• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اندر باب تشکر کردن

پاسخ : اندر باب تشکر کردن

هفته پیش از دوستم ناراحت شدم به خاطر لطفی که بهش کردم و برای خودش ارزش قایل نشد که حداقل یه sms500 ریالی تشکر بفرسته.ارزش خودشو آورد پایین......

من براي کوچيک ترين کار ها هم تشکر مي کنم. حتي وقتي خيلي ناراحت مي شم و بايد مودب بشم مي گم مرسي عزيزم يا عزيز. :)

شکر یعنی اظهار نعمت البته قبلش ادراک نعمت بعد اظهار نعمت
نقطه مقابل شکر میشه کفر: ائن شکرتم لازیدنکم و لئن کفرتم ان عذابی لشدید
کسی که نعمت خدا رو بپوشونه کفر کرده

اگر نعمتی که از خدا رسیده رو به کسی یا چیزی نسبت بدید (خود یا دیگران) این میشه کفر
اگر نعمتی که از خدا رسیده رو به خدا نسبت بدید میشه شکر

حالا همون خدا برای رسوندن نعمت به بنده هاش اسباب رو به خدمت میگیره
ابا الله ان یجری الامور الا باسبابها

همون خدا هم گفته من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق
تشکر از مخلوق که سبب رسیدن نعمتی از طرف خدا شده (به شرط اینکه سبب رو فقط سبب بدونیم نه بیشتر) تشکر از خداست

به نظرم همیشه لزومی نداره دلیل تشکر کردن این باشه که یه نفر یه کار خارج از برنامه و در حقیقت لطف در حق آدم کرده .
مثلا فروشنده داره شغلش رو انجام میده و پول میگیره درست ؛ اما وقتی موقع خرید مشتری برخورد خوبی می کنه و تشکر می کنه اون آدم انرژی می گیره و به افراد بعدی هم خدمات بهتری ارائه میده و این توی جامعه پخش میشه . اگر همچین چیزایی جا بیافته نتایج خوبی داره . چرا کار های ساده ای که به افراد دیگه روحیه ی خوبی میده دریغ کنیم؟

ب نظر من تشکرکردن چیزخوبیه میتونیم فک کنیم طرف میتونسته یک حرکت بدتربزنه چون اختیارداشته!

من خیلی موافق با تشکر کردن.نه همین که بگی مرسی.لطف کردین.
من خواهرم برای کسایی که وظیفه شونو خوب انجام دادن(مثلا مسئولای دانشگاش که کارای فارق التحصیلیشو انجام دادن سر وقت)کادو میخره.نه فک کنین رشوه.یه چیز کوچیک که فقط بگه مرسی.خوشحالم کردین.
به نظرم کادو خریدنم خیلی کار خوبیه.باعث میشه آدم با انگیزه بیشتری کارشو درست انجام بده.

تشکر کردن واقعا در تشویق افراد موثره.
الزاما هم نباید فقط به خاطر کار خیلی بزرگی باشه. به نظر من حتی یه لطف کوچک هم نیازمند تشکر کردنه.

ولی... خودمون هم نباید همیشه از دیگران انتظار داشته باشیم که ازمون تشکر کنن. خیلیا عادت ندارن از دیگران به راحتی تشکر کنن و این انتظار نتیجه ی خوبی نداره!

یه روز یکی داشت توtv میگفت اگه تشکر کردی باید خدا تشکر کنی که تونستی تشکر کنی باز تشکر کنی که تونستی تشکر کنی که تشکر کردی...

به نظر من وقتی تشکر میکنی از کسی برا هر چیزی یه جور آرامش میگیری که میدونی طرفو خوشحال میکنی با تشکرت :>

من خودم به شخصه وقتی کاری برا کسی انجام میدم و بعد اون طرف ازم تشکر میکنه خیلی خوشحال میشم نه به خاطر اینکه من عقده ی تشکر

دارم بلکه به خاطر یه حالت خوب درونیه که درونم ایجاد میشه :| به نظر من تشکر احترام میاره :|

Back
بالا