• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

دوچرخه سواري دخترا

نظرتون راجع به دوچرخه سواري دخترا چيه؟

• بله موافقم!

رای‌ها: 385 67.1%
  • خوبه ولي بستگي به فرهنگ جامعه داره!

رای‌ها: 126 22.0%
  • موافق نيستم!

رای‌ها: 26 4.5%
  • با توجه به فرهنگ جامعه موافق نيستم!

رای‌ها: 37 6.4%

• رای‌دهندگان
    574
  • Poll closed .

igin

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شاهرود
دانشگاه
صنعتي شاهرود
رشته دانشگاه
حسابداري _روان شناسي
پاسخ : دوچرخه سواري دخترا

اگه تعداد زیاد باشه خطرش برا دخترا کمتره

mjz

Mohammad+Javad
نام مرکز سمپاد
نسل طلایی علامه حلی 2
شهر
تهران / شهر ری
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
QUT
رشته دانشگاه
برق

به نقل از احـــــــمد :
ما که تو یه شهرستان خیلی کوچیکیم و هیچ دختری جرات نمی کنه دوچرخه سوار شه.
متاسفانه فرهنگ اینجا داغونه ... :-<

اگر منظورت اسفراینه که ن بابا ... اینقدم نیس.... من حداقل ی پنج شیش تایی دیدم.... :-\

تک و توک....

fa_t

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانـــــــــــگان
شهر
نجف آباد

حالا که چی؟؟؟
بعدشم دخترا هرچی میکشن از دست تیکه های آقا پسراست که حالا دم از فرهنگ میزنن
(وگرنه هیچکی تو جامعه با این قضیه مشکل نداره)
بعد ماها هم نمیتونیم به خاطر بعضی کارا و تیکه های این آقا پسرا بهشون هیچی بگیم
چون دختر باید شخصیت داشته باشه
یه دختر خوب جواب یه پسره بی تربیتو نباید بده و...
این ماماناییم که پسراشون زدن توجاده خاکی تا یه چهارتا دختره جلف می بینن
میگن زیره سر شماهاست پسرای مردم به کجاها کشیده نشدن
خودم این یه موردو هزار بار دیدم
حالا من نمیخوام از یه همچین دخترایی طرفداری کنم ولی یکی نیست بگه آقا پسر شما که عقلشو نداده دست بقیه
خودش عقل داشت فکر میکرد میرفت راه درست
درهر حال اگه تیکه ها پسرا نبودو یکمم فرهنگ مردم بالاتر و البته بعضی دخترای بی جنبه هم نبودن میشد دختراهم
بادوچرخه برن اینور اونور

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

من که دوچرخه سواری می کنم چون هیچ دلیل منطقی وجود نداره که دخترا نباید دوچرخه سواری کنن ورزش سالمیه وسیله ی نقلیه خوبی هم هست
فرهنگ متاسفانه عقب افتاده ای که بین بعضی مردم هست هم اصلا مهم نیست برام
به نظر من نباید کسی کارایی که علاقه داره انجام بده و هیچ دلیل عقلانی برای انجام ندادنش نیست بخاطر اینکه کسی بدش میاد یا مردم فکر می کنن بده
چون مردم هرکاری که کسی انجام بده یه فکری می کنن (بخصوص مردم ما که علاقه وافری به قضاوت دیگران دارن)
پس نباید آدم کار هایی که توی زندگی انجام میده براساس فکر مردم تنظیم کنه
پسرایی هم که تیکه میندازن برای دوچرخه سواری دخترا بی جنبه بودن و بی شخصیتی شونو نشون میدن و اینکه شعور اجتماعی بسیار پایینی دارن

saba.e

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
مشهد

منم جاهایی رو که بتونم تنهایی برم با دوچرخه میرم یعنی بیشتر خرید ها رو و گاهی دنبال خواهرم (مدرسش نزدیکه)و خونه عمه ام که اونم تا حدودی نزدیکه .خیلی دوس دارم مدرسه رو هم با دوچرخه برم اما می ترسم توی راه گم بشم ... :-"(خب اخه نسبتا دوره از خونمون)
تازه باید از یک جایی فرهنگ سازی بشه این یکی از حقوق دختراس هر کسی هم تیکه بندازه از بی فرهنگی خودشه و اصلا قابل ارزش نیس >:D<

mahsa98

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3
شهر
تهران

به نقل از alibasirat :
بابا این دخترا به نظر من اگه آزادشون بزاری دیوونه میشن.کلا بشون بگی هر کاری نکنن فکر میکنن زندانشون کردی.مثلا همین دخترای دانشگاه نفت آبادان از ساعت 9شب نباید بیرون خوابگاه باشن تا دقیقا9صبح خوبگاهن حالا پسرا محدودیت ندارن کلا باید به زور از خوبگاه بندازیشون بیرون.من الان اول دبیرستان از چهارم دبستان دوچرخمو دزدیدن ودیگه دوچرخه سوار نشدم.هیچ اتفاق خاصی هم نیوفتاد.یه طوری تایپباشیک زدین دوچرخه سواری برا دخترا حالا انگار دوچرخه از زمان انسان های اولیه توسط انسان استفاده میشده.دخترا هم اگه ناراضین الکی ناراضین دخترا هم یه سری چیزا میتونن انجام بدن ما نمیتونیم
الان نام ببر اون یه سری چیزو من که فکر نمیکنم چیزی باشه

fateme78

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
F@rz@NeG@N H!gh $ch00l
شهر
eMN@n$

من از بچگی دوچرخه سواری میکردم...الانم اگه بخوام دوچرخه سواری کنم میرم پیست دوچرخه سواری!مگه نمیگن ورزش سلامتی میاره و....خب حالا عیبش چیه دخترا دوچرخه سواری کنن؟ :-?به نظر من که ربطی به آزادی و اینجور چیزا نداره :-"
من دوچرخه سواری میکنم کاری بدی انجام میدم؟؟؟اگه بده بگین برم دوچرخه مو بفروشم :-/

shakila15

شکیلا
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهاردانگه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
زیست!! گرچه رشتم ریاضیه
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
میم شیمی

به قول یکی از معلمامون دوچرخه خوبه اما وقتی که دخترا سوار میشن از دست پسرا دور بمونن :-"
دوچرخه سواری هیچ ایرادی نداره از نظر من منم هنوزم دوچرخه سواری میکنم اما تو اینجا یه محدودیت هایی داره مثلا واقعا برازنده نیست که یه دختر بخواد با دوچرخه بره تو خیابون پیستای دوچرخه هم واسه همینه تو پیست کسی کاری به کسی نداره وخیلی راحت میتونین از دوچرخه سواریتون لذت ببرید
این واقعا ربطی به حقوق دخترا نداره به فرهنگ جامعمون ربط داره فرهنگ جاممعهع ی ما با این اوضاعی که دار واقعا نمیتونه پاسخگوی خواسته های دخترا باشه...درسته منم دوس دارم مسیرای نزدیک و دور وبا دوچرخه برم اما اینجا بحث دوس داشتن نیس بحث حریمی هست که ما نمیتونیم با دوچرخه سواری تو هر مکانی این حریم وحفظ کنیم

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از Shakila Eslami :
به قول یکی از معلمامون دوچرخه خوبه اما وقتی که دخترا سوار میشن از دست پسرا دور بمونن :-"
دوچرخه سواری هیچ ایرادی نداره از نظر من منم هنوزم دوچرخه سواری میکنم اما تو اینجا یه محدودیت هایی داره مثلا واقعا برازنده نیست که یه دختر بخواد با دوچرخه بره تو خیابون پیستای دوچرخه هم واسه همینه تو پیست کسی کاری به کسی نداره وخیلی راحت میتونین از دوچرخه سواریتون لذت ببرید
این واقعا ربطی به حقوق دخترا نداره به فرهنگ جامعمون ربط داره فرهنگ جاممعهع ی ما با این اوضاعی که دار واقعا نمیتونه پاسخگوی خواسته های دخترا باشه...درسته منم دوس دارم مسیرای نزدیک و دور وبا دوچرخه برم اما اینجا بحث دوس داشتن نیس بحث حریمی هست که ما نمیتونیم با دوچرخه سواری تو هر مکانی این حریم وحفظ کنیم

ببین دوچرخه علاوه بر یه وسیله ورزش و تفریح , یه وسیله نقلیه هم هست و هر کسی حق استفاده از اونو داره , حالا چه دختر چه پسر و ربطی به جنسیت نداره !
اینکه خیلیا میگن فرهنگ جامعه اٍل و بِله , همه چی به خود فرد بستگی داره که چجوری رفتار کنه ...
اون دختری که سوار دچرخه میشه و جلف بازی یا هر چیز دیگه ای که اسمش هست در میاره نمیشه توقع داشت اتفاق خاصی نیوفته ...
ولی وقتی درست رفتار کنی , مشکلی پیش نمیاد و هیچ ایرادی نداره که چه ورزشی و تفریحی و چه به عنوان وسیله نقلیه ازش استفاده کرد...

نام مرکز سمپاد
چهارراه لشگر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97

فک نکنم مشکلی داشته باشه به شرطی که لباسِ مناسب بپوشن! ;;)+ در واقع خیلی به دوچرخه سواری ربطی نداره و دوچرخه سواری دخترها به نظرم مشکلی نداره :-?? همونطور که با چاقو هم میشه سر برید هم کره !! هر وسیله ای بستگی به نوعِ استفادش داره دیگه!! چمیدونم اگه برا خودنمایی بکنه خب اشکال داره ولی برا ورزش نه!! همه چی به خودمون بستگی داره...نه به اون وسیله! ;;)

shakila15

شکیلا
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهاردانگه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
زیست!! گرچه رشتم ریاضیه
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
میم شیمی

به نقل از F@|-|!mEh :
ببین دوچرخه علاوه بر یه وسیله ورزش و تفریح , یه وسیله نقلیه هم هست و هر کسی حق استفاده از اونو داره , حالا چه دختر چه پسر و ربطی به جـنس‍‌‍یت نداره !
اینکه خیلیا میگن فرهنگ جامعه اٍل و بِله , همه چی به خود فرد بستگی داره که چجوری رفتار کنه ...
اون دختری که سوار دچرخه میشه و جلف بازی یا هر چیز دیگه ای که اسمش هست در میاره نمیشه توقع داشت اتفاق خاصی نیوفته ...
ولی وقتی درست رفتار کنی , مشکلی پیش نمیاد و هیچ ایرادی نداره که چه ورزشی و تفریحی و چه به عنوان وسیله نقلیه ازش استفاده کرد...
واقعا تو اینجا بستگی به خود فرد نداره مثلا اگه یه بنده خدایی که تو خیابونا فقط دنبال دید زدن و خیلی کارای دیگس دختر بیچاره حتی اگه چادری هم باشه بایه سری مسائل و حرفا رو میشنوه حالا چه برسه به دوچرخه سواری
دوچرخه سواری طوریه که هرکسی هم سوار دوچرخه بشه باعث میشه توجه خیلیا به خیلی مسائل جلب بشه خب دختری که دوچرخه سواری میکنه نمیخواد که توجه کسی رو جلب کنه توجه ها ناخداگاه جلب یه سری چیزا میشن.....فرهنگ جامعه رو هم خودمون میسازیم توهین نشه اما متاسفانه خیلی از ایرانی ها جنبه خیلی چیزا رو ندارن و تو این جا مسائلی هس که واقعا نمیتونم براتون بازش کنم وگرنه گفتنش و قانع کردن شما اسونه منم یه دخترم و دوس ندارم ازم این چیزا گرفته بشه اما واقعیت اینه

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

واقعا تو اینجا بستگی به خود فرد نداره مثلا اگه یه بنده خدایی که تو خیابونا فقط دنبال دید زدن و خیلی کارای دیگس دختر بیچاره حتی اگه چادری هم باشه بایه سری مسائل و حرفا رو میشنوه حالا چه برسه به دوچرخه سواری
دوچرخه سواری طوریه که هرکسی هم سوار دوچرخه بشه باعث میشه توجه خیلیا به خیلی مسائل جلب بشه خب دختری که دوچرخه سواری میکنه نمیخواد که توجه کسی رو جلب کنه توجه ها ناخداگاه جلب یه سری چیزا میشن.....فرهنگ جامعه رو هم خودمون میسازیم توهین نشه اما متاسفانه خیلی از ایرانی ها جنبه خیلی چیزا رو ندارن و تو این جا مسائلی هس که واقعا نمیتونم براتون بازش کنم وگرنه گفتنش و قانع کردن شما اسونه منم یه دخترم و دوس ندارم ازم این چیزا گرفته بشه اما واقعیت اینه

ببین حرفت درسته , نمیگم غلطه , ولی خب دو تا تیکه هم بشنوه چی میشه مگه؟؟؟ محل نذاره رد شه ...

نمیشه واسه دو تاتیکه آدم تا آخر عمر خودشو از خیلی چیزا محروم کنه که ...

hamidreza96

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
× هاشمی نژاد II
شهر
× مشهد
مدال المپیاد
× نوچ ، جوونیام میخواستم برم شیمی پشیمون شدم
دانشگاه
× هرجا خدا بخواد

به نقل از F@|-|!mEh :
ببین حرفت درسته , نمیگم غلطه , ولی خب دو تا تیکه هم بشنوه چی میشه مگه؟؟؟ محل نذاره رد شه ...

نمیشه واسه دو تاتیکه آدم تا آخر عمر خودشو از خیلی چیزا محروم کنه که ...

کار به دو تا تیکه نیست

خودم دیدم چندتا پسر اینقدر یه دختر که داشت با اسکیت میرفتو تو پارک ملت اذیت کردن

البته یه چیزی هست به نام عقده

فکر میکنم فروید (پدر علم روانشاسی نوین) این پیشنهادو به آمریکائیا برای استعمار ایران داده :

دخترها و پسرها را از كودكستان از هم جدا ميكنيم تا از همان زمان، همگي آنها تبديل به انسانهاي مريضي شوند و در اثر عدم دسترسي به جنس مخالف، تا سطح كمي كمتر از ديوانگي به پيش روند.
( مثلا پسرها فكر كنند دخترها چقدر جاذبه دارند، چقدر متفاوتند، چقدر فرشته‌اند، ولي غير قابل دستيابيند، نمي‌توانم با آنها حرف يا قدم بزنم و همين افكار را هم دخترها نسبت به پسرها پيدا خواهند كرد) بعد كه همه را تا آخر عمر مريض كرديم كليه ثروت مادي و معنويشان را غارت ميكنيم.

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

آخه آدمای مشکل دار هر کاری کنی مریض بودن و بی فرهنگیشونو نشون میدن دوچرخه سواری نکنی یه بهانه دیگه پیدا می کنن بنابراین اصلا در حدی نیستن و ارزش اینو ندارن که چیزی که دوس داری بخاطرشون انجام ندی . بعدشم مگه چیکار میتونن انجام بدن ؟ نهایتا تیکه میندازن اگه توی محل معمولی و عمومی باشی که میتونی اهمیت ندی
دقیقا درست میگی فرهنگ جامعه روخودمون می سازیم الان اگر من و تو دوچرخه سواری نکنیم فرهنگ درست میشه ؟ یا کمک می کنیم به جا افتادن و تثبیتش ؟ وقتی دخترایی که به خاطر این مسائل دوچرخه سواری رو نمی ذارن کنار زیاد باشه اونوقت یاد میگیرن که جنبه داشته باشن و براشون عادی میشه کم کم
اگه بزاریم کنار بعد کم کم میشه یه چیز عجیب اونوقت اگر یه وقت یه دختری دوچرخه سواری کنه انگار مثلا آدم کشته !

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از ๖ۣۜĦ@ɱɨƉ 96 :
کار به دو تا تیکه نیست

خودم دیدم چندتا پسر اینقدر یه دختر که داشت با اسکیت میرفتو تو پارک ملت اذیت کردن

البته یه چیزی هست به نام عقده

آره خب , ولی واسه اینا هم راه هست ...
مسلما واسه اونی که پوشش یا اخلاقش درست باشه خیلی کمتر همچین مسائلی پیش میاد...
حالا بر فرض که پیش اومد , میتونه جوری جوابشو بده که طرف دیگه ول کنه بره , یا به یکی از آدم های بزرگ تر اونجا بگه یه چیزی بهش بگن و از این جوری چیزا !
واسه هر چیزی یه راه هست ...

fa fa

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

بستگی ب خود دختر داره!

آدم علاف همه جا وجود داره ولی میشه با بی توجه بودن ب این مزاحمتا کاری ک دوس داریو انجام بدی فک نمینم اینقد مزاحمتا زیاد باشه ک مانع بشه!

وقتی تو خودت میبینی ک میتونی بری بیرون با دوچرخه و در صورت مزاحمت وا ندی پس برو :)

shakila15

شکیلا
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهاردانگه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
زیست!! گرچه رشتم ریاضیه
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
میم شیمی

به نقل از F@|-|!mEh :
حالا بر فرض که پیش اومد , میتونه جوری جوابشو بده که طرف دیگه ول کنه بره , یا به یکی از آدم های بزرگ تر اونجا بگه یه چیزی بهش بگن و از این جوری چیزا !
اینکه بخوای جواب یه پسری که بهت تیکه انداخته رو بدی مطمئن باش اون پسر بیشتر تحریک میشه تادنبالت بیاد بعدش واسه چی باید دوچرخه سوار شیم که تا یه نفر بهمون تیکه انداخت به یه بزرگتر بم که جوابشو بده؟ به نظرت این کار درستیه.؟ همین الانشم تو خیلی جاها میبینیم که اصلا کاری ندارند دختر بد حجاب باشه یا حجاب کاملو داشته باشه به هر حال کسی که کرم داشته باشه به این چیزا توجه نمیکنه کار خودشو میکنه و مطمئنا مانمیتونیم که تو هر شرایط زمانی و مکانی از کسی بخوایم که مراقبمون باشه!

SHAMIM.J

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
ع پ گلستان
رشته دانشگاه
نرسینگ

کلا خیلیم خوبه ولی توجامعه ما خیلی مرسوم نی ماخودمون قراربود ی بارهمه با دوچرخه بریم مدرسه اولیا موافقت نکردن!البته پسرام باید خودشونو کنترل کنن تادوچرخه سواردخترمیبینن جوگیرنشن

sh.n1996

شراره
نام مرکز سمپاد
دبیرستـ۱ن‌ فرزانـگان‌ امین
شهر
اصفهـــان
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
خاطره شد دیگه:دی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

به نقل از F@|-|!mEh :

شما نميتونيد مثلا با چادر يا مانتو خيلي بلند دوچرخه سواري كنيدولي خب مثلا مقنعه راحتتر از روسري هست براي دوچرخه سواري در كل براي دوچرخه سواري يه فرم خاصي بايد لباس انتخاب كرد امّا اين حرفي كه ميزنيد كسي كه اخلاقش … من اصلا قبول ندارم. شما اصن بحث دوچرخه سواري رو بكذاري كنار تيكه انداختن يه مسئله اي هست كه به وضوح ديده ميشه به لباس طرف مقابل زياد مربوط نيست. درسته كه يه سري رفتار ها تشديد ميكنه( آرايش غليظ يا مانتوهاي مسخره) اما حتي چادري ها هم خيلي خيلي به اين مسائل بر ميخورن و البته حس ميكنم كسي كه اهل اين پوشش هاي نسبتا بد هستند اهل دوچرخه سواري نباشن. مقصودم اينه كه لباس بيشتر تاثير روي تسلط دختر به دوچرخه سواري داره تا به تيكه و اين حرفا.

در مورد قسمت دوم جواب دادن و اينا, من قبلا فكر ميكردم جوابدادن خيلي بهتره و جواب نديم نشونه ضعفمون در مقابل اون پسره و اين حرفا ولي اولا ديدم در اكثر موارد نتيجه عكس داره و بدتر ميشه و ثانيا ببينيد اون عده كه تيكه ميندازن مقصودشون اصولا اينه كه باعث آزار اون دختر بشن و يه جوري از اعصاب خُردي اون دختر يا ناراحت شدنش لذت ببرن. يا اصن هر دليلي داشته باشه كه من نميدونم به نظر شما جه جوابي باعث ميشه كه اون طرف از كار خودش پشيمون شه يا مثلا اتفاقي بيوفته كه باعث بشه از اين به بعد تيكه نندازه? شما در لحظه نميتونيد كاري براي طرف انجام بديد و مطمئن باشيد اونا دقيقا يا از شما انتظار دارن كه مثلا فحششون بديد يا اينكه مثلا خجالت بكشيد و به نظر افرادي كه اينكار رو ميكنن بعد از اين عكس العمل ها باعث ميشه به هدفشون برسن و بازم اين كار رو انجام بدن. مگر اينكه هدفي جز سرگرمي داشته باشن.
درضمن فكركنم اكثرا با بزرﮔترها نميرن دوچرخه سواري.:rolleyes: (
بعد در ادامه اينكه اگر شما خيلي اين رفتار هارو مي بينيد در كنارش مطمئنا خيليا رو ميبينيد كه رفتار درست هم داشته باشن و هي نگيد اين پسرها اين پسرها. شايد به نظر خيلي باشن (حتي اﮔهخيلي هم بودند) ولي درست نيست اين شكلي تعميم بديد و توهين كنيد.(مخاطب عده خيلي كمي هستند كه فقط اومدن كفتن آره فرهنك به كل نيست و اينا.)

Iman.Mage

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
نقره‌ی کشوری المپیاد شیمی دوره ۲۴
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی (با ماینور شیمی)
اینستاگرام

اینکه بخوای جواب یه پسری که بهت تیکه انداخته رو بدی مطمئن باش اون پسر بیشتر تحریک میشه تادنبالت بیاد بعدش واسه چی باید دوچرخه سوار شیم که تا یه نفر بهمون تیکه انداخت به یه بزرگتر بم که جوابشو بده؟ به نظرت این کار درستیه.؟ همین الانشم تو خیلی جاها میبینیم که اصلا کاری ندارند دختر بد حجاب باشه یا حجاب کاملو داشته باشه به هر حال کسی که کرم داشته باشه به این چیزا توجه نمیکنه کار خودشو میکنه و مطمئنا مانمیتونیم که تو هر شرایط زمانی و مکانی از کسی بخوایم که مراقبمون باشه!

ببخشید میپرسما, آخه تو باغ نیستم من گویا

شما دخترا وقتی با دوچرخه بیرون میرید کسی بهتون تیکه میندازه یا نگاه میکنه؟ واقعا؟
آخه چه فرقی میکنه که دختر پیاده باشه یا سوار دوچرخه؟ برام غیر قابل درکه واقعا...

بالا