• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آینده ی روباتیک در ایران

• شروع کننده موضوع

Crixalis

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
های! :D
خب اینجا بگید به نظرتون کسی ک از دبیرستان یا راهنمایی روبوتیک کار میکنه
در آخر چی گیرش میاد؟
آیا روباتیک مزایای المپیاد رو داره؟
تو دانشگاه رشته ی بدرد بخوری واسه روباتیک کارا هست؟
...
با تشکر ;;)

SR

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
00
مدال المپیاد
درست نخوندم به جایی نرسیدم
رشته دانشگاه
مهندسی برق
پاسخ : آینده ی روباتیک در ایران

به نقل از پنتـــــــرا :
های! :D
خب اینجا بگید به نظرتون کسی ک از دبیرستان یا راهنمایی روبوتیک کار میکنه
در آخر چی گیرش میاد؟
آیا روباتیک مزایای المپیاد رو داره؟
تو دانشگاه رشته ی بدرد بخوری واسه روباتیک کارا هست؟
...
با تشکر ;;)
خاطرات خوش یکم هم حس گروهی کار کردن و یه مقدار هم تجربه
فقط همین پذیرش امیرکبیر و دانشگاه آزاد قزوین فعلا از طریق خوارزمی و ایران اپن به دست میاد
تا وقتی شریف قبول نکنه شاید به اون صورت استقبال نشه که البته این یکی از دلایلشه
مزایا دیگش هم عضو نمیدونم چی چی نخبگان میشه و یه حقوق بخور نمیر میدن و مسافرت میبرنش
یکی دیگه از مشکلات رباتیک عملی بودنشه که وقت زیاد میبره همچنین پول و امکانات هم دخیله
فقط همین رباتیک و مکاترونیک هست مگه یکی بخواد تخصصی تو یکی از رشته های مربوط به رباتیک فعالیت کنه که میشه برق و مکانیک و نرم افزار

m-hadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
13
مدال المپیاد
نداریم کلن :دی
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق

خوب ببین روبوتیک تهش نه پذیرش دانشگاه داره نه هیچی اصلا روش هیچ (تاکید میکنم هیـــــــــــــــــــــچ ) حسابی نکنید !
تنها مزیتش هم لذت بخش بودنشه در عین یادگیری که برا من تو رشته های دیگه این لذت وجود نداره :D
رشته هم عموما برق میخونن و درصدی هم مکانیک و نرم افزار
تهش هم خدا بخواد بازم هیچ چیزی نداره ! میگم صرفا لذته که تو روباتیک باعث کار کردن من میشه :D

• شروع کننده موضوع

Crixalis

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

آره منم به این فکر افتاده بودم ینی آخرش با المپیاد قابل مقایسه نیست اصلا
البته خب روباتیک تعداد مسابقاتش بیشتره و میشه ی سری جایزه گرف ولی تو المپیاد اکثریت به هیچ جایی نمیرسن ینی هیچی گیرشون نمیاد
فقط تا حدودی تو دروس دانشگاه موفق ترن
...
روباتیک کار کردن باعث قوی تر شدن تو رشته برق میشه؟

SR

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
00
مدال المپیاد
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از پنتـــــــرا :
بستگی داره در چه حدی کار بکنی
مثلا شنیدم یارو لیسانس الکترونیک داره مثلا نمیدونم رله چیه و امثال اینا
خوب قطعا وضعمون از همچین کسایی بهتره

m-hadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
13
مدال المپیاد
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق

به نقل از پنتـــــــرا :
آره منم به این فکر افتاده بودم ینی آخرش با المپیاد قابل مقایسه نیست اصلا
البته خب روباتیک تعداد مسابقاتش بیشتره و میشه ی سری جایزه گرف ولی تو المپیاد اکثریت به هیچ جایی نمیرسن ینی هیچی گیرشون نمیاد
فقط تا حدودی تو دروس دانشگاه موفق ترن
...
خوب واقعیت اینه که تو داری برق رو به صورت تجربی یاد میگیری.
از لحاظ ریاضی فیزیک هیچ کمکی بهت نمیکنه ولی برای طراحی مدار حتی از یه لیسانس یا گاها فوق لیسانس برق هم طراحی مدارت بهتره

yavari

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
فیزیک
دانشگاه
سابق آیووا و فعلی کل تک
رشته دانشگاه
کامپیوتر نرم افزار

به نقل از m-hadi :
خوب ببین روبوتیک تهش نه پذیرش دانشگاه داره نه هیچی اصلا روش هیچ (تاکید میکنم هیـــــــــــــــــــــچ ) حسابی نکنید !
تنها مزیتش هم لذت بخش بودنشه در عین یادگیری که برا من تو رشته های دیگه این لذت وجود نداره :D
رشته هم عموما برق میخونن و درصدی هم مکانیک و نرم افزار
تهش هم خدا بخواد بازم هیچ چیزی نداره ! میگم صرفا لذته که تو روباتیک باعث کار کردن من میشه :D

روباتیک برای من از المپیاد فیزیکم هم بهتر بود.
من با کارها و مقاله هام تونستم از دانشگاهی که صدها رتبه بالاتر از دانشگاه شریف بود پذیرش بگیرم.
اما هیچ وقت برا دانشگاه و ... روباتیک کار نکردم من المپاد رفتم و روبات ساختم چون علاقم بود نه این حرفا.

• لایک
امتیازات: SR

SR

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
00
مدال المپیاد
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از yavari :
روباتیک برای من از المپیاد فیزیکم هم بهتر بود.
من با کارها و مقاله هام تونستم از دانشگاهی که صدها رتبه بالاتر از دانشگاه شریف بود پذیرش بگیرم.
اما هیچ وقت برا دانشگاه و ... روباتیک کار نکردم من المپاد رفتم و روبات ساختم چون علاقم بود نه این حرفا.
شریف بهتون پذیرش داد؟
میشه اسم چند تا از اون دانشگاه ها رو بگید؟

• شروع کننده موضوع

Crixalis

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

آخه یه موقع خوارزمی بودواسه ما که روبوتیک هم داشت(البته همون موقش هم میگن حذف کنکور و اینا نداشت)
ولی الان واقعا زیاد کمکی به آینده آدم نمیکنه ینی همینی ک دوستان گفتن دقیقا
شاید فقط یکم کار الکترونیک ، تا حدودی برنامه نویسی و اینا یاد بگیریم
:-<

SR

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
00
مدال المپیاد
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از PanterA :
آخه یه موقع خوارزمی بودواسه ما که روبوتیک هم داشت(البته همون موقش هم میگن حذف کنکور و اینا نداشت)
ولی الان واقعا زیاد کمکی به آینده آدم نمیکنه ینی همینی ک دوستان گفتن دقیقا
شاید فقط یکم کار الکترونیک ، تا حدودی برنامه نویسی و اینا یاد بگیریم
:-<
کم کم اینم بزارید کنار
دیگه فوقش سیمولیشن با کامپیوتر
برید یه نگاه به قیمت قطعات و تجهیزات بندازید میفهمید چی میگم

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

شايد تا پارسال ميشد رباتيك رو تفريحي هم كار كرد اما الان با افزايش قيمت قطعات ديگه نميشه به رباتيك به چشم تفريح نگاه كرد, مگر شبيه سازي.
تا 2 سال پيش كه رباتيك خوارزمي پابرجا و با برنامه بود شايد ميشد گفت رباتيك هم مثه المپياد به درد پذيرش گرفتن ميخورد اما الان...
چيزي كه مسلمه رباتيك حداقله حداقل باعث ميشه آدم تو دانشگاه از بقيه يه سر و گردن بالاتر باشه. مثلا خيلي از بچه هاي رباتيك تو دانشگاه معمولا استاد حل تمرين بعضي درساي مربوط ميشن.

• شروع کننده موضوع

Crixalis

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از Lily Delicated :
شايد تا پارسال ميشد رباتيك رو تفريحي هم كار كرد اما الان با افزايش قيمت قطعات ديگه نميشه به رباتيك به چشم تفريح نگاه كرد, مگر شبيه سازي.
تا 2 سال پيش كه رباتيك خوارزمي پابرجا و با برنامه بود شايد ميشد گفت رباتيك هم مثه المپياد به درد پذيرش گرفتن ميخورد اما الان...
چيزي كه مسلمه رباتيك حداقله حداقل باعث ميشه آدم تو دانشگاه از بقيه يه سر و گردن بالاتر باشه. مثلا خيلي از بچه هاي رباتيك تو دانشگاه معمولا استاد حل تمرين بعضي درساي مربوط ميشن.
درسته ولی اینجا خب علاقه مهمه
چون المپیادی ها خیلی دروس دانشگاهشونو میخونن الان
ولی روباتیک فقط برنامه نویسی رو بیشتر یاد میگیرن
...
حالا این که طرف بخواد روباتیک بخونه یا المپیاد بستگی به علاقش داره >:D<

SR

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
00
مدال المپیاد
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از PanterA :
درسته ولی اینجا خب علاقه مهمه
چون المپیادی ها خیلی دروس دانشگاهشونو میخونن الان
ولی روباتیک فقط برنامه نویسی رو بیشتر یاد میگیرن
...
حالا این که طرف بخواد روباتیک بخونه یا المپیاد بستگی به علاقش داره >:D<
مسأله اینه که ما رباتیک رو تخصصی کار نمیکنیم
تنها چیزی که ممکنه بشه خوب یادش گرفت همین برنامه نویسیه و گرنه هم الکترونیک هم مکانیک یه کم تخصصی میشه باید پایه ریاضی قوی داشته باشی تا بتونی تخصصی کار کنی
یه مثال از کاربردی بودن چیز هایی که یاد میگیریم میزنم
مکانیک:یکی بهت سفارش میده یه گیربکس رو طراحی کنی و اینا(مثال خوبی به ذهنم نمیاد چون به مکانیک زیاد وارد نیستم)
الکترونیک:Dتا لاگر مثلا
کامپیوتر:برنامه حساب داری فلان جا یا طراحی سایت
خوب اگه دقیق تر نگاه کنیم توی دو تا پروژه اول میزان ریسک بالاست و اگه حواستون نباشه و طراحی کامل نباشه علاوه بر احتمال بروز تلافات مالی تلافات جانی رو هم اضافه کنید
اما برای برنامه نویسی اینطوری نیست میتونید از نظر درآمد یه پروژه ای با پروژه های بالا بردارید که ریسک کمتری داشته باشه
علاوه بر اینها باید گفت که مکانیک و الکترونیک خیلی گسترده است بر خلاف کامپیوتر
تو این دو تا رشته شما با طبیعت سر و کار دارید در صورتی که یادتون بره یه عامل تاثیر گذار هست همون میتونه کارتون رو به باد بده برعکس کامپیوتر شما تو یه محیط از پیش تعیین شده کار میکنید که همه چیزش معلومه و اینطوری ریسکش پایین تر میاد اگه به هر دلیلی کامپیوتر کرش کنه یقه شما رو نمیگیرند مگه اینکه ثابت بشه برنامه شما باعث این مشکل شده
یه نکته دیگه هم هست اینکه برای فراگیری کامپیوتر زمان کمتری نیاز دارید به عبارت دیگر شما با صرف زمان یکسان برای هر کدوم از این رشته ها توی کامپیوتر بیشتر میتونید پیشرفت کتید که دلیلش یک بعدی بودن کامپیوتره بر خلاف الکترونیک و مکانیک که مسأله پیش روتون چند بعدیه و یکی از اونا هم کافیه که شما رو به دردسر بندازه و برای اشکال یابیش وقت بیشتری ازتون بگیره
نهایتا اگه نخواید دانشگاه برید مسلما تو برنامه نویسی موفق تر هستید و توی مکانیک و الکترونیک از یه حدی نمیتونید فرا تر برید که اونم مونتاژ و طراحی های خیلی ساده و تعمیر وسایل ساده هست
الآن که فکر میکنم میبینم عجب غلطی کردم پی المپیاد نرفتم :((
رباتیک هم با این یکنواختیش و دخالت افرادی غیر از دانش آموز ها حق هم دارند بزارنش کنار به عنوان میان بری برای ورود به دانشگاه
دیگه این به خودمون بستگی داره که بزاریم رباتیک رو با مونتاژ کاری هامون از بین ببرند یا با خلاقیت و نوآوری کاری کنیم که ارزش رباتیک بهش برگرده واقعا مادرم راست میگفت رباتیک اسباب بازیه!
ما شاید یه مرحله از اون هایی که کیت های آماده میبیندن و حال میکنن جلو تر باشیم اما کاری به اونصورت از دستمون بر نمیاد
پ.ن:زیاد هم نا امید نیستم :) خوارزمی رباتیکشو گذاشته کنار منحل که نشده منم کم طرح ندارم...

yavari

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
فیزیک
دانشگاه
سابق آیووا و فعلی کل تک
رشته دانشگاه
کامپیوتر نرم افزار

به نقل از شهریار :
شریف بهتون پذیرش داد؟
میشه اسم چند تا از اون دانشگاه ها رو بگید؟

:)) شریف!!! بچه ها شریف پیش ما اینجورین 8->
من مهندسی کامپیوتر ایووا هستم .
البته با رتبه کنکورم امیرکبیر قبول شدم تازه بعد 3 هفته که رفتم امیرکبیر خوب نبود ول کردم و 8 ماه بعد هم کارهام انجام شد و به ایووا رفتم.

Dark Eagle

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
helli 2
شهر
Tehran
مدال المپیاد
کامپیوتر

كي رباتيكو تو ايران جدي ميگيره حتي بهشون نميگن بياين تو كانون ملي نخبگان
فقط رباتيكو گذاشتن كه بگن ما هم داريم,همينو بس
*مدير:ويرايش شد لطفا پست فارسي بديد

mh.darya

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
تهران
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی معدن

مسلمه که کسی که روبوتیک رو به عنوان رشته فعالیتش انتخاب میکنه صرف علاقه ای که داره باید این راه رو بره!!
چون نه تو کشور ما به این رشته ارزشی میدن نه مزایایی داره!!
به قول یه بنده خدایی واسه ورزش معلولین وقتی از مسابقات بر میگردن با کلی تشریفات میرن استقبالشون!!
حالا استقبال از روبوتیکی ها...!!! نمونه ش بچه های middle size که امسال دوم شده بودن!!
حالا این موضوع مهمی نیس ولی خب یه نمونه از ارزش بسیاریه که تو کشور ما به این رشته داده میشه!! (;
پس روبوتیکی بودن اونم فقط به خاطر مزایا بزرگ ترین اشتباه میتونه باشه!

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

تا بعضی از افراد توی روبوتیک ما هستن که روبات می سازن میدن دانش آموز ببره سر زمین، همین آشه و همین کاسه. بچه هه هم که چیزی ندیده تاحالا تو زندگیش فک می کنه روبوتیک همینه.
در مورد اون دوستی هم که گفت از دانشگاهیا بیشتر طراحی مدار بلدن باید بگم که جمله ات به صورت عمومی صحت نداره. چه دانشگاهی؟ چه روبوتیکی یی؟ اینا خیلی با هم فرق دارن. دانش آموز داشتم خودش مدارش رو طراحی کرده ها، بعد 2 ماه ازش پرسیدم چه خبر از روباتیک؟ میگه همه چی یادم رفته...! خیلی بستگی داره به اینکه خود دانش آموز چقدر کشش داشته باشه و بخواد. دانش آموز هم داشتم تا ته تجزیه تحلیل سیگنال و سیستم بهشون درس دادم، کتابای دانشگاهی می خوندن سوال می پرسیدن من بلد نبودم باید می رفتم می خوندم تا جواب بدم.
اما چیزی که در کل درسته به نظر من، باید همینجوری باشه اصلا. اینکه مثل المپیاد بشه، برای بعضی ها میشه نون دونی، برای بعضی ها هم میشه غم و غصه. اگه به صورت رسمی اینجوری بشه من کلا می بوسم میذارم کنار. چون امثال آقای X و خانم Y توی روبوتیک به صورت قارچ رشد می کنن که روبات می سازن میدن دست دانش آموز.

m-hadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
13
مدال المپیاد
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق

با حرفتون کاملا موافقم.
واقعا همینطوری هم هست ، خیلی ها هستم که واقعا خیلی زشت روبوت آماده یا نقشه ی آماده به دانش آموز میدن میگن برو اینم روبوت ، بعد خوب اون دانش آموز کلا لحیم کار pcb و سفت کننده پیچ میشه که باعث میشه که ارزش فوق العاده کمی بیرونی ها برای روبوت ها و روبوتیکی ها قائل بشن و کلی تصور غلط درمورد روبوتیک به وجود میارن
به صورت کلی اون دوستانی که برق میخونن چون واحد های خیلی کمی آزمایشگاه طی میکنن ، خیلی مدار بستن رو بلد نیستن ، من جامعه آماریم 15-20 تا دانشجوی برقیه که تو شریف و امیرکبیر میشناسم ، مثلا یکیشون که الآن دکتراش رو هم گرفته میگه ما کلا 2 تا 2 واحد پاس کردیم آزمایشگاه.

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

اين قضيه ربات آماده دادن دست دانش آموز تو بقيه كشورا هم هس و واقعا مثه يه آفته براي رباتيك دانش آموزي. وقتي من دانش آموز, بدونم هرقدر هم تلاش كنم باز يكي پيدا ميشه كه با ربات خيلي بهتر از من مياد تو زمين در حالي كه خودش حتي ياد نداره يه ميكرو پروگرام كنه,به شدت اميد و انگيزمو از دست ميدم.
تا حالا نشده برم مسابقه دانش آموزي و از اين موارد نبينم.

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از m-hadi :
با حرفتون کاملا موافقم.
واقعا همینطوری هم هست ، خیلی ها هستم که واقعا خیلی زشت روبوت آماده یا نقشه ی آماده به دانش آموز میدن میگن برو اینم روبوت ، بعد خوب اون دانش آموز کلا لحیم کار pcb و سفت کننده پیچ میشه که باعث میشه که ارزش فوق العاده کمی بیرونی ها برای روبوت ها و روبوتیکی ها قائل بشن و کلی تصور غلط درمورد روبوتیک به وجود میارن
به صورت کلی اون دوستانی که برق میخونن چون واحد های خیلی کمی آزمایشگاه طی میکنن ، خیلی مدار بستن رو بلد نیستن ، من جامعه آماریم 15-20 تا دانشجوی برقیه که تو شریف و امیرکبیر میشناسم ، مثلا یکیشون که الآن دکتراش رو هم گرفته میگه ما کلا 2 تا 2 واحد پاس کردیم آزمایشگاه.
کی اینو گفتهههه؟! من برق خوندم، این لیست آزمایشگاهای مرتبطیه که پاس کردم :
کارگاه برق
آز فیزیک 2
آز مدار و اندازه گیری الکتریکی
آز الکترونیک 1
آز الکترونیک 2
آز الکترونیک 3
آز ماشینهای الکتریکی
آز مدار منطقی
آز سیستمهای کنترل خطی
آز تکنیک پالس
آز مدارهای مخابراتی
آز اجزاء کامپیوتر
آز میکرو پروسسور
اینی که میگی PCB رو خودشون سفارش بدن و بیارن لحیم کنن و پیچ مهره ببندن که خیییییلی خوبه! تیم میشناسم فقط می دونه کلید روشن خاموش روباتش کدومه. هویه هم تاحالا ندیده! بعد هم میخوای بپرسی ازش، میگه خودم ساختم. پارسال 3تا مدرسه ای که یکی از معلمان عزیزمون میرفتن دعوت کردن که روبوتیکشون رو برنامه ریزی کنیم. رفتیم توی هر کدومشون، مدرسه مدعی بود که ما پارسال یه تیم خیلی خوب داشتیم که ایران اپن چهارم شد! امسال می خوایم اول بشیم دیگه شما که اومدید و تعریفتون رو شنیدیم! (دقت کنید که این مکالمه دقیقا 3 بار توی هر 3تا مدرسه تکرار شد!) گفتم خوب بیارید بچه ها رو ببینیم! دوست عزیزمون اومده نشسته جلوی ما، مدیر هم اونور میز نشسته. پرسیدم خوب چه روبات خوبی! چقد تمیزه فلان قسمتش! مدار رو کی زده!؟ یکی میگه من. میگم خوب مداراش رو بیا برام یه کم تجزیه تحلیل کن، فایلای PCB رو بیار ببینم، با چی کشیدی؟! میگه PCB چیه؟! یه کم فشار آوردیم گفت مدار رو معلممون خیلیش رو کمک کرد، ما زیاد یاد نگرفتیم! خوب مکانیک رو کی زده؟ اون یکی گفت من. گفتم خوب چرا سروو استفاده کردید؟ این سروو ها رو دونه ای چند خریدید؟ پلکسی رو با چی کشیدید دادید لیزر کردن؟ میگه سروو؟!؟! پلکسی کدوم یکیه توی روباتمون؟! گفتیم دهنتون سرویس مکانیک هم معلمه زده؟ گفتن نهههه ولی چون خیلی کمک کردن ما هیچی یاد نگرفتیم الان هم یادمون رفته! مدیر هم حالا داره هی قرمز تر میشه! گفتیم خوب برنامه رو کی نوشته؟! دوتا باز گفتن ما نوشتیم! گفتم با چی نوشتین؟! گفتن با کامپیوتر دیگه! :)) گفتم خوب با چه برنامه ای؟! خلاصه فشار که زیاد شد توی هر سه تا مدرسه وا دادن یهو! گفتن پارسال معلممون روبات آورد داد دستمون گفت هرجا پرسیدن هم بگید خودمون ساختیم....! خلا صه اینکه این برنامه ها هست عزیزان دلم. شما هم هیچ کاری فعلا نمی تونید بکنید. جز اینکه اگر، اگر روزی معلم شدید، اگه حوصله نداشتید بذارید خود دانش آموز گند بزنه و می خواستید خودتون توی روبات دست ببرید که گند دانش آموز رو جمع کنید، یادتون بیاد که این پولا حرومه. من خودم هم تاحالا دست توی روبات دانش آموزم بردم و چوبشو خوردم. در حدی که پی سی بی برام میل کردن، من ادیت کردم. یا اینکه مدارشون رو عیب یابی کردم. اما الان پشیمونم. از همین تریبون هم اعلام می کنم. دانش آموزم امسال پی سی بی فرستاد که سفارش بدم (چون من که سفارش می دم طرف آشناست، پولش رو بعدا ازم میگیره) دیدم اشکال داره یه جاش، عمدا با ایراد فرستادم چاپ... دانش آموزم رفته مقالاتی خونده که من توی عمرم ندیده بودم... اگر حذف هم بشم هم جا می گم که آفرین به شما که روبات خوبی ساختید. اما آموزش روباتیک رو هرکی بلده بسم ا... بیاید جلو ما حریف می طلبیم. میشناسم کسانی رو که دارن پاک کار می کنن، و خیلی هم قدر هستن. اما واقعا این روزا کم شده تعداد این آدما...

بالا