• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

دوچرخه سواري دخترا

نظرتون راجع به دوچرخه سواري دخترا چيه؟

• بله موافقم!

رای‌ها: 385 67.1%
  • خوبه ولي بستگي به فرهنگ جامعه داره!

رای‌ها: 126 22.0%
  • موافق نيستم!

رای‌ها: 26 4.5%
  • با توجه به فرهنگ جامعه موافق نيستم!

رای‌ها: 37 6.4%

• رای‌دهندگان
    574
  • Poll closed .

pucy cat

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 4
شهر
تهــران
پاسخ : دوچرخه سواري دخترا

به نقل از نــــگــــ◕‿◕ـن :
راستش من بیشتر پستای اولو خوندم
به نظرم دو چرخه سواری خیلی باحاله خیلی خوبه ! خودم هم مرم . با این که میدونم....

ولی راستش من خیلی هم مخالفه ممنوع شدنش نیستم . واقعا نگاه و رفتار ملت اذیت میکنه .
یعنی هرکاری که مردم نسبت بهش نگرش منفی دارن باید ممنوع شه تو جامعه؟:/
اگه قرار باشه زندگیمون بر اساس حرف مردم پایه گذاری شه که مردم نسبت به نفس کشیدن هم دید منفی دارن
خودم به شخصه اهمیتی واسه حرف دیگران قا ئل نیستم ودنبال علایقم میرم
یه مدت مدیدی هم هست که دوچرخه هایی برای سهولت برای بانوان تعبیه شده
دوچرخه سواری یه ورزشه که هم برای دخترا وهم پسرا مناسبه دلیلی برای ممنوع شدنش وجود نداره

negin faqih

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانـگانــِ امـیـنــِ یکـــ
شهر
جَهــانـــ / ٢
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

نه نه ببین اشتباه منظورمو گرفتی من خودم الان هم هر وقت دلم بخواد میرم . تا اون جا هم مهم نیست ......

ولی
یه جایی میرسه که حس میکنی به شان اجتماعیت ممکنه کج نگاه شه. ممکنه حتی به کاری که داری میکنی منظور چشبونده شه . و مثلا احترام و شخصیتی که قبلا بوده دیگه نباشه. بخوای نخوای خیلی نگاه به دختری که دو چرخه سواری میکنه بازه متفاوتی داره و مسلما اون تصویر شیک ای که تو ذهن من و تو نیست تو ذهن اجتماع متاسفانه نیست! چجوری بگم :-? بازم دید بدی ممکنه نباشه ولی به شدت اول هم واقعا شیک و مجلسی نیست ! :D ;;)

خودمو خفه کرد بازم فک نکنم تونسته باشم فکرمو برسونم :-< :D

pucy cat

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 4
شهر
تهــران

به نقل از ❀◕‿◕❀ :
نه نه ببین اشتباه منظورمو گرفتی من خودم الان هم هر وقت دلم بخواد میرم . تا اون جا هم مهم نیست ......

ولی
یه جایی میرسه که حس میکنی به شان اجتماعیت ممکنه کج نگاه شه. ممکنه حتی به کاری که داری میکنی منظور چشبونده شه . و مثلا احترام و شخصیتی که قبلا بوده دیگه نباشه. بخوای نخوای خیلی نگاه به دختری که دو چرخه سواری میکنه بازه متفاوتی داره و مسلما اون تصویر شیک ای که تو ذهن من و تو نیست تو ذهن اجتماع متاسفانه نیست! چجوری بگم :-? بازم دید بدی ممکنه نباشه ولی به شدت اول هم واقعا شیک و مجلسی نیست ! :D ;;)

خودمو خفه کرد بازم فک نکنم تونسته باشم فکرمو برسونم :-< :D

ببین توداری میگی نمیخوای دیدمردم بهت عوض بشه نگاهشون فرق کنه درواقع داری
به عکس العمل بقیه نسبت به اعمالت توجه نشون میدی ولی برای من مهم نیست اگه قرار بود به این فک کنم که بقیه
راجع به کارهام چه فکری میکنن ترجیح میدادم بشینم توخونه و کاری انجام ندم توجامعه ما نسبت به هرکاری دیدبد دارن
دوچرخه اگه بدبود چرا ساخته شداگه فک میکنید بده چرا وارد ایران کردنش من هیچ نکته بدی تو دوچرخه سواری دخترها نمیبینم
من خودم به شخصه خیلی علاقه به دوچرخه داشتم و دارم ولی بدلیل همین دید بد پدرم هیچ وقت اجازه نداد سمتش برم
من نمیتونم زندگی نکنم وسمت علایقم نرم که مردم انگ خراب بودن بهم نزنن:/

negin faqih

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
جَهــانـــ / ٢
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از MALICE :
ببین توداری میگی نمیخوای دیدمردم بهت عوض بشه نگاهشون فرق کنه درواقع داری
به عکس العمل بقیه نسبت به اعمالت توجه نشون میدی ولی برای من مهم نیست اگه قرار بود به این فک کنم که بقیه
راجع به کارهام چه فکری میکنن ترجیح میدادم بشینم توخونه و کاری انجام ندم توجامعه ما نسبت به هرکاری دیدبد دارن
دوچرخه اگه بدبود چرا ساخته شداگه فک میکنید بده چرا وارد ایران کردنش من هیچ نکته بدی تو دوچرخه سواری دخترها نمیبینم
من خودم به شخصه خیلی علاقه به دوچرخه داشتم و دارم ولی بدلیل همین دید بد پدرم هیچ وقت اجازه نداد سمتش برم
من نمیتونم زندگی نکنم وسمت علایقم نرم که مردم انگ خراب بودن بهم نزنن:/
ببین اینایی که میگی در واقع به نظرم در وادی حرف خیلی با ارزشن خیلی درستن ولی عملش واقعا فرق داره . البته خوب خودت باید دقیقا حسش کنی . سنگین تر اینی که میگی تموم میشه !...
در یک کلمه! هنوز فرهنگش جا نیافتاده! حالا هزاری هم که من نوعی بیام این جا بگم چیزه خیلی خوبیه :-< :|

عمو ژپتو

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
قبولی در مرحله دوم المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
شهید باهنر کرمان / شریف
رشته دانشگاه
ریاضی :x

خوب من یه سری نکته بگم(البت کل پستارو نخوندم)
ببینید وقتی شما سوار دوچرخه میشید هیچ مشکلی نداره و کاملا هم حق باهاتون هه
ولی مثلا به من نوعی حق بدین که برای چند بار اول که میبینم یه دختر سوار چرخه اینجوری باشم :O
و یا حتی خیره باشم روش
و این هم همش به خاطر اینه که این موضوع برام تازگی داره و تو اون ذهنیت من نمیخونه که به نظرم اصلا چیز مهمی نیست
و اگه چند سال این اتفاق اندکی رایج بشه مردم دیگه همین واکنش هارو هم نداشته باشن
ولی خوب به طبع همونجور که یکی از دوستان گفتند برای دخترا سخت تر که اینم مشکل خودتونه :-" :-" :P
آهان ولی بچه ها ببینین اصلا خوب نیست ما نسبت به هر چیزی جبه بگیریم و بگیم این حق ماست فلان ... و ما باید حقمون رو بگیریم
شاید بهتر باشه با بیان های دیگه ای کارمون رو انجام بدیم
میگن که یه پادشاهی یه شب یه خوابی میبینه فردا میگه یه نفر بیاد براش تعبیر کنه
اونی که میاد بهش میگه که اطارفیان شما زود تر از خودتون میمیرن پادشاهه میگه اینو بکشین به یه نفر دیگه بگید بیاد
نفر بعد میگه:شما عمرتون خیلی بلند به گونه ای که شما بعد از همه اطرافیانتون میمیرید، وپادشاه به این فرد یک جایزه میده ....
پس سعی کنید همیشه مسئله جوری مطرح شه که به سودتون باشه نه بحث درست کنه (;

negin faqih

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
جَهــانـــ / ٢
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از امــیــر حـمــزه :
خوب من یه سری نکته بگم(البت کل پستارو نخوندم)
ببینید وقتی شما سوار دوچرخه میشید هیچ مشکلی نداره و کاملا هم حق باهاتون هه
ولی مثلا به من نوعی حق بدین که برای چند بار اول که میبینم یه دختر سوار چرخه اینجوری باشم :O
و یا حتی خیره باشم روش
و این هم همش به خاطر اینه که این موضوع برام تازگی داره و تو اون ذهنیت من نمیخونه که به نظرم اصلا چیز مهمی نیست
و اگه چند سال این اتفاق اندکی رایج بشه مردم دیگه همین واکنش هارو هم نداشته باشن
ولی خوب به طبع همونجور که یکی از دوستان گفتند برای دخترا سخت تر که اینم مشکل خودتونه :-" :-" :P
آهان ولی بچه ها ببینین اصلا خوب نیست ما نسبت به هر چیزی جبه بگیریم و بگیم این حق ماست فلان ... و ما باید حقمون رو بگیریم
شاید بهتر باشه با بیان های دیگه ای کارمون رو انجام بدیم
میگن که یه پادشاهی یه شب یه خوابی میبینه فردا میگه یه نفر بیاد براش تعبیر کنه
اونی که میاد بهش میگه که اطارفیان شما زود تر از خودتون میمیرن پادشاهه میگه اینو بکشین به یه نفر دیگه بگید بیاد
نفر بعد میگه:شما عمرتون خیلی بلند به گونه ای که شما بعد از همه اطرافیانتون میمیرید، وپادشاه به این فرد یک جایزه میده ....
پس سعی کنید همیشه مسئله جوری مطرح شه که به سودتون باشه نه بحث درست کنه (;
راستش یه مساله ای هست! من خودم تو خیابون که میرم یه سری افراد واقعا مثه پدر آدم ! آدمو با نگاهشون تشویق میکنند! واقعا حس میکنی بت میگن ایـــــــول دختر ! مخصوصا یه ذره هم دست و پا نشون بدی دو دستی دوچرخه رو نچسبی :D

ولی! موضوع اصلی یه سری نگاه ها ! حرف ها ! و تیکه هایی! اِ! که من به شخصه وقتی می شنیدم ! در این حالت :Oمیگفتم :O
اصن یم بر میخورد! تا چند روز شخصیت خودمو ریکاوری میکردم! هی میگفتم خدایا! نکنه من الان یعنی خیلی آدم بدی شدم! خودم خبر نذارم!
(حرفایی که میگم از اون دسته سرزنش نبود ! سرزنش ها خیلی مهم نیستن! تیکه ها و نگاه های ناپاک منظورمه) ! ....

واسه شخص من بعضی وقتا واقعا آزا ر دهنده بود! ..... بنابراین نگاه فقط این نیست که بگن بابا آفرین ! :|

• شروع کننده موضوع

شاكسول

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اصفهان - تبريز
دانشگاه
علوم پزشکی شهرکرد
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

غ

Neg@r

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
دارو ســازی

به نظر من اصن اشکال نداره ... اگر بخوایم ممنوعش کنیم و بگیم بده میشه همون نابرابری حقوق زن و مرد ...

واسه کسایی هم که خیلی مذهبین که باید بگم ورزش کردنو واسه دخترا گناه حساب نکرده جایی ... ( چون دیدم تو خیابون آدمای این جوری خیلی چپ نگاه میکنن { منم اگه حال داشته باشم یه عشوه شتری براشون میام :D :D } )

من خیلیم دوس دارم خودمم یه دوچرخه ی زد دارم انقد دوسش دارم تابستونا هر وقت میتونستم میرفتم پارک ملت دوچرخه سواری ... خیلی هم عالی ... /m\

negin faqih

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
جَهــانـــ / ٢
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

بچه ها یکم پستای قبلی و ادامه بحث رو هم بخونید! بد نیست×! :| این طوری نمیشه بحث کرد یکی بیاد از اول دوباره یه سری چیزا رو تکراری بگه ! خوب بخونید حرفای قبلی رو هم! ~X( :|

عمو ژپتو

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
قبولی در مرحله دوم المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
شهید باهنر کرمان / شریف
رشته دانشگاه
ریاضی :x

به نقل از ❀◕‿◕❀ :
راستش یه مساله ای هست! من خودم تو خیابون که میرم یه سری افراد واقعا مثه پدر آدم ! آدمو با نگاهشون تشویق میکنند! واقعا حس میکنی بت میگن ایـــــــول دختر ! مخصوصا یه ذره هم دست و پا نشون بدی دو دستی دوچرخه رو نچسبی :D | :-" :-? |

ولی! موضوع اصلی یه سری نگاه ها ! حرف ها ! و تیکه هایی! اِ! که من به شخصه وقتی می شنیدم ! در این حالت :Oمیگفتم :O
اصن یم بر میخورد! تا چند روز شخصیت خودمو ریکاوری میکردم! هی میگفتم خدایا! نکنه من الان یعنی خیلی آدم بدی شدم! خودم خبر نذارم!
(حرفایی که میگم از اون دسته سرزنش نبود ! سرزنش ها خیلی مهم نیستن! تیکه ها و نگاه های ناپاک منظورمه) ! ....

واسه شخص من بعضی وقتا واقعا آزا ر دهنده بود! ..... بنابراین نگاه فقط این نیست که بگن بابا آفرین ! :|
آره خوب ببینید در اینکه وضع جامعه خیلی بده که شکی نیست حتی شما اگه بدون چرخ هم باشی ممکن همین اتفاق ها بیوفته :-"
ولی من یه چیز دیگه میگم من میگم خیلی از اینا به خاطر اینه که یه چیز جدیده و توی جامعه ما هنجار نیست
نمیگم نا هنجاری هه هاا ولی خوب هنجار هم نیست ینی یه چیزی نیست که به طبع فرهنگ سازی شده باشه و همه آشنایی داشته باشن
مثلا:اون زمانی که لباس های گشاد مد شده بود (نمیدونم هنوزم هست :-" :-?) خلاصه با اینکه اینجور لباسا بیشتر همه قوانین رو رعایت میکنن و اصولا بهترن ولی خوب من به شخصه وقتی یکی و میدیدم که اینجوریه برام جلب توجه میکرد و مثلا برمیگشتم نگاش میکردم ولی الان دیگه نه
مقصودم این بود که این موضوع هم همینه اگه یه مدتی بگذره و برای مردم عادی بشه قاعدتا مقدار گیر ها هم پایین میاد :-" /m\

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی همدان
رشته دانشگاه
شنوایی شناسی

اغلب دخترا موافقن ولی توی بعضی از شهر ها هنوز فرهنگ دوچرخه سواری جا نیفتاده (البته ما جا میندایم) خیلی از دوستای من تابستون با دوچرخه میومدن مدرسه مشکلی هم پش نیومد

novanda

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6 - فرزانگان امام رضا
شهر
تهران-لاهیجان

به نظر من دوچرخه سواري براي همه خوبه به شرط اين ك تو همه ي شهرا يه لاين جدا داشته باشه
دختر پسر فرقي نداره

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

دوچرخه سواری برای دخترا هیچ مشکلی نداره ;;)
متاسفانه توجامعه یما بد قلمدادشده :D

toofanz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
بیرجند
رشته دانشگاه
عمران

من عاشق اسکیت سواریم............
اما مامانم میگه تو این جامعه که دخترا نمیتونن با خیال راحت و به دور از هر متلکی برن دو چرخه سواری کنن تو میخوای با اسکیت بری اینور اونور.............
البته ناگفته نماند که یه چند باری تا پیست محل تمرینم با اسکیت رفتم............
ای دو چرخه سوار ها شما یه حرکتی کنین تا این فرهنگ جا بیفته بعد من انقلاب میکنم...............

Iman.Mage

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
نقره‌ی کشوری المپیاد شیمی دوره ۲۴
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی (با ماینور شیمی)
اینستاگرام

به نظرم دیگه خیلی بزرگ کردید مسئله رو واسه خودتون ...

دوچرخه سواری یه کار خیلی عادیه ... اگرم کسی نگاه میکنه بهتون لابد تعجب کرده - چون تا حالا ندیده - . وگرنه چه فرقی داره که یه دختر سوار دوچرخه باشه یا پیاده ؟

Majids

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از NOVANDA :
به نظر من دوچرخه سواري براي همه خوبه به شرط اين ك تو همه ي شهرا يه لاين جدا داشته باشه
دختر پسر فرقي نداره
تا جایی که من دیدم این لاین های دوچرخه سواری تنها فایدشون راه میانبر برای ماشین ها بوده :| چون مسیر هم تنگتره خطرش بیشتره یعنی بهتر نه و بدتر. اگه لاین مخصوص دوچرخه سوار میذارن باید مثل لاین ویژه تاکسی و اتوبوس باشه که یه چند وقت ماشینا از این لاین برن جریمه بشن دیگه عادت کنن سر جای خودشون حرکت کنن

• شروع کننده موضوع

شاكسول

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اصفهان - تبريز
دانشگاه
علوم پزشکی شهرکرد
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از Iman.Mage :
به نظرم دیگه خیلی بزرگ کردید مسئله رو واسه خودتون ...

دوچرخه سواری یه کار خیلی عادیه ... اگرم کسی نگاه میکنه بهتون لابد تعجب کرده - چون تا حالا ندیده - . وگرنه چه فرقی داره که یه دختر سوار دوچرخه باشه یا پیاده ؟
ما ميگيم پسرا بايد جور به دختراي دوچرخه سوار نگاه كنن كه به يه پسرنگاه ميكنن نه جوري كه در حالت عادي به دخترا نيگا ميكنن ~X(

Sahdis

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
:)مركز راهنمايي فرزانگان رشت
شهر
:)رشت

اگه جايي باشه كه پسراي چسم چرون نباشن...دخترا با خيالت راحت دوچرخه سواري ميكنن!!
اگه نسل پسراي چشم چرون از ريشه از بين بره....كلا زندگي واسه دخترا راحت تر ميشه!

kosar abdeyan

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
miandoab
دانشگاه
علوم پزشکی ارومیه

مگه شما پسرا رو آدم حساب می کنین؟(البته پسرای چش چرون). بابا وللشون شما چرا به این طرف و اونطرف نگا می کنین؟جلوتونو نگا کنین و برونین. یه آهنگی چیزی هم تو گوشتون کنین تا صداشونو نشنوین همین. شهر ما به دلیل فوق پیشرفته نبودن :-" :-" :-" هنوز این چیزا جا نیفتاده ولی من با اسکیت همین کارو میکنم پیشنهاد می کنم شما هم این کارو بکنین

zahra:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجف‌آباد
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
الزهرا/رویان
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی/ژنتیک مولکولی

من عشق چرخ سواریم ولی تو شهر ما ممنوعه پلیس هر دختری رو روی چرخ ببینه چرخشو میگره بعد هم واسش پرونده تشکیل میده
ظلم از این بالا تر ~X( :((

بالا