• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

صندلی داغ رتبه های برتر کنکور-خانم ثنا طباطبایی (تجربی)

وضعیت
موضوع بسته شده است.

SANA.P

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یــــــــزد
مدال المپیاد
مدال نقره المپیاد نانو تکنولوژی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
دکتری پیوسته بیوتکنولوژی
پاسخ

به نقل از ✗Freedom✗ :
کلن زیستو چجور میخوندی ؟ X_X

من کتابو میخونم بعد دو روز بعد تستهای اون فصلو میزنم . خط به خط . :D
از اول سال هم 4 5 بار رفتم از اول دور زدم , خیلی سبز یه بار تخته سیاه هم دو بار تستهاشو زدم با جزوه معلم زیستم :-"
دیگه اینکه مشکلهایی که دارم تو تستها و نکته ها و مطالب تکمیلی رو مینویسم تو همون فصله تو کتابم :D
اما یه مشکل اینه که خیلی بی دقتیهای الکی میکنم تو زیست !
هر چی میخونم بازم حس میکنم کمه :D

من چیکار کنم ؟ :D

یه سوال دیگه , دینیو باید چطور خوند ؟ X_X :D

× اسمت قشنگه ! ;;)
زیست رو اول خوب از روی کتاب میخوندم بعد میرفتم سراغ درسنامه کتاب تست ها (خیلی سبز میزدم) بعدش هم تست میزدم...منبع مطالعاتی اصلیت کتابه ..روش وقت زیادی بذار...من کلا وقت کم گذاشتم واسه زیست و ضربشم خوردم :-"درسنامه هم بخون بعد خوندن کتاب که نکاتش فیکس بشه...سعی کن تست های آزمون هایی هم که میدی رو تحلیل کنی همچنین آزمون های غیرحضوری..چون تو سوال های آزمون ها بیشتر سوالایی هست که آدم بی دقتی میکنه...با تمرین ایشالله حل میشه...تحلیل آزمون یادت نره :)

دینی هم من اول کتابو آیه ها رو معنی هاشوو... میخوندم بعدشم میرفتم درسنامه گاج طوسی میخوندم بعدشم تست میزدم...یکم زیادی فراره...باید تست زیاد بزنی..ی کلمه خاص تو هر آیه پیدا کن که تو ذهنت بمونه ...در مورد متن درس هم سعی کن به دید ی درس بهش نگاه نکن...بخون که بفهمی چی میگه...

مرسی \:D/

موفق باشی (;

SANA.P

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یــــــــزد
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
دکتری پیوسته بیوتکنولوژی
پاسخ

به نقل از کویر خاموش :
میشه بگید تو تابستونی که بعدش میریم سوم چی بخونیم؟ :-/

زیست دوم رو خوب بخون(نه اینکه بری تستشو بزنیا ..متن کتابو بخون که بفهمی چی میگه)
شیمی دوم هم اکثر مطالبش پیش نیاز سوم و پیش هست اینم رو خوب وقت بذار روش...
(اگه خوندن این دو درس واست کم بود بعضی فصل های فیزیک هم میتونی اضافه کنی اما زیست و شیمی مهم تر از همه هست)

به نظرم اینا رو بخونی عالیه (;

75_Tania

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شیروان
مدال المپیاد
المپیاد؟؟؟چی هس؟؟
دانشگاه
univer safacity_e azade kamelan eslamie shirvan:|
رشته دانشگاه
کاردانی پشت و رو کردن کتلت :|
پاسخ : صندلی داغ رتبه های برتر کنکور-خانم ثنا طباطبایی (

سلام ثنا خانوم
من امسال دوم تجربی بودم تقریبا هیچی نخوندم :Dب نظرتون اگ تابستون شروع کنم میتونم تو کنکور دو رقمی بیارم؟؟؟؟ :D
میدونم شاید واستون سخت باشه ولی میشه بگین واس همچین رتبه ای باس چیکار کرد؟؟؟چقد خوند و چجوری و چی؟؟؟؟ :-"

SANA.P

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یــــــــزد
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
دکتری پیوسته بیوتکنولوژی
پاسخ

به نقل از 75_Tania :
سلام ثنا خانوم
من امسال دوم تجربی بودم تقریبا هیچی نخوندم :Dب نظرتون اگ تابستون شروع کنم میتونم تو کنکور دو رقمی بیارم؟؟؟؟ :D
میدونم شاید واستون سخت باشه ولی میشه بگین واس همچین رتبه ای باس چیکار کرد؟؟؟چقد خوند و چجوری و چی؟؟؟؟ :-"
سلام
فدا سرت :D
اره بابا دورقمی خیلی خوب هم میتونی بیاری...
باید درساتو خوب بخونی...با برنامه ازمونی که میدی هماهنگ باشی ئ به بودجه بندیش برسی...باید واسه زیست خیلی خوب وقت بذاری و روحیتو نبازی و... این از چجوری خوندن
من ساعت مطالعم کم بود مثلا تو پیش 4-5 ساعت نرمالش بود هرکسی بستگی داره چجوری باشه دیگه...این از چقد خوندن

و اینکه واسه هر درسی یک کتاب تست داشته باشی...واسه زیست هم میتونی دوتاداشته باشی...منظورم اینه که دوروبرتو شلوغ نکن و بدون که مهمترین منبع مطالعاتیت کتابات هستند...این تابستونم روی زیست و شیمیت وقت زیاد بذار... اینم از اینکه چی بخونی..
موفق باشی (;

• لایک
امتیازات: dr.gh

75_Tania

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شیروان
مدال المپیاد
المپیاد؟؟؟چی هس؟؟
دانشگاه
univer safacity_e azade kamelan eslamie shirvan:|
رشته دانشگاه
کاردانی پشت و رو کردن کتلت :|

میدونم میتونم بیارم ینی خیلیارو دیدم ک حتی ی سال درس خوندن و رتبه ی خیلی خوبی آوردن حتی بهتر از اون چیزی ک تو رویاهای من هست
ولی حقیقتش اینه ک من نمیتونم درس بخونم میگم از تابستون شرو میکنم ولی من این تصمیمو بارها گرفتم چ میدونم مثلا میگم بعد نوبت دوم شرو میکنم بعدعید یعد کوفت :D
ولی هیچوقتم عمل نکردم میترسم همین جوری بمونم یهویی ببینم یه هفته تا کنکور مونده و من هیچی نخوندم :(

SANA.P

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یــــــــزد
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
دکتری پیوسته بیوتکنولوژی
درس

به نقل از 75_Tania :
میدونم میتونم بیارم ینی خیلیارو دیدم ک حتی ی سال درس خوندن و رتبه ی خیلی خوبی آوردن حتی بهتر از اون چیزی ک تو رویاهای من هست
ولی حقیقتش اینه ک من نمیتونم درس بخونم میگم از تابستون شرو میکنم ولی من این تصمیمو بارها گرفتم چ میدونم مثلا میگم بعد نوبت دوم شرو میکنم بعدعید یعد کوفت :D
ولی هیچوقتم عمل نکردم میترسم همین جوری بمونم یهویی ببینم یه هفته تا کنکور مونده و من هیچی نخوندم :(
وقتی کنکوری بشی عملا از تابستونی که میری پیش جو کنکور میگیرتت...ناخواسته مجبوری درس بخونی...برای اطمینان خاطر خودت حتما از تابستون آزمون شرکت کن که مقید بشی به برنامه ای بودن! (;

IIلالاII

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيدبهشتی
شهر
سنندج
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
برق

سال دوم واسه زیست چیکار کنیم و چجوری بخونیم؟ واسه تست و کتاب کمک درسی و فیلان!؟

SANA.P

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یــــــــزد
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
دکتری پیوسته بیوتکنولوژی
زیست

به نقل از Oo.علی :
سال دوم واسه زیست چیکار کنیم و چجوری بخونیم؟ واسه تست و کتاب کمک درسی و فیلان!؟
سال دوم در مورد زیست..خیلی روی کتاب وقت بذار...واسه تست هم خیلی سبز به نظرم خوبه.اما این نظر منه .از چندنفر دیگه هم بپرسید
چون بیشتر حالت حفظی داره مرورش خیلی مهمه..
همین ! :)

• لایک
امتیازات: N!ma

SANA.P

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یــــــــزد
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
دکتری پیوسته بیوتکنولوژی

در مورد اینکه بعضی افراد درصد زیستشون بعد از عید کم میشه ممکنه دلیلش این باشه که واسه زیست وقت کم میذارن
من خودم درصد زیستم همیشه بالای 90 بود ..یعنی میومد رو 88 همه تعجب میکردم!! از بس نخوندم و مث بقیه درسا بهش توجه نکردم تو کنکور شد چنــــــــــد!؟! 77 :|

و مثلا ریاضی که میزدم 50-70 و چون نمیخوندم این درس رو تا قبل دی ماه سال کنکور و از دی شروع کردم به جدی خوندنش تو کنکر شد چنــــــــد؟؟؟ 90 :-"

پس واسه همه درسا به تعادل وقت بذارین...من اگه روی زیستم وقت بیشتری میذاشتم قطعا نتیجه به از این بود!

امیدوارم مشکلتون حل بشه (;

hony moon

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan arak
شهر
اراك
دانشگاه
اراک
رشته دانشگاه
پرستاری

سلام
ببخشيد
من الان ترازاتونو نگاه كردم شما ميانگين ترازت 7500 بوده
اما واس كسي كه ترازش 5500 هست اگه همينجوري ك شما ميگي روي درسا تمركز كنه ميتونه پيشرفت كنه
تو درسايي مثل ريستو شيمي و عربي چجوري بخونيم

• لایک
امتیازات: fa.z

SANA.P

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یــــــــزد
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
دکتری پیوسته بیوتکنولوژی

سلام
من دقیق منظورتونو متوجه نشدم..یعنی این روشی که میگم ممکنه واسه کسایی که ترازشون بالاست کارایی نداشته باشه؟این منظورتونه؟
درمورد زیست ببینین تستی که توی کنکور میاد قرار نیست خیلی مطلبش متفاوت از کتاب درسی باشه...من روشم اینجور بود که فصل به فصل میخوندم اول با کتاب درسی شروع میکردم..بعد جزوه معلم که تدریس کرده بود رو میخوندم بعدش درسنامه کتاب تست و بعد تست میزدم این روند کلی بود که داشتم البته ممکن بود واسه بعضی فصل ها نرسم همه این کارهارو انجام بدم.
واسه شیمی هم همین پروسه رو داشتم اما چون تست زدن بیشتر کمک میکنه بیشتر تمرکزم روی تست زدن بود تا کتاب درسی..
در مورد عربی هم اگه پایتون و در قواعد عربی مشکل دارید درسنامه های کتاب تست یا سی دی های اموزشی رو ببینین .ممکنه اینکار وقت گیر باشه اما ارزششو داره.بعد هم تست های اون مبحث رو بزنین
در کل هم آزمون هایی رو که میدین حتما تحلیل کنین و اشکالاتتون رو بررسی کنین
(امیدوارم منظورمو خوب رسونده باشم)
موفق باشی

نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
فقط شیمی ولا غیر!!!
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

اسمت هم معنیه اسم منه.

SANA.P

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یــــــــزد
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
دکتری پیوسته بیوتکنولوژی

hony moon

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan arak
شهر
اراك
دانشگاه
اراک
رشته دانشگاه
پرستاری
تقدير

به نقل از ثنـــــــآ :
سلام
من دقیق منظورتونو متوجه نشدم..یعنی این روشی که میگم ممکنه واسه کسایی که ترازشون بالاست کارایی نداشته باشه؟این منظورتونه؟
درمورد زیست ببینین تستی که توی کنکور میاد قرار نیست خیلی مطلبش متفاوت از کتاب درسی باشه...من روشم اینجور بود که فصل به فصل میخوندم اول با کتاب درسی شروع میکردم..بعد جزوه معلم که تدریس کرده بود رو میخوندم بعدش درسنامه کتاب تست و بعد تست میزدم این روند کلی بود که داشتم البته ممکن بود واسه بعضی فصل ها نرسم همه این کارهارو انجام بدم.
واسه شیمی هم همین پروسه رو داشتم اما چون تست زدن بیشتر کمک میکنه بیشتر تمرکزم روی تست زدن بود تا کتاب درسی..
در مورد عربی هم اگه پایتون و در قواعد عربی مشکل دارید درسنامه های کتاب تست یا سی دی های اموزشی رو ببینین .ممکنه اینکار وقت گیر باشه اما ارزششو داره.بعد هم تست های اون مبحث رو بزنین
در کل هم آزمون هایی رو که میدین حتما تحلیل کنین و اشکالاتتون رو بررسی کنین
(امیدوارم منظورمو خوب رسونده باشم)
موفق باشی
خيلي سپاس گذارم بسيار ممنون >:D< >:D< >:D<
اگه ميتونستم 10 بار لايك ميزدم :D
و ي سوال ديگه :D
زيست رو با همين روش بخونم يا كلاس هم برم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

SANA.P

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یــــــــزد
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
دکتری پیوسته بیوتکنولوژی
پاسخ : تقدير

به نقل از hony moon :
خيلي سپاس گذارم بسيار ممنون >:D< >:D< >:D<
اگه ميتونستم 10 بار لايك ميزدم :D
و ي سوال ديگه :D
زيست رو با همين روش بخونم يا كلاس هم برم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شرمنده نکن دیگه :Dقابلی نداشت
من کسی نیستم که زیستمو جالب زده باشم تو کنکور! هرچند پایه زیستم به نظر خودم قوی بود.. اما یه نظر میتونم بدم اینکه
تو واسه هیچ درسی نخواسته باش کلاسی بری که کل اون درس رو تدریس کنه...واسه زیست پیش که مدرسه کافیه.واسه پایه هم ما واسمون مدرسه کلاس گذاشته بود...در کل شما زیست رو بخون خودت...(خودت) بعد اشکالاتو جمع بندی کن و اگه هیچ راهی برای پیداکردن و فهمیدنشون نداشتی برو کلاس! مهم اینه که خودت تلاش کنی تا یاد بگیری..وگرنه کلاس رفتن بدون خوندن قبل از اون که فایده نداره...تا سر کلاس هستی حس کاذب داری که داری چیزی یادمیگیری و از بقیه جلویی در صورتی که زمانی این حس درسته که خونده باشی خودت...
چی گفتم :D
موید باشی!

hony moon

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan arak
شهر
اراك
دانشگاه
اراک
رشته دانشگاه
پرستاری
پاسخ : تقدير

به نقل از ثنـــــــآ :
شرمنده نکن دیگه :Dقابلی نداشت
من کسی نیستم که زیستمو جالب زده باشم تو کنکور! هرچند پایه زیستم به نظر خودم قوی بود.. اما یه نظر میتونم بدم اینکه
تو واسه هیچ درسی نخواسته باش کلاسی بری که کل اون درس رو تدریس کنه...واسه زیست پیش که مدرسه کافیه.واسه پایه هم ما واسمون مدرسه کلاس گذاشته بود...در کل شما زیست رو بخون خودت...(خودت) بعد اشکالاتو جمع بندی کن و اگه هیچ راهی برای پیداکردن و فهمیدنشون نداشتی برو کلاس! مهم اینه که خودت تلاش کنی تا یاد بگیری..وگرنه کلاس رفتن بدون خوندن قبل از اون که فایده نداره...تا سر کلاس هستی حس کاذب داری که داری چیزی یادمیگیری و از بقیه جلویی در صورتی که زمانی این حس درسته که خونده باشی خودت...
چی گفتم :D
موید باشی!
مرسيييييييييييييييييييييييييييييييييييييي
يه عالمه
اما ي چيز ديگه
عربي رو كلاس برم
يا بازم مثل زيست خودم بخونم كفايت ميكنه؟
من عربي رو دوست ندارم
وقتي دارم ميخونمش انگار دارم جونمو دو دستي تقديم عزرائيل ميكنم :D
پايه ضعيفي ندارم
ولي قوي هم نيستم
چكار كنم؟

SANA.P

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یــــــــزد
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
دکتری پیوسته بیوتکنولوژی

خواهش میکنم.
خب چند میزنی عربی رو؟ چرا به درصد مطلوبت نمیرسه اگه پایت ضعیف نیست...
اگه پایه قوی داشته باشی بی دقتی هست که جواب سوالو میدونی اما درست نمیزنی...که این با کلاس رفتن بهبود بخشیده میشه اما راه کار اصلیش اینه که خودت تمرین زیاد داشته باشی و تستس عربی زیاد بزنی..
عربی رو من درس به درس میخوندم.اول کلمات ته کتاب بعد متن درس رو واسه خودم معنی میکردم و نکته ای اگه معلم واسه متن گفته بود میخوندم...بعدم میرفتم سراغ قواعدش...
به نظرم تو تابستون دوسه ازمون رو اینجور که میگم واسه عربی بخون و سی دی های اموزشی هم ببین...اگه پیشرفت دیدی توی درصد عربیت که خداروشکر...اگه نه برو تو فکر معلم...
من حس میکنم خودت بخونی بهتره...در نهایت خودت باید تصمیم بگیری (;
موفق باشی

hony moon

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan arak
شهر
اراك
دانشگاه
اراک
رشته دانشگاه
پرستاری
پاسخ

به نقل از ثنـــــــآ :
خواهش میکنم.
خب چند میزنی عربی رو؟ چرا به درصد مطلوبت نمیرسه اگه پایت ضعیف نیست...
اگه پایه قوی داشته باشی بی دقتی هست که جواب سوالو میدونی اما درست نمیزنی...که این با کلاس رفتن بهبود بخشیده میشه اما راه کار اصلیش اینه که خودت تمرین زیاد داشته باشی و تستس عربی زیاد بزنی..
عربی رو من درس به درس میخوندم.اول کلمات ته کتاب بعد متن درس رو واسه خودم معنی میکردم و نکته ای اگه معلم واسه متن گفته بود میخوندم...بعدم میرفتم سراغ قواعدش...
به نظرم تو تابستون دوسه ازمون رو اینجور که میگم واسه عربی بخون و سی دی های اموزشی هم ببین...اگه پیشرفت دیدی توی درصد عربیت که خداروشکر...اگه نه برو تو فکر معلم...
من حس میکنم خودت بخونی بهتره...در نهایت خودت باید تصمیم بگیری (;
موفق باشی
خب خب خب
بذار ببينم
من پايه عربيم ضعيف نيس ولي چون ازين درس بدم مياد كلا تا حالا ازش تست و تمرين كار نكردم
فقط قواعد رو ميخوندم
باشه اين راهي رو ك ميگي انجام ميدم
ممنونم
خيلي لطف كردي
درصد عربيم از 30 بالاتر نمياد :D :D :D

heaven

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان(برهان) شهریار
شهر
شهریار
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

سلام
من قبلا از خانم نیلوفر رضایی هم مشورت خواستم با تشکر صمیمانه از توجهشان.
خیلی ممنون میشم اگه شما هم به عنوان فردی موفق به سوال من پاسخ فوری بدهید چون من چند روز دیگه انتخاب رشته دارم.
من پدرم معلم زیست علامه حلی است به نظر شما خوبه که من برم رشته ریاضی و کنکور تجربی بدم؟شما همچین موردی میشناسید؟

SANA.P

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یــــــــزد
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
دکتری پیوسته بیوتکنولوژی
تغییر رشته

به نقل از heaven :
سلام
من قبلا از خانم نیلوفر رضایی هم مشورت خواستم با تشکر صمیمانه از توجهشان.
خیلی ممنون میشم اگه شما هم به عنوان فردی موفق به سوال من پاسخ فوری بدهید چون من چند روز دیگه انتخاب رشته دارم.
من پدرم معلم زیست علامه حلی است به نظر شما خوبه که من برم رشته ریاضی و کنکور تجربی بدم؟شما همچین موردی میشناسید؟
سلام
ببخشید من سرم شلوغ بود نتونستم زودتر جواب بدم.
اره میشناسم چندتا از بچه هامون اینجوری بودن اما خب این چه کاریه واسه چی میخواین اینکارو انجام بدید؟ حجم زیست زیاده ..نگفتین هدفتون چیه که من بتونم راهنماییتون کنم.اگه میخواین ریاضی و فیزیکتون قوی بشه که نوع سوالات ریاضی توی رشته ریاضی و فیزیک کاملا متفاوته من خودم 90 زدم ریاضی و فیزیک رو همون مطالب تجربی هم رو خوندم...توی کنکور زیست هست که نقش کلیدی بازی میکنه...
امیدوارم تصمیم درستی بگیرید :)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا