• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

همکاری با سایت مکتب‌خونه

• شروع کننده موضوع ibtkm
  • تاریخ شروع
  • شروع کننده موضوع

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
داخل این سایت تعداد زیادی عضو فعال داریم که مثلا یه سری‌ها در زمینه‌ی شیمی استعداد دارن، یه سری‌ها در زمینه‌ي فیزیک و ... و به نظرم اینکه این آدما داخل این سایت دور هم جمع شدن می‌تونه فرصت‌های زیادی رو ایجاد کنه. یکی از این فرصت‌ها، گام برداشتن در جهت کارهای علمی می‌تونه باشه.

مکتب‌خونه با شعار "جایی برای یاد گرفتن و یاد دادن" شامل ویدیو‌های مختلف در زمینه‌های مختلف آموزشی هست در حدی که واقعا بعضی‌هاشون عالی هستند. مباحثش از حسابان سال سوم هست تا مثلا مکانیک کوانتومی و تماما هم رایگانه اگه اشتباه نکنم و کلا سیستم خوب و مفیدیه.
در قسمت درباره‌ی ما، گفته که می‌تونیم در این سایت درس بدیم و به عبارتی درباره‌ی درس‌ها ویدیو بذاریم ( مگر اینکه منظورش یه چیز دیگه بوده باشه) و گفتم مطرح کنم ببینم نظرتون چیه که سمپادیا گروهی رو مخصوص همکاری با این سایت تشکیل بده؟
هم واسه‌ی سایت خوبه و هم کار علمی خوبی هستش.

الان کلا نظرتون نسبت به این کار چیه؟ چه مزایایی داره و چه فرصت‌هایی رو ایجاد می‌کنه؟ و چه پیش‌نیازهایی به نظرتون می‌خواد؟

پ.ن: قبلا بحثی درباره‌ی همکاری با سایت کلاس درس شکل گرفته بود که به خاطر یک مشکلی به نتیجه نرسید.

ویرایش: واسه‌ی اینکه مطمئن بشم امکان همکاری باهاشون هست، چند روز پیش با مدیرش صحبت کردم:
من:
سلام.
راستش ما یه سایتی از دانش‌آموزان و فارغ‌التحصیلان سمپاد یا همون تیزهوشان داریم و من به فکرم رسید که شاید اونجا بشه گروه هایی رو تشکیل داد که برای سایت شما ، ویدیویی آموزشی درست کنن و شما در قسمت درباره‌ی ما گفته بودید که امکان این موضوع هست.
حالا آیا واقعا ما می‌تونیم از این ویدیوها برای سایت شما درست کنیم؟
اونا:
سلام پویا جان

بله حتما این امکان هست. ما کاملا از این موضوع استقبال میکنیم. ما تقریبا بستر این کار را کامل کرده ایم و یکی از برنامه های اصلی ما این هست که به صورت گسترده از همه کسانی که علاقه دارند آموزش بدهند استفاده کنیم. شما می توانید از یک ویدیو تا هر تعدادی را ایجاد کنید و ما برای شما امکان اشتراک گذاری آن را هم در سایت خودمان و هم در هر سایتی که بخواهید فراهم میکنیم.

نکات جزیی تر درباره ساخت ویدیو ها و اینکه احیانا ما چه توصیه هایی داریم رو می تونم بعدا مفصل تر برات بگم. مسول محتوای ما بیشتر درباره ی این موضوع با شما صحبت می کنه به زودی. شاید بهتر باشه یکم راجع به گروهتون و اینکه فکر میکنه چطور درسهایی رو می تونین بدین و چه قابلیت هایی لازم دارید برامون بگی.

Madmazel Fairy Tale

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانـ/̵͇̿̿/'̿'̿̿̿ ̿ ̿̿ ½
شهر
Minsk
دانشگاه
BSMU
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : همکاری با سایت مکتب‌خونه

یه چیزی راجع بهش هست که ویدیو هایی که من دیدم انگلیسی بودن . و این یجورایی خوبه چون حتی سایت رو بین المللی میکنه ! اما برای ما که بخوایم باهاشون همکاری کنیم این قضیه یکم سخت نیست ؟ من الان مثلاً خیلی مطمئن نیستم بتونم زیست علمی رو به انگلیسی مثلاً تدریس کنم ! یا حتی ساختن ویدیو هم یه کار سختی باید باشه ، نیست ؟ :-?
مگه اینکه دسته دسته کنیم خودمونو یه سری ایده بدن یه سری ویدیو بسازن ..

بنظر من کار خیلی باحالیه اما باید چیکار کنیم ؟ مثلاً اکیپی بریم بگیم ما از سمپادیا اومدیم میخوایم باهاتون همکاری کنیم ؟

( راستی وقت زیادی هم میخواد ، مثلاً کسایی که دوم دبیرستان هستن یا کنکورشون تموم شده میتونن خیلی فعالیت های مفیدی داشته باشن )

• شروع کننده موضوع

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

به نقل از مـı د مـϟ ز ـℒ.• :
الان من یکم بهم برخورد :D چرا مثلاً زیست نداره ؟!

مثلاً من میتونم برم عضوشون بشم بعنوان بنیان گذار زیست پایه مثلاً ؟ یا حتی پیش ؟ :-" بعد درس بدم ؟

و یه سوال ، الان یعنی اکیپی بریم بگیم ما از فلان جا اومدیم مایلیم با شما همکاری کنیم ؟
چرا، زیست‌شناسی داره :D
و خب راه‌های متعددی واسه‌ی همکاری هست. من چیزی که تو ذهنم بود این بود که تحت نام "سمپادیا" واسشون course درست کنیم ...

فکر نمی‌کنم لزومی داشته باشه ویدیوهاش انگلیسی باشن، مثن من ویدیوهاش رو ندیدم به دلیل اینترنت مزخرفم ولی مثن یه سری درس از آقای شهشهانی گذشته که احتمالا فارسی هستند. رو تخته که فارسی نوشته :D

Madmazel Fairy Tale

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
Minsk
دانشگاه
BSMU
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از پویا م :
چرا، زیست‌شناسی داره :D
و خب راه‌های متعددی واسه‌ی همکاری هست. من چیزی که تو ذهنم بود این بود که تحت نام "سمپادیا" واسشون course درست کنیم ...

داشتم ویرایش میکردم پستمو :D نمیشه سرعتتو یکم بیاری پایین تر ؟ :-"

اصلاً اجازه همچین کاری رو میدن ؟ یهو جمع نشیم بریم درخواست بدیم ضایع شیم ؟ :-?

ترافیک سایتش چطوره ؟ ارزش وقت گذاشتن داره ؟

• شروع کننده موضوع

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

ما معتقدیم برای رسیدن به اهداف مکتب خونه، نمی توان تنها قدم گذاشت. در این راه ما از تمامی کمک های مادی و غیر مادی داوطلبانه ای که از سرتاسر دنیا به دستمان می رسد استفاده می کنیم. اگر شما علاقه دارید که به ما کمک کنید یا با ما همکاری کنید لطفا با ما تماس بگیرید.

شما می توانید ما را در زمینه های مختلف یاری کنید:

نظرات و ایده های خودتان را با ما در میان بگذارید.
می توانید به اصلاح و بهبود محتواهای ما بپردازید.
درس بدهید و از لذت یاد دادن به هزاران مخاطب ما بهره مند شوید.
اگر با زبان های python, HTML و JavaScript آشنایی دارد، میتوانید در بهبود سایت به ما کمک کنید.
با ایجاد کپی محلی ، مکتب خونه را به دانشگاه یا مدرسه خود ببرید.
کمک های مالی خود را به ما بدهید تا بتوانیم این آموزه ها را به عده ی بیشتری برسانیم.

به هر حال با ما تماس بگیرید. ما منتظر شما هستیم. شما می توانید از دکمه ی بازخورد سمت راست صفحه یا با پست الکترونیکی [email protected] با ما تماس بگیرید.
داخل درباره‌ی ماش که اینطوری نوشته که می‌تونیم درس بدیم و احتمالا منظورش ویدیو گذاشتن.

آره ظاهرا، من با مدیرش صحبت کردم درباره‌ی همکاری. متن مکاتبش رو گذاشتم پست اول تاپیک

Behrad

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب یک
دانشگاه
دانشگاه تهران

ممم...
بسیار ایده ی ماهرانه ایه، هم ایده ی اونا، هم ایده تو پویا!
ولی خب مسلماً کارا باید تمیز باشه تا بشه...خیلی تمیز!
المپیادیا این وسط میتونن خیلی کمک کنن...نظرم رو المپیادیاست.
البته غیر المپیادیا هم خیلی میتونن باسواد باشن

+به نظرم بزنین تو اخبار، همه بدونن

• شروع کننده موضوع

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

اره ولی در مرحله‌ی اول می‌خواستم ببینم چند درصتون با اینکار موافقید و پایه هستید؟

Behrad

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب یک
دانشگاه
دانشگاه تهران

من که همیشه فانتزیم بوده این کارا! :-" و واقعاً مایلم
ولی سواد من فک نکنم خیلی متعالی باشه! :-"

Madmazel Fairy Tale

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
Minsk
دانشگاه
BSMU
رشته دانشگاه
پزشکی

اوه ! همین ! میخواستم ببینم خصوصی باهاشون صحبت کردی یا نه ..

یه چیزی که مسلمه اینه که حتماً بچه ها باید یه بار علمی نسبتاً کاملی داشته باشن برای تدریس تو سطح دبیرستان .. یعنی حداقل دوم رو تموم کرده باشن . ( بازم فک میکنم کمه ! مگه المپیادی باشن یا جلوجلو درسی رو خونده باشن ) ما که خودمون سوم رو تموم کردیم بنظرت وقتش رو داریم ؟ :-? اونایی که امسال تازه دانشگاه میرن چی ؟ یعنی مثلاً پشتیبان های ما .. یا کلاً دانشگاهیـامون. ( یا خود کنکوری های ۹۲ ، ۱ سال دیگه .. )

• شروع کننده موضوع

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

خب بچه‌ها سیستم کارمون این باید باشه که هر کسی بیاد بگه داخل چه درسایی واقعا مهارت داره و می‌تونه خوب تدریسش کنه تا افراد پایه واسه‌ی اینکار مشخص شن، همزمان با این قضیه، منم سعی می‌کنم اطلاعات لازم برای ساختن ویدیو و نحوه‌ي همکاری رو، از مدیران این سایت بگیرم.

Madmazel Fairy Tale

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
Minsk
دانشگاه
BSMU
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از پویا م :
خب بچه‌ها سیستم کارمون این باید باشه که هر کسی بیاد بگه داخل چه درسایی واقعا مهارت داره و می‌تونه خوب تدریسش کنه تا افراد پایه واسه‌ی اینکار مشخص شن، همزمان با این قضیه، منم سعی می‌کنم اطلاعات لازم برای ساختن ویدیو و نحوه‌ي همکاری رو، از مدیران این سایت بگیرم.

الان نه ( فقط بخاطر زمان بردن زیادش ) ولی مثلاً من تو زیست میتونم همکاری کنم . البته میدونی که مبحثا تو هر درس واقعاً گسترده ست و میتونیم اگه جمعیت بچه ها زیاد شد مثلاً هر مبحث هر درسی رو بزاریم به عهده ی یکی .. مثلاً من خودم میتونم ژنتیک دبیرستان رو "تدریس" کنم + یه سری مبحثای آناتومی مثل کلیه و دل و روده ( :D ) و ریه و قلب و اینا .. همینطور گیاهی ! کلاً اینا پر اشکال ترین مبحثای زیست هستن . ولی بازم فک میکنم بهتره اگه درسایی که بچه ها میتونن تدریس کنن مشترکه میتونیم مثلاً تو چیزی بعنوان " گروه زیست شناسی " مبحثا رو تقسیم کنیم و اینا ..

ویرایش : البته من سابقه ی تدریس هم دارم :-" ولی فقط حضوری و تو کلاسمون و به اصطلاح فیس تو فیس !

Behrad

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب یک
دانشگاه
دانشگاه تهران

منم زيست
به خصوص جانور شناسي، بيوشيمي، رفتارشناسي، آناتومي جانوري
بقيه مباحثم حالا اگه لازم شد ميتونم

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

من موافقم و طرح خیلی خوبیه. پویای عزیز میخوای نظر سنجی رو فعال کنید. :-?
فقط یک سوال " من اقتصاد تخصصی انسانی رو میتونم شرح بدم اما میخواستم بدونم در مورد درس های دیگه از جمله جامعه شناسی یا تاریخ هم میتونم همکاری داشته باشم؟

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

این ایده به کجا رسید؟ همکاری صورت گرفت آیا؟ :-?

JB

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی‌نژاد ۲ مشهد
دانشگاه
شهید بهشتی تهران
رشته دانشگاه
ریاضی و علوم کامپیوتر

به نقل از ریـحـانـه :
این ایده به کجا رسید؟ همکاری صورت گرفت آیا؟ :-?
خب طبیعتا خیر! چون در نهایت هیچ courseـی ساخته نشد که فرستاده شه و با نام سمپادیا تو اون سایت منتشر بشه. در حقیقت حتی استارت ساخت یک course هم نخورد اینجا.

zaynbmohammadi

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب (س)
شهر
شهر ری
دانشگاه
یادگار امام (ره)
رشته دانشگاه
مهندسی برق - مخابرات

من هندسه تحلیلی رو می تونم تدریس کنم!
بچه های بیخیالش نشین ایده ی خوبی بود

DaMoN SaLvAtOrE

مهدی صفری
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم - تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
Health IT

این تاپیکک بسی قدیمیه ولی خب صرفا وقتی خوندم یه چیزی به نظرم رسید میخواستم بدونم شما هم بهش فکر کرده بودید یا نه :D

آقا این ویدیو ها باید ضبط بشن برای ضبظشون صد در صد به یک دوربین خوب نیاز هست و به غیر از اون باید به فکر جایی هم برای ضبط بود مثلا توقع ندارید که بشینید رو تخت خوابتون و تدریس کنید و ... :D

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

برخی هم با خود کامپیوتر تدریس رو ضبط میکنن. با کامپیوتر صدا و تصویر ضبط میکنن. برای صدا از میکروفن عادی یا میکروفن لپ‌تاپ استفاده میکنن و برای نوشته ها هم اسلاید استفاده میکنن یا رو صفحه لمسی مینویسن.

بالا