• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

دوچرخه سواري دخترا

نظرتون راجع به دوچرخه سواري دخترا چيه؟

• بله موافقم!

رای‌ها: 385 67.1%
  • خوبه ولي بستگي به فرهنگ جامعه داره!

رای‌ها: 126 22.0%
  • موافق نيستم!

رای‌ها: 26 4.5%
  • با توجه به فرهنگ جامعه موافق نيستم!

رای‌ها: 37 6.4%

• رای‌دهندگان
    574
  • Poll closed .
  • شروع کننده موضوع

شاكسول

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اصفهان - تبريز
دانشگاه
علوم پزشکی شهرکرد
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
پاسخ : دوچرخه سواري دخترا

نه ديگه در اون حد! :O مردا دكتر زنان زايمان ميشن كار اشتباهيم نميكنن ولي كمتر ازشون استقبال ميشه ولي شما داري يه دكتر زنان زايمان مردو با يه دختر كه داره دوچرخه سوار ميشه مقايسه ميكني؟ {-8مسخره نيس؟ L-: همينطور يه پيرمرد ميتونه پفك بخوره اتفاقا هيچ مشكليم نداره و يا پسرا با موهاي سيخم ميرن دانشگاه!نميدونم اين مثالارو از كجا آوردين شما
+دنياتون خيلي كوچيكه!
+اصلا قصد توهين نداشتم +عقايد هركسي واسه خودش محترمن منم به اين عقيدتون احترام ميذارم! :-??

جنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران

به نقل از علی دلاور :
من از شما یک سوال دارم ایا شما با کارگری کردن زنان موافقید؟یا اینکه موافقید مردان رشته زنان و زایمان بخوانند در شرایط فعلی کشور که ما هزاران متخصص زنان و زایمان زن داری؟
می بینید هرکاری یک سری ویژگی ها می خواد برا انجامش حالا این ویژگی ها می تونه سنی باشه مثلا زیاد جالب نیست یه پیر مرد وسط خیابون پفک بخوره یا این ویژگی مربوط به شان اجتماعی افراده مثلا جالب نیست یه دانشجو با مو های سیخ بره دانشگاه
تا این جا قبول؟
بعضی کارا هم ویژگی ها جـنس‍‌‍ی خودش را نیاز داره مثل همون دو مثال بالا یا مثلا دوچرخه سواری که زیادب را دخترا جالب نیست همون طوری که موتور سواری جالب نیست
حالا چرا خوب نیست؟مسلما دلیلایلی داره که تو فرهنگ ما تابو داره ولی من به دلیل حیای ذاتیم قصد ندارم این دلایل را بگم
ولی اصلا از دخترایی که دو چرخه یا کموتور سوار می شن خوشم نمی یاد که این یه سلیقه شخصیه نه یک نظر گروهی(خواهشا دخترایی که دوچرخه سوار می شن من را ببخشن)
به نظر من هیچ موردی نداره! اگه یکی میخاد/مجبوره چرا که نه تازه خیلی هم بهش احترام میذارم! در مورد مردایی که زنان و زایمان هم بخونن نظرم همونه! مگه ما ایرانیا چه فرقی با بقیه داریم؟ تافته جدا بافته ـیم؟
خب چه مشکلی داره وسط خیابون پفک بخوره به قول شما؟ [ آخه این مثاله میزنید؟ :د ] ایشون هر کاری دلش بخاد میتونه بکنه ؛ مگه پفک خوردن خلاف عرفه؟
در مورد دانشجو ـم همینطور ؛ چرا ما ایرانیا هی میخایم سرک بکشیم تو کار بقیه؟ شما چی کار داری اون چجوری میره دانشگاه؟

همون دلایلی که نمیخاید بگید ؛ به شما چه ربطی داره؟ به خود دختره مربوطه نه شما! مگه دختره رو به زور سوار دوچرخه کردن؟

اخه چه معنی داره دختره جلو چارتا نامحرم رکاب بزنه اصلا جالب نیست
یه سوال ؛ چرا راه رفتن (!) مشکلی نداره ولی رکاب زدن داره؟ :| [ همین ـمون مونده راه رفتن ـم گناه باشه :| ] .

پ.ن : عاغا اون گزینه اول نظرسنجی رو ویرایش کنید خب! مگه کَل کَل ـه؟ :|

• لایک
امتیازات: JB

علی دلاور

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک
شهر
اراک
مدال المپیاد
المپیاد زیست
دانشگاه
علوم پزشکی ایران
رشته دانشگاه
پزشکی

من معتقدم بحث باید به سرانجام برسه و فقط کل کل نباشه این تاپیک اصلا گزینه های مناسب و دقیقی واسه نظر سنجی نداره و حرف های من هم روی هیچ کسی تاثیر نداره و باعث نمی شه که کسی دست از این کار بر داره
فقط یک پند دوستانه ادم در هرجایی باد ببینه نظر اسلام چیه مسلما من هم مثل همه اد ها هزاران هزار بار اشتباه و گناه مرتکب شدم و حتی سر بعضی از دستورات اسلام کلی بحث کردم ولی می دونم تنهاراه رستگاری دنیا و اخرت عمل به اسلامه
پس با احترام و معذرت خواهی اگه تا این جا به کسی توهین شده تاپیک را ترک می کنم

arefeh-14

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد-اصفهان

منم با دوچرخه سواری خانما جلوی نا محرم مخالفم اما فقط جلوی نا محرم . حالا شما که با مخالفتتون با دوچرخه سواری خانم ها غیرتت رو نشون دادی ! چه طور از دست دادن این اقا با نامحرم خونت به جوش نیومد؟ X-( X-(
لطفا نگی دروغه که ادم های بزرگ با سند اثباتش کردن . تازه این اقا و هم قبیله ایاش دوچرخه سواری خانم هارو ازاد کردن !! موضعت رو کامل مشخص کن !
افتومنون ببعض الکتاب و تکفرون ببعض ! 85 بقره

جنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران

به نقل از aref-14 :
منم با دوچرخه سواری خانما جلوی نا محرم مخالفم اما فقط جلوی نا محرم . حالا شما که با مخالفتتون با دوچرخه سواری خانم ها غیرتت رو نشون دادی ! چه طور از دست دادن این اقا با نامحرم خونت به جوش نیومد؟ X-( X-(
لطفا نگی دروغه که ادم های بزرگ با سند اثباتش کردن . تازه این اقا و هم قبیله ایاش دوچرخه سواری خانم هارو ازاد کردن !! موضعت رو کامل مشخص کن !
وقتی مخالفت میکنید باید دلیلتون رو هم ذکر کنید! مگه دوچرخه سواری چه فرقی با راه رفتن داره که راه رفتن جلوی نامحرم موردی نداره و دوچرخه سواری داره؟

قسمت دوم حرفتون ـم بذارید خودشون بیان جواب بدن :د من کاره ای نیستم :د

علی دلاور

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک
شهر
اراک
مدال المپیاد
المپیاد زیست
دانشگاه
علوم پزشکی ایران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از aref-14 :
خوب چند نکته بگم که مطمئنا خارج از موضوع و حوصله تاپیکه ولی برای تنویر افکار حتما باید گفته بشه:
اول اینکه این تهمتی که شما به سید بزرگوار ما می زنی بنظر من و هر عقل سلیمی دورغه به چند دلیل که اگه یه سرچ مختصر بکنید همه دلایل را پیدا می کنید مثلا یکیش اینه خاتمی ههنگام ورود به اون جلسه یه انگشار دستشه ولی در اون عکس کذایی که نشون می ده ایشون دارن با یه خانوم دست می دن خبری از این انگشتر نیست!
دوما:بر فرض محال که این حرف درست باشه که نیست البته اما اگر هم درست باشه چرا خون من باید به جوش بیاد مگه ایشون به عنوان رییس جمهور رفته بودن اونجا نه خیر خانوم محترم ایشون بعد از پایان ریاست جمهوری شون رفته بودن پس به عنوان یه شهروند عادی که هیچ ربطی به من نداره یه اشتباه کردن مگه ما اشتباه نمی کنیم؟البته می گم اگه ایشون در زمان رییس جمهوریشون بود قضیه فرق می کرد
ثالثا:باز بر فرض محال که این عکس فتو شاپی حقیقت باشه ظاهرا ایت الاه منت....ظ..ی تحت شرایط ویژه می گن دست دادن با زن نامحرم غیر مسلمان که امیدی به امر به معروفش نیست ایراد نداره شاید این مورد هم تحت همان شرایط ویژه بوده بالا خره ایشون خودش یه روحانی بسیا بسیار با سواده
در مورد ازادی دوچرخه سواری هم که من گفتم که صد در صد موافقم من با خود این عمل مخالفم و تا حد امکان به اعضای خانوادم اجازه نمی دم چنین کاری کنن ولی همه مثل من که فکر نمی کنن ممکنه یکی بگه من با حفظ حجاب(که از نظر من ممکن نیست)این کار را می کنم اونوقت تکلیف چیه؟ایا من از اون شهروند ترم که نظرم ارجح به نظر اون باشه یا مثلا من بیشتر مالیات میدم؟! مسلما نه بعد یه طوری می گید که در زمان اون اقا ازاد شد که انگار این جزو برنامه های راهبردی اون موقع بوده و اگه این کار را نمی کردن الان مردم اصلا نمی دونستن دوچرخه چیه این یه اتفاقی بود که دیر یا زود می افتاد در ضمن مگه ایشون احکام قضایی و قانون می نویسه که ایشون ازادش کرد؟ اگر قبل از ایشون قانونا خلاف بوده که مجلس ازادش کده اگر هم تفسیر قانون قضایی عوض شدخه که بازم قوه قضایی ازادش کرده این وسط ایشون چکارس؟

جنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران

اولن اینکه این بحث به تاپیک ربطی نداره ؛ ولی بازم [ حرفاتون ـو قسمت به قسمت جواب میدم ] :
مثلا یکیش اینه خاتمی ههنگام ورود به اون جلسه یه انگشار دستشه ولی در اون عکس کذایی که نشون می ده ایشون دارن با یه خانوم دست می دن خبری از این انگشتر نیست!
این استدلال ـه شما دارید آخه؟ نمیتونسته انگشتر ـو در بیاره؟ :| لااقل استدلال میکنید استدلال ـتون منطقی باشه!
مگه ایشون به عنوان رییس جمهور رفته بودن اونجا نه خیر خانوم محترم ایشون بعد از پایان ریاست جمهوری شون رفته بودن پس به عنوان یه شهروند عادی که هیچ ربطی به من نداره یه اشتباه کردن مگه ما اشتباه نمی کنیم؟البته می گم اگه ایشون در زمان رییس جمهوریشون بود قضیه فرق می کرد
اگه رئیس جمهور نباشه آدم نیست؟ وقتی ایشون مرجع تقلید ـه [ نمیدونم مرجع تقلید شما هم هست یا نه ؛ ولی مرجع تقلید خیلیاست! ] باید عادل باشه و کار غلط و درست ـو از هم تمیز بده! اگه تو اسلام میگه دست ندید با نامحرم ؛ پس ایشون هم نباید دست بده! به عنوان یک انسان که مرجع تقلید ـه یه عده ـس این کارش غلطه! اگه ایشون یه شهروند عادی بود و کسی ازش پیروی نمیکرد ؛ کارش و عواقب کارش پای خودش بود [ نه اینکه بگم درسته ها ؛ میگن عواقبش پای خودشه ] ولی وقتی مرجع تقلیده نه!
ممکنه یکی بگه من با حفظ حجاب(که از نظر من ممکن نیست)این کار را می کنم
چرا ممکن نیست اونوخ؟ [ البته فلسفه حجاب به این شکل از نظر من اشکال داره ولی به هر حال ]

علی دلاور

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک
شهر
اراک
مدال المپیاد
المپیاد زیست
دانشگاه
علوم پزشکی ایران
رشته دانشگاه
پزشکی

خاتمی مرجع نیست!

Bahar.no

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4
شهر
طهران

دوچرخه بازي كردن از نظرمن هيچ موردي نداره براي يك دختر.
از نظر شرعي كه مشكلي نداره .
اينجا داريم روي بعد اجتماعي بحث ميكنيم آقاي دلاور ! :|
درسته خيلي كارها جلوي نامحرم ، اشتباهه
اما دوچرخه سواري صرفا يعني ركاب زدن نه رقصيدن :|
پاهاتون فقط فعاله و اگه ميبينيد كه تو جامعه ي ما جا نيافتاده بعلت شرم دختراست.
متاسفانه تو جامعه ي ما دخترا حتي اگه چادري باشن و راه برن ، متلك ميشنون
پس خيلي واسشون بهتره اگه [حتي ] همين دوچرخه سواري عادي و معمولي رو هم بذارن كنار
ما تاحالا بخاطر جنبه ي نداشته ي بعضيا خيلي چيزا رو كنار گذاشتيم .

mahsa7

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

اخه من نمیفهمم فرق یه دخترکه داره راه میره باهمون دختر که بشینه رو صندلی ورکاب بزنه چیه؟اخه مگه چی عوض میشه؟
مگه اینطوری ازنظرحجاب فرق میکنه ؟بس موردشرعیم نداره
همش فقط یه سری فرهنگ غلطه :|

• لایک
امتیازات: Dawn

جنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران

به نقل از علی دلاور :
خاتمی مرجع نیست!
مرجع به معنی مرجع تقلید در اسلام منظورم نیست!
منظورم اینه که هزاران نفر نگاه میکنن ببینن چی کار میکنه اونام همون کار ـو بکنن! هزارتا چشم میپادش! هر کاری بکنه کل مردم دنبال میکنن!
نمیدونم تونستم منظورمو برسونم یا نه :د

Sevda Gholami

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5
شهر
تهران

آقای علی دلاور داری یه سری غیرت های بیهوده رو تحمیل میکنی به هرکسی که نمیذاری دوچرخه سواری کنه....

ببین شما نمیتونی این حقو ازدخترا بگیری.

درضمن دکتر زنان زایمان با دوچرخه سواری خیلی فرق میکنه...

همه چیو باهم قاطی نکن.

• شروع کننده موضوع

شاكسول

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اصفهان - تبريز
دانشگاه
علوم پزشکی شهرکرد
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

اولا با اين گوني هايي كه ما دخترا ميپوشيم ميريم بيرون حركاري توش انجام بديم اصلا مشخص نيس مگر اينكه يه نفر مريض باشه و بشينه رو حركات ما تمركز كنه و...
دوما هر مشكلي تو نظر سنجي ميبينيد يا اصلا گزينه هايي كه واسه نظر سنجي پيشنهاد ميكنيدو بگيد من بشينم ويرايشش كنم.

منتقد

مهمان

دو نکته مطرح میکنم
1- اگر بررسی و محوریت بحث با اسلام باشه بنده به هر کسی که بخواد میتونم اثبات کنم از نظر اسلامی یک هزارم هم امکان صحیح بون این امر در محیط عمومی(نه در خفا) وجود نداره و هر کس میگه با اسلام موافقه بسم الله بیاد بگه چه جوری و اگر هم بگه خداییش میشه ادحض مسئول حجه و اقطع مغتر معذره که امیر المومنین میگه
2- اگر غیر از اسلامه بنده با آقای دلاور کاملا موافقم
این یک نظر شخصیه و من خودم هرگز حاضر نمیشم اعضای خانوادم چنینحماقت بزرگی رو انجام بدن
کما اینکه در خونه یا باغی که فقط خانواده خودم باشه این بحث مشکل نداره خودم هم موافقم
اون خانومی هم که میگه مگر پسره تمرکز کرد باشه:
ببینید این دقیقا یه توجیهه
به نطر شما یک پسر در یک محیط اگر بخواد کاری کنه به دنبال دختری میره که خیلی معمولی داره رد میشه یا دختری که به فزض داره دوچرخه سواری میکنه؟
عقل من میگه دومی
الله اعلم

• لایک
امتیازات: hich

studios girl

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان تبریز
شهر
تبریز
دانشگاه
نرفتم
رشته دانشگاه
ایشالا فیزیک

خوب اشکالش چیه؟ :-/
به نظر من این حرکت ها باید انقد زیاد بشه که برا مردم عادی بشه دیگه :)
من خودم همیشه و همه جا با اسکیتم هیچ مشکلی هم ندارم \:D/

Sevda Gholami

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5
شهر
تهران

به نقل از ناطق :
دو نکته مطرح میکنم
1- اگر بررسی و محوریت بحث با اسلام باشه بنده به هر کسی که بخواد میتونم اثبات کنم از نظر اسلامی یک هزارم هم امکان صحیح بون این امر در محیط عمومی(نه در خفا) وجود نداره و هر کس میگه با اسلام موافقه بسم الله بیاد بگه چه جوری و اگر هم بگه خداییش میشه ادحض مسئول حجه و اقطع مغتر معذره که امیر المومنین میگه
2- اگر غیر از اسلامه بنده با آقای دلاور کاملا موافقم
این یک نظر شخصیه و من خودم هرگز حاضر نمیشم اعضای خانوادم چنینحماقت بزرگی رو انجام بدن
کما اینکه در خونه یا باغی که فقط خانواده خودم باشه این بحث مشکل نداره خودم هم موافقم
اون خانومی هم که میگه مگر پسره تمرکز کرد باشه:
ببینید این دقیقا یه توجیهه
به نطر شما یک پسر در یک محیط اگر بخواد کاری کنه به دنبال دختری میره که خیلی معمولی داره رد میشه یا دختری که به فزض داره دوچرخه سواری میکنه؟
عقل من میگه دومی
الله اعلم

با حرفای اقای دلاور اثبات نکن.

بااسلام اثبات کن که ایراد داره اگه منطقی و واقعا بااسلام بگی .

باشه قبولش میکنم من....

asal far

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan5
شهر
تهران
مدال المپیاد
ریاضی

بالایی راس میگه...........
حالا مام این وسط یه خاطره از خودمون در میکنیم فضا عوض شه....... :D :D
منو این خانوم پست بالایی و حدیثو و...........رفته بودیم پارک دوچرخه سواری بر طبق عادت، تو زمان بازی های یورو 2012، بازی ایتالیا،مام که سرمون بره فوتبالمون نمیره داشتیم از رادیو گوش میدادیم چن چنده و اینا ،چون حسن فیری(هندز فیری) همرامون نبودو همه علاقه به گوش دادن بازی داشتیم یه رادیو تاریخی برداشتیم.رادیو یه دستم و یه دست دیگمم به فرمون بود ایتالیا که گل زد جو گرفت سرعتو کردیم سرعت نورو منم که عشق بی دستی و تک چرخو اینا ،فرمونو ول کردم بعد طی مسافتی که داشتیم مسابقه میدادیم ردیفی،
یه بچه داش عرض راه رو میرفت اومدم فدا کاری کنم چنان ترمزی کردم با اون سرعت ،خودمو دوچرخه ام رو هوا ملق زنان بچه رو رد کردیمو خلاصه 6 متر اونو تر به اتفاق دوچرخه جان پرت شدم.حالا منم که اهل گریه مریه نیستم همه که دورم جم شدن خیلی جنتل منگانه پاشدم رفتم سمت بچه -خودم داشتم میمردم،دس مست خونی-بهش گفتم چیزیت که نشده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟تو دلم گفتم تک بیارمت تا جایی که جاداری بزنمت........... :-?
جاهل
ولی خوب خیت شدمااااااااا :D :D :D :D

میعاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور-اهواز
دانشگاه
صنعت نفت
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

خدایی الان دخترا مشکل از این مهم تر ندارن؟ینی ندارین؟به خدا دارینا....دیگه این دوچرخه سواریرو دارین خیلی مهمش میکنین.خودتونم مهمش میکنین.من مطمئنم تا چند سال دیگه عادیه عادی میشه.هر چند الانم زیاد غیر عادی نیستا.

Sevda Gholami

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5
شهر
تهران

به نقل از میعاد :
خدایی الان دخترا مشکل از این مهم تر ندارن؟ینی ندارین؟به خدا دارینا....دیگه این دوچرخه سواریرو دارین خیلی مهمش میکنین.خودتونم مهمش میکنین.من مطمئنم تا چند سال دیگه عادیه عادی میشه.هر چند الانم زیاد غیر عادی نیستا.

راست میگی نباید الکی گیر بدیم به این دوچرخه سواری وربطش بدیم به عقاید....

درضمن به قول یکی حالا گیریم اینجا تصویب شه که دوچرخه سواری ایرادی نداره یاداره...کسانی که این کارو انجام میدن یا نمیدن با حرفای این تاپیک نظرشون عوض میشه؟؟؟؟ نه بخدا عوض نمیشه. من یکی که نظرم عوض نمیشه و به دوچرخه سواریم ادامه میدم....

ببخشید اگه اسپم بود :D

shamim1378

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
Frz2
شهر
Isf

اقا اگه کسی میدونه لطفا جواب منو بده دلیل اصلی این که دوچرخه سواری واسه دخترا منع شده چیه؟
پسرا بد نیگا میکنن؟خب در چشاشونو ببندن
جنس مخالف تحریک میشه؟احساسشو کنترل کنه
نه خب خداییش چیه؟

بالا