• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اگه از الان شروع کنم ... [ویژه افزایش روحیه تا کنکور!]

One Minute

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شـــــاهی
پاسخ : اگه از الان شروع کنم ... [ویژه افزایش روحیه تا کنکو

بچه ها یه چیزی !

من تا حالا دینی و ادبیات رو باز نکردم ، البته یه بار باز کردم وسطش یچی بود خواستم بردارم :D
به نظرتون چیکار میشه کرد ؟ :(

• شروع کننده موضوع

nima_ar

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
لاهیجان

داداش ببین...!
شما الان از روی کتاب زرد عمومی یا درو دنیا در 4ساعت عمومی به سوالات چند سال اخیر نگاه بنداز ببین به چه سبکی اومده!
اونوقت شروع کن ادبیات رو موضوعی خوندن! مثلا قرابت ، املا، آرایه
درمورد دینی هم همین کارو بکن! واسه جبران عقب موندگی دینی رو هر روز تو برنامه ات بگنجون!
راحت میتونی تموم کنی

• شروع کننده موضوع

nima_ar

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
لاهیجان

من بعد از زدن این تاپیک و با کمک بچه ها (که جا داره ازشون تشکر ویژه کنم) شروع کردم به خوب درسیدن!! و خدا رو شکر خوب پیش رفتم!!!
اما الان یه مشکل دارم!!! توی سایت قلم چی نوشته از الان کم کم باید یه سری مباحثو اگه نمی رسین حذف کنین!!! خیلی نگران شدم!!! یعنی خیلی دیر شروع کردم؟!!! چیو باید حذف کنم؟

• شروع کننده موضوع

nima_ar

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
لاهیجان

طرز تهیه دسر موفقیت !

مواد لازم:

١- یک عدد هدف
٢- یک فنجان باور مثبت
٣- نصف لیوان مغز (خواهشا سالم!)
۴- یک قاشق میوه خوری شعور
۵- توکل (هر چه بیشتر بهتر)
۶- سر سوزن تلاش
٧- علاقه و انگیزه به میزان لازم

طرز تهیه :

ابتدا شماره ی ١ و٢ با حرارت ملایم خوب بپزید. سپس به آن شماره ی ۴ را اضافه کنید و خوب هم بزنید.
آشپزهای عزیز!

دقت کنید که اگر حرارت شما زیاد باشد اهدافتان ذغال می شود! بعد از اینکه عملیات پخت کامل شد هدف را مقابل خودتان قرار دهید و به آن خیره شوید. با استفاده از شماره ی ٣ آن را دست یافتنی و نزدیک تصور کنید.
سپس با شماره ی ۷ به طرف آن حرکت کنید و «از موانع سر رهتان٬ پلکان صعود بسازد.» شماره ی ۶ را به طور مستمر بکار ببندید و در طول راه با نگاه هایی مملو از شماره ی ۲نظاره گر موفقیت باشید.
راستی! یادمون نره٬ شماره ی ۵ بهترین طعم دهنده ی این نوع غذاهاست که اگه نباشه غذامون خورده نمیشه!

rooform

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
مشهد
گزینش مباحث

به نقل از نـ ـی ـما :
من بعد از زدن این تاپیک و با کمک بچه ها (که جا داره ازشون تشکر ویژه کنم) شروع کردم به خوب درسیدن!! و خدا رو شکر خوب پیش رفتم!!!
اما الان یه مشکل دارم!!! توی سایت قلم چی نوشته از الان کم کم باید یه سری مباحثو اگه نمی رسین حذف کنین!!! خیلی نگران شدم!!! یعنی خیلی دیر شروع کردم؟!!! چیو باید حذف کنم؟
نیما جان فکر می کنم اینکه یک سری مباحث رو بخوای حذف کنی جای نگرانی نداره. برای قبولی تو رشته های تاپ لازم نیست همه دروس رو 100 بزنی. همین الان اگر کارنامه های زیر 1000 پارسال رو تو قلم چی ببینی متوجه این موضوع میشی. پس بهتره 60 درصد مطالب رو عالی بلد باشی تا اینکه 100 درصد مطالب رو نصفه بلد باشی. مثلا من می دونم که اگر فیزیک تقریبا 70 و ریاضی 50 بزنم برام کافیه. پس میام یه تعدادی از مباحث سنگین که به تعداد تستی که در کنکور دارن نمی ارزن و یا اینکه تسلط کامل رو اونها تو این مدت زمان خیلی سخته حذف می کنم. و در عوض مباحثی رو می خونم که می دونم می تونم از پسشون بر بیام.
مثلا مبحث نور فیزیک رو ببین میشه تو مدت کوتاهی روش مسلط شد و 4 تا تست تو کنکور داره. مبحث آمار تو ریاضی تجربی مثل آب خوردنه و 2 تا تست داره. پس باید عاقلانه انتخاب کنی.
تو خود سایت قلم چی بودجه بندی درس ها تو کنکور رو دانلود کن و تعداد سوالات هر فصل رو بررسی کن. بعد بنا به سختی و آسونی هر فصل برای خودت بین اونها گزینش کن و اول اون فصل ها رو بخون. اگر تو اون فصل ها به تسلط رسیدی و وقت اضافه داشتی مباحث دیگه هم مطالعه کن و نگران نباش. فقط بدون که لازم نیست همه درسها 100 باشه.
اکر رشته تجربی هستی زیست و شیمی رو بترکون و سعی کن فیزیک زیر 60 و ریاضی زیر 50 نزنی.

One Minute

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شـــــاهی

بچه ها !
تو ادبیات ، واسه لغات و املا و تاریخ ادبیات چی بخونم ؟ میخوام فقط همینارو بزنم ! ;;)
راستی ، تو دینی کدوم سال از همه آسون تر و کم حجم تر و کدوم سال حجمش بیشتره ؟ ;;)

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی
مشکلات کنکوریها

به نقل از One Minute :
بچه ها !
تو ادبیات ، واسه لغات و املا و تاریخ ادبیات چی بخونم ؟ میخوام فقط همینارو بزنم ! ;;)
راستی ، تو دینی کدوم سال از همه آسون تر و کم حجم تر و کدوم سال حجمش بیشتره ؟ ;;)
تاریخ ادبیات که کتاب درسی خوبه..
لغت و املا هم من خودم الگو میخونم...
دینی پیش فک کنم آسونتر و کم حجم تره
بعدش دینی 3 و از همه مشکل تر دینی 2 ه
تراز های کانون هم اینو تائید میکنه
:)

farshad5346

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپااااد
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
91

دوستان عزیز! یکی از دوستان من دوماه خوند مهندسی عمران سمنان قبول شد.پس میشه البته شما که صفر نیستین و حتما تا حالا خوندین هرچند کم

sandra

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
خوارزمی
=

به نقل از John-Cena :
دوستان عزیز! یکی از دوستان من دوماه خوند مهندسی عمران سمنان قبول شد.پس میشه البته شما که صفر نیستین و حتما تا حالا خوندین هرچند کم

ذوقمو کور کردی ...سمناانه تهران که نیس :( =((

farshad5346

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپااااد
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
91

خوب من گفتم اون هیچی نخونده بود تا دوماه آخر.درضمن رشته مهمتر از دانشگاهه.اونایی که پشت کنکور هستن اینو بهتر میفهمن.ولی کنکوری های سال جاری فقط میگن تهران اونم پزشکی یا مهندسی.البته خود ما هم اینطوری بودیم.ولی به مرور متوجه میشوید که رشته مهمه نه دانشگاه

dr.gh

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
دارو

به نقل از a17 :
داروووووووووووووووووسازی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نمیدونم بوده یانه؟؟ خب بیا و شما یکی از کسایی باش که با دو ماه خوندن قبول شد دارو سازی..چطور ما از کسی که میگه از عید

یا از اردیبهشت شروع کردم انرژی میگیریم...ولی خب بیایم خودمون هم یکی از اونا باشیم که سال دیگه به بچه ها اینو میگیم (;

One Minute

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شـــــاهی

واسه کسی که ادبیات رو میخواد شروع کنه چه پیشنهادی دارید آیا ؟ :D

Dr.Fatemeh1995

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
zandi zadeh
شهر
esf
رشته دانشگاه
Dentistry Lover

می دانم ، بر آنی که کار را به پایان ببری ،
شاید دیر باشد و بسیار دشوار ،
شاید بفرسایی و بخواهی رها کنی،
گاه تردید می کنی که به این همه می ارزد؟
اما به تو ایمان دارم ،
و ندارم هیچ تردیدی ،
که پیروز خواهی شد ،
اگر بکوشی !

:لایک

KS.small.dreamer

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
96

گرچه که آخرین پست این تاپیک برمی گرده به حدودا یک سال پیش :D :D اما به نظرم خیلی تاپیک خوبی بود. به من یکی که واقعا انگیزه ی شروع کردن از مهرو برای کنکور 96 داد. :لایک

arcana

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
jah
سال فارغ التحصیلی
96

به نقل از KS.small.dreamer :
گرچه که آخرین پست این تاپیک برمی گرده به حدودا یک سال پیش :D :D اما به نظرم خیلی تاپیک خوبی بود. به من یکی که واقعا انگیزه ی شروع کردن از مهرو برای کنکور 96 داد. :لایک
به منم همینطور
به نظر من زمان استاندارش از مهره
روش خوندن هم فقط اینه که هرشب از مقدار و کیفیت خوندن همون روزت راضی باشی
که بعد حسرت برگشتن به اون روز رو نخوری همین :)

KS.small.dreamer

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
96

به نقل از arcana :
به منم همینطور
به نظر من زمان استاندارش از مهره
روش خوندن هم فقط اینه که هرشب از مقدار و کیفیت خوندن همون روزت راضی باشی
که بعد حسرت برگشتن به اون روز رو نخوری همین :)

موافقم (;

KH@TERE

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
پاسخ : اگه از الان شروع کنم...

مثالای خیلی زیادی وجود داره از کسایی که از بهمن اسفند شروع کردن یا حتی بعد از عید...ولی چون خوب خوندن نتیجه توپی هم گرفتن! اینو فکر کنم یه بار دیگه گفته بودم دفتر برنامه ریزی یه نفرو می دیدم که بعد از عیدش دیگه شروع کرده بود خوب خوندن الان پزشکی تهران تشریف داره :D
الان دوره ایه که خیلیا شل میشن و ول می کنن حتی کسایی که تا الان رو بد پیش نیومدن...مثالشم انقد زیاده که! تو کلاس خودمون کسایی بودن که تراشون 7 بود اما بریدن :( و به چیزی کمتر از حقشون رسیدن
واسه همین اگه کسی الان شروع کنه خیلی راحت می تونه از بقیه جلو بزنه ;;)
می گن یه ساعت بعد از عید اندازه 10 ساعته قبلشه :D
یه دونه از این مثالا رو هم بذاری جلوت! انگیزه می گیری (; یه چیزیم هست که آدم دو سه روز خوب درس بخونه نا خودآگاه جو زده می شه اعتماد به نفسش می ره بالا و اینا..واسه همین دو سه روز حتی اگه شده با دوستات خوب بخون که وارد فضای خوندن! شی یه آزمون ترازت بیاد بالا تو آسمون ها پرواز می کنی دیگه (;
تازه من متوسط گفتم 200 300 بهترم می تونه باشه :>
اولین کار اینه که یه برنامه ریزی مطمئن داشته باشی که بدونی چی! کی تموم میشه و اینا...برای این کار به نظرم یه مشاور می تونه کمکت کنه ...هر چیزیم می خونی ولش نکنی یعنی اگه درس 10 دینی رو می خونی یه نگاهیم رو 9 اینا داشته باش 3 مین طول نمی کشه اما تاثیرش خیلیه :> رو درسای پر اهمیت مثل شیمی هم بیشتر وقت بذار...تو مجله پارسال قلم چی بود یکی 52 یا 53 منطقه شده بود فکر کنم فیزیکش 16 بود :| اینو نگفتم که فیزیکو ول کنی ها! اینا هم واسه خودشون خیلی اهمیت دارن اما تاثیر زیست و شیمی خیلی بیشتره یعنی الویت دارن :-"
امیدوارم هممون از الان به بعد رو خوب بخونیم :>
ایشالا چند ماه دیگه میایم به کنکوری های 93 می گیم ما از اسفند شروع کردیم این شدیم!( این: رتبه دلخواه هر کس :D ) /m\
سلام ممنون از این همه نگیزه....رشتتون چیه شما!؟

Khanoomgol

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
البرز
شهر
کرج
من میخوام از الان استارت بزنم عمومیام در حد ۳۰ و اختصاصیام ۵_۱۰
میتونم زیر ۱۲ هزار منطقه دو بشم؟

ناتانائیل

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۱(حاج ترابی)
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی اراک
رشته دانشگاه
پزشکی
من میخوام از الان استارت بزنم عمومیام در حد ۳۰ و اختصاصیام ۵_۱۰
میتونم زیر ۱۲ هزار منطقه دو بشم؟
تمام تلاشتونو بکنید و نتیجه رو بخدا بسپار با توجه به میزان تلاشتون بهترین نتیجه رو برات مقدر میکنه
بشدت ساعت مطالعه رو بالا ببر
از یه مشاور استفاده کن و فقط رویه بعضی از قسمت های مهم تمرکز کن

Khanoomgol

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
البرز
شهر
کرج
تمام تلاشتونو بکنید و نتیجه رو بخدا بسپار با توجه به میزان تلاشتون بهترین نتیجه رو برات مقدر میکنه
بشدت ساعت مطالعه رو بالا ببر
از یه مشاور استفاده کن و فقط رویه بعضی از قسمت های مهم تمرکز کن

به نظرتون میشه؟؟

بالا