• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

دوچرخه سواري دخترا

نظرتون راجع به دوچرخه سواري دخترا چيه؟

• بله موافقم!

رای‌ها: 385 67.1%
  • خوبه ولي بستگي به فرهنگ جامعه داره!

رای‌ها: 126 22.0%
  • موافق نيستم!

رای‌ها: 26 4.5%
  • با توجه به فرهنگ جامعه موافق نيستم!

رای‌ها: 37 6.4%

• رای‌دهندگان
    574
  • Poll closed .

aliabedini

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ریاضی کامپیوتر
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
برق
پاسخ : دوچرخه سواري دخترا

به نقل از یک ایرانی :
نه والا حل نشده.
تو اصفهان که تو خیابون چهار باغ دوچرخه اجاره میدن هنوزم که هنوزه بعد از چند سال به دخترا نمیدن دوچرخه.
اون فرهنگ مردم نیست
اون بی فرهنگیه شهرداریه

• لایک
امتیازات: YaYa

roya0112

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه1
شهر
کرموووون
مدال المپیاد
....
دانشگاه
پیام نور روستای ده بالا
رشته دانشگاه
ابیاری گل های قالی

والا من مامیم تاسر کوچه نمیزره تنهایی برم !!!ولی دچرخه سواری عالیه...اگه دخترا بدون ترس بیان توخیابون دیگه عادت میشه واسه همه کسی متلک نمیپرونه

si_ir

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهر قلم دان هاي مرصع( نيشابور)
دانشگاه
نم دونم والا هرچي خدا بخواد
رشته دانشگاه
روانشناسي ، حقوق

دوچرخه سواري عاليه
چه بدي داره
ولي تو شهراي كوچيك زياد جا نيفتاده هنوز ولي من كه خيلي دوس دارم

zeynab75

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
قوچان
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از simin irvani :
دوچرخه سواري عاليه
چه بدي داره
ولي تو شهراي كوچيك زياد جا نيفتاده هنوز ولي من كه خيلي دوس دارم
به نقل از ~Dr.Shariati~ :
اولا این تفکر بعضی از ما که میگیم فرهنگش نیست تو جامعه کاملا تفکر غلط و از جمله تفکراتیه که مانعِ پیشرفت فرهنگه
حتی اگه فرهنگشم جا نیوفتاده باشه:
فرهنگ خود به خود بوجود نمیاد...تدریجی ایجاد میشه و برای ایجادش به یه استارتی نیاز داره
اگه ما بگیم فرهنگش نیست، فردا بچه هامون بگن فرهنگش نیست پس فردا اَم نوه هامون میگن نیست و این داستان ادامه دارد...

لنگه کفش

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
کرمان

فرهنگ ک نیس!
اول بایدیه فرهنگ سازی بشه
دارم دوچرخه سواری می کنم متلک بارووووووووونم کردن یه مشت شماره گرفتم!

aliabedini

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ریاضی کامپیوتر
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
برق

به نقل از لنگه کفش :
فرهنگ ک نیس!
اول بایدیه فرهنگ سازی بشه
دارم دوچرخه سواری می کنم متلک بارووووووووونم کردن یه مشت شماره گرفتم!
اولا زمانی که متلک میندازن باید جواب بدی اگه هم بلد نیستی یه جوری رفتار کن که انگار طرف بی فرهنگه :D
حالا اونا شماره میدن شما که نباید بگیری اگه گرفتی معلومه خود شما هم بدت نمیاد و با این کارت اونا رو تشویقکردی
اگه بی محلی میکردی دفه بعد حد اقل دو نفرشون میگفتن اگه بریم ضایه میشیم و الکی گیر نمیدادن
همین کارا رو میکنین که اونام هی بیشتر تشویق میشن

eliiii

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان اصلی!!!!!!!!!!
شهر
kerman
مدال المپیاد
noch!
دانشگاه
شهید باهنر کرمان
رشته دانشگاه
عمران

بابا دوچرخه سواری دختر وپسر نداره!
کسی که دوچرخه سواری دختر رو بدمیدونه، افکارش قدیمیه! (; :-"

aliabedini

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ریاضی کامپیوتر
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
برق

به نقل از الـــــــــــی! :
بابا دوچرخه سواری دختر وپسر نداره!
کسی که دوچرخه سواری دختر رو بدمیدونه، افکارش قدیمیه! (; :-"
بحث ما هم سر اینه که این افکار قدیمی رو چجوری میشه از بین برد؟

maria16

Unknown
نام مرکز سمپاد
1
شهر
طهران
سال فارغ التحصیلی
1398

به نقل از aliabedini :
بحث ما هم سر اینه که این افکار قدیمی رو چجوری میشه از بین برد؟

خب باید هرکسی از خودش شرو کنه؛ مانمیتونیم رو افکار بقیه تاثیر بذاریم؛
حتی اونایی که قدیمی میدونن دوچرخه سواریه دخترارو بخاطر مزاحمتاییه که ایجاد میشه!

آهای برادر! پدر من! پدر بزرگ من!
دلیل نگاهات چیه!
خب بذار دختر مردم دوچرخشو برونه!

در کل بنظرم پسرا باید خودشون رو درست کنن

Elena.MR

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
FARZANEGAN
شهر
YAZD
مدال المپیاد
:-"

موافقم هرکس اول از خودش شروع کنه .
اگه هرکس همون کاریو بکنه که درسته دیگه دوچرخه سواری واسه دختر ضایع نیس !
اگه خودمون یه سری چیزا رو رعایت کنیم ، اگه دیگران دست ازین نگاه های سرشار از سرزنش بردارن و اگه هر کسی خودشو کنترل کنه که این چیزا رو عادی و روزمره ببینه خب همه چی میره سر جای خودش!
ماهم دوچرخه سواریمونو میکنم کسی هم برنمیگرده نگاهمون کنه که توبه کنیم و احساس غیرعادی بودنم نداریم
:D

h.mahmoodzadeh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
allameh tabatabaii high school of bonab
شهر
bonab
مدال المپیاد
فیزیک
رشته دانشگاه
مهندسی برق

یه بار موضوع گذاشتم "فقط پسرا" انصافن پسرا هم اومدن یه جمع پسرونه شد و همه راضی بودن از جمعمون از شانس ما مدیر انجمن دختر بود نتونست تحمل کنه.قفل کرد.(اول اینو گفتم که بدونین ازادی ماله دختراس یا پسرا)
اینجا همه چی بار پسرا میکنن یکی نیس این تاپیکو ببنده
بابا برین دو چرخه برونین کی جلوتونو گرفته شما چار چشمی پسرا رو نیگا میکنین فک میکنین پسرا هم شما رو نیگا میکنن به خودتون نبالین کوچیکین همین فکرا باعث شده دیگه جامعمون بشه زیر صفر مگه پسرای ایرانی از پشت کوه اومدن یا دختر ندیدن که دوچرخه برونه
دختر خانوما شما راحت دوچرخه برونین پسری هم به شما چیزی نمیگه چون پسرا جنبه دارن.

s.sh.14

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان

به نقل از ساعت شنی :
یه بار موضوع گذاشتم "فقط پسرا" انصافن پسرا هم اومدن یه جمع پسرونه شد و همه راضی بودن از جمعمون از شانس ما مدیر انجمن دختر بود نتونست تحمل کنه.قفل کرد.(اول اینو گفتم که بدونین ازادی ماله دختراس یا پسرا)
اینجا همه چی بار پسرا میکنن یکی نیس این تاپیکو ببنده
بابا برین دو چرخه برونین کی جلوتونو گرفته شما چار چشمی پسرا رو نیگا میکنین فک میکنین پسرا هم شما رو نیگا میکنن به خودتون نبالین کوچیکین همین فکرا باعث شده دیگه جامعمون بشه زیر صفر مگه پسرای ایرانی از پشت کوه اومدن یا دختر ندیدن که دوچرخه برونه
دختر خانوما شما راحت دوچرخه برونین پسری هم به شما چیزی نمیگه چون پسرا جنبه دارن.
اینجا بحث دختر و پسر نیست
بحث فرهنگه.
خیلی از آدمای این کشور(که در این زمینه ی خاص بیشتر شامل پسرا میشه) به دخترا نگاهی غیر از یک انسان رو دارن.
اگه بخوایم عادلانه نگاه کنیم توی ایران خیلی از آزادی ها از خانم ها صلب شده.
اما در مورد دوچرخه سواری همین که سوار دوچرخه میشیم،نمیتونیم به اطرافمون نگاه کنیم چون در اون صورت برای سواریمون
مشکل پیش میاد اما از حرف هایی که بهمون زده میشه می فهمیم که کی به چه چیزی نگاه میکنه...........

Agent 47

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

من تو مملکتی زندگی می‌کنم که تیز‌هوشای اون مملکت در حال فکر کردن راجع به موضوع مهم دوچرخه‌سواری دختر ها هستن! :| البته تقصیر دانش‌اموزا نیست مشکل از اون بالا‌ بالا‌هاس که شرایط رو اینطوری کردن.
خدا عاقبت این کشور رو به خیر کنه!

h.mahmoodzadeh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
allameh tabatabaii high school of bonab
شهر
bonab
مدال المپیاد
فیزیک
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از یک ایرانی :
اینجا بحث دختر و پسر نیست
بحث فرهنگه.
خیلی از آدمای این کشور(که در این زمینه ی خاص بیشتر شامل پسرا میشه) به دخترا نگاهی غیر از یک انسان رو دارن.
اگه بخوایم عادلانه نگاه کنیم توی ایران خیلی از آزادی ها از خانم ها صلب شده.
اما در مورد دوچرخه سواری همین که سوار دوچرخه میشیم،نمیتونیم به اطرافمون نگاه کنیم چون در اون صورت برای سواریمون
مشکل پیش میاد اما از حرف هایی که بهمون زده میشه می فهمیم که کی به چه چیزی نگاه میکنه...........
بابا خوب اون حرفتون حق درسته خیلی چیزا از خانوما صلب شده ولی خوب الان زیاد بد نیست ازادی دادن به دخترا
ولی انصافا این قضاوت حرفو اینا کاملا غلطه الان یه خانوم مشکل تو خدوش نباشه سوار دوچرخه بشه تک چرخ از بندر ترکمن بره به بندر عباس اگه یه موجودی بهش گفت تو بیا هرچی از دهنت بیرون اومد بهم بگو بابا قبول کنین 60 درصد مشکلا که به دخترا مزاحم میشن خودشونن دیگه چرا تو حاشیه حرف میزنیم.
به نقل از Agent 47 :
من تو مملکتی زندگی می‌کنم که تیز‌هوشای اون مملکت در حال فکر کردن راجع به موضوع مهم دوچرخه‌سواری دختر ها هستن! :| البته تقصیر دانش‌اموزا نیست مشکل از اون بالا‌ بالا‌هاس که شرایط رو اینطوری کردن.
خدا عاقبت این کشور رو به خیر کنه!
ایول کاملا باهات موافقم. انصافا اذری اولکسیننسن.

-arash-

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
Shahid Beheshti
شهر
Neishenburg City
رشته دانشگاه
Civil_Eng

مگه چه عیبی داره ؟؟؟
کجای دنیا میگن دختر نباید دوچرخه سواری کنه ؟؟؟
فقط برای هر کاری اراده و شجاعت لازمه ... دخترایی که دوچرخه سواری میکنن این دو شرط رو دارن ... <D=
الانم دخترای زیادی هستن که دوچرخه سواری میکنن ! دوس دارم اگه بشه با یک کدومشون مسابقه بدم !!! حس خوبی داره :)

maria16

Unknown
نام مرکز سمپاد
1
شهر
طهران
سال فارغ التحصیلی
1398

به نقل از -arash- :
مگه چه عیبی داره ؟؟؟
کجای دنیا میگن دختر نباید دوچرخه سواری کنه ؟؟؟
فقط برای هر کاری اراده و شجاعت لازمه ... دخترایی که دوچرخه سواری میکنن این دو شرط رو دارن ... <D=
الانم دخترای زیادی هستن که دوچرخه سواری میکنن ! دوس دارم اگه بشه با یک کدومشون مسابقه بدم !!! حس خوبی داره :)

اره میگن ولی خوب بازم پای عملش که بیاد همه بی جنبه بازی درمیارن.......

چرا دوس داری باهاشون مسابقه بدی و کجاش حس خوبی داره؟؟؟؟؟ :-?

YaYa

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FRZ1

تو شهر ما هم یه چند وقتی میشه ایستگاه دوچرخه زدن ولی به دخترا و خانوما دوچرخه نمیدن :| :|
ولی خب جلومونو نگرفتن راستش!!
دم همه ی اون باباهایی که میرن دوچرخه میگیرن میدن دختراشون و همه ی اون دخترایی که دوچرخه هاشونو تا اونجا رکاب میزنن و مرد و مردونه مث بقیه حالشونو میکنن گرم گرمه!!!!
--------
بعید نیس خودمونم تا فردا پسفردا با دوچرخه بریم مدرسه.....

اینکه بچه ها میگن تو چنین شرایطی نگاه های آزار دهنده و این جور چیزا هست رو قبول دارم.....
ولی برای خود من شخصن فرقی نداره راستش، من میرم رکابمو میزنم میام، دیگه بقیه نگاه میکنن یا نمیکنن مشکل خودشونه و افکار و عقاید داغونشون!!! L-:

shatoonak

Tulip
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ن.ج.ب.ا.د
سال فارغ التحصیلی
94

شما که میگین دخترایی که دوچرخه سواری مکنن شجاعت دارن تا حالا دنبالت انداختن تو این وضعیت یا تیکه بندازن که آب بشی تو زمین آیا؟؟اگه تاحالا تجربه کردی ولی محل ندادی بدون شجاعت نبوده بلکه بی غیرتی بوده!!
اصن چیزی به اسم عزت نفس رو میدونید چیه؟؟اینکه با حفظ عفافت اجازه ندی هر کسی تو رو زیر سوال ببره!! :|

sh.n1996

شراره
نام مرکز سمپاد
دبیرستـ۱ن‌ فرزانـگان‌ امین
شهر
اصفهـــان
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
خاطره شد دیگه:دی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

الآن قراره به کجا برسه این‌تاپیک!

به نقل از @Emm :
من خودم خیلی دوست دارم دوچرخه سواری کنم!! 8->
ولی موقعیت فعلی شهروجامعه مون اصلا مناسب نیست!! L-:
یاسی خانوم شما که میگن دخترایی که دوچرخه سواری مکنن شجاعت دارن تا حالا دنبالت انداختن تو این وضعیت یا تیکه بندازن که آب بشی تو زمین آیا؟؟اگه تاحالا تجربه کردی ولی محل ندادی بدون شجاعت نبوده بلکه بی غیرتی بوده!!
اصن چیزی به اسم عزت نفس رو میدونید چیه؟؟اینکه با حفظ عفافت اجازه ندی هر کسی تو رو زیر سوال ببره!! :|

شما کاری نکردید که آب بشید! شما اگه غیرت داشته باشی می‌خوای مثلا چه‌کار کنی؟ یا می‌تونی دوچرخه‌سواری نکنی که نتیجه‌ش همینه که الآن توی جامعه هست! یا می‌تونی همون موقع برگردی به اون شخص یا داد و بی‌داد و جیغ و اینا که بازم نشون دادید که آزار می‌بینید با این کارشون؛ و بهشون نشون می‌دی که کارشون رو موفقیت‌آمیز انجام دادن و بازم همین رویه رو ادامه می‌دن.
این غیرتی که شما ازش حرف می‌زنید وضعیت رو بهتر نمی‌کنه.
شما خودتون می‌گید «هرکسی» و خب باید بدونید که هر کسی صلاحیت زیر سوال بردن دیگران رو ندارن مخصوصا کسی که این‌کار رو می‌کنه که واضح صلاحیت نداره و نباید اینو زیر سوال بردن خودتون بدونید.
الآن خیلی‌ها گفتن که الآن دیگه نسبتا گشت و پلیس و این‌حرفا زیاد کاری ندارن.
این دوچرخه ندادن هم به‌خاطر اینه که قانون دوچرخه‌سواری رو برای بانوان ممنوع کرده. حتی اگه هیچ پسری هم نباشه که تیکه بندازه یا بد نگاه کنه و افراد جامعه نگاه بدی نداشته باشه، بازم قانون تغییری نمی‌کرد و یا اگه می‌کرد فکر نکنم جای بحثش این‌جا باشه.

بعضی قسمت‌ها از هر شهری واقعا وضعیت مناسبی ندارن. این مربوط به ایران نیست همه‌جای دنیا همین‌وضعه. این قسمت‌های شهر رو ول کنید هرجایی که می‌تونید رو با دوچر‌خه برید.

بعدشم خب الآن پسرا راست می‌گن دیگه. اگه می‌خواید دوچرخه سواری کنید درست دوچرخه‌سواری کنید. این‌که هُل کنید؛ یا از پیاده‌رو برید، وقتی تو خیابون می‌رید سرعتتون اون‌قدر کم باشه که واسه ماشین ها مشکل ایجاد کنید و غیره؛ خب خیلی بده. موقع دوچرخه‌سواری به‌جای این‌که حواستون به تیکه و روسری و مانتو باشه حواستون به دوچرخه‌سواریتون باشه.

بالا