• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

همجنسگرایی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

.shadi.

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
dk
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
پاسخ : آزادي همجنسگرايان در بعضي كشور ها

خب، از یکی از مدیرای داخلی هم پرسیدم، گفتن میشه پست داد.
می خواستم تاپیک جدا بزنم ولی این تاپیک ادامه پیدا کنه بهتره.
لطفا قبل اینکه نظرتونُ راجع به همجنسگرایی بگین، مشخص کنید منظورتون از "به رسمیت شناختن" چیه.
به عنوان مثال، من فک می کنم وختی میگیم به رسمیت می شناسیم، منظورمون اینه که حقّ فرزندخونده داشتن رو هم میدیم.(تو مناظره هم گفتم) افرادی هم هستن که عقیده دارن به رسمیت شناختن از بحث بچه جداس. خب اینجوری وختی بحث پیش میاد هیشکی معنی حرف اون یکی رو نمی فهمه. پس مشخص کنید راجع به چی دارید بحث می کنید.
خب، حالا با به رسمیت شناختنشون موافقید؟ با فرزندخونده قبول کردنشون چطور؟
اگر نظری هم راجع به پستای قبلی تاپیک دارین بگین لطفا.
مشکل من با این پستا این بود که بیشتر رو ژنتیک مانور داده بود. درحالی که من حرفای خود این افراد رو که جایی(سایت یک پزشک بود که افراد کمک میخواستن ازش) خوندم، خیلی هاشون اگه یه سری مشکلات تو زندگیشون براشون اتفاق نمی افتاد، همجنسگرا نمی شدن.(مخصوصا بچگیشون خیلی تاثیر گذاشته بود)
بعضی ها هم فک می کنن همجنسگرایی به وجود نمیاد. درحالی که اینطور نیست و موردی رو خوندم که آقایی بودن که اول دگرجنس گرا بودن و بعد مصرف الکل به مدت خیلی زیاد و به مقدار خیلی زیاد، همجنسگرا شدن. همچنین خانومی که تا قبل رفتن به دانشگاه دگرجنس گرا بودن(حتی به آقایی هم قبلا علاقه داشتن) و اونجا همجنسگرا شدن.البته پزشکشون گفته بودن که در فرد دگرجنس گرایی و همجنسگرایی هردو وجود داره و در بعضی حالتها یکی بر دیگری غلبه می کنه. در این موارد غلبه ی همجنسگرایی بیشتر به خاطر تنهایی فرد و افسردگی بود.
موارد دیگه ای هم بود اما این دو تا رو فقط مثال زدم.

+زهرا: پست منتقل شد.

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

به نقل از .shadi. :
خب، از یکی از مدیرای داخلی هم پرسیدم، گفتن میشه پست داد.
می خواستم تاپیک جدا بزنم ولی این تاپیک ادامه پیدا کنه بهتره.
لطفا قبل اینکه نظرتونُ راجع به همجنسگرایی بگین، مشخص کنید منظورتون از "به رسمیت شناختن" چیه.
به عنوان مثال، من فک می کنم وختی میگیم به رسمیت می شناسیم، منظورمون اینه که حقّ فرزندخونده داشتن رو هم میدیم.(تو مناظره هم گفتم) افرادی هم هستن که عقیده دارن به رسمیت شناختن از بحث بچه جداس. خب اینجوری وختی بحث پیش میاد هیشکی معنی حرف اون یکی رو نمی فهمه. پس مشخص کنید راجع به چی دارید بحث می کنید.
خب، حالا با به رسمیت شناختنشون موافقید؟ با فرزندخونده قبول کردنشون چطور؟
اگر نظری هم راجع به پستای قبلی تاپیک دارین بگین لطفا.
مشکل من با این پستا این بود که بیشتر رو ژنتیک مانور داده بود. درحالی که من حرفای خود این افراد رو که جایی(سایت یک پزشک بود که افراد کمک میخواستن ازش) خوندم، خیلی هاشون اگه یه سری مشکلات تو زندگیشون براشون اتفاق نمی افتاد، همجنسگرا نمی شدن.(مخصوصا بچگیشون خیلی تاثیر گذاشته بود)
بعضی ها هم فک می کنن همجنسگرایی به وجود نمیاد. درحالی که اینطور نیست و موردی رو خوندم که آقایی بودن که اول دگرجنس گرا بودن و بعد مصرف الکل به مدت خیلی زیاد و به مقدار خیلی زیاد، همجنسگرا شدن. همچنین خانومی که تا قبل رفتن به دانشگاه دگرجنس گرا بودن(حتی به آقایی هم قبلا علاقه داشتن) و اونجا همجنسگرا شدن.البته پزشکشون گفته بودن که در فرد دگرجنس گرایی و همجنسگرایی هردو وجود داره و در بعضی حالتها یکی بر دیگری غلبه می کنه. در این موارد غلبه ی همجنسگرایی بیشتر به خاطر تنهایی فرد و افسردگی بود.
موارد دیگه ای هم بود اما این دو تا رو فقط مثال زدم.

ببینید وقتی که به قسمت ژنتیکی تاکید میشه یعنی چیزی هست که به انتخاب خوده فرد ربطی نداشته و با مجازات کردن و ... قابل بازگردوندن نیست
، این مطالبی هم که شما گفتید تقریباً فاقد اعتبار علمی اند ، چون شما میگید که از پیج یک دکتر خوندید ، خوب کدوم دکتر؟! آیا اون افراد صداقت لازم رو داشتند؟ آیا دکتر صداقت لازم رو داشته و ...!

اما در هر صورت ما علاوه بر همجنسگرایی و دگرجنسگرایی یک گروه بزرگ دیگه هم داریم به اسم دوجنسگراها ، یعنی افرادی که به دوجنس مذکر و مونث گرایش دارن و خوب این افراد توی همه ی یا بعضی از دوره هایی زندگیشون ممکنه عشق به جنس های موافق و مخالف خودشون رو احساس کنن و خوب باز هم اشکالی نداره از لحاظ منطقی

این چیزی که شما هم میگید غالب و اینها به لحاظ علمی صحت آنچنانی داره البته مشابهش رو خودمم شنیدم به این شکل :

هر انسانی دوجنسگرا هست و خوب بعضی ها انقدر به یک جنس گرایششون شدیده که میشه گفت فقط به یک جنس خاص گرایش دارن اما بعضی ها به این صورت نیست و به دو جنس گرایش دارن ، این افراد ممکنه توی دوره ای از زندگیشون عاشق فردی از جنس مخالف بشن و توی دوره ی دیگه ای عاشق یکی از جنس موافق !

.shadi.

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
dk
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

ببینید وقتی که به قسمت ژنتیکی تاکید میشه یعنی چیزی هست که به انتخاب خوده فرد ربطی نداشته و با مجازات کردن و ... قابل بازگردوندن نیست
من چه حرفی از مجازات زدم؟معلومه که مجازات نباید بشن.(اینجا اعتقادی نیس ولی میدونم منظورتون چیه.اون شرایط داره.چند تا شاهد می خواد. کسی که کاری رو جلو چند نفر انجام میده و به اونا احترام نمیذاره همجنسگرا هم نباشه اخلاقا کار اشتباهی کرده.لطفا کشش ندید اعتقادیش نکنید چون من اطلاعات اعتقادی زیادی هم ندارم وهدفم گرفتن اطلاعات بوده از پست قبلیم)
حالا روژنتیک تاکید که میشه دلیل براین نیست که محیطُ انقد ساده بگیره.اشاره میشد که محیط بسیار موثره.

این مطالبی هم که شما گفتید تقریباً فاقد اعتبار علمی اند ، چون شما میگید که از پیج یک دکتر خوندید ، خوب کدوم دکتر؟! آیا اون افراد صداقت لازم رو داشتند؟ آیا دکتر صداقت لازم رو داشته و ...!
من نظر شخصی ندادم و نگفتم با اون دکتر موافقم.من جتی نظر علمی هم ندادم که حالا فاقد اعتبار باشه یا نباشه.من دیده هامُ فقط بیان کردم.درست غلط بودنشم نگفتم.خود منم به این فک کردم که از کجا معلوم حرفاش درست باشه.چون تاحالا هیچ مطالعه ای در این باره نداشتم که بخوام قضاوت کنم و اصلا چون اطلاعات ندارم سوال پرسیدم. هدف من در اصل ایجاد یه تاپیک جدا بود و می خواستم با داده هایی که من گفتم و اون تاپیکِ اثبات...،بحث انجام بشه.به صداقت اون افرادم آخر پستم اشاره می کنم.دقت کنید من با کسایی که بش مراجعه کردن کار دارم.

اما در هر صورت ما علاوه بر همجنسگرایی و دگرجنسگرایی یک گروه بزرگ دیگه هم داریم به اسم دوجنسگراها ، یعنی افرادی که به دوجنس مذکر و مونث گرایش دارن و خوب این افراد توی همه ی یا بعضی از دوره هایی زندگیشون ممکنه عشق به جنس های موافق و مخالف خودشون رو احساس کنن و خوب باز هم اشکالی نداره از لحاظ منطقی
این چیزی که شما هم میگید غالب و اینها به لحاظ علمی صحت آنچنانی داره البته مشابهش رو خودمم شنیدم به این شکل :
هر انسانی دوجنسگرا هست و خوب بعضی ها انقدر به یک جنس گرایششون شدیده که میشه گفت فقط به یک جنس خاص گرایش دارن اما بعضی ها به این صورت نیست و به دو جنس گرایش دارن ، این افراد ممکنه توی دوره ای از زندگیشون عاشق فردی از جنس مخالف بشن و توی دوره ی دیگه ای عاشق یکی از جنس موافق !
خب من به جای اینکه بگم فردی مدتیه همجنسگراس، می گم فرد دوجنسگرایی هست که مدتیه به همجنس خودش گرایش داره.و من حالا میخوام فقط راجع به این مدت صحبت کنم.یا کسی کژکاری جنسی باعث شده که این گرایش درش به وجود اومده.(اون پایین هس کژکاری)
منظور من از همجنس گرا تو پستم به طور کلی کسیه که به همجنس خودش گرایش داره. حالا کلمه هاش هرچی باشه من نمیدونم.

به طور کلی یه سوء برداشتی شده.چکیده ی پست قبلیم این بود:من همجنسگراهاییُ که دیدم(البته این فعل غلطه نمیدونم به جاش چی بگم) به خاطر مشکلات کودکی و محیطی همجنسگرا شدن. من واقعا متاثر شدم که این ها به خاطر اشتباه یکی دیگه از جامعه طرد شدن و حرف خودکشی رو پیش کشیده بودن.بعضی ها هم از همون بچگی متوجه این موضوع شده بودنکه عجیبه برام.در مورد اون هایی که به طور کامل و از اول توضیح داده بودن، اگر اتفاقات محیطی رو ورمیداشتید،اونا همجنسگرا نمی شدن.منکر اینم نمیشم که بعضیا دلایل محیطی نیاورده بودن، اما برای من دیدن اون همه دلیل محیطی، چشمگیر و خیلی خیلی خیلی متاثر کننده بود(چون کلا بچه هارو خیلی دوس دارم)

ینی تا اینجای حرفم کلا داده هایی بود که داشتم.بعد با اون تاپیک اثبات،نتیجه گرفتم این تاپیک رو ژنتیک بیشتر مانور داده. مثالم هم آقایی بود که اگر الکلی نمی شد(ببینید شدت و مدت زمانش خیلی زیاد بود) گرایشش تغییر نمی کرد.هرچن درش ژن همجنسگرایی بوده یا نبوده. محیط باعث غلبه ی همجنسگرایی بر دگرجنسگرایی شده.

الکل را هر شب بدون اسثنا میخوردم (این اواخر مقدار مصرف به ۳ وعده در روز بیش از ۱ لیتر رسیده بود ) این اواخر متوجه کم رنگ شدن موهای دست وتن خود و نازک شدن صدایم شدم (صدای من خیلی بم بود )

ادامش راجع به تغییر گرایششون میگن.بعد:
ترسیدم والکل را رها کردم. تا کنون که ۷ ماه از ترکم میگذرد بارها ازمایش کبدی وهورمونی دادم که نتایج ان بدون تغییر بودند

در ادامه میگن هنوزم گرایششون همونه و تغییر نکردن.

آخرشم:
میل به خود کشی پیدا کردم

وسط حرفاشون این اطلاعاتم دادن:
نتایج ازمایش : تستسترون کل ۴٫۲ تستسترون ازاد ۶٫۵ ( رنج نرمال ۳-۱۰ و ۴٫۵-۳۰ )
در ضمن کبدم چربه PT=14 بعد از ۷ ماه هیچ تغییری نکرده

که من اصن نمیدونم ینی چی.

نظر دکتر رو هم می گم اما به معنی پذیرش حرفش نیس.

با سلام..بله الکل هورمون تستسترون مرد رو به شدت کم میکنه و باعث افزایش هورمون زنانه شده و میل جنسی را سرکوب میکنه. البته الان مهم هورمون تستسترون ازاد شما است که نرمال است. با توجه به اینکه قبلا کاملا دگرجنس گرا بودید این حالت بیشتر نوعی کژکاری جنسی به نظر میرسد و نه تمایلات همجنس گرایانه. هاش سی جی هم که تزریق کردید نیاز نبوده…احتمالا ترکیبی از اختلال افسردگی و بی میلی جنسی در شما ایجاد شده است. توصیه میکنم حتما پیش یک روانشناس بروید و شروع به درمان کنید. با احترام
اگه حرف ایشون درست باشه، ازونجایی که گفتن این تمایل همجنسگرایانه نیس، ینی حتی ژنشم نداشتن؟ینی همش محیط باعث شده؟
تاکید می کنم من تعریفم از همجنس گرا ایشونم هستا. ینی کلا کسی که همچین گرایشی داره.(نه اینکه فقط ژنتیکی اینجوری باشه) بهتر بود زودتر تعریفمُ میگفتم که اشتباه برداشت نکنه کسی.
ببینید اینا داده های من بودن بدون نتیجه گیری.گفتم که تنهانتیجه گیریمم تاکید بیشتر اون تاپیک رو ژن بود که باید به محیط هم بیشتر توجه می کرد.

اشتباه من این بود که تاپیک نزدم.مثل اینکه اینجوری به نظر میادکه من منکر عامل ژنتیک هستم که جبهه می گیرید. من خودم تاحالا هرجا که بحث می شده اشاره کردم که این افراد اختیار ندارن و ژنشم دارن. اما اینکه چقد این ژن تاثیر میذاره خیلی بستگی به محیط داره.و اگر کسایی اطلاعاتی دارن و نظری راجع به به رسمیت شناختنشون دارن،میتونن نظرشونُ بگن.این رو الان یه تاپیک در نظر بگیرید که نظر شمارو میخواد و این اطلاعاتم بهتون داده.راجع به صداقت خود این افراد هم دست خودتونه. میتونید وقتی نظرتونو میگید به اینا توجهی نکنید. نظر خود من اینه که کم کسی میتونه انقد خوب دروغ بگه.

MEHMANEH SAMPADIA

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
یک مرداد روز ملی همجنسگرایان

حدود یک ماه از رسمی شدن ازدواج همجنسگرایان در فرانسه میگذره.
چند ماه قبل هم کشور کره قوانین خاصی رو برای کنار هم بودن همجنسگرایان(ازدواج نه)تصویب کرد.
در کشور کانادا خانواده هایی با والدین همجنسگرا وارد کتابهای آموزش ابتدایی شده و از ابتدایی به کودکان همجنسگرایی رو به طور صحیح تعریف میکنن.
در کشور ایران هم وبلاگها وسایتهای مربوط چند سالیه که سعی کردن روز اول مرداد رو روز ملی همجنسگرایان معرفی کنن.وگردهمایی هایی برای این افراد برگزار کنن...فعالیتهاشونو هم از همین اوایل تیر شروع میکنن برای یک مرداد.

این گردهمایی ها چه اندازه میتونه موثر باشه برای فرهنگ سازی جامعه؟
چه پیامدهایی میتونه داشته باشه؟ (مثبت ومنفی.امنیتی و...)(از طرف خانواده-نیروهای امنیتی ...)
همجنسگرایان ایرانی میتونن به آینده امیدوار باشن یا تنها راه ممکن براشون مهاجرت به بقیه کشورهاست؟
چه فعالیتهای دیگه ای میشه برای احیا حقوق همجنسگراها انجام داد؟

Mostafa.Ahmadi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
بهشتی
شهر
زنگان(عرب ها میگویند زنجان)
پاسخ : یک مرداد روز ملی همجنسگرایان

عمو جون يه دست به پيشونيت بزن ببين تب نداري؟

بعدن نوشت: به مملكت نگا كن بعد يه حرفي رو بزن :))

خيلي بعدن نوشت: #اسپم :))

نگار

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان جامع(سه)
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژِی

خوبي شما
مهمان سمپاديا
يني چي -چه معني ميده؟
اصن واقعا مگه هم جنس گرايان چهحقوقي دارن كه بخوان احيا شه ؟
مثلا توي كتاب درسيمونبه جاي خانواده ي اقاي هاشمي
بزنن خانواده ي خانوم هاشمي
بعد مثلا
....
اي خدا استغفرا..
به نظرت توي كشور ما چنين چيزي ممكنه
مثلا گردهمايي واسه چي اخه ؟
به نظرت مي تونن مجوز بگيرن
اصن وختي توي ايران حتي ديده شده كه پليس دستگيرشون مي كنه مي تونن گردهمايي بذارن
سايتشونم كه فياتره فك مي كنم انقدر محدودن كه بايد از ايران خارج شن
خيلي بي طرف نگاه كردم وگرنه من مخالفم كلا با اين موضوع

MEHMANEH SAMPADIA

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

به نقل از -نگار :
خوبي شما
مهمان سمپاديا
يني چي -چه معني ميده؟
یه یوزره دیگه یعنی چی چه معنی ای داره؟
اصن واقعا مگه هم جنس گرايان چهحقوقي دارن كه بخوان احيا شه ؟
همجنسگرایان مگه انسان نیستن؟تعدادشون کمه ولی هستن.وبه عنوان یک انسان حق زندگی دارن.حق دارن با کسی که عاشقش شدن ازدواج کنن.
مثلا توي كتاب درسيمونبه جاي خانواده ي اقاي هاشمي
بزنن خانواده ي خانوم هاشمي
بعد مثلا
....
اي خدا استغفرا..
به نظرت توي كشور ما چنين چيزي ممكنه
خیلی چیزای تابو با گذر زمان وفعالیت یه عده عادی شدن.این قضیه هم یکی از اساسی ترین موضوعاتیه که باید روش کار کرد
مثلا گردهمايي واسه چي اخه ؟
همجنسگراها اکثرشون از اینکه همجنسگرا هستن خبر ندارن.فقط فکر میکنن عجیب هستن.خیلیا هم خبر دارن نمیخوان قبول کنن.این دسته از افراد با جنس مخالف ازدواج میکنن وحتی بچه دار میشن.ولی این ظلمیکه در حق خودشون مرتکب میشن..... یه عده که قبول کردن که گی یا لز هستن چی؟؟؟طبق نظر سنجی تا الان.اکثرن ترجیح میدن هویت جنسیشونو مخفی کنن. حق هم دارن.این دسته میخوان اطلاعاتشونو بیشتر کنن.با همدیگه حرف بزنن وبفهمن که تنها نیستن.امیدشون به زندگی بیشتر شه و...
مثلن شما برین کشوری که هیچ کدوم از مردمش زبون شما رو نمیدونن وبعدش یه همزبون پیدا کنین احساس خوبی پیدا خواهین کرد
به نظرت مي تونن مجوز بگيرن
در ایران ودر این زمان.مجوز که سهله.اگه تو یکی از این گردهمایی ها دستگیر شن اعدام وشلاق تا سر حد مرگ نصیبشون میشه.اصلن فکر کردن به مجوز هم خنده آوره
اصن وختي توي ايران حتي ديده شده كه پليس دستگيرشون مي كنه مي تونن گردهمايي بذارن
سايتشونم كه فياتره فك مي كنم انقدر محدودن كه بايد از ايران خارج شن
بهایی ها باید از ایران خارج شن.مسیحیا ویهودی ها.آتئیستها باید خارج شن.همجنسگراها باید خارج شن.اوناییکه رشته های تاب نخوندن باید خارج شن . مخ ها برای داشتن آینده بهتر باید خارج شن:| :| :| راه حل خوبیه.فک نکنم تا چند سال آینده به جز کارگر ها ویه عده بیسواد کسی تو ایران بمونه
خيلي بي طرف نگاه كردم وگرنه من مخالفم كلا با اين موضوع
چرا؟من خودم یک همجنسگرام.این انتخاب خودم نبوده.من از بچگی با بقیه متفاوت بودم.راهنمایی فهمیدم به همجنسهای خودم علاقه دارم وبعدها عاشق همجنسم شدم.من تا سال قبل احساس گناه میکردم به خاطر احساساتم.من نمیتونم راجع به احساساتم با هیچ کسی صحبت کنم.
من عاشق شدم ولی نتونستم به عشقم اعتراف کنم.فقط حسرتش برام موند.تو ایران کسی اطلاعات درستی از همجنسگراها نداره.حتی روانشناس ها وروانپزشکها مثل یه بیمار برخورد میکنن باهاشون.به خاطر همین اطلاعات ناقص نه میتونم با پسرها دوست باشم نه دخترها.
ولی امیدوارم در آینده افرادی رو پیدا کنم که احساساتشون مثل من باشه وبتونن درکم کنن.این گردهمایی ها خیلی میتونه مفید باشه برای امثال من.
ماها هیچ کار اشتباهی انجام ندادیم.خدایی که شما رو آفرید ما رو هم آفرید.خدایی که سفید پوست رو آفرید سیاه پوست رو هم آفرید.مگه غیر از اینه؟
تو ایران همجنسگراها هیچ حقوقی ندارن.حتی اسمشونو هم درست خطاب نمیکنن وبهشون همجنس باز میگن.

alibasirat

کاربر حرفه‌ای

به نقل از MEHMANEH SAMPADIA :
حدود یک ماه از رسمی شدن ازدواج همجنسگرایان در فرانسه میگذره.
چند ماه قبل هم کشور کره قوانین خاصی رو برای کنار هم بودن همجنسگرایان(ازدواج نه)تصویب کرد.
در کشور کانادا خانواده هایی با والدین همجنسگرا وارد کتابهای آموزش ابتدایی شده و از ابتدایی به کودکان همجنسگرایی رو به طور صحیح تعریف میکنن.
در کشور ایران هم وبلاگها وسایتهای مربوط چند سالیه که سعی کردن روز اول مرداد رو روز ملی همجنسگرایان معرفی کنن.وگردهمایی هایی برای این افراد برگزار کنن...فعالیتهاشونو هم از همین اوایل تیر شروع میکنن برای یک مرداد.

این گردهمایی ها چه اندازه میتونه موثر باشه برای فرهنگ سازی جامعه؟
چه پیامدهایی میتونه داشته باشه؟ (مثبت ومنفی.امنیتی و...)(از طرف خانواده-نیروهای امنیتی ...)
همجنسگرایان ایرانی میتونن به آینده امیدوار باشن یا تنها راه ممکن براشون مهاجرت به بقیه کشورهاست؟
چه فعالیتهای دیگه ای میشه برای احیا حقوق همجنسگراها انجام داد؟
همجنس گراغلطه همجنس باز!صحیحه.مثل اینکه بجای دخترباز بگی دخترگرا!

MEHMANEH SAMPADIA

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

به نقل از RF (آر.اِف) :
پلیز درِ تاپیک رو تخته کنید !

همجنسگرایی دیگه چه صیغه ایِ؟!؟ X-(
:)) :)) :))
خیلی خوب میشد خدا شما رو هم همجنسگرا خلق میکرد.بازم همین حرف رو میزدید؟
درتاپیک رو تخته کنن؟؟؟؟؟تو ایران حتی نمیشه راجع بهش حرف زد.عکس العمل خیلیا مثل شماست.
من الان هم که دارم پست میدم دستام میلرزه.تصور شلاق واعدام به خاطر موضوعی که خودت هیچ انتخابی دربارش نداشتی خیلی سخته.

چوگک:واقعا که L-:

Ali.N

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
بيرجند
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
سه سال ناکامی در مرحله دو ریاضی و دو سال ناکامی در مرحله دو کامپیوتر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از MEHMANEH SAMPADIA :
:)) :)) :))
خیلی خوب میشد خدا شما رو هم همجنسگرا خلق میکرد.بازم همین حرف رو میزدید؟
درتاپیک رو تخته کنن؟؟؟؟؟تو ایران حتی نمیشه راجع بهش حرف زد.عکس العمل خیلیا مثل شماست.
من الان هم که دارم پست میدم دستام میلرزه.تصور شلاق واعدام به خاطر موضوعی که خودت هیچ انتخابی دربارش نداشتی خیلی سخته.

چوگک:واقعا که L-:
تا حالا به این فکر کردی که شاید واقعا بیمار باشی؟؟؟؟اصن درموردش تحقیق کردی که اصن یه آدم به لحاظ بیولوژیکی چرا باید یه همچین گرایشی داشته باشه؟؟؟؟شاید واقعا بیمار باشی...تا حالا شده بری پیش چندتا دکتر و باهاشون درمیون بزاری قضیه رو؟؟؟؟جوابشون چی بوده اگه رفتی؟؟؟؟

نگار

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان جامع(سه)
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژِی

به نقل از Ali.N :
تا حالا به این فکر کردی که شاید واقعا بیمار باشی؟؟؟؟اصن درموردش تحقیق کردی که اصن یه آدم به لحاظ بیولوژیکی چرا باید یه همچین گرایشی داشته باشه؟؟؟؟شاید واقعا بیمار باشی...تا حالا شده بری پیش چندتا دکتر و باهاشون درمیون بزاری قضیه رو؟؟؟؟جوابشون چی بوده اگه رفتی؟؟؟؟
موافقم
ولي ازت مي خوام خيلي خواهرانه اين حرف منو بشنوي
ببين خيلي عجيبه كه كسي چنين گرايشي رو داشته باشه
درسته هر چيز عجيبي بد نيس
ولي گاهي اين عجيب بودنه به خودت اسيب ميزنه
اين موضوع بهت خيلي اسيب خواهد زد
حالا ديگه من توضيح نميدم كه چي ميشه

Ali Kh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید بهشتی
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه گرگان
رشته دانشگاه
زیست شناسی جانوری

به نقل از RF (آر.اِف) :
پلیز درِ تاپیک رو تخته کنید !

همجنسگرایی دیگه چه صیغه ایِ؟!؟ X-(
دوست عزیز، قرار نیست اگر شما از چیزی خوشت نمیاد، اون مسئله بایکوت بشه.
در ضمن خطاب به تمام دوستان باید بگم که، اگر میخواید بدونید که همجنسگرایی بیماریه یا نه و درباره اش اطلاعات کسب کنید؛ به تاپیک مناظره فواید و مضرات همجنسگرایی رجوع کنید.

Ali Kh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید بهشتی
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه گرگان
رشته دانشگاه
زیست شناسی جانوری
گزارش خبرآنلاین در مورد رواج همجنسگرایی

قوم لوط جهان را فتح میکند؟گزارشی از روند قانونی شدن ازدواج همجنسگرایان در برخی نقاط دنیا

همجنسگرایی یکی از رذیلت های اخلاقی است که به شدت از سوی دین مبین اسلام مورد نکوهش قرار گرفته است. لیکن متاسفانه در روزگار ما تلاش روز افزونی برای از بین بردن قبح این رفتار شرم آور صورت می گیرد و به ویژه در سال های اخیر این انحراف اجتماعی ابزاری برای تبلیغات و مانورهای حقوق بشر و آزادی در کشورهای غربی شده است
به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، پس از آنکه در حدود یک ماه قبل، ازدواج همجنس گرایان در ایرلند با انجام یک همه پرسی قانونی شد، در این هفته دادگاه عالی آمریکا با حداقل آرا، به قانونی شدن ازدواج همجنس‌گرایان در تمامی ایالات این کشور رای داد. اینگونه تعداد کشورهایی که ازدواج همجنس بازان را به رسمیت می شناسند، به عدد 22 رسید.در این گزارش به بررسی اجمالی مساله ازدواج همجنس گرایان در نقاط مختلف جهان می پردازیم.
ازدواج همجنسگرایان در سراسر جهانتعداد فزاینده ای از دولت ها در سراسر جهان مشغول بررسی به رسمیت شناختن ازدواج همجنسگرایان هستند. در حدود 20 کشور در حال حاضر قوانین ملی دارند که به همجنسگرایان اجازه ازدواج می دهند و این کشورها اغلب در اروپا و آمریکا قرار دارند. در مکزیک، برخی از حوزه های قضایی این مجوز را صادر می کنند و برخی خیر. در ادامه فهرستی از کشورهایی که چنین ازدواجی را به رسمیت می شناسند به همراه سال رسمی شدن آن آمده است:
: ایالات متحده (2015)، ایرلند (2015)، فنلاند (2015)، لوکزامبورگ (2014)، اسکاتلند (2014)، انگلستان و ولز (2013)، برزیل (2013)، فرانسه (2013)، نیوزلند (2013)، اوروگوئه (2013)، دانمارک (2012)، آرژانتین (2010)، پرتغال (2010)، ایسلند (2010)، سوئد (2009)، نروژ (2009)، آفریقای جنوبی (2006)، اسپانیا (2005)، کانادا (2005)، بلژیک (2003)، هلند (2000)، مکزیک (2009).
همجنس بازان کجای جهان پذیرفته می شوند؟
طبق بررسی موسسه گالوپ در 124 کشور دنیا، دیدگاه مردم جهان برای پذیرش افراد همجنس باز از 87 درصد در اسپانیا و هلند تا یک درصد در سنگال متغیر است. در میان کشورهایی که بیش از سه چهارم ساکنان آنها احساس می کنند کشور آنها همجنسگرایان را می پذیرد تمامی آنها به جز کانادا (84 درصد) و اوروگوئه (79 درصد) در اروپا قرار دارند. در مقابل از میان کشورهایی که کمتر از 5 درصد مردم آن گفته اند همجنس گرایان را می پذیرند اکثرا در منطقه آفریقای جنوب صحرا قرار دارند. هر چند آذربایجان (2 درصد)، پاکستان (2 درصد) و اندونزی (3 درصد) نیز از جمله این کشورها هستند. البته کشورهای خاورمیانه در این بررسی مورد مطالعه قرار نگرفته اند.
همجنس بازان چه مذهبی دارند؟
گرچه بسیاری از همجسبازان بر این باورند که بسیاری از ادیان اصلی در بین آنها ناخوشایند است، نتایج یک پژوهش در آمریکا نشان می دهد که بسیاری از آنها خود را وابسته به یک مذهب می دانند. البته پایبندی آنها به مسیحیت بسیار کمتر از عموم مردم آمریکاست و آنها بیشتر پیرو فرقه های کوچک غیرمسیحی و نوظهور هستند.در میان یک نمونه بیش از 35 هزار نفری از این افراد، 59 درصد اعلام داشته اند که پیرو مذهب هستند اما تنها 48 درصد این گروه خود را مسیحی دانسته اند در حالیکه 71 درصد جمعیت کل این کشور مسیحی هستند. در تضاد دیگری در حالیکه تنها 6 درصد عموم مردم وابسته به یک مذهب غیر مسیحی هستند، تقریبا دو برابر (11 درصد) همجنسبازان خود را پیرو مذاهب غیرمسیحی می دانند مانند فرقه جهان‌گرایی توحیدگرا و سایر سنت های مذهبی لیبرال (2.9 درصد) و فرقه های عصر جدید (2.4 درصد) همچون ویکان ها و پاگان ها. یهودیت و بودائیسم نیز هر یک با 2 درصد مورد توجه این گروه اند. 41 درصد همجنسبازان نیز لامذهب هستند که این رقم دو برابر نرخ کل لامذهبان آمریکاست(22.8 درصد).به علاوه اکثریت این گروه باور دارند که پیروان مذاهب اصلی با آنها ناهمراه و دشمن هستند از جمله 84 درصد پیروان اسلام، 83 درصد پیروان کلیسای مورمون، 79 درصد کلیسای کاتولیک و 73 درصد کلیساهای پروتستان را با جامعه خود نامهربان می دانند.
همجنس گرایی در آمریکا:
نتایج یک طرح پژوهشی نشان می دهد تا سال 2013، تعداد 170 هزار زوج همجنسباز در ایالات متحده رسما به ازدواج یکدیگر درآمده اند. گرچه دادگاه عالی آمریکا به تازگی ازدواج این افراد را قانونی اعلام کرده اما پیش از این این قانون در 36 ایالت آمریکا و منطقه کلمبیا به رسمیت شناخته شده بود.گزارش جدیدی که از سوی موسسه پیو منتشر شده نشان می دهد، همزمان که دادگاه آمریکا برای تصمیم گیری در مورد این قانون بررسی می کند، حمایت عمومی برای ازدواج قانونی همجنس گرایان با سرعت رو به افزایش قرار دارد به طوریکه اکثریت 57 درصدی آمریکایی ها اکنون موافق قانونی شدن و 39 درصد مخالف این مساله هستند. این در حالیست که 5 سال پیش افراد بیشتری (48 درصد) مخالف این مساله بودند و افراد کمتری (42 درصد) با آن موافق بودند.حمایت از ازدواج همجنسگرایان در میان شهروندان آمریکایی به فاکتورهای متعددی همچون نژاد، نسل، اعتقادات مذهبی و آشنایی با افراد همجنسباز بستگی دارد. بر این اساس آمریکایی های آفریقایی در طی دهه گذشته بیش از قبل از این مساله حمایت می کنند. با این حال از میان سیاهپوستان 51 درصد مخالف و 41 درصد موافق قانونی شدن این مساله هستند. اکثریت سفیدپوستان (59 درصد) و اسپانیولی زبانان (56 درصد) نیز اکنون موافق هستند.نسل های جوان تر آمریکا نیز با این مساله بیشتر موافق هستند و همزمان که نسل هزاره (که اینک در سن 18 تا 34 سالگی به سر می برد) به سن بزرگسالی رسیده، دیدگاه آنها بر افکار عمومی تاثیر گذاشته است.اما مهمترین فاکتور در این زمینه مساله مذهب است و اینکه همجنس گرایی با باورهای مذهبی یک فرد در تناقض باشد. پروتستان های انجیلی سفیدپوست هنوز بر مخالفت عمیق خود با این مساله تاکید دارند به طوریکه 70 درصد آنها مخالف (43 درصد شدیدا مخالف) هستند و تنها 27 درصد آنها موافقند. در مقابل اکثریت کاتولیک ها (56 درصد) و پروتستان های اصلی سفیدپوست (62 درصد) از ازدواج همجنس بازان حمایت می کنند و در صدر این فهرست افراد لامذهب (با 85 درصد موافق) قرار می گیرند.فاکتور دیگر آشنایی با افراد همجنس باز است. یافته های پژوهش جدید نشان می دهد که در حدود 9 دهم آمریکایی ها (88 درصد) کسی را می شناسند که همجنس باز باشد. این آمار نسبت به دو سال گذشته تفاوت اندکی داشته است اما در سال 1993 اکثریت کمتری (61 درصد) اذعان می داشتند که چنین فردی می شناسند. امروزه در حدود 73 درصد کسانی که با تعداد زیادی از چنین افرادی آشنایی دارند موافق ازدواج همجنس گرایان هستند. البته یک اکثریت 59 درصدی از کسانی که با چنین افرادی آشنا نیستند نیز مخالف چنین ازدواجی هستند.به طور کلی در جامعه آمریکا 54 درصد افکار عمومی موضوع ازدواج همجنس گرایان را مهم می دانند در حالیکه 30 درصد آن را بسیار مهم می دانند. البته افرادی که مخالف آن هستند (38 درصد) بیش از حامیان (27 درصد) تمایل دارند که آن را موضوع بسیار مهمی بدانند.
همجنس گرایی در اروپا:
بیش از دو سوم از 20 کشوری که ازدواج همجنس گرایان را قانونی می دانند در اروپا قرار دارند. با این حال دو دولت مهم اروپای غربی یعنی آلمان و ایتالیا به همجنسگرایان اجازه ازدواج نمی دهند و تمامی کشورهای اروپای شرقی و مرکزی هنوز با این مساله مخالفت می کنند.هنوز روشن نیست که آیا کشورهای دیگری از اروپا به زودی این روند را دنبال کنند یا خیر. آلمان در میان چند کشور اروپایی قرار دارد که حق اجتماع یا مشارکت مدنی را به همجنس بازان اعطا کرده اما به نظر نمی رسد در آینده نزدیک با قانونی شدن ازدواج آنها موافقت کند. برخی از سیاستمداران ایتالیا صحبت از گذراندن یک قانون مشارکت مدنی می کنند. با توجه به ارتباط تاریخی ایتالیا با کلیسای کاتولیک رم، این کشور اجتماع همجنس بازان را به هیچ عنوان به رسمیت نمی شناسد و پس از همه پرسی ایرلند در این زمینه، یکی از مقامات ارشد واتیکان، رای مثبت به قانونی شدن ازدواج همجنسگرایان در آن کشور را «شکستی برای بشریت» نام برد.یونان نیز ممکن است به زودی به اجتماع مدنی زوج های همجنس باز مجوز دهد و قانون گذاران اسلوونی به تازگی رای به موافقت با ازدواج همجنسگرایان داده اند. با این حال در حدود دو سوم رای دهندگان کرواسی به تازگی رای به اصلاح قانون اساسی کشورشان برای قدغن کردن ازدواج همجنسگرایان داده اند.
همجنس گرایی در آمریکای لاتین:
در حالیکه قوانین ازدواج همجنسبازان بیشتر در کشورهای اروپایی و در ایالات آمریکا رایج شده است اما در برخی از قسمت های آمریکای لاتین نیز این مساله در حال نفوذ است. آخرین مورد در این منطقه در کشور مکزیک اتفاق افتاده است که دادگاه عالی این کشور قانونی را برای آسان تر شدن ازدواج این افراد مطرح کرده است. این اقدام در مکزیک گام بلندی برای کاملا قانونی شدن این مساله در این کشور تعبیر می شود که در آن صورت ازدواج همجنسگرایان در سه کشور از چهار کشور پرجمعیت آمریکای لاتین- برزیل، مکزیک و آرژانتین- و نیز اوروگوئه کوچک قانونی خواهد شد.با این حال نوعی دیدگاه اجتماعی محافظه کارانه قوی در بسیاری از کشورهای آمریکای لاتین نسبت به این مساله وجود دارد از این رو رواج این قانون در سطح منطقه در آینده نزدیک بعید به نظر می رسد.بررسی افکار عمومی کشورهای آمریکای لاتین نشان می دهد که 62 درصد مردم اوروگوئه، نیمی از آرژانتینی ها و مکزیکی ها و 45 درصد از برزیلی ها موافق قانونی شدن ازدواج همجنسگرایان بوده اند. اما در اکثریت کشورهای این منطقه تنها یک سوم بزرگسالان موافق و بیشتر از 60 درصد آنها مخالف این موضوع اند. برای مثال 80 درصد مردم پاراگوئه، 74 درصد اکوادوری ها و 64 درصد کلمبیایی ها مخالفند. در بسیاری از نقاط آمریکای مرکزی نیز مخالفت با این موضوع شدید است به طوریکه سه چهارم یا بیشتر مردم هندوراس، گواتمالا، سالوادور و نیکاراگوئه مخالف ازدواج همجنسبازان هستند.
همجنس گرایی در آسیا و استرالیا:
با صدور حکم قضایی دادگاه آمریکا مبنی بر قانونی بودن ازدواج رسمی همجنس بازان، به اعتقاد بسیاری از فعالان حامی حقوق همجنسگرایان، گرچه صدور این حکم اجباری برای اجرا در خارج از ایالات متحده ندارد اما نقشی ویژه در پذیرش این مساله در سایر کشورها دارد.طرفداران حقوق همجنسگرایان در فیلیپین، هند، استرالیا و دیگر کشورهای آسیا اعلام می کنند که صدور چنین حکمی در آمریکا می تواند موجب تغییر نگرش ها در سایر کشورها به این موضوع گردد همانگونه که بسیاری از اقشار اروپایی از جمله قضات و معلمین در این باره تغییر نظر داده اند.منابع: پیو، گالوپ، هرالد تایمز
تذکر:بنده فقط نقل قول کننده این خبر هستم.

Ali Kh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید بهشتی
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه گرگان
رشته دانشگاه
زیست شناسی جانوری
پاسخ : گزارش خبرآنلاین در مورد رواج همجنسگرایی

به نقل از صَواع. :
بررسی خبر ارائه شده به عنوان یک آمار در سطح جوامع بررسی اون
البته فکر میکنم اگه به انجمن جامعه شناسی انتقال پیدا کنه بهتره.

reflection

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
دانشگاه
UM
رشته دانشگاه
Genetics

بررسی خبر ارائه شده به عنوان یک آمار در سطح جوامع بررسی اون

موضوع رو به شکل اماری بررسی کنید. به عنوان یک پدیده، در مورد خود همجنس‌گرایی درستی یا غلطیش پستی داده بشه پاک میشه.

انجمن جامعه‌شناسی رو با اعتقادی اشتباه نگیرید.

پست به نظر برخلاف این موارد بیاد بدون اخطار پاک میشه.

Ali Kh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید بهشتی
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه گرگان
رشته دانشگاه
زیست شناسی جانوری

طبق آماری که در خبر اومده، هیچیک از کشور های آسیایی ازدواج همجنسگرایان رو به رسمیت نشناخته اند.و این نشون از این میده که هنوز در کشور های آسیایی دین و مذهب نقش مهمی در زندگی مردم بازی می کنه.خواه اسلام که بیشتر در مناطق غرب آسیا و تا حدودی شرق آسیا باشه، خواه آیین بودایی و ادیان غیر ابراهیمی در جنوب شرق آسیا.و این میتونه نمود این باشه که هرچه یک کشور آزادی های اجتماعی بیشتری داشته باشه، همجنسگرایان آزادی عمل بیشتری دارند و میتونند برای احقاق حقوق خودشون تلاش کنند.

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

به نقل از ali kh :
طبق آماری که در خبر اومده، هیچیک از کشور های آسیایی ازدواج همجنسگرایان رو به رسمیت نشناخته اند.و این نشون از این میده که هنوز در کشور های آسیایی دین و مذهب نقش مهمی در زندگی مردم بازی می کنه.خواه اسلام که بیشتر در مناطق غرب آسیا و تا حدودی شرق آسیا باشه، خواه آیین بودایی و ادیان غیر ابراهیمی در جنوب شرق آسیا.و این میتونه نمود این باشه که هرچه یک کشور آزادی های اجتماعی بیشتری داشته باشه، همجنسگرایان آزادی عمل بیشتری دارند و میتونند برای احقاق حقوق خودشون تلاش کنند.
تو کره جنوبی یه چیزی مثل ازدواج گذاشتن برای همجنسگراها.دقیقن ازدواج نیست ولی.

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

به نقل از ali kh :
لطفا کاملتر توضیح بدید.
اون تیتر خبرهای فیس بوک بود.نزدیکای عید.
دیگه دنبالش نرفتم که موضوع رو بررسی کنم کامل :-"

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

ازدواج همجنس‌گرایان به نوعی از ازدواج اطلاق می‌شود که بر اساس آن دو زوج همجنس به صورت قانونی وارد زندگی مشترک می‌شوند. این نوع از ازدواج بر اساس نوع حقوقی که برای این زوج‌ها فراهم می‌کند به چند نوع تقسیم می‌شود که در کامل‌ترین شکل خود، همهٔ حقوق شامل در ازدواج دگرجنسگرایان – از جمله حق سرپرستی فرزند – را به رسمیت می‌شناسد.

امروزه ازدواج همجنس‌گرایان در هجده کشور ایرلند، هلند، بلژیک، اسپانیا، کانادا، آفریقای جنوبی، نروژ، سوئد، پرتغال، ایسلند، آرژانتین، دانمارک، اروگوئه، نیوزیلند، برزیل، فرانسه، انگلستان و ایالات متحده آمریکا قانونی است و همجنس‌گرایان در این کشورها از تمامی مزایای ازدواج که برای دگرجنسگرایان فراهم است برخوردارند. برخی از این مزایا عبارتند از: حق سرپرستی فرزند، حق ارث، حق بیمه و تخفیف‌های مالیاتی.

ازدواج همجنس‌گرایان در برخی از کشورها مانند مکزیک تنها در برخی از مناطق انجام می‌شود. برخی از کشورها مانند اسرائیل نیز ازدواج‌های زوج‌های همجنسی که در کشورهای دیگر انجام شده باشند را به رسمیت می‌شناسند. در کشورهای متعدد دیگری نیز همجنسگرایان اجازه تشکیل زندگی مشترک به صورت قانونی را دارند اما به نسبت زوج‌های دگرجنسگرا از حقوق کمتری برخوردارند. اتحاد مدنی و همخانگی قانونی نوعی پیمان همسری هستند که حقوق کمتری برای زوج‌های همجنسگرا در نظر می‌گیرند..
.
.
.
فکر کنم مثله ازدواجه ولی حقوقش کمتره.

Ali Kh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید بهشتی
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه گرگان
رشته دانشگاه
زیست شناسی جانوری

یک مورد که جلب توجه میکنه اینه که جوامع و در اصل دولت های سکولار خیلی راحتتر با این قضیه کنار اومدند و راه رو برای فعالیت آزاد همجنسگرایان فراهم کردند.ولی دولت هایی که تحت فشار مذهب قرار گرفتند( مثل ایتالیا ) و یا دولت های مذهبی نتونستند و یا نخواستند که فضای اجتماعی رو برای همجنسگرایان باز کنند.
در کل در این قضیه مذهب بسیار زیاد دخالت داره.

• لایک
امتیازات: lys
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا