• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سمپادیا

Flying_girl
Flying_girl
حرفت رو درک کردم که دارم باهات حرف میزنم، دقیقا دغدغه ات رو میدونم، ولی به این موضوع هم توجه داشته باش حدودیش تو دست خودمونه، خودمون هم کمی بیرحم شدیم
خیلی چیزها ربطی به ارز نداره، ولی گرون شده
حرف من همونطوری که اولش گفتم توجیه این وضعیت نیست، صرفا خیلی دوستانه خواستم بگم که تو مثال هات محصولات سلولزی رو نگو، یه نفر مخالف حرفت باشه و جلوت جبهه بگیره بد میکوبونتت
علیـــــــــــــــ
علیـــــــــــــــ
@Radikal
یکی هم که بعد چندین دوره حضرات اومد به تولید داخلی بها داد رو حضرات با کارشکنی هاشون خونه نشین کردن ...
مردم هم با دیدن عملکرد حضراتی که به دنبال سرمایه اندوختن برای خودشون و واردات بیش از حد و نابود کردن تولید داخلیمون بودن رو، صرفا به خاطر اینکه چراغ سبز به امریکا داده بود ، دوباره پذیرفتن و گفتن تا 1400 با فلانی.
علیـــــــــــــــ
علیـــــــــــــــ
ولی خب این احمقانه هست که حکومتی که داره توسط جهود و سرمایه دارای جهود اداره میشه بیاد با حکومتی که ادعای نابودی جهود رو داره صلح کنه... واقعا غیر عقلانی بود همین کار هم که نتیجشو دیدیم به هر حال ... ما این حرفو 5 سال پیش میزدیم
علیـــــــــــــــ
علیـــــــــــــــ
و رهبری هم الکی نیست که چندین و چند ساله داره میگه تولید داخلی تولید داخلی ...
کو گوش شنوا؟؟
در این اثنا فقط اقایون حضرات رو نمیشه مقصر دونست... مقصر تمام مردمند وقتی من میبینی که اعتماد به جنس داخلی نیست تو مردم ... مردم حاضر نیستن از خودشون بگذرند ولی به جای خرید کالای چینی بیان ایرانی بخرن .
علیـــــــــــــــ
علیـــــــــــــــ
تنها کسی که حاضر شد به جوون ایرانی بها بده امام خمینی بود ... همین حضراتی که تا سرما میخوردن میرفتن کشورهای خارجی تا دکترهای خارجی درمانشون کنند مبادا سرما خوردگیشون اذیتشون کنه اخی الهی ، اومدن به امام گفتن برای بیماری قلبت برو خارج از کشور امکاناتش تو ایران نیست که واقعا هم نبود... ولی از جونش هم گذشت تا جوون ایرانی هویت پیدا کنه. تا راه باز بشه.
ایران درست نمیشه تا وقتی که مردم درست شند.
Radikal
Radikal
در همون دوره ی به قول شما تولید داخلی یکی از آشنایان خودش رو هلاک کرد که بتونه یک شرکت بزنه ، بهش مجوز دادند و گفتند برای 200 میلیون وام باید 10 سال صبر کنی! در همون دوره ، تیر سال 91!
حکومت جهود؟ من دلیلی نمیبینم که بخوایم توی کار حکومت جهود دخالتی کنیم و اصلا این موضع گیری ها رو به طور کلی درک نمیکنم ، کشور روسیه و انگلیس به شاهد تاریخ بیشتر به ما ضربه زدند تا جهود و حتی آمریکا در نتیجه بهتره موضع گیری نباشه کلا!
Radikal
Radikal
رهبری هم به جای حرف زدن یکم جلوی فساد اطرافیانش رو میگرفت بیشتر میتونست وضعیت رو تغییر بده!
علیـــــــــــــــ
علیـــــــــــــــ
84 تا اواخر 88 رو میگم ، بعدش که رسما طرف ردد داد !
روسیه و انگلیسی که میگی به خاطر منافع مقطعی و لحظه ای کشورشون بوده ، ربطی به این نداره...
برو تفکرات جهود (یا همون یهود) رو بخون . برو تحقیق کن راجع بهشون ...
علیـــــــــــــــ
علیـــــــــــــــ
قرار نیست ما دخالتی کنیم...اونا میخوان دخالت کنن ...اونا میخوان کلل مردم جهان رو مصرف گرا و پخمه کنند...اونا میخوان اراضی اسلامی رو اشغال کنن... چون توی استراتژی هاشون این تدوین شده. اونا میدونن اسلام خطر بزرگیه براشون. برای مدینه فاضله شون برای حکم رانیشون به کلل حیوانات کره زمین(بقیه انسان ها غیر قوم جهود)
علیـــــــــــــــ
علیـــــــــــــــ
اولا کدوم فساد اطرافیانش؟ لطفا بگو منم آگاه شم :D شاید بهتره بگم اطرافیان منظورت کیا هستن دقیقا؟
بعدشم وظایف رهبری رو میشه توضیح بدی یه بار؟
تو اگه جاش بودی چیکار میکردی راهکار بده... حرف زدن سادست.
incognito
incognito
کدوم فساد؟شو زندگی تجملی نوه های اقای خمینی کمِ؟!نعیمه اشراقی و امریکا گردی ها,احمد خمینی,... اینها مگه اطرافیان نیستن مگه کسانی نیستن ک بیشترین سود رو از انقلاب داشتن؟شرایط حال حاضر ما جدای هر تصمیمی برای صلح به شفاف سازی زندگی همین اطرافیان اقایون و سران نظام بستگی داره
Radikal
Radikal
سیاست کلا همیشه به دنبال منافعه. وقتی برای منافع مقطعی بارها روسیه ایران رو فروخت، چطور میشه مطمئن بود برای منافع بلند مدت این کار رو نکنه؟ همین الان که نفت ایران صادراتش کاهش پیدا کرده ، به جای حمایت، روسیه تولیدات نفتش رو بیشتر کرده! چرا آمریکا شیطان بزرگه اونوقت روسیه دوست عزیز؟! وقتی که عملا به شهادت تاریخ روس ها وانگلیس ها بیشترین خیانت رو به ما کردند! و دارند میکنند...
Radikal
Radikal
و اینکه کلا من کتب یهودی رو نخوندم کامل و میتونم به تمام مقدساتم قسم بخورم که شما هم نخوندید چون اولا متن سنگینی داره دوما مثل قرآن و باقی کتب دینی پر از داستان ها و اصطلاحاته و اصلا همین رژیم صهیونیستی سیاستش زیاد دینی نیست.
Radikal
Radikal
و اینکه وظایف رهبری توی اصل 110 قانون اساسی به تفصیل شرح داده شده ، دلیلی نمیبینم بخوام دوباره بنویسم، از فرماندهی سپاه ، عزل و نصب بالاترین فرد قوه قضاییه، و افراد شورای نگهبان ، اعلام جنگ و صلح و تایید رییس جمهور و ... همه دست رهبر نظامه! حتی تعیین خط مشی سیاست هم با رهبره در نتیجه نمیشه گفت که وظایف و نقش کمرنگی داره در وضعیتی که الان داریم!
Zetsubou Shinji
Zetsubou Shinji
گرچه مسئله فساد به "افراد" هم مربوطه، ولی به "ساختار" ها هم ربط زیادی داره. ساختارهای اداری و سیاسی ای وجود دارن که احتمال فسادو بالا میبرن و راحت ترش میکنن. چنین ساختاری، باید دارای یک سلسله مراتب بوروکراتیک طولانی و البته خودکامه و دیکتاتور ماب باشه، طوری که نظارتی روش نباشه.
Zetsubou Shinji
Zetsubou Shinji
به عبارت دیگه از مولدان فساد، یک ساختار غیر شفاف برای عمومه. پدید اومدن فساد در حکومتی که دارای رهبری و ایدوئولوژی واحد و ابدی و عزل ناشدنی و بی مسئولیت در مقابل عمومه، طبیعیه فاسد هم بشه.
Zetsubou Shinji
Zetsubou Shinji
یعنی همه چیز فقط به "شخص" رهبری ربط نداره، بخش بزرگی از مشکل مربوط به "نهاد" رهبری ئه. رهبری ای مطلق که نه به مردم پاسخگوئه، نه توسط مردم انتخاب میشه، نه کارهاش برای عموم شفافن(برخلاف نظارت دموکراتیک) و نه دوره حکومت محدودی داره
  • لایک
امتیازات: Radikal
Flying_girl
Flying_girl
@finn کی گفته کار های رهبری شفاف نیست؟! درسته برای من و شمایی که دنبالش نیستیم شفاف نیست ولی اگر یکم مطالعه تو این زمینه داشته باشیم، یکم دنبال کار های رهبری بریم میتونیم ببینیم تمام کارهای ایشون برای ما مردم از کارهای خودمون شفاف تره
البته این شفافیت ایهامه، اگر منظور شما از شفافیت علت کار هاست خب قطعا برای من و شمایی که تخصص و اطلاعات کافی نداریم کاملا کار ها غیر شفاف و ماته
Flying_girl
Flying_girl
@finn و البته حرف دومتون که گفتید مردم رهبرشون رو انتخاب نمیکنند
در ایران برای انتخاب رهبر، یک نماینده از هر استان برای عضویت در مجلس خبرگان رهبری توسط مردم انتخاب می‌شود
Flying_girl
Flying_girl
@Radikal بیا و بدون تعصب کلاهت رو قاضی کن، خیلی جاها از گوش نکردن به حرف رهبری ضربه خوردیم، این به کنار
خدا با همه‌ی خدا بودنش اومده تو قرآنش گفته تا یه ملت خودشون نخوان که تغییر کنن من تغییری توشون ایجاد نمیکنم و کاری باهاشون ندارم
ما خودمون این وضعیت رو درست کردیم، حالا یه نفر هرچقدر هم قدرتمند بیاد و بخواد کل خط سیاسی این مملکت رو عوض کنه، اصلا بگیریم که بشه، تفرقه تو جامعه نمیافته؟!
بالا