• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

صندلی داغ رتبه های برتر کنکور-خانم ثنا طباطبایی (تجربی)

وضعیت
موضوع بسته شده است.

SANA.P

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یــــــــزد
مدال المپیاد
مدال نقره المپیاد نانو تکنولوژی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
دکتری پیوسته بیوتکنولوژی
تغییر رشته

به نقل از مهدی صفری :
خب من رشتم ریاضیه،به ریاضی هن بسی عشق میورزم :D ولی خب از فیزیک و شیمی خوشم نمیاد!میخوام رشتمو عوض کنم و بیام تجربی که دکتر بشم :-"
الان سال سومم!به نظرت این کارو بکنم؟اگه آره چه توصیه ای داری :D
وا ×خوشحالیا :D
من چی بگم آخه....پزشک شدنم زیاد جالب نیستا...من ک تازه تجربی بودم میگم.

فیزیک و شیمی درسای ب این قشنگی از چیش خوشت نمیاد آخه. ب درزا مدت فک کن.درسای الان رو در نظر نگیر. علاقت رو ببین این مهمترین چیزه.وقتی علاقه باشه درسا خود ب خود شیرین میشه مث عسل که گلوتو میزنه :))

SANA.P

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یــــــــزد
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
دکتری پیوسته بیوتکنولوژی
تست

به نقل از senator-sh :
سلام ثنا خانوم!!
ببخشید یه سوالی داشتم!!
میگم ثنا خانوم من امسال سال دومم(رشتمم ریاضیه!)بعد واسه عمومیا هر وقت که اراده کنم به تست زدن(!!!)همینجوری یه کتابو وا میکنم جلوم شرو میکنم سوالا رو خوندن.جواب هر کدومو میدونستم میزنم،هر کدومو نمیدونستم جوابشو نگاه میکنم اگه چیزی فهمیدم که هیچ اگه نفهمیدم هم یه علامتی چیزی میذارم کنارش که یه روز(آخر الزمان!!)از یه نفر میپرسم.قبل اینکه بخوام تست بزم هم درسو نمیخونم!میخوام ببینم فرایند تست زنی کلا چه جوریه؟؟!!من اینجوری که خودم این کارا رو میکنم حس میکنم واقعا کار مزخرفی دارم انجام میدم!!میشه یکم توضیح بدین؟
سلام.
حس واقعا درستی دارید :D
خب این چ کاریه بدون اینکه میخونی تست میزنی !؟ جدول که حل نمیکنیم ;;)
توضیحی نداره.شما از این به بعد اول کتاب رو لطف کن بخون و بعد برو سراغ تستش و همین کارایی رو انجام میدی اون موقع انجام بده....این آخرالزمان رو هم موکول کن به سر کلاس و از معلم بپرس.
موفق باشی :)

DaMoN SaLvAtOrE

مهدی صفری
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم - تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
Health IT
پاسخ : تغییر رشته

به نقل از ثنــــــــــا :
وا ×خوشحالیا :D
من چی بگم آخه....پزشک شدنم زیاد جالب نیستا...من ک تازه تجربی بودم میگم.

فیزیک و شیمی درسای ب این قشنگی از چیش خوشت نمیاد آخه. ب درزا مدت فک کن.درسای الان رو در نظر نگیر. علاقت رو ببین این مهمترین چیزه.وقتی علاقه باشه درسا خود ب خود شیرین میشه مث عسل که گلوتو میزنه :))
وا،عسل به این خوبی >:D<

خب اگه بیام تجربی توی زیست میتونم خودمو برسونم؟

SANA.P

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یــــــــزد
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
دکتری پیوسته بیوتکنولوژی
پاسخ : تغییر رشته

به نقل از مهدی صفری :
وا،عسل به این خوبی >:D<

خب اگه بیام تجربی توی زیست میتونم خودمو برسونم؟
آره میتونی...خواستن توانستنه.
به نظر من ممکنه و اگه از همه جنبه هاش مطمئنی این کار رو میتونی بکنی....

+بچه ها من متاسفانه باید برم بیرون .اگه سوالی مونده با نگین هماهنگ کنین اگه صندلی داغ دیگه ای هست که رتبه های برترترتر بهتون جواب بدن بهتره اگه هم خواستید خودم باشم. بازم ی وقت تعیین میکنیم من در خدمتم.
عیدتونم مبارکـــــــ
ایشالله تک تکتون موفق باشید x: >:D<
فعــــــــــلا

AGHA ALEX

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان ماندگار فرزانگان6
شهر
تهران
مدال المپیاد
شیمیوکامپیوترتادم مرحله دوم رفتموبرگشتم!!!
رشته دانشگاه
پرستاری
پاسخ : صندلی داغ رتبه های برتر کنکور-خانم ثنا طباطبایی (

حالا همه باهم :
ماشالا ماشالا بش بگيد !
ماشالاه!
صد قل هولا بهش بگيد!
ماشالاه!.....

• شروع کننده موضوع

negin faqih

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانـگانــِ امـیـنــِ یکـــ
شهر
جَهــانـــ / ٢
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

بچه ها این تایپک فعاله همچنان . ثنا خانم قبول زحمت کردن مه سوالا رو جواب بدن : )

Darya1995

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان4 کرج
شهر
کرج
بدون موضوع

سلام ثنا جون خوبی؟
میشه 1کم درمورد بیوتکنولوژی توضیح بدی؟ که چ رتبه ای میخواد؟در مورد چی هست و...

SANA.P

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یــــــــزد
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
دکتری پیوسته بیوتکنولوژی
پاسخ : بدون موضوع

به نقل از Darya1995 :
سلام ثنا جون خوبی؟
میشه 1کم درمورد بیوتکنولوژی توضیح بدی؟ که چ رتبه ای میخواد؟در مورد چی هست و...
سلام.
ممنون
دکتری پیوسته بیوتکنولوژی رشته ای معلق و میان رشته ای محسوب میشه واسه همین هم از بچه های تجربی و هم ریاضی دانشجو میگیره.
فقط دانشگاه تهران توی ایران این رشته با این شرایط رو داره . وفقط 8 نفر از ریاضی و 8 نفر از تجربی رو بعد از مصاحبه با پذیرفته شدگان انتخاب میکنن.
هم از بچه های المپیادی و هم رتبه های خوب کنکور هستند.در مورد رتبه کنکور هم هرسال متغیر هست چون بستگی به این داره که چه رتبه هایی این رشته رو انتخاب کنن.
مثلا امسال تا حدود 200 کشوری قبول شده بودند.(اما میگم مصاحبه داره)که درمورد مصاحبه هم از سوابق تحصیلی و تحقیقاتی سوال میکنن و انگیزه ورود و میزان اطلاعاتی که داری...
اینکه درمورد چی بحث میشه توی این رشته باید بگم که سیلابوس درسی ما جوری هست که تقریبا از همه مباحث علوم پایه داریم.مثل فیزیک شیمی زیست و ...که در ترم های بعد تخصصی تر میشه.
امیدوارم خوب توضیح داده باشم.موفق باشی :)

• لایک
امتیازات: N!ma

shadiiii

کاربر حرفه‌ای
شهر
میان2اب
دانشگاه
ارومیه-نازلو
رشته دانشگاه
دامپزشکی

ثنا جون يه سوال ميشد تو هم يه مدت حس درسيدنت نباشه؟
من الان چند هفتس همش ميخوام بدرسم اما انقد درس نخونده دارم كه كلا يه ترس برم داشته و اصلا نميتونم برم سراغ كتاب كلا اعتماد بنفسم پر
دلم ميخوادا اما نميتونم بدرسم
بنظرت چيكار كنم :( :( :(

nima_ar

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
لاهیجان

امروز با پشتیبان قلمچیم جلسه داشتم !! خودش یه جورایی غیر مستقیم می گفت خیلی به برنامه قلمچی و ترازش فک نکنین!!
چون واسه قبولی توی کنکور که ازتون نمی پرسن که ترازتون چند بوده!!! بعدش گفت که خیلی ها بودن که توی قلمچی تراز بالایی نداشتن اما توی کنکور خیلی خوب آوردن!!!
حالا به نظرتون منی که تقریبا تازه شروع کردم به جدی درس خوندن، توی عید غیر از پیش1 چی بخونم؟

من از اول اسفند تازه شروع کردم به خوب درسیدن!! و خدا رو شکر خوب پیش رفتم!!!
اما الان یه مشکل دارم!!! توی سایت قلم چی نوشته از الان کم کم باید یه سری مباحثو اگه نمی رسین حذف کنین!!! خیلی نگران شدم!!! یعنی خیلی دیر شروع کردم؟!!! چیو باید حذف کنم؟

SANA.P

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یــــــــزد
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
دکتری پیوسته بیوتکنولوژی
مطالعه

به نقل از shadiiii :
ثنا جون يه سوال ميشد تو هم يه مدت حس درسيدنت نباشه؟
من الان چند هفتس همش ميخوام بدرسم اما انقد درس نخونده دارم كه كلا يه ترس برم داشته و اصلا نميتونم برم سراغ كتاب كلا اعتماد بنفسم پر
دلم ميخوادا اما نميتونم بدرسم
بنظرت چيكار كنم :( :( :(
اره عزیزم منم میشد...اصلا حس درسیدن ک نبود هیــــــچ! عذاب وجدان بعدش و اینکه میخواستم خودمو خفه کنم ک چرا درس نمیخونم ~X( :|
اما نذار زیاد طولانی بشه.اما بدون که طبیعی هست...ی نصف روز تا حداکثر یک روز و نیم -دو روز به خودت استراحت بده تا ی جورایی خودت حس کنی این حس داره کم رنگ میشه...
استراحت که میکنی دیگه به این فکر نکن که فلانی چقدر داره میخونه و چقدر من عقب افتادم ...این استراحتت باید یه شروع واسه ی جهش باشه...
پس استراحت یادت نره.بعدشم که درست رو شروع کردی یکی دوروز با درس مورد علاقت شروع کن و مدام پشت سر هم درس نخون...پارت بین درس ها یادت نره...نذار از قدرت بدنیت کم بشه که کلا زده بشی...
اعتماد به نفسم بیخود میکنه پر بشه ;;)شماها نتونین بترکونین کی میخواد بترکونه؟!
موفق باشی (;

SANA.P

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یــــــــزد
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
دکتری پیوسته بیوتکنولوژی
قلمچی

به نقل از نـ ـی ـما :
امروز با پشتیبان قلمچیم جلسه داشتم !! خودش یه جورایی غیر مستقیم می گفت خیلی به برنامه قلمچی و ترازش فک نکنین!!
چون واسه قبولی توی کنکور که ازتون نمی پرسن که ترازتون چند بوده!!! بعدش گفت که خیلی ها بودن که توی قلمچی تراز بالایی نداشتن اما توی کنکور خیلی خوب آوردن!!!
حالا به نظرتون منی که تقریبا تازه شروع کردم به جدی درس خوندن، توی عید غیر از پیش1 چی بخونم؟

من از اول اسفند تازه شروع کردم به خوب درسیدن!! و خدا رو شکر خوب پیش رفتم!!!
اما الان یه مشکل دارم!!! توی سایت قلم چی نوشته از الان کم کم باید یه سری مباحثو اگه نمی رسین حذف کنین!!! خیلی نگران شدم!!! یعنی خیلی دیر شروع کردم؟!!! چیو باید حذف کنم؟
اینکه اصلا بهش فکر نکنین و کلا براتون مهم نباشه که درست نیست...
اما ممکنه خیلی تغییر بکنه .اره کسایی بودن که ترازشون از من 400-700 تایی فاصله داشته اما چندتا رتبه بهتر من شدن...تغییر خیلی زیادی نخواهد کرد که کلا از هدفتون دور بشید.

در مورد حذف من زیاد اطلاعی ندارم اما بستگی داره که چه مباحثی رو خوندین و پایتون رو چی قوی تر هست و چی ضعیف تر
مثلا درسای اختصاصی رو مث زیست اصلا حذف نکنین .چون هنوز خیلی وقت هست که بخونین .مثلا اگه اواخر فروردین و اردیبهشت بود که مثلا چندتا فصل زیست که اصن نخونده بودین و با فصلای دیگه اصلا مرتبط نبود میگفتم بذارید کنار اما الان هنوز وقت هست...
من جواب کلی نمیتونم بدم باید ببینین که اصلا هیچ مبحثی هست که تاحالا نخوندین یا نه...که فکر نمیکنم اینطوری باشه...
مثلا من خودم انتگرال ریاضی رو فک کنم تو عید تازه خوندم یعنی قبلش نخونده بودم اما دلیل نمیشد که حذف کنم...و خوندمش :)
شما سعی کنین به مباحث برسید و وقتی که تعطیلات عید تموم شد و موقع کنکور های سال قبل شد از اونایی که مونده صرف نظر کنین(فقط ی پارامتر مهمی وجود داره اینکه شما باید تو این مدت مباحث مهم رو بفهمین چیه و اولویت کاریتون قرار بدید چون اگه به فرض بگین من فلان مبحث رو نمیخونم...از سرخودتون بازش کردین و دیگه بهش فکر نمیکنین...)

pouya BT

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور

سلام خانم ثنا. من دوم تجربی هستم و به پزشکی و هم به بیوتکنولوژی علاقه دارم . به نظر شما چه جوری بفهمم که علاقم به کدوم بیشتره؟

SANA.P

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یــــــــزد
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
دکتری پیوسته بیوتکنولوژی
پزشکی یا بیوتکنولوژی

به نقل از pouya BT :
سلام خانم ثنا. من دوم تجربی هستم و به پزشکی و هم به بیوتکنولوژی علاقه دارم . به نظر شما چه جوری بفهمم که علاقم به کدوم بیشتره؟
سلام
ببینین قبل از ورود به هررشته ای یه سری دیدگاه ها در ذهن آدم نسبت به اون رشته با توجه به نظرات اطرافیان و مشاهدات خودتون ایجاد میشه که ممکنه درست نباشه.
پس شما در وهله اول باید ببینین که چرا به این رشته ها علاقه دارید اینجوری هم مبنای علاقتون مشخص میشه و هم میتونین نگرش هاتون رو نسبت به این رشته ها اصلاح کنین و راحت تر تصمیم بگیرید...
من خودم این اواخر که تصمیم گیری بین پزشکی و بیوتک جدی شده بود به حرف بقیه رسیده بودم که میگفتند اصلا پزشکی از ییوتک تفکیک شده هست و اینقدر به هم نزدیک نیستند که تردید داشته باشید...
رشته پزشکی رشته ای هست که پزشک تحویل جامعه میده و طبعا کار در بیمارستان و ارتباط با بیمار و .. رو در پی داره و اگه کسی بخواد در این مسیر کارهای تحقیقاتی انجام بده یه جورایی خلاف جهت آب حرکت کردن هست(نمیگم نمیشه چون کسایی هستند که تو این رشته کار تحقیقاتی انجام میدن اما با حجم مطالب و دروس پزشکی کار سختیه حداقل در دوسال علوم پایه!)
اما بیوتک رشته ای هستش که ارتباط شدیدی با تحقیقات داره...باید ببینین که تحقیقات رو بیشتر دوس دارید یا پزشک شدن و تخصص گرفتن و به هرحال این روالی که رایج هست در این رشته...
علاوه بر سنجیدن علاقه باید نحوه آموزش این دورشته رو هم در نظر بگیرید مثلا 7 سال عموم خوندن و سختی های اون و بعد تخصص گرفتن و فوق و ..
و از اون طرف 8 سال بیوتک و با این تفاوت که بیوتک رشته ای شناور هست و از همه دروس تدریس میشه واسش اما پزشکی اینجوری نیست...
مثلا یکی از دلایل انتخاب من واسه بیوتک همین معلق بودن و خاصیت بین رشته ای اون بود چون دلم میخواست از هر شاخه ای اطلاعات داشته باشم...در مورد اینکه کدوم رشته سخت تر هست هم اصلا نمیشه نظر داد...من با حفظیات رابطه خوبی ندارم و پزشکی خیلی خیلی حفظی داشت...ممکنه یه نفر دیگه با مفهوم یا ریاضی یا هرچیز دیگه مشکل داشته باشه و بیوتک واسش سخت بشه
امیدوارم تصمیم درستی بگیرید :)

cannibal

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
دانشگاه
UT

سلام مامان x: :D
خیلی برام سواله که تو مصاحبه ی بیوتک چی میگن و اینا . چیا ازت میپرسن ؟
به غیر از رتبه ملاک چیه که مثلا ممکنه یکی که رتبش از تو بهتر شده باشه قبول نشه ولی تو قبول شی ...
سوابق المپیاد هم مهمه ؟
اطلاعات درمورد این رشته چقد باید داشته باشی تا تو مصاحبه قبول شی ؟ اطلاعات باید خیلی تخصصی باشه ؟؟

SANA.P

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یــــــــزد
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
دکتری پیوسته بیوتکنولوژی
مصاحبه

به نقل از cannibal :
سلام مامان x: :D
خیلی برام سواله که تو مصاحبه ی بیوتک چی میگن و اینا . چیا ازت میپرسن ؟
به غیر از رتبه ملاک چیه که مثلا ممکنه یکی که رتبش از تو بهتر شده باشه قبول نشه ولی تو قبول شی ...
سوابق المپیاد هم مهمه ؟
اطلاعات درمورد این رشته چقد باید داشته باشی تا تو مصاحبه قبول شی ؟ اطلاعات باید خیلی تخصصی باشه ؟؟
سلام دخترم :D

اولین سوالی که ازت میپرسن اینه که میگن خودتو معرفی کن و تو شروع میکنی از اسم و فامیل و رتبه کنکورت و اگه المپیادی هستی از مدالتو و کارهایی که کردی قبلا و ... گفتن
بعد که حرفات تموم شد میپرسن که چرا بیوتک رو انتخاب کردی و تو توضیح میدی که بفهمن انگیزت چی بوده و اصلا چی حالیت هست!
بعد اساتید دیگه سوال میکنن که معلوم نیست چیه سوالشون ..یهو از خودشون در میارن :Dمثلا فناوری چیه...چرا تکنولوژی داره در کنار بیو و چیکار میکنن و ...
اصلا تخصصی نیست و تو چیزها و اطلاعاتی که داری رو باید بگی...
به غیر از رتبه مصاحبه ملاک هست که سوالاتشون رو خوب جواب بدی و هول نکنی...
سوابق المپیاد هم قطعا مهمه
من که اطلاعات تخصصی نداشتم و سوالاتشون هم با اندک اطلاعات میشه جواب داد به نظرم (;

IIلالاII

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيدبهشتی
شهر
سنندج
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
برق

میشه در مورد رشته ی تجربی توضیح بدید؟
مثلا فردی میاد پیشتون و ازتون میخواد در مورد رشته تجربی توضیح هایی بدید که کمک کنه به اون در انتخاب رشته ش

cielo.ragazza

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
frz
شهر
tehran

کلن زیستو چجور میخوندی ؟ X_X

من کتابو میخونم بعد دو روز بعد تستهای اون فصلو میزنم . خط به خط . :D
از اول سال هم 4 5 بار رفتم از اول دور زدم , خیلی سبز یه بار تخته سیاه هم دو بار تستهاشو زدم با جزوه معلم زیستم :-"
دیگه اینکه مشکلهایی که دارم تو تستها و نکته ها و مطالب تکمیلی رو مینویسم تو همون فصله تو کتابم :D
اما یه مشکل اینه که خیلی بی دقتیهای الکی میکنم تو زیست !
هر چی میخونم بازم حس میکنم کمه :D

من چیکار کنم ؟ :D

یه سوال دیگه , دینیو باید چطور خوند ؟ X_X :D

× اسمت قشنگه ! ;;)

کویر خاموش

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان مشهد

میشه بگید تو تابستونی که بعدش میریم سوم چی بخونیم؟ :-/

SANA.P

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یــــــــزد
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
دکتری پیوسته بیوتکنولوژی
رشته

به نقل از Oo.علی :
میشه در مورد رشته ی تجربی توضیح بدید؟
مثلا فردی میاد پیشتون و ازتون میخواد در مورد رشته تجربی توضیح هایی بدید که کمک کنه به اون در انتخاب رشته ش
ببخشید که دیر جواب میدم

برای اینتخاب رشته آینده کاری رو باید ببینین...اما توی دبیرستان به نظرم مهمترین چیزش اینه که به زیست و شیمی علاقه داشته باشید...خیلی تفاوت زیادی توی دبیرستان نداره .جز این که یک درس مهم به نام زیست دارید...
بعد از دبیرستانم باید شغل های مرتبط با این رشته رو دید...به نظرم توی دانشکاه واسه انتخاب رشته یکم دست بچه ها بسته تره نسبت به بچه های ریاضی...پزشکی و دندون و دارو و معدود افرادی هم بیوتک میرن...اما ریاضی تنوعش بیشتره...نمیگم تنوع تجربی کمه اما مث ریاضی نیست مخصوصا موقعیت اجتماعیش

پس آیندشو نگاه کن که با دید بهتری تصمیم بگیری

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا