• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

دوچرخه سواري دخترا

نظرتون راجع به دوچرخه سواري دخترا چيه؟

• بله موافقم!

رای‌ها: 385 67.1%
  • خوبه ولي بستگي به فرهنگ جامعه داره!

رای‌ها: 126 22.0%
  • موافق نيستم!

رای‌ها: 26 4.5%
  • با توجه به فرهنگ جامعه موافق نيستم!

رای‌ها: 37 6.4%

• رای‌دهندگان
    574
  • Poll closed .

...roze...

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد
پاسخ : دوچرخه سواري دخترا

آخه من موندم چه اشکال داره آدم به فکر سلامتیش باشه؟؟؟
همیشه واسه جامعه وقته می بینن یه دختر داره دوچرخه سواری می کنه یک جوری نگاش می کنن که انگار قتل کرده افسوس می خورم...
آخه این تعصبات مسخره چیه؟؟؟ X-(

• شروع کننده موضوع

شاكسول

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اصفهان - تبريز
دانشگاه
علوم پزشکی شهرکرد
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

بابا جان ان تاپيك 7،8 صفس بخونين بعد پست بدين لطفا تو هر صفحه حتما يكي دو نفر بايد پارازيت بدن عايا!؟ :-"
ن اينك تو بحث شركت نكنين پست مفيد بدين لطفا! :)
الان با توجه ب آخرين پست ناطق موضوع اينه ك اسلام گويا مخالفه با دوچرخه سواري ماها تو محيط هاي عمومي! ميتونين نظراتونو در اين مورد بگين مثلا! : )

mjz

Mohammad+Javad
نام مرکز سمپاد
نسل طلایی علامه حلی 2
شهر
تهران / شهر ری
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
QUT
رشته دانشگاه
برق

به نقل از xfactor :
بابا جان ان تاپيك 7،8 صفس بخونين بعد پست بدين لطفا تو هر صفحه حتما يكي دو نفر بايد پارازيت بدن عايا!؟ :-"
ن اينك تو بحث شركت نكنين پست مفيد بدين لطفا! :)
الان با توجه ب آخرين پست ناطق موضوع اينه ك اسلام گويا مخالفه با دوچرخه سواري ماها تو محيط هاي عمومي! ميتونين نظراتونو در اين مورد بگين مثلا! : )

نباید صرفا از دید ی دختر نگاه کرد.... بله اگه جامعه ما آرمانی بود یا همه دختر بودن اشکالی نداشت ولی خب شیطون چیکارست پس؟.... همین شیطونه که باعث این مشکلات میشه..... :-w

و مسئله اینجاس که دخترا از لحاظ جسمی با بقیه فرق دارن و توی خیابون افکار آدمهای ناسالم رو به سمت خودشون سوق میدن....
درسته که این افکار باید اصلاح بشه ولی خب الان که اصلاح نشده ....پس بهتره انجام نشه.... :D

به نقل از آرامشـــ ⛄ :
آخه من موندم چه اشکال داره آدم به فکر سلامتیش باشه؟؟؟
همیشه واسه جامعه وقته می بینن یه دختر داره دوچرخه سواری می کنه یک جوری نگاش می کنن که انگار قتل کرده افسوس می خورم...
آخه این تعصبات مسخره چیه؟؟؟ X-(

سلامتیتون رو از خیلی راه های دیگه هم میتونید تامین کنید.... این همه آدم سلامت نیستن؟... حتی تو خونه به سلامتیتون برسید.... :)

تعصب ی چیز دیگست دوست عزیز... :)

• شروع کننده موضوع

شاكسول

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اصفهان - تبريز
دانشگاه
علوم پزشکی شهرکرد
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از M0ĦдMMдƉ jдVдƉ :
نباید صرفا از دید ی دختر نگاه کرد.... بله اگه جامعه ما آرمانی بود یا همه دختر بودن اشکالی نداشت ولی خب شیطون چیکارست پس؟.... همین شیطونه که باعث این مشکلات میشه..... :-w
شيطون!؟ پس آخرش همه ي تقصيرا افتاد گردن شيطون!؟ عجب!!!!!!!!! :-?
آقاي محترم خوب يعني شما اراده نداري!؟ وقتي ميدوني يه كاري ك ميخواي بكني رو شيطون داره بهت امر ميكنه خوب چرا انجامش ميدي پس؟! :|

zeynab75

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
قوچان
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

اینجا اگه انجمن ِگفت و شنود هست پس چرا بحث هاتون به سمتِ دینُ مذهب کشونده میشه؟! :د

ایشون درست میفرمایند
میتونید تو اظهار نظراتون به مسائل دینی هم تا حدودی اشاره کنید، اما نه اینکه کاملا بحثُ ببرین سمت مسائل دینی و در مورد اختلاف سر اصل این مسائل صحبت کنید

× از نظر اسپم و بحث های دونفره هم رعایت لطفا :)

• شروع کننده موضوع

شاكسول

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اصفهان - تبريز
دانشگاه
علوم پزشکی شهرکرد
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از سـحر :
یه چیز میون کلامتون. :D
اینجا اگه انجمن ِگفت و شنود هست پس چرا بحث هاتون به سمتِ دینُ مذهب کشونده میشه؟! :د
زننده ی محترم تاپیک!میشه لطف کنین از اونجایی که کمتر کسی پیدا میشه که همه این صفحاتُ بخونه و بعد پست بده ، دقیقاً موضوع مورد بحثُ مشخص کنید تا مسیر ِ بحث هم مشخص باشه؟ : )
والا دوسه صفه پيش نوشته بودم فك كنم ولي بازم ميگم!
يه عده ميگن كه چون دوچرخه سواري دخترا تو اجتماع موجب فساد و گناه و اينا ميشه پس دخترا بشينن تو خونه ب سلامتيشون برسن! :| و از لحاظ مذهبيم ميگن ك مرجع تقليد ميفرمايه تو خونه دوچرخه سواري كنيم و تو اجتماع باعث فساد نشيم! :|

خوب بعضي دخترا مجبورا رفت و آمد كنن ;;)سوار تاكسيم نميشن!(بنا ب دلايلي) و پيادم خسته ميشن! :-" خوب گواهينامم ك طبيعتا ندارن! :| اصن ب فكر سلامتيشون و حفظ محيط زيستن :-"! اونا باس چيكار كنن!؟ :-?

arashh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اسفراین

من خودم پسرم و خیلی جا ها رو با دوچرخه میرم و به نظر من هر فردی در هر جای دنیا حق داره از تمام امکاناتی که تشخیص میده براش خوبه استفاده کنه وبنظر من دوچرخه سواری بانوان هم هیچ مشکلی نداره فقط تنها مشکل این کار رو ما پسرا ایجاد می کنیم و تنها راه حلشم اینه که ما پسرا دیدمون رو عوض کنیم و نگاهامون رو پاک کنیم ولی دختر های محترم هم باید مد نظر داشته باشن که از دوچرخه سواری برای جلب توجه استفاده نشه و پوششون مناسب باشه آخه همه ی پسرا که چشم پاک نیستن!و بعضی هاشونم ممکنه بعد از دیدن یک صحنه ناجور دیگه چشم پاک نباشن X_X

yasamin78

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan amin2
شهر
Isfahan

اقا مگه دخترا با پسرا چه فرقی می کنن که نباید دوچرخه سواری کنن؟؟؟
اصن به نظر من نباید در این مورد بحث بشه
من عاشق دوچرخه سواری ام و به کوری چشم اونایی که موافق نیستن سوار میشم ببینم چیکار می خوان بکنن؟؟ /m\ /m\ >:p

mehrnoosh kamali

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران
مدال المپیاد
--------------

شما به جای این که بیاید دخترا رو از دوچرخه سواری منع کنید بیاید فرهنگ سازی کنید و البته خودتون رو درس کنید!

چرا همیشه بعضیا که کم میارن ما دخترا رو منع می کنن؟چرا خودتون رو منع نمیکنید؟

zeynab75

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
قوچان
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

با توجه به اینکه تعدادی از دوستان گفتن بهتره منتقل بشه اعتقادی:
این تاپیک اگه بره تو اعتقادی بحث بسیار محدود میشه
بررسی اعتقادی یکی از جنبه های بررسی دوچرخه سواری دختراست
میتونید تو اظهار نظراتون به مسائل دینی هم تا حدودی اشاره کنید، اما نه اینکه کاملا بحثُ ببرین سمت مسائل دینی و در مورد اختلاف سر اصل این مسائل صحبت کنید

سحر و پریا پُستایی که در این مورد دادین حذف میشه فقط برای اینکه نظم تاپیک رعایت بشه
سوءتفاهم نشه :)

shshsh

sh m
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
رشته دانشگاه
پزشکی

ببین، کلّا مشکل از جامعه‌ی ماست! من دیدم که به زن مسنّ چادری هم تیکه می‌ندازن ؛ چه برسه به دختر جوونی که دوچرخه سوار شده باشهُ لباس‌ش شاید بعضی از اندا‌م‌شُ نشون بده! من به‌شخصه با این قانون «کاملا» مخالفم ؛ چون دلیل نمی‌شه که دختراُ زنا، به‌خاطر یه قسمت بیمار جامعه، از انجام ورزش سلب بشن؛ حالا ممکنه استعدادشون توی اون رشته باشه، که این قانون بهشون آسیب بزرگی می‌زنه.

بازم یادمون نره که ورزش، «ورزش»ه و نه چیز دیگه؛ پس مردُ زن نداره!

Erfanshakourzadeh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۵تهران
شهر
تهران
دانشگاه
وtehranو harward وsharifوoxfordوberekli
رشته دانشگاه
فقط برق شاخه الکترونیک
‏.

اصن جاي بحث نداره و قطعا حق هر دختريه كه دوجرخه سواري كنه و هيج احدي نبايد بهشون حرفي بزنه جون حقشونه و نبايد بد نكاه كرد بهشون.همين:) .خودم حقتون رو بس ميكيرم!

shshsh

sh m
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
رشته دانشگاه
پزشکی

باز هم می‌گم ؛ همه‌چی به شرایط اجتماعی بستگی داره ؛ ینی اگه دخترا نمی‌تونن دوچرخه‌سواری کنن تو معابر عمومی، کاملن برمی‌گرده به این‌که مردم ما شعور ندارن در این زمینه‌ها. یه دختر همین‌طوری هم امنیّت نداره ؛ چه برسه به این‌که موقع دوچرخه‌سواری لباس اسپرت هم پوشیده باشه به جای مانتوُ اینا. :/

× من همین الان از بیرون اومدم. رفته بودم یه پارکی، نزدیک منزل. بعد یه اسکوتر دارم، دقیقا اندازه‌ی خودمه؛ ینی جوری نیست که بچّگونه باشهُ جلب توجّه کنه. در طول مسیر، سه‌تا پسر بودن که تا منُ دیدن شروع کردن به خندیدن، مسخره‌بازی، و تعقیب با نگاه. :/
یه کم جلوتر، هفت-هشت تا پسر بودن که تا از جلوشون رد شدم، تا 20 متر بعد داشتن منُ با نگاه تعقیب می‌کردن.
همین‌طوری همه زل زده بودن بهم! آخر سر این‌قد معذّب شدم که بی‌خیال ورزشُ اینا شدم ؛ اومدم بیرون از پارک. :/
بازم نشون می‌ده که همه‌چی به جامعه‌ی خودمون برمی‌گرده ؛ هر مشکلی که داریم از خودمونه.
درکل ؛ «از ماست که بر ماست» .

aliabedini

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ریاضی کامپیوتر
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
برق

به نظر من اصلا دوچرخه سواری دختر و پسر نداره و هر دو باید از حقوق برابر برخوردار باشن B-) ولی فرهنگ سازی مهم ترین چیزه هر چیزی ال نیاز به فرهنگ سازی داره....

Elena.MR

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
FARZANEGAN
شهر
YAZD
مدال المپیاد
:-"

به نظرم خیلی چیز عادی و معمولی یه ... اطرافیانم اون قدر فرهنگ دارن که با یه دیدگاه منطقی به این موضوع نگاه کنن ...
دوچرخه سواری خیلی خوبه ... واسه همه ... چه دختر و چه پسر

most wanted

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی2
شهر
تهران

مشکلم بیشتر تو تهرانه ~X(
خارجه تهران دختر عمو هایه من کارشون دوچرخه سواریه مشکلیم نخوردن

k.sampadi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
miandoab

اگخ دخترا از خودشون در نیانو خودشونو به رخ نکشن و ازش استفاده درست شه با حجاب کامل بنظرم مشکلی نداره.قبل استفاده ی از دوچرخه باید فرهنگش بیاد L-: پسرام نباید گیر بدن

جنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران

دوستان‌ی که می‌گید با اسلام مغایرت نداره و اینا! دوچرخه سوار شدن چه‌فرقی با شترسواری (!) داره؟ چرا خانوم‌ها می‌تونن سوار شتر بشن؛ ولی سوار دوچرخه نه؟

+ فرهنگ که از تو جوب نمی‌آد! منتظرید فرهنگ‌سازی رو یکی‌دیگه بیاد انجام بده؟ وقتی قانون ممکلت‌مون می‌گه قدغن‌ه ؛ کدوم فرهنگ‌سازی؟ :\

Elena.MR

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
FARZANEGAN
شهر
YAZD
مدال المپیاد
:-"

مگه دخترا چه مشکلی دارن که نمیتونن و نباید دوچرخه سواربشن ؟
چرا اصلا اینطور به دوچرخه سواری دخترا توی جامعه بد نگاه میشه؟!

sh.n1996

شراره
نام مرکز سمپاد
دبیرستـ۱ن‌ فرزانـگان‌ امین
شهر
اصفهـــان
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
خاطره شد دیگه:دی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

خیلی شبیهِ بحث ورزشگاه برای بانوان میمونه .
منظورتون از «فرهنگ سازی بشه » ، «فرهنگش بیاد» و... چیه ؟ فرهنگ ِ دوچرخه سواری چیه به نظرتون؟کی باید فرهنگ سازی کنه به نظرتون؟ انتظار دارید مسئولین که اکثرا مرد ان و ذره ای براشون مزایای دوچرخه سواری مهم نیست فرهنگ سازی کنن؟ حالا حتی اگه اونا تلاششون هم بکنن با منتظر این که شاید فرهنگ سازی شه به نظرتون اتفاقی میوفته؟ یه تعریفِ خوب از «فرهنگ دوچرخه سواری» چیه؟

من شخصا تا 2 سال تا میتونستم با دوچرخه میرفتم و مشکلی هم نداشتم ، الانم هر وقت میرم مشکلی ندارم ، اگه موضوع متلک و ایناست که واقعا چه با دوچرخه باشی چه پیاده فرق زیادی نداره ، بعد من یه چیزی که میبینم اینه که دخترا از پیاده رو میرن ! شاید فکر میکنن که از پیاده رو برن کمتر بهشون نگاه میکنن و... . ولی واقعا این طور نیست .اصلا کارِ درستی نیست ، هم عابرین رو اذیت میکنین هم خودتون اذیت میشید.

بزرگنرین مشکل نبودن مسیر های دوچرخه سواری ئه به نظر من . واقعا با این وضع خیابون ها خیلی سخته . در کل من هر وقت با دوچرخه میرم پوشیده ترین لباسام رو می پوشم (مسلما چیزی که بشه باش دوچرخه سواری کرد و دست و پا گیر نباشه )، وقتی با یه لباس پوشیده تر میشه از نگاه ها کمتر کرد و در کنارش کاری رو که میخوای بکنی و به عنوان یه نفر بتونی فرهنگش رو جا بندازی ، در کنارش تمام مزایا دوچرخه سواری، چرا آدم خودشو فقط با لجبازی محدود کنه.

بالا