودک بیچاره،تمام دوران تحصیل خود را در آنجا سپری میکند.
جین پس از فارغالتحصیلی تصمیم میگیرد معلم سر خانه شود،و همین آغازی میشود برای یکیدیگر از کتابهای خواهران برونته...

jane_eyre.jpg

اندر احوالات شارلوت
این روزها دیگر کمتر کسی است که نام جین ایر به گوشش نخورده باشد...شارلوت از خانواده ی یک کشیک بسیار سختگیر بود و خود شارلوت هم نهایتاٌ با یک کشیش ازدواج کرد.کتابهای وی بیشتر از کتابهای دیگر خواهران،امروزه مشهور هستند.از کتاب جین ایر بارها فیلم های مختلفی ساخته شده و به زبان های دیگر هم ترجمه شده.این نویسنده انگلیسی در یورکشر انگلستان به دنیا آمد.او آخرین عضو خانواده ی برونته بود که زنده ماند که البته آن هم پس از تولد پسرش در 38 سالگی درگذشت.روحش شاد [-o<

از نظر من...
کتاب تصویر سازی های زیبایی داشت و ارزش یک بار خواندن را دارد!

• شروع کننده موضوع

Snow ball

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبائی
شهر
اهواز
مدال المپیاد
دانشگاه
هر جا که خدا بخواد.
رشته دانشگاه
Villette

6.png

Peter Pan

ویلت

سبک: کلاسیک/زندگینامه/رمانتیک
مترجم: رضا رضایی
قیمت اکنون در بازار: نشر نی:18000تومان
امتیاز از ده: ده

اندکی درباره ی این داستان
لوسی اسنو،شخصیت اصلی داستان،دختریست انگلیسی که از روزمرگی های تکراری خسته شده و سعی میکند که زندگی خود راتغیییر دهد.منتقدان،این کتاب را پخته ترین کتاب شارلوت برونته دانسته اند زیرا در این کتاب،ما شاهد به تصویر کشیدن اوج احساسات فردی یک انسان خواهیم بود که برای رسیدن به هدف خود،تمام آنان را تحمل میکند.
این کتاب پایانی متفاوت با دیگر کتاب های شالوت دارد.لوسی،از انگلستان خارج شده و راهی فرانسه میشود به امید اینکه مسیر تازه ای در زندگی خود پیدا کند.در آنجا شرافت و انسانیت و عشق خالص را در مقابل دروغ و حسادت و خیانت،همه را با هم میبیند و سعی میکند این احساسات را در خود در توازن نگه دارد،اما به این سادگی ها هم نیست...او (طبق معمول)در یک مدرسه فرانسوی مشغول به کار میشود و همین هم آغازگر تمام ماجرا های این کتاب است.

villette.jpg

و دوباره اند احوالات شارلوت
شارلوت برونته،پس از نوشتن این کتاب درگذشت...یعنی سر زا رفت.او از خانواده ای متوسط بود و سر انجام هم با یک کشیش که فکر میکرد میتواند زندگی او را اندکی آسان تر کند ازدواج کرد.پس از مرگ خواهرانش،او بارها به ایرلند و لندن سفر کرد تا برای ارتقا کتابهای خود از منتقدان کتابهای خود کمک بگیرد و سرانجام نتیجه ی کارش هم شد این ویلت!

به نظر من...
حجم کتاب زیاد و در آغاز ممکنه بگید «چه خسته کننده!».اما نه،کتاب با اینکه حجم زیادی دارد،نه خسته کننده است و نه بی محتوا.رده ی سنی این کتاب بالای 15 سال است چون ممکن است قسمت هایی از کتاب برای خواننده ی نوجوان مبهم باقی بمانند.اگر کتابخوان حرفه ای هستید،به شما این کتاب را پیشنهاد میکنم.

• شروع کننده موضوع

Snow ball

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبائی
شهر
اهواز
مدال المپیاد
دانشگاه
هر جا که خدا بخواد.
رشته دانشگاه
Professor

8.png

Moby-dick

پروفسور

سبک: کلاسیک
مترجم: اسمائیل کیوانی
قیمت اکنون در بازار: نشر جامی: 12500 تومان
امتیاز از ده:نه

اندکی درباره داستان
داستان پرفسور مانند سایر داستان های نویسنده آیینه زندگی خود او بوده و نشان دهنده احوال روحی و حالات درونی نویسنده است و چکیده احساسات اوست که اوضاع رقت بار زمان خود را با چیره دستی خاصی در زیر زره بین نقد قرار داده است و در برابر وضع نابسامان آن زمان خود،واکنش نشان می دهد.
نکته قابل توجه این است که با وجودی که خود شارلوت یک زن بوده،حالات و روحیات و خواسته های یک مرد را به نحو تحسین برانگیزی به تصویر میکشد و با زیبایی تمام تحولات و شیب و فرازهای زندگی اورا برای خواننده مجسم میسازد.

The_Professor.jpg

اندر احوالات شارلوت
در قسمت های قبلی درباره شارلوت توضیح داده شده.اوی زاده 1816 در نزدیکی برادفورد انگلستان و از پدری کشیش است.از زندگی خواهران برونته بارها کتاب هایی نوشته شده که میتونید خریداریشون کنید.

از نظر من...
همانند دیگر کتابهای برونته ها جذابیته خاصی داره و خوندنش هم ضرری نداره! :)

• شروع کننده موضوع

Snow ball

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبائی
شهر
اهواز
مدال المپیاد
دانشگاه
هر جا که خدا بخواد.
رشته دانشگاه
Agnes grey

2.png

on the ocean

آگنس گری

سبک: کلاسیک قرن 18/رمانتیک
مترجم: رضا رضایی
قیمت اکنون در بازار: نشر نی:12500 تومان
امتیاز از ده: نه

اندکی درباره داستان:
اگنس دختریست از خانواده ی یک کشیش انگلیسی که طی یک معامله،دارایی خود را از دست میدهد.اگنس تصمیم به مستقل شدن میگیرد اما همه چیز به آن آسانی ها که او فکر میکند نیست...او،شغل معلم سرخانگی را برمیگزیند و موضوع اصلی داستان حول همین ماجرا هاییست که در طی تدریسش برای او رخ میدهد.او تنها 18 سال دارد اما با این حال دیگر نمی خواهد سربار خانواده اش باشد اما خانواده او با او مخالفت میکنند و او را بسیار جوان برای مستقل شدن میدانند.مادر آگنس دختر یک بارون(یکی از القاب افراد ثروتمند) بود که بخاطر پدر آگنس،مخالفت خانواده ی خود را ندیده گرفته و با آن کشیش جوان ازدواج میکند.اگنس صاحب خواهری بنام مری است که او در آخر داستان ازدواج میکند.ناگفته نماند که آگنس هم خود در این میان وارد یک ماجرایقهرمان داستان ما با امید در خانه اغنیا میپردازد و سعی میکند کمی آنان را رام کند.ان برونته خانم معلم را به جاهای دوری که خود بوده میبرد و با کسانی هم نشین میکند که از او سطح اجتماعی بالاتری دارند و در واقع اربابان و بانویان او هستند اما برای او احترام چندانی قائل نیستند(مخصوصاٌ این روزالی چصافط).اما این زندگی با همه دشواریش خالی از هیجان نیست و آگنس،احساساتی را میچشد که تلخ و شیرینند. رمانتیک میشود!

url.jpg

اندر احوالات نویسنده
ان برونته 17 ژانویه 1820 در برادفرد،یورکشر،شمال انگلستان،بدنیا آمد.او ششمین فرزند خانواده بود از پدری کشیش و ایرلندی بود.ان خواهر کوچکتر امیلی و شارلوت برونته بود که آنان هم نویسندگان بزرگ جهانی به حساب می آیند.ان برادری هم داشت که اسمش پاتریک برانوال برونته بود که زندگی واقعاٌ غم انگیز و کوتاهی داشت.دو دختر هم قبل از شارلوت بدنیا آمده بودند که در نوجوانی در گذشتند.
ان بر خلاف امیلی و شارلوت اصلاٌ به مدرسه نرفته بود و در خانه درس خوانده بود اما برای چند سال هم به آموزشگاهی رفته بود.به مدت 6 سال معلم سرخانه بود و در سال 1844 هم همراه خواهرانش در هاورت مدرسه ای راه انداخت که البته شاگردی نداشت!
در سال 1846 این سه خواهر کتابهای شعری با نام های مستعار مردانه ای منتشر کردند،که آن هم فروش نرفت!
درسال 1847،چند هفته پس از انتشار جین ایر اثر شارلوت،وهمزمان با انتشار بلندی های بادگیر از امیلی،رمان آگنس کری نیز به قلم برونته ای دیگر نوشته شد...اما همه پیز به این خوفی ختم نمی شود!
ان،یکسال پس از انتشار دوم رمان خود به نام مستأجر وایدفل هال در سال 1849 در گذشت.یعنی در 29 سالگی!!
بعضیها میگن آگنس گری بر اساس زندگی خود ان نوشته شده و منتقدان هم این کتاب را خواهر کوچکتر جین ایر میدانند.از نظر شارلوت،ان شخصیتی آرام،صبور ،ملایم و باهوش بود که راهبه وار بر اندیشه ها و احساسات خود حجاب می افکند.روحش شاد.
2.png

از نظر من...
همانند دیگر کتابهای برونته ها،نوشته هایش روح را آرام میکنند و شما را به دنیایی میبرند که آری از هرگونه مشکلات زندگی پر از دود ماست!

قطعاتی از این داستان:
ابلهانه است آرزو کردن زیبایی،آدم های عاقل نه برای خودشان چنین آرزویی میکنند ونه در دیگران به آن اهمیت میدهند.اگر ذهن آدمی پرورش یافته باشد و دلش هم صاف و مشتاق،دیگر سر و وضع و ظاهر چه اهمیتی دارد؟
این را معلم ها از دوره کودکی به ما میگویند.ما هم به کودکان خودمان میگوییم.عاقلانه و درست هم هست،ولی آیا چنین چیزی پشتوانه علمی و ادبی هم دارد؟ صفحه 179 کتاب

به این می ماند که کرم شبتاب محروم شود از آن قدرت نور تابیدن که بی آن ممکن است حشرهء پرسه گرد هزار بار از کنار او بگذرد و بگذارد...ممکن است بشنود که محبوب بالدارش در بالا و پیرامونش وزوز می کند.حشره او را میجوید و نمی یابد و او می سوزد تا یافته شود،اما قدرت ندارد تا حضور خود را به رخ بکشد،صدایی ندارد تا او را به خود بخواند،بالی ندارد تا بپرد و به دنبلش برود...
صفحه 181 کتاب

*پایان بخش برونته ها

• شروع کننده موضوع

Snow ball

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبائی
شهر
اهواز
مدال المپیاد
دانشگاه
هر جا که خدا بخواد.
رشته دانشگاه
Madam camilla

2.png

harry poter

مادام کامیلا

سبک: رمانتیک
مترجم: م.شیبانی
قیمت هم اکنون در بازار: نشر جامی:7500 تومان
امتیاز از ده:نه و هفتادو پنج

اندکی درباره داستان
شاید بشه گفت که این داستان سیاه و دردناکه و ترجیحاٌ بهتر مخاطبش یکمی سنش بالاتر از 13 سال باشه!
یک قصه بیش نیست و غم عشق و این عجب
کز هر زبان که میشنوم نا مکرر است
مارگاریت گوتیه،دختری زیبا که در پس این چهره روحی ضخم خورده دارد،شخصیت داستان ماست...او یک زن معروفه است..شاید این دلیلی بود که گروه سنی برای این کتاب تعیین کردم(البته من که کارشناس نیستم!).کتاب با مرگ مارگریت آغاز میشود و از زبان یک شخص سوم است که آن را تعریف میکند.داستان اصلی از موقعی آغاز میشود که شخص نقل کننده با آرمان دووال،یکی از عشاق مارگاریت ملاقات میکند.آرمان پسریست پاکدل که عشق حقیقی را نسبت به مارگاریت در خود حس میکند و سعی میکند که آن را به مارگریت بفهماند و او را از راه سیاهی که در پیش گرفته بازدارد.حال که مارگریت بر اثر سل مرده،آرمان بسیار ناراحت است و داستان عشق خود را نسبت به مارگریت،برای شخص سوم ما که اسمش یادم نیست،تعریف میکند.در ابتدا مارگریت جفا کار و سنگ دل بنظر میرسد اما در اواسط داستان،هر خواننده ای به روح لطیف و آسیب دیده این دختر نگون بخت پی میبرد...این کتاب بسیار غمناکه ولی باید اعتراف کنم مثل بقیه کتاب های دووما،یک شاهکاره!

mAdam_camilla.jpg

بازدید کننده عزیز،این بخش خلاصه ای از زندگی نامه الکساندر دوماست که از روی مقدمه کتاب نوشتم.
الکساندر دوما در سال 1802 در شهر ویلز-کوترت واقع در فرانسه دیده به جهان گشود و آنگاه که به نوشتن روی آورد،مانند یک هنرمند زبردست،سبکی زیبا و دلپذیر برای خود برگزید که آن،آفرینش رمان های تاریخی بود طوری که مورد توجه و پسند همگان قرار گرفت.
الکساندر دوما،در میان نویسندگان مغرب زمین فردی با ذوق و هنرمند است و در هنگام خلق یک اثر،با مهارت هنری خاص خویش مضمون هایی بس تازه و نو پدید می آورد که خواننده را متحیر و شگفت زده می نماید.
کتاب مادام کامیا نیز یکی از شاهکار های برجسته اوست که همواره در ژرفای ذهن خواننده باقی می ماند و هرگز فراموش نمیشود.روحش شاد.

از نظر من...
رمانی بس غم انگیز! اگر حوصله غم و ناراحتی را ندارید و از حسی که پس از پایان کتاب به شما دست میدهد را دوست ندارید...پس به شما پیشنهاد نمیکنم این کتاب را بخوانید...

• شروع کننده موضوع

Snow ball

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبائی
شهر
اهواز
مدال المپیاد
دانشگاه
هر جا که خدا بخواد.
رشته دانشگاه
Cont of the mont cristo

3.jpg

Prince of dragon

کنت مونت کریستو
سبک: کلاسیک/ماجراجویی
مترجم: ماه‌منیر مینوی
قیمت هم اکنون در بازار: دوره سه جلدی ۲۸۰۰۰ تومان.
امتیاز از ده: هشت و هفتادو پنج!

اندکی درباره داستان
توجه:
بخاطر طولانی بودن کتاب تصمیم گرفتم لینک دانلود هر سه جلدو برای بازدید کنندگان بزارم.
http://dl.cketab.com/Cketab/Ghesse/Alexander%20Dumas/Conte%20Mont%20Cristo/Doma_Conte_Mont_Cristo_1.rar
http://dl.cketab.com/Cketab/Ghesse/Alexander%20Dumas/Conte%20Mont%20Cristo/Doma_Conte_Mont_Cristo_2.rar
http://dl.cketab.com/Cketab/Ghesse/Alexander%20Dumas/Conte%20Mont%20Cristo/Doma_Conte_Mont_Cristo_3.rar

اندکی درباره داستان
بخاطر اینکه زمان زیادی از خوندن این کتاب میگذره،ممکن اشتباهاتی در متن پایین وجود داشته باشه!
ادمون دانتس که یک دریانورد موفق و شخصیت اصلی داستان ماست،در راه رسیدن به آرزوهای خودش،نظر حسودان و حسد ورزان را به خود جلب میکند و همین عاملی میشود که در کار او سنگ اندازی کنند و در نهایت با توطئه ی فرنان او محکوم به چهارده سال زندان میشود.توجه داشته باشید که این اتفاق در دوره ناپلئون رخ داده و بخشی از داستان هم با این واقعه در فرانسه گره خورده.نمیتوانم درست بیاد بیاورم که در این مدت چهارده سال په اتفاقی برایش می افتد اما خلاصه آن اینست که نامزدش را از او میدذدند و مال و ثروتش هم از دستش می رود.سرانجام او از زندان آزاد میشود.در مدتی که زندان بود پیرمردی به او نقشه گنجی میدهد که آن نقشه او را به یک کنت تبدیل میکند...حال که او یک کنت شده و قدرتی دارد،در پی انتقام میرود... #S-:

url.jpg

اندر احوالات نویسنده
لکساندر دوما در سال 1802 در شهر ویلز-کوترت واقع در فرانسه دیده به جهان گشود و آنگاه که به نوشتن روی آورد،مانند یک هنرمند زبردست،سبکی زیبا و دلپذیر برای خود برگزید که آن،آفرینش رمان های تاریخی بود طوری که مورد توجه و پسند همگان قرار گرفت.
الکساندر دوما،در میان نویسندگان مغرب زمین فردی با ذوق و هنرمند است و در هنگام خلق یک اثر،با مهارت هنری خاص خویش مضمون هایی بس تازه و نو پدید می آورد که خواننده را متحیر و شگفت زده می نماید.
کتاب مادام کامیا نیز یکی از شاهکار های برجسته اوست که همواره در ژرفای ذهن خواننده باقی می ماند و هرگز فراموش نمیشود.روحش شاد.

از نظر من...
رمانی بس خسته کنند است!
اما!
هیجانات و ماجراجویی های ادمون هر خواننده ای را به خود جلب میکند..

• شروع کننده موضوع

Snow ball

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبائی
شهر
اهواز
مدال المپیاد
دانشگاه
هر جا که خدا بخواد.
رشته دانشگاه
!Better to Know

بازدید کننده گان عزیز

بعلت سوء وقت در ایام امتحانات،بنده ادامه دادن به پستها را موقتاٌ متوقف کرده ام،لهذا،ادامه معرفی کتابها تا حدود 10 روز دیگر متوقف خواهد بود.

...

من برگشتم!

• شروع کننده موضوع

Snow ball

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبائی
شهر
اهواز
مدال المپیاد
دانشگاه