• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آشنایی با رشته های علوم پزشکی

به کدام یک از رشته‌های علوم پزشکی علاقه‌ی بیشتری دارید؟

• رای‌دهندگان
    59

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز
پاسخ : آشنایی با رشته های علوم پزشکی

به نقل از برانول :
اطلاعاتم مربوط به 2 سال پيشه خود رشته سخت نيست
ولي با توجه به اينكه دكتراي پيوسته است يه ريسك بزرگ محسوب ميشه تو هركدوم از ترم ها كه نتوني نمره ات رو به يه حد خاص برسوني بايد بزاري كنار
ظرفيت پذيرش خيلي پايينه
فك كنم 2 سال پيش 8 نفر بود
همون موقع فك كنم يه مقدار از تحصيل تو ايران بود بعد ميرفتن خارج براي ادامه
بخاطر ريسكش معمولا رتبه هاي تاپ خيلي انتخابش نمي كنن درنتيجه شانس قبولي ساير رتبه هاي زير صد بالا ميره

مثلا کف نمره هاش چجوریه؟ آزموناش چجوریه؟ چه افرادی میتونن حد نصاب نمره رو بیارن؟؟؟

brano

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
همدان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از F@|-|!mEh :
مثلا کف نمره هاش چجوریه؟ آزموناش چجوریه؟ چه افرادی میتونن حد نصاب نمره رو بیارن؟؟؟
میگم که مال خیلی وقت پیشه اطلاعاتم
تو اینترنت زیاد هست درباره اش!
سرچ کن

n.r

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

در مورد بیوتکنولوژی اینجا صندلی داغ ثناء که ورودی 91 بیوتکنولوژی تهرانه. فکر کنم تو سوالای بچه ها در مورد رشته ش هم سوال پرسیدن و خوبم جواب داده.

aysan1

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد

كي دقيقا ميدونه بين داروسازي شهيد بهشتي مشهد شيراز كدوم بالاتره؟من شنيدم مشهد وشهيد بهشتي دريه سطحن درسته؟

• شروع کننده موضوع

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

سطحشونونميدونم ولي فك كنم دومين دانشكده بعد داروي تهران داروي شيرازه بعد دارو بهشتي..ولي اگه مشهد خيلي نزديك تره برومشهد..فقط تهرانه كه با بقيه فرق ميكنه..بقيه داروها همه در يه سطحن تقريبا البته اين دانشكده هاي جديد الاحداث منظورم نيست

aysan1

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد

ببخشيد براي دارو زبان بايد درچه حد باشه؟الان من دوساله كلاس نرفتم وافت كردم تو زبان چي بخونم تواين يه ماه يه كم بهتر شه؟

• لایک
امتیازات: mRNA

rataniot

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
کرمان
مدال المپیاد
زیست شناسی,ریاضی
رشته دانشگاه
در حال حاضر کنکوری

من میخوام رشته پزشکی رو انتخاب کنم. سوالم اینه که به نظر شما اگه از همون اول برم سراغ کتابای تکست بهتره؟ اصلا شدنیه؟ فاییده داره؟

ernst haeckel

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بابــــــل
مدال المپیاد
اوایل نجوم بعدشم زیست شناسی
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از ALI GHOTBI rataniot :
من میخوام رشته پزشکی رو انتخاب کنم. سوالم اینه که به نظر شما اگه از همون اول برم سراغ کتابای تکست بهتره؟ اصلا شدنیه؟ فاییده داره؟
کلا" که اگه بتونی بخونی خوبه! ولی تو علوم پایه چندان تفاوتی نداره و اگه واست خوندنش زمان بره نمی ارزه وقت بذاری!شاید بیشترین سودش تو روان شدن reading باشه و گاها ترجمه های غلط مترجمین خفن!
(عاقا ما زبان تخصصیمون این ترم متن هاریسون بود! بسیار ادبی نوشته شده بود بعضا! کسی میتونه اونو روان بخونه که ذهنش آماده باشه و گرنه دست و پا شکسته باید فهمید)
ترمای بالا چون قضیه بالینی میشه، و برخلاف علوم پایه- که به فرض تا قیام قیامت جای استخوان کتف ثابته و فرمول آرژنین همونه! :D - تو بالین هر روز چیز جدید کشف میشه و اطلاعات زودتر آپدیت میشه باید بری سراغ مقالات و تکست هایی که اخیرا" release میشن و انگلیش بخونی!
اگه بخوای 2سال منتظر ترجمه بمونی خیلی عقبی!

(روند نوشتن کتابای تکست هم در واقع گرد آوری و طبقه بندی همین مقالاته که بعدا به زبان نویسنده میاد میشه کتاب تکست)

roya kharkhon

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گرگان
مدال المپیاد
شيمي_ادبيات

سلام بچه ها یه سوال داشتم...میشه یکی بم بگه حداقل رتبه قبولی پزشکی برای دانشگاه های دولتی چند باید باشه؟
چند وقته خیلی ذهنمو مشغول کرده...

Lotfi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان- 92
شهر
قم
مدال المپیاد
يادمه روزگاري شيميايي شدم در حد 6 فصل مورتيمر فقط!
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی قم
رشته دانشگاه
پزشکی

بین دارو شهیدبهشتی و پزشکی قم شک دارم
مامانم میگه چون احتمالا پزشکی بهشتی نمیارم میخوتم بزنم دارو ولی واقعا خودمم نمیدونم اینطوره یا نه

Ali Kh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید بهشتی
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه گرگان
رشته دانشگاه
زیست شناسی جانوری

به نقل از mahaba :
من می خوام یکم درباره پزشکی بگم :D

این رشته فقط و فقط و فقط عشق می خواد. اگه عاشق پزشکی و پزشک شدن نباشید نمی تونید دووم بیارید
من تازه ترم 3 م ولی درسامون خیلی سخته به نظرم. در حالی که ترم بالایی هامون می گن که شما الان درساتون خیلی آسونه نسبت به ما :D
تو طول ترم همه ش باید درس بخونید. اگه بخواید بذارید واسه شب امتحان می تونید یه نمره در حد قبولی بگیرید ولی بعد امتحان همه ش یادتون می ره و در نهایت یک دکتر بی سواد می شید که خیلی وحشتناکه :|
ولی درکل من اصلن پشیمون نیستم از این که اومدم پزشکی چون درسامون با این که سختن ولی خیلی قشنگن. من که خیلی دوسشون دارم >:D<
درسا با این که همه ش درباره ی بدن آدمه ولی خیلی متنوعه. این که از جزییات تک تک کارای بدن سر در بیارین خیلی هیجان انگیز و قشنگه. اصن آدم تو کف این همه قشنگی می مونه. تا نخونین نمی فهمین چی می گم :D
درسا خیلی متنوعه. ما بدن رو دستگاه دستگاه می خونیم. مثلا دستگاه حرکتی، دستگاه تنفس، دستگاه گردش خون و ...
واسه هر دستگاه این چیزاشو می خونیم : آناتومی - ایمونولوژی - فیزیولوژی - بافت شناسی - جنین شناسی - ژنتیک - بیوشیمی - معاینه فیزیکی - رادبولوژی (هر کدومو خواستین بگین که بگم چیه :D )
تو دانشگاه ما (شهید بهشتی) سه سال تئوری می خونیم و چهار سال عملی
5 ترم علوم پایه
1 ترم مقدمات بالینی
4 ترم استیجری
4 ترم اینترنی
دیگه همینا فعلا به ذهنم رسید :D

همه رو توضیح بده خوب.

Ali Kh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید بهشتی
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه گرگان
رشته دانشگاه
زیست شناسی جانوری

یک سوال امکانات دانشگاه پزشکی گرگان چطوریه؟دندون داره آیا؟

Sh_$IMI

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان گرگان
مدال المپیاد
المپياد شيمي D:
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از alimoola :
یک سوال امکانات دانشگاه پزشکی گرگان چطوریه؟دندون داره آیا؟

سلام!

بله دانشکده دندونم داره (;

امکاناتشو نمیدونم راستش! ولی طبیعت اطرافش خویه، 100 متر پشتش جنگله :D

• شروع کننده موضوع

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی
انتخاب بین رشته های علوم پزشکی

امسال هم با برگزاری کنکور سیلی از کنکوری ها رو داریم که قصد انتخاب رشته دارند. دو سال پیش یک تاپیک بود به اسم معرفی رشته های علوم پزشکی که حدود 20 صفحه داخلش بحث شد و تا مدت ها بعد کسی سوال میپرسید ارجاع میدادیم به اون.
ولی من به شخصه نظرم نسبت به دو سال گذشته تغییر کرده.. همین طور بقیه دانشجوهای سایت هم با گذشت زمان ممکنه نظراتشون تغییر کرده باشه. این تاپیک برای بحث بین رشته های مختلف علوم پزشکیه و از دانشجوهای سایت هم علاوه بر کنکوریا دعوت میشه در بحث شرکت کنند
اول دانشجوهای ورودی 93 سایتمون بیان بگن دقیقا چی میخوان بدونن.

علی دلاور

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک
شهر
اراک
مدال المپیاد
المپیاد زیست
دانشگاه
علوم پزشکی ایران
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : انتخاب بین رشته های علوم پزشکی

اول از همه چند تا سوال اساسی:
1-در مورد رشتتون:همه ما رشته داروسازی را می شناسیم حتی من بنا به دلایلی این یک رشته را خیلی خوب با جو کاریش اشنا هستم ولی من می خوام چیزایی را در باره دارو سازی بودنم که تو از طرق معمولی نمی شه بدست اورد مثلا:!-ایا دارو سازی از نظر شرایط دامه تحصیل و مهم تر از اون از نظر مجوز کار در سایر ممالک فرقی با پزشکی داره یا به همون اندازه سخته؟
2-چون حجم کارش کمتره (حداقل منظورم کار عادیه مثل کار در داروخانه یا...) از پزشکی .و لی درساش سخت تره و قاعدتا به علاقه نیاز داره در مجموع بنظرتون بعد از چند سال ایا از هم اگر انتخاب می کردید دارو را انخاب می کردید؟
2-فرمودید نظرتون نسبت به یکی دو سال پیش که یادمه دفاع جانه ای از حضرت دارو سازی می کردید فرق کرده میشه توضیح بدید چه قدر؟ نظر جدیدتون چیه؟و مهم تر از همه چرا؟
3-بنظرتون می ارزه شخص به دنبال علاقش بره یه رشته مثل زیست شناسی که البته تو ایران جای کار خلاقانه خیلی نداره(یا حداقل من این طور فکر می کنم!)؟
فعل هین ما را بس

• شروع کننده موضوع

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از علی دلاور :
اول از همه چند تا سوال اساسی:
1-در مورد رشتتون:همه ما رشته داروسازی را می شناسیم حتی من بنا به دلایلی این یک رشته را خیلی خوب با جو کاریش اشنا هستم ولی من می خوام چیزایی را در باره دارو سازی بودنم که تو از طرق معمولی نمی شه بدست اورد مثلا:!-ایا دارو سازی از نظر شرایط دامه تحصیل و مهم تر از اون از نظر مجوز کار در سایر ممالک فرقی با پزشکی داره یا به همون اندازه سخته؟
2-چون حجم کارش کمتره (حداقل منظورم کار عادیه مثل کار در داروخانه یا...) از پزشکی .و لی درساش سخت تره و قاعدتا به علاقه نیاز داره در مجموع بنظرتون بعد از چند سال ایا از هم اگر انتخاب می کردید دارو را انخاب می کردید؟
2-فرمودید نظرتون نسبت به یکی دو سال پیش که یادمه دفاع جانه ای از حضرت دارو سازی می کردید فرق کرده میشه توضیح بدید چه قدر؟ نظر جدیدتون چیه؟و مهم تر از همه چرا؟
3-بنظرتون می ارزه شخص به دنبال علاقش بره یه رشته مثل زیست شناسی که البته تو ایران جای کار خلاقانه خیلی نداره(یا حداقل من این طور فکر می کنم!)؟
فعل هین ما را بس
اولا ممنونم که سوالت رو کامل بیان کردی.
1. من اولش اعتراف کنم چون خودم و دیگر دوستام تو جو مهاجرت نیستیم زیاد نمیتونم کمک کنم ولی شنیدم که بستگی داره برای چی بخواید برید..1.تحصیل در مرحله بعد از دکترای عمونی یعنی تخصص یا phd :در این صورت مشکل خاصی نخواهید داشت ولی باید به کشوری برید که اون ها هم داروسازیشون دکتری عمومیه، مثلا انگلیس داروسازی لیسانسه.
2.اگر برای کار میخواید برید باید یک امتحان بدید و بعد واحدهای کار ورزی رو هم دوباره بگذرونید ..حالا نمیدونم پزشکیا دقیقا چی کار میکنن.

جواب سوال 2 :بله من احتمالا باز هم میومدم دارو
این که نظرم تغییر کرده بیشتر روی جنبه مالی قضیه بود در اون زمان من فقط حرف مشاور ها و دکتر هایی که باهاشون صحبت کرده بودم رو تکرار میکردم که دندونپولش بیشتره بعد پزشکی بعد دارو..
ولی الان که کمی بیشتر با رشتم اشنا شدم برای خودم متاسفم که اون حرف هارو زدم..
چه دندون چه دارو چه پزشکی...علمن ..فرصت ند،،خدا بهمون این نعمت رو داده که در اختیار بندهاش باشیم و بشیم واسطه خیر...باید نگاه کنیم ببینیم زیر دست ما برنامه کامپیوتری یا قطعه نیست..جون مردمه!! اینا ادمن.. و ما وظیفمون خدمته نه این که بریم این شعل هارو داشته باشیم تا پول مردم رو درو کنیم.
اگر به فکر پول هست کسی لطفا به سمت جان مردم نیاد،،،بره رشته های دیگه،،مثلا وکالت یا مهندسی.
همین کاسب پیشگی توی این رشته هاست که برکت رو از زندگی های دکترهایی که این جوری اند برده. و تربیت فرزندانشون به دلیل مال حرام مشکل دار شده.
پزشک داروساز دندان پزشک...هر کدوم که میخوایم باشیم فرق نداره،،مردمو کیسه پول نبیتیم!

لذا بحث روی درامد و مقایسه های اونجوری رو دیگه درست نمیدونم. که بگیم متخصص بشیم تا میلیاردر بشیم. بله درسته درامد دندون پزشکا بالاتره به خاطر نوع کارشون ولی افراد نباید با حرص پول وارد بشن.
هرچند بالاخره زندگیشون تا حد خوبی تامین خواهد شد و نگران مسایل مادی زیاد نخواهند بود.
3. شما اول برو بازار کارش رو ببین اگر مناسب بود چرا که نه.
زیست شناسی در مقطع دکتری گرایش علوم تکوینی داره که میتونین برید تو کارهایی شبیه رویان. ولی زیست شناسی رشته بسیار سختیه . به نظرم یه کم دقیق تر علایقت رو بررسی کن شاید تو رشته های دیگه هم پیداشون کردی ...دقیق بگو چه چیزیش رو دوست داری شاید بتونم کمکی بکنم.

علی دلاور

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک
شهر
اراک
مدال المپیاد
المپیاد زیست
دانشگاه
علوم پزشکی ایران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از معصومه :
اولا ممنونم که سوالت رو کامل بیان کردی.
1. من اولش اعتراف کنم چون خودم و دیگر دوستام تو جو مهاجرت نیستیم زیاد نمیتونم کمک کنم ولی شنیدم که بستگی داره برای چی بخواید برید..1.تحصیل در مرحله بعد از دکترای عمونی یعنی تخصص یا phd :در این صورت مشکل خاصی نخواهید داشت ولی باید به کشوری برید که اون ها هم داروسازیشون دکتری عمومیه، مثلا انگلیس داروسازی لیسانسه.
2.اگر برای کار میخواید برید باید یک امتحان بدید و بعد واحدهای کار ورزی رو هم دوباره بگذرونید ..حالا نمیدونم پزشکیا دقیقا چی کار میکنن.

جواب سوال 2 :بله من احتمالا باز هم میومدم دارو
این که نظرم تغییر کرده بیشتر روی جنبه مالی قضیه بود در اون زمان من فقط حرف مشاور ها و دکتر هایی که باهاشون صحبت کرده بودم رو تکرار میکردم که دندونپولش بیشتره بعد پزشکی بعد دارو..
ولی الان که کمی بیشتر با رشتم اشنا شدم برای خودم متاسفم که اون حرف هارو زدم..
چه دندون چه دارو چه پزشکی...علمن ..فرصت ند،،خدا بهمون این نعمت رو داده که در اختیار بندهاش باشیم و بشیم واسطه خیر...باید نگاه کنیم ببینیم زیر دست ما برنامه کامپیوتری یا قطعه نیست..جون مردمه!! اینا ادمن.. و ما وظیفمون خدمته نه این که بریم این شعل هارو داشته باشیم تا پول مردم رو درو کنیم.
اگر به فکر پول هست کسی لطفا به سمت جان مردم نیاد،،،بره رشته های دیگه،،مثلا وکالت یا مهندسی.
همین کاسب پیشگی توی این رشته هاست که برکت رو از زندگی های دکترهایی که این جوری اند برده. و تربیت فرزندانشون به دلیل مال حرام مشکل دار شده.
پزشک داروساز دندان پزشک...هر کدوم که میخوایم باشیم فرق نداره،،مردمو کیسه پول نبیتیم!

لذا بحث روی درامد و مقایسه های اونجوری رو دیگه درست نمیدونم. که بگیم متخصص بشیم تا میلیاردر بشیم. بله درسته درامد دندون پزشکا بالاتره به خاطر نوع کارشون ولی افراد نباید با حرص پول وارد بشن.
هرچند بالاخره زندگیشون تا حد خوبی تامین خواهد شد و نگران مسایل مادی زیاد نخواهند بود.
3. شما اول برو بازار کارش رو ببین اگر مناسب بود چرا که نه.
زیست شناسی در مقطع دکتری گرایش علوم تکوینی داره که میتونین برید تو کارهایی شبیه رویان. ولی زیست شناسی رشته بسیار سختیه . به نظرم یه کم دقیق تر علایقت رو بررسی کن شاید تو رشته های دیگه هم پیداشون کردی ...دقیق بگو چه چیزیش رو دوست داری شاید بتونم کمکی بکنم.
راستش هیچ چیزی اش را!
من کلا علاقم به رشته های علوم پایه و علوم انسانی بیشتره فیزیک و ریاضی و جامعه شناسی و.... که نمی تونم برم پس فقط می مونه زیست و علوم سیاسی
علوم سیاسی را دوست دارم ولی اون علوم سیاسی ای که من دوست دارم نه تو ایران بش می رسم نه خارج(شاید الان اگه دهه هفتاد بود می شد از این کارا کرد!) پس می مونه زیست که به خاطر نفس کارش که علم محضه و علوم پایس بش علاقه دارم(در ضمن در سطح لیسانس هم هست و این نسبت به رشته های علوم پزشکی یه مزیت چون بعد چهار سال توش دنده عقب هم هست!)

• شروع کننده موضوع

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

دنده عقب?
ببین شما اگه داروسازی هم بخونی درساش خیلی به درس های رسته های محض نزدیکه. و خودت میتونی مثلا پایان نامه اتو شیمی برداری که کلا کار علوم محضی ای هست ولی متوجه نشدم، با کاربالینی مشکل داری که میخوای علوم پایه باشه?چون فقط 4سال درس خوندنش که نیست...بعدش یه عمر کار کردن هستش

س__ارا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سنندج
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

اولا ممنون از معصومه بابت تاپیک :)
دوما دوستان رشته های پزشکی و دندون هم تشریف بیارن خیلی خوب میشه

ببینید مشکل من این هستش که واقعن به پزشکی و دارو علاقه دارم ولی به دندون نه ! از طرفی جوی که توی محیط اطرافم هست مرتب داره منو به سمت دندون هول میده.
جدای از بحث هایی که میشه که دندون کوتاه تره و از لحاظ مالی سریع جذب بازار کار میشی و این حرفا ؛ من هر کاری میکنم حس نمیکنم توانایی پزشک شدن رو داشته باشم! :rolleyes:
من آدمی ام که خیلی کم بتونم آرامش خودم رو حفظ کنم در برخورد با شرایط بد ؛ مثلا یه مثال خیلی کوچیک اینه که من سر کنکور عمومی ها و زیست رو خوب دادم ؛ ولی وختی دیدم
ریاضی سخته ؛ نتونستم خودمو کنترل کنم :-< و فیزیک و شیمیم رو هم بد دادم! حالا این یه مثال کوچیک بود...
ولی من حس میکنم که یک پزشک باید توانایی حفظ آرامشش رو داشته باشه ؛ وختی یه مریض بدحال اورژانسی میبینه مثلن هول نشه! جون مردمو به خطر بندازه..
در حالی که من این توانایی رو به هیچ وجه تو خودم نمیبینم :-< میخام از دوستای پزشکی بپرسم که آیا این مشکل میتونه تا حد زیادی حل بشه بعد ها یا اینکه درصد زیادیش یک چیز ذاتی هستش ؟

درباره ی رشته ی دارو هم دوستنش دارم خوب ..ولی حس میکنم یک چیز بسته س که آزادی عمل نداره ! به عنوان مثال من به شطرنج باز تقریبن حرفه یی بودم.. وختی یک بازی پیش میومد که توش نه مهره های من نه حریف قدرت حرکت زیادی نداشتن و به اصطلاح واریانت بسته بود اعصابم به هم میریخت.. حس میکنم رشته ی داروسازی قدرت مانور زیادی نداره
نمیدونم تا چه حد حدشم رو درست منتقل کردم :D معصومه جان اگر میشه نظر خودتون رو در این رابطه بگبد

Mid

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
Farzanegan
شهر
سفلای شرقی
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
دندان پزشکی

میشه در مورد جنبه تحقیقاتی دارو هم توضیح بدین؟ اصلا در ایران شرایط چه طوره برای کار تحقیقاتی.
در مورد انستیتو پاستور هم توضیح بدین لطفآ.

بالا