• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آشنایی با رشته های علوم پزشکی

به کدام یک از رشته‌های علوم پزشکی علاقه‌ی بیشتری دارید؟

• رای‌دهندگان
    59
  • شروع کننده موضوع

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی
پاسخ : انتخاب بین رشته های علوم پزشکی

به نظر من این کارا رو نکن.
به ترتیب بنویس دندون پزشکی دارو
بعد از اولی شروع کن، تو باید اولی رو بری...بعد اگر دلیل خاصی داری مثلا واقعا متنفری باید دومی رو بری...دیگه همون جوری اگه واقعا نتونستی دوتا اولی رو بری دیگه برو سومی

نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
رتبه سوم المپیاد آزمایشی زیست
دانشگاه
علوم پزشکی كاشان
رشته دانشگاه
تخصص اطفال
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از بره ناقلا :
پزشکی ها هیچ وقت عمق مساله رو درک نمیکنن چون همه کتاباتون ترجمه شده ست،،ما فقط فارماکولوژی مون ترجمه شده ست که اونم چون مال پزشکیاس! به جز اون واقعا تک و توک و ترجمه های ضعیف و ..

این قضیه درس به درد نخور رو تا درسای ما رو نبینی متوجه نمیشی..
شما مثلا ممکنه به درس انگل بگی به درد نخور...ولی هیچ گاه نمیتونی تصور کنی ما چیا میخونیم چقدر پراکنده..پزشکیا کلا دو تا کتابو چند ترم میخونن،،ما هر درسمون در هر ترماز 6 تا رفرنس گرفته شده از هر کدوم چند پاراگراف..

هیچ کس جز خود ما مفهوم ابنی که میگم رو درک نمیکنه توقع ام ندارم بچههای پزشکی درکمون کنن.

بعد کی گفته کتاب بگیری دستت بری پیش استاد و بفهمه کتاب میخونه نمره تو میده?

اساتید ما مخصوصا علوم پایه ایا اصلا انقدر تعداد دانشجوشون زیاده قیافمونم نمیشناسن.. بعد دوستانم که ترمای اول کتاب میخوندن به زور 12 شدن..حداقل تو علوم پزشکی تهران، کتاب جواب نمیده، کتابو دو دورم بخونی باز به زور با 10 تا 12 پاسی
:)
همین
خیلی جالب بود.. :)
پول هم جز علایق میتونه باشه..
علاقه ی هر شخصی قابل تامل و احترام هست (;

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

من یک کمک خیلی بزرگ نیاز دارم که اگه این مشکلو حل کنم همه چی حله! :|
من چه طور میتونم پدر و مادر مخصوصن مادرم رو در مور داروسازی قانع کنم؟! :| نه واقن! :|
من این مشکلو که حل کنم انگار همه ی مشکلاتم حل شده! :|

نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی كاشان
رشته دانشگاه
تخصص اطفال
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از Sοgand :
من یک کمک خیلی بزرگ نیاز دارم که اگه این مشکلو حل کنم همه چی حله! :|
من چه طور میتونم پدر و مادر مخصوصن مادرم رو در مور داروسازی قانع کنم؟! :| نه واقن! :|
من این مشکلو که حل کنم انگار همه ی مشکلاتم حل شده! :|
خب باید دید که ایشون چه دلایلی دارن :-?
چرا موافق دارو نیسن :-?
خب بالاخره شما تو انتخاب رشتتون حتما دارو خواهید زد و حتی اگر مادر شما قبول نکنه طبیعتا اگر رتبه ی شما نخوره به دندون و پزشکی قبول میشین دارو رو و این رو میتونید خیلی راحت به ایشون بگین
اما خب باید باشون صحبت کنید...
بالاخره نمیشه بدون هیچ دلیلی این رو گفته باشن...
واقعا ازشون بخواین به نظر شما هم احترام بذارن
اگر راهکاری برسه به ذهنم حتما بهتون میگم

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

میگه این همه درس خوندی خودتو کشتی بزنی دارو آخرش؟! :| بعد عاخه نمیدونه من اصن اون همه درس نه خوندم خودمو هم نه کشتم! :|

Inaccessible

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
_
سال فارغ التحصیلی
00

به نقل از بره ناقلا :
اخه چه دکتری ای هم مهمه ها همین رادیولوژی ...من اطلاع دارم..زیاد ارشد و دکتری ش خوب نیست

این نگاه درجه2 بودن واقعا روی رضایت از کار و روی اعصاب ادم موثره..فکر کنین با کاراشون ما رو هم اذیت میکنن حتی،،تا میتونن دنبال خورد کردن داروسازان که فقط خودشون بالا باشن،،تک باشن.

دوستم که رادیولوژی میخونه واقعا ناراحته از جو..مریصای بی ادب،، هم کارای بی ادب و سطح پایین،،ادمای رو اعصاب،،اساتید بد ..و ادامه تحصیلش هم زیاد مفید نیست

واقعا؟ چه بد!
باید تجدید نظر کنم پس... :rolleyes:

نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی كاشان
رشته دانشگاه
تخصص اطفال
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از Sοgand :
میگه این همه درس خوندی خودتو کشتی بزنی دارو آخرش؟! :| بعد عاخه نمیدونه من اصن اون همه درس نه خوندم خودمو هم نه کشتم! :|
خب اگه همین یه دلیل رو دارن میشه یه کاریش کرد...
خب بهش بگین که نکشتین خودتونو..سعی کنید تو اطرافیان پیدا کنید افرادی که نرفتن اون چیزی که میخواستن و موفق نشدن...چون از پستتون در مورد درصد های پسر یکی از آشناهاشون معلوم هست ایشون به اطرافیان خیلی بیشتر اهمیت میدن
خب بالاخره یک راهی پیدا میشه
امیدوار باشین

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

بعد بگم خدمتتون از سطح فکری بسیار پایین یک عده که برای کار علمی ارزش قائل نیستن و میگن:دارو ساز شی که عین بقال ها بشینی پشت صندوق؟!" L-: L-: L-:

علی دلاور

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک
شهر
اراک
مدال المپیاد
المپیاد زیست
دانشگاه
علوم پزشکی ایران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Sοgand :
بعد بگم خدمتتون از سطح فکری بسیار پایین یک عده که برای کار علمی ارزش قائل نیستن و میگن:دارو ساز شی که عین بقال ها بشینی پشت صندوق؟!" L-: L-: L-:
بله این یک واقعیته دارو سازی رشته علمی تری از پزشکی و دندان پزشکیه ولی اکثر دارو ساز ها وارد دارو خانه ها می شن تازه ای کاش عین بقال ها می شستن پشت صندوق باز حوصله ادم سر نمیره ولی متاسفانه این هم وظیفه نسخه پیچ هاست مسئول فنی فقط زمان ارائه دارو مشاوره می ده و نوع مصرف(مثلا هشت ساعت یه دونه یا بعد از نهار یا...) را میگه

• شروع کننده موضوع

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

انقدرم دیگه کار تو داروخونه سطح پایین نیست..
کلی ادم میاد سوال میپرسن جواب میدی..
بعد تداخلا رو میپرسن..
داروهای otc هست بالاخره...
مگه پزشکای عمومی تو مطبشون چی کار میکنن..

Inaccessible

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
_
سال فارغ التحصیلی
00

دهن مردمو که نمیشه بست :D
شما هر شغلی رو که انتخاب کنی آخرش مردم یه حرفی دارن که بزنن و حرص در بیارن :-"
شما باید ببینی چی به نفعته نه این که مردم چی دوست دارن
خودت باید راضی باشه نه سایرین!

Mid

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
Farzanegan
شهر
سفلای شرقی
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
دندان پزشکی

کسی اینجا از انستیتو پاستور خبر نداشت؟
من شنیدم فقط میکروبیولوژیست ها و بیوتکنولوژیست ها! رو میگیره.
+ لطفآ اگه کسی فقط به خاطر علاقه رفته دندون، بیاد بگه دلایلش رو.
چون من درک نمیکنم چه لذتی در درست کردن دندونای مردم هست؟ رضایت میدونم هست لازمه اما کافی نیست.
اصلا من جدیدا به این فکر افتادم که از زندگی چی میخوام دقیقا؟ یعنی اون لحظه ای که میخوام بمیرم، چه نقشی از گذشته برام رضایت بخشه؟
پول، بچه، پیشینه علمی؟؟ اینا مثلا.بحران فکریه خیلی سختیه.

n.r

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از sara.n :
من این تابستون زیادی بیکارم :D بعد به نظر شما + معصومه ؛ آیا به درد بخور هست بشینم بیوشیمی بخونم مثلن ؟ خوب همینکه الان اوقاتم داره به بطالت میگذره ؛ هم اینکه یه آشنایی (هر چند کم) پیدا میکنم با ماهیت درسای علوم پایه. هم اینکه هر کدوم از این 3 رشته رو برم 2 سال اولش مشترکه.
نظرتون چیه ؟ بعد اینکه من لنینجر رو دیدم کلن روحیه م مالید :)) هارتر یه کم ؛ کم قطر تر باز ! اگر موافقید کدومشو پیشنهاد میکنید ؟
اینو معصومه جان جواب داد. منم تایید میکنم :D بعد کلا بیوشیمی درس آنچنان مهمی تو این سه رشته نیست. مثلا پزشکی آناتومی و فیزیولوژی مهم ترند.
به نقل از MissMarvelous :
دوستانی که پزشکی-دندون-دارو می‌خونن، آیا در اطرافشون موردی بوده که دو رشته‌ای (یه رشته‌ش علوم پزشکی) بخونه و
هنوز در قید حیات باشه؟ :‌‌دی
یکی رو میشناسم دورادور که پزشکی و ژنتیک میخونه المپیادی هم بوده گویا. زنده ست :D
به نقل از sara.n :
رشته پزشکی چی ؟ چقدر احتمال سرایت بیماری به پزشک وجود داره؟
هم اتاقیم دندونه از وقتی رفته بخش (2 ترمه) 2 بار رفته آزمایش چون needle شده. چون اکثرا بیمارایی که میان درمانگاه های دانشگاها کسایی هستن که بقیه جاها قبولشون نکردن(هپاتیت یا HIV مثبت یا معتاد و ...) :D
پزشکی هم خب وقتی وارد بیمارستان بشی با انواع بیماری های عفونی و ... مواجهه میشی. برای همین کلا میگن هر چند وقت یه بار آزمایش تیتر آنتی بادی و ... بدین. اما احتمال سرایتش آنچنان بالا نخواهد بود اگه یه سری چیزا رعایت بشه.
به نقل از sara.n :
بعد من چیزی که تا حالا خودم تشخیص دادم هم بارها فیدبک ـِش رو از دوستام و معلم هام دریافت کردم اینه که کلن توانایی های اجتماعیم بالاست
تو ارتباط برقرار کردن خیلی سریع ارتباط ایاد میکنم؛ تحت تاثیر قراردادن دیگران ؛ متقاعد کردنشون [nb]یادمه هر وخت درخواستی چیزی داشتیم از معلم یا مدیر و اینا منو میفرستادنباشون حرف بزنم راضیشون کنم[/nb] بعد حتی چن روز پیش یکی از معلم هامون که خاهر و برادرشون پزشک هستن ( البته ایران نه ، آمریکا هستن) بم گفتن که یه تخصص جدید اونجا داره دایر میشه به عنوان پزشکی اجتماعی. بعد خیلییی زیاد به من تاکید کردن که با وجود شناخت 3 ساله ای که از من دارن و تا حد زیادی منو میشناسن ؛ برم پزشکی و بعد تخصص پزشکی اجتماعی بخون چون خیلی توانام در این زمینه.
تخصص پزشکی اجتماعی ربط زیادی به ارتباط مستقیم با بیمار نداره. حداقل تو ایران اینطوریه. این تخصص بیشتر کارای تحقیقاتی در زمینه سلامت جامعه و برنامه ریزی های بهداشتی و هدف گذاری بهداشت جامعه و ... انجام میده. یعنی کسایی که میرن این تخصص بیشتر از اینکه تو حیطه بالینی کار کنن و پزشک باشن محقق هستن.

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

ببخشید وسط بحثتون اومدم ولی خواستم بگم به دامپزشکی هم فکر کنید :-" رشته بسیار زیبائی ست :-"

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از sara.n :
من این تابستون زیادی بیکارم :D بعد به نظر شما + معصومه ؛ آیا به درد بخور هست بشینم بیوشیمی بخونم مثلن ؟ خوب همینکه الان اوقاتم داره به بطالت میگذره ؛ هم اینکه یه آشنایی (هر چند کم) پیدا میکنم با ماهیت درسای علوم پایه. هم اینکه هر کدوم از این 3 رشته رو برم 2 سال اولش مشترکه.
نظرتون چیه ؟ بعد اینکه من لنینجر رو دیدم کلن روحیه م مالید :)) هارتر یه کم ؛ کم قطر تر باز ! اگر موافقید کدومشو پیشنهاد میکنید ؟

یه سوال دیگه :D من کلن درس خوندن رو دوس دارم خوب ؛ همیه هم درس خون بودم.. ولی از یه ماه تقریبن قبل کنکور یه جوری ام :)) همش میگم یه رشته ی آسون وردارم راحت شم :D بعد ولی جدن آدم درس خونی ام :د به نظرتون این حس ِ تمایل به رشته ی سبک تر همون فعلن از اثرات ِ کنکوره ؟ شما خودتون اینجوری نشدین

سارا خاک تو سرت بروگمشو از جلو چشمام میخوای بیوشیمی پیش خوانی کنی ؟ سارا تو چشای من نگا کن! سارا ؟ سارا؟

اهههههههههههههههههههه

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

مرسی بابت ایجاد تاپیک

سلام

من دوم دبیرستان که میرفتم بی برو برگرد میخواستم برم ریاضی عشقم ریاضی و فیزیک بود و هست؛ فقط به عشق پزشکی اومدم تجربی تو دوران کنکورم هم چند بار رفتم تو کتابخونه بیمارستان نزدیک خونمون تخصصی قلبه و بعضی وقتا ول میشدم تو بیمارستان و عــــشــــق میکردم عـــشـــق کلا با دانشجوهای پزشکی هم که حرف میزنم یا بلاگاشون رو میخونم چیزایی که تعریف میکنن از کشیکاشون و اینا من مست میشم در این حد عاشق پزشکی ام ؛ بعد الان دیگه هیچ انگیزه ای ندارم که در مورد بقیه رشته ها تحقیق کنم

به نظر شما به رشته های دیگه هم فک کنم اصلا؟ کسی بوده مث من باشه پشیمون شه؟

علی دلاور

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک
شهر
اراک
مدال المپیاد
المپیاد زیست
دانشگاه
علوم پزشکی ایران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از SaranaZ :
مرسی بابت ایجاد تاپیک

سلام

من دوم دبیرستان که میرفتم بی برو برگرد میخواستم برم ریاضی عشقم ریاضی و فیزیک بود و هست؛ فقط به عشق پزشکی اومدم تجربی تو دوران کنکورم هم چند بار رفتم تو کتابخونه بیمارستان نزدیک خونمون تخصصی قلبه و بعضی وقتا ول میشدم تو بیمارستان و عــــشــــق میکردم عـــشـــق کلا با دانشجوهای پزشکی هم که حرف میزنم یا بلاگاشون رو میخونم چیزایی که تعریف میکنن از کشیکاشون و اینا من مست میشم در این حد عاشق پزشکی ام ؛ بعد الان دیگه هیچ انگیزه ای ندارم که در مورد بقیه رشته ها تحقیق کنم

به نظر شما به رشته های دیگه هم فک کنم اصلا؟ کسی بوده مث من باشه پشیمون شه؟
خوش به حالتون که لا اقل به رشتتون علاقه مندید

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از علی دلاور :
خوش به حالتون که لا اقل به رشتتون علاقه مندید

نیومده البته هنوز رتبه ها :-" :D

• شروع کننده موضوع

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

اره منم به دارو علاقمند بودم
هنو پشیمون نشدم :))

علی دلاور

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک
شهر
اراک
مدال المپیاد
المپیاد زیست
دانشگاه
علوم پزشکی ایران
رشته دانشگاه
پزشکی

امروز به یکی از دوستام که الاهیات می خونه داشتم صحبت می کردم این رفیقم سال اول تجربی بود رتبش بد شد بعد رفت انسانی
بهم می گفت این اشتباه را نکنی بری پزشکی! می گفت برو علوم سیاسی بعدم برو خارج
البته من هم فکر نکنم یک همچین جرئتی داشته باشم فقط خواستم بگم این تابستون خوبه حد اقل به رشته ها فکر کنیم که اگه مثلا رفتیم رشته ایکس بعد چند سال دیگه پشیمون شدیم بگیم لااقل بش فکر کرده بودم و باز این رشته را انتخاب کردم
همین

بالا