• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشکلات کنکوری‌های ۹۲

nima_ar

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
لاهیجان
پاسخ : مشکلات کنکوری‌های ۹۲

لطفا کمک کنید...
من تو همون قدم اول کار یعنی برنامه ریزی موندم!!! مشکل اصلیم اینه به برنامه ای که میریزم شک میکنم!!! تو برنامه باید حجم رو مشخص کنم؟ مثلا از صفحه فلان تا فلان یا از تست 100 تا 200 ؟ یا اینکه فقط بنویسم 2 ساعت فیزیک و یا اینکه ساعت دقیق مشخص کنم مثلا 7 تا 9 !!!! برنامه مرور هامو چطوری بذارم؟ اگه یهو معلم یه امتحان پیش بینی نشده و غیر منتظره گذاشت برنامه مو چی کار کنم؟ یه سوال دیگه اگه ظهر ها نخوابم بهتره یا اینکه بخوابم ؟ چون مثلا تو 7 روز هفته 2 روز اول انگیزه دارم نیم ساعت بیشتر نمی خوابم اما روز سوم میشه چهل و پنج دقیقه روز چهارم 1 ساعت و همینجوری تصاعدی بالا میره !!!! تا اخر هفته دوباره متحول میشم و به قول خودم اراده میکنم!!!! و روز از نو و روزی از نو!!!! ممنون میشم کمکم کنید!! [-o<

Barium

فـ . بـ .
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قــُم
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
U of T
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی

به نقل از یـلـدا :
آخی... واقعا درکت میکنم ما عید امسال خونه عوض کردیم پدرم در اومد! حداقل تا 2هفته که درگیر چیدن وسایلی. بعدم تا نقایص خونه درست شه مشکل داری. هی هرروز یکی میاد یه چیزی نصب کنه و اینا...
بله...! حسابی تو دلم خالی شد! :-s
به نقل از یـلـدا :
اینکه میگی کتابخونه نمیشه تا همه کتابات جلوت باشه. راهش اینه که هر بار که میری کتابخونه به قصد خوندن فقط یک یا دو درس مثلا یه اختصاصی و یه عمومی باشه که بتونی همه کتابای درسی و تست اون درسو ببری.
راستش من تاحالا كتابخونه نرفتم نمیدونم چه جوریه! آدم میتونه اونجا کتاباشو ولو کنه؟! :-" و اینکه آیا سر و صدا نمیکنن اونجا؟ کلا آدم حواسش پرت نمیشه؟ (مسخره نکنید ــآ! :-")

n.r

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از @ \/\/ ! /l/ :
لطفا کمک کنید...
من تو همون قدم اول کار یعنی برنامه ریزی موندم!!! مشکل اصلیم اینه به برنامه ای که میریزم شک میکنم!!! تو برنامه باید حجم رو مشخص کنم؟ مثلا از صفحه فلان تا فلان یا از تست 100 تا 200 ؟ یا اینکه فقط بنویسم 2 ساعت فیزیک و یا اینکه ساعت دقیق مشخص کنم مثلا 7 تا 9 !!!! برنامه مرور هامو چطوری بذارم؟ اگه یهو معلم یه امتحان پیش بینی نشده و غیر منتظره گذاشت برنامه مو چی کار کنم؟ یه سوال دیگه اگه ظهر ها نخوابم بهتره یا اینکه بخوابم ؟ چون مثلا تو 7 روز هفته 2 روز اول انگیزه دارم نیم ساعت بیشتر نمی خوابم اما روز سوم میشه چهل و پنج دقیقه روز چهارم 1 ساعت و همینجوری تصاعدی بالا میره !!!! تا اخر هفته دوباره متحول میشم و به قول خودم اراده میکنم!!!! و روز از نو و روزی از نو!!!! ممنون میشم کمکم کنید!! [-o<
خب هم حجم و هم ساعت...اگه فقط ساعت باشه به کمیت مباحث توجه نکردی و اگه فقط مباحث باشه فکر میکنی مثلا تو یه روز 1 فصل بخونی شق القمر کردی. حجمو حدودی حساب کن یکم به خودت تخفیف بده که اگه عقبم افتادی از برنامه وقت جبران داشته باشی. اگه بنویسی هر روز چه درسی تو چه ساعتی خیلی بهتره...چون اگه ننویسیو بخوای حسی درس بخونی اخر هفته فقط درسایی که بهش علاقه داری رو خوندی و یه سری مباحثو اصلا کار نکردی...حداقل روزانه این کارو انجام بده.
بعضیا هستن نخوابن سرشون درد میگیره یا بازده کارشون میاد پایین. اگه اینطوری نیستی به نظرم نخوابی بهتره...مخصوصا بعد از ناهار ادم حسابی خوابش میگیره...اونجوری شبم زودتر میخوابی و صبح زودتر بلند میشی و میتونی از صبحت بهتر استفاده کنی.

nima_ar

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
لاهیجان

به نقل از Niloof@r :
خب هم حجم و هم ساعت...اگه فقط ساعت باشه به کمیت مباحث توجه نکردی و اگه فقط مباحث باشه فکر میکنی مثلا تو یه روز 1 فصل بخونی شق القمر کردی. حجمو حدودی حساب کن یکم به خودت تخفیف بده که اگه عقبم افتادی از برنامه وقت جبران داشته باشی. اگه بنویسی هر روز چه درسی تو چه ساعتی خیلی بهتره...چون اگه ننویسیو بخوای حسی درس بخونی اخر هفته فقط درسایی که بهش علاقه داری رو خوندی و یه سری مباحثو اصلا کار نکردی...حداقل روزانه این کارو انجام بده.
بعضیا هستن نخوابن سرشون درد میگیره یا بازده کارشون میاد پایین. اگه اینطوری نیستی به نظرم نخوابی بهتره...مخصوصا بعد از ناهار ادم حسابی خوابش میگیره...اونجوری شبم زودتر میخوابی و صبح زودتر بلند میشی و میتونی از صبحت بهتر استفاده کنی.
من با اون قسمت که گفتید ساعت دقیق مشخص شه بهتره موافقم چون خودم هر دو تا رو امتحان کردم(ولی با این حال نمی دونم چرا از مشاورا می پرسم میگن خوب نیس!!) اما اینکه حجم دقیق مشخص بشه یکم محدود نمی کنه؟ مثلا من قراره تو هفته 14 ساعت زیست بخونم هر روز ساعت 5 تا 7 اگه اون وسط یهو معلم زیست یه امتحان گذاشت ، اون موقع برنامه میتونه منعطف بشه و برم مبحث اون امتحانو بخونم ! این جوری بهتر نی؟

p30v

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان

به نقل از یـلـدا :
آقا من یه مشکل اساسی دارم. نمیدونم به کدوم کلمه ها در زیست باید دقت کنم.
همش بخاطر سوالای مزخرف کنکوره که به جزییات چرتی گیر میدن

مثلا این جمله: لقاح داخلی در برخی جانوران آبزی مانند سخت پوستان دریایی و یک نوع کوسه ماهی انجام میشود.

اگر چنین گزینه ای داشتیم درسته یا غلط؟ عدم ذکر "دریایی"
همه سخت پوستان لقاح داخلی دارن.
اصلا سخت پوست غیر دریایی داریم؟ آب شیرین و اینا؟

حالا این یه مثاله در مورد جملات زیادی برام اینجور سوال پیش اومده
دوستان به این سوال یلدا جان جواب نمی دین؟یه جورایی مشکل منم هست

• لایک
امتیازات: gjit

gjit

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

به نقل از Barium :
بله...! حسابی تو دلم خالی شد! :-sراستش من تاحالا كتابخونه نرفتم نمیدونم چه جوریه! آدم میتونه اونجا کتاباشو ولو کنه؟! :-" و اینکه آیا سر و صدا نمیکنن اونجا؟ کلا آدم حواسش پرت نمیشه؟ (مسخره نکنید ــآ! :-")

بستگی به کتابخونش داره. کتابخونه نزدیک من پرآدمه همه صندلی ها اشغاله.
اگه اینجوری باشه نمیتونی خیلی کتاب ولو کنی!
معمولا رعایت میکنن. سروصدا بکنن بقیه اعتراض میکنن
بستگی داره اگر هربار یکی وارد میشه یا از کنارت رد میشه هی بخوای ببینی این کی بود چی شد؟ حواست پرت میشه
تو شهرای کوچیک وقتی بری کتابخونه احتمالا همکلاسی و آشنا ببینی! اینم ممکنه باعث شه وقتت به حرف بگذره.

یه بار امتحان کن ببین بهت میسازه یا نه! :-??

sandra

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
خوارزمی

به نقل از Barium :
یه گندی خورده تو برنامه ام که نمیدونم چه جوری درستش کنم: :-<
ماجرا از این قراره که ما میخوایم خونه مون ـو عوض کنیم و من اصن نمیدونم وقتی میریم اون خونه شرایط واسه درس خوندن چه جوری باشه و شاید 2-3 ماه طول بکشه تا به درس خوندن تو اونجا عادت کنم،‌ مخصوصا اینکه تا تیر خونه رو نصفه تحویل میدن و دقیقا از تیر من میتونم درس خوندن ـو شروع کنم!!!!! :O
کتابخونه و اینا ـَم نمیشه چون من موقعِ درس خوندن باید همه کتابام دور و برم باشه. :|
اگه از اول درست خونده بودم ( :-") شاید راحت تر میتونستم کنار بیام ولی حالا که تقریبا تازه شروع کردم واقعا سخته و شاید حتی غیر ممکن.
و اینکه خانواده هم اصـــلا درک نمیکنن! :((
به خاطر همین خیلی دارم به این فک میکنم که امسال ـو بی خیال شم و سال بعد از اولش مث آدم بدرسم... ولی وقتی به یه سری چیزا فک میکنم میبینم یا باید امسال قبول شم یا برم بمیرم! :rolleyes:
اگه یه راهی پیشنهاد بدید که من ـو از این وضع نجات بده کمک خیلی‌ بزرگی میکنید 8->
اگر ـَم نه که دیگه... :-<

به هررررر چیزی دوس داری فک کن جز سال دیگه...من پارسال ماه اخر گفتم سال بعد...الانم پشت کنکوریم هیچییی عوض نشده بدتر شدم بهتر نشدم ~X( فک میکنی سال دیگه وقتت ازاده تمام وقت بکوووب میدرسی و... فقط خیال باطله. [-(

برو کتابخونه میشه بش عادت کنی و اونجا بدرسی...بهونه نیار :D

n.r

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از @ \/\/ ! /l/ :
من با اون قسمت که گفتید ساعت دقیق مشخص شه بهتره موافقم چون خودم هر دو تا رو امتحان کردم(ولی با این حال نمی دونم چرا از مشاورا می پرسم میگن خوب نیس!!) اما اینکه حجم دقیق مشخص بشه یکم محدود نمی کنه؟ مثلا من قراره تو هفته 14 ساعت زیست بخونم هر روز ساعت 5 تا 7 اگه اون وسط یهو معلم زیست یه امتحان گذاشت ، اون موقع برنامه میتونه منعطف بشه و برم مبحث اون امتحانو بخونم ! این جوری بهتر نی؟
به نظرم اون قسمت حجم مهم تره...تو باید مشخص کنی قراره تو این 14 ساعت 3 فصل زیستو فقط رو خونی کنی یا مثلا یه فصلو بخونی از 2 تا کتابم تستشو بزنی...بعدم مگه تو یه فته چندتا امتحان یهویی قراره بگیرن؟؟؟ فوقش اینه که نصفه از ساعت زیستو میدی به اون امتحان...اگه اون درسو با ازمون خونده باشی نیازی نیست واسه امتحان وقت زیادی روش بزاری.

F@hime

فهـــیمه
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی‌‌شیمی

آغا نميذارن با اتود سر كنكور جواب بديم؟ ينى ممنوعه؟

Barium

فـ . بـ .
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قــُم
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
U of T
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی

به نقل از فهــــــــیمه :
آغا نميذارن با اتود سر كنكور جواب بديم؟ ينى ممنوعه؟
وقتی با تیک مگ میشه حتما با اتود ـَم میشه دیگه نه؟ :-?
ولی چه کاریه؟! با اتود که خیلی سخته

F@hime

فهـــیمه
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی‌‌شیمی

نه من با مداد اصلا نميتونم سرش كه تيز نباشه نميتونم باهاش بنويسم؛ با اتود 0.9 حل ميكنم راحت ترم
مرسى خيالم راحت شد :دى

!sadaf

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اراک
مدال المپیاد
:-&lt;
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از Barium :
بله...! حسابی تو دلم خالی شد! :-sراستش من تاحالا كتابخونه نرفتم نمیدونم چه جوریه! آدم میتونه اونجا کتاباشو ولو کنه؟! :-" و اینکه آیا سر و صدا نمیکنن اونجا؟ کلا آدم حواسش پرت نمیشه؟ (مسخره نکنید ــآ! :-")

بگرد دنبال کتابخونه های کشف نشده :D من سه جاررو امتحان کردم افتضاح شلوغ چون پارک بودن و مرکز شهر و اینا... اما یکی رو ملت یا پیدا نکردن یا با جوش مشکل داشتن( البته شانس من امسال اونم پرید...) ولی جای ردیفی بود! خیلی اوقات هیچکی نبود! میز اختصاصی ... حواست هم اصلا پرت نمیشه ...
کتابخونه بسیج اگه شهرتون داره یا نمی دونم شاید کتابخونه مسجد ها یا کتابخونه تو یه محل غیر! از مرکز شهر و ترجیحا دور از مرکز! ;;) فوقش یه آزانس می گیری هر روز می ری میای (; بگرد پیدا می کنی (;
ایشالا که مشکلت حل میشه x:

آقا من دوتا نقل قول هم زمان بلد نیستم :)) اینم یه مشکله دیگه... راهنمایی کنین!....( با هوش سرشار خود فهمیدیم! دیگه لازم نیست! :)) )
به نقل از @ \/\/ ! /l/ :
لطفا کمک کنید...
من جدیدا حجم در نظر نمی گیرم آرامش روانیم خیلی بیشتره! نمی خوام فکر کنم حالا که عقب موندم از امروز بندازم تو چه روزی و اینا! تو یه اندازه ساعتی بدرس که مطمئن باشی یه برنامه میرسی! یا یه جورایی می رسی! مثلا یه هفته تصمیم می گیری 10 ساعت فیزیک بخونی و این مقدار واسه اون مبحث کافیه.. توی این 10 ساعت مشخص نکن که روزی 40 تا تست بزنم و اینا! هر چقدر رسیدی :> تهش اینه که فقط تستای کنکورو می زنی اما حداقل اونو می زنی! ( در مرحله اول تستای کنکورو حل کن بعد اگه وقت اضافه اومد تالیفی یا یک در میون که یه قسمت از فصل تست نزده نمونه...)
دیگه این که نخواب! بازم من! چند روزه نمی خوابم بهترم اما دراز بکش یه ساعتم بذار که اگه یه دفعه خوابت برد بیچاره نشی :D بعد گوشیتو بذار کنارت! از خواب که بیدار شدی! ( تو مرحله اول که فقط چشم آدم تا نیمه! باز میشه!) یه آهنگ بذار...هوشیار میشی! :>
معلمم...خیلی مهم نیست! (; اگه شد برنامه رو یه کوچولو جابه جا کن..اگه دیدی نه! به آزمونت گند می زنه! صبح زودتر بیدار شو 1 ساعت بخون! اگه بازم نشد :D نرو مدرسه! :D ;))
دیگه همینا :D

nima_ar

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
لاهیجان

مشکل من همینه!! موبایل 2000 بار هم زنگ بخوره من با خیال راحت بلند میشم روی snooz میذارم و دوباره سر مبارکمو میذارم رو بالش !!! :-?? :-s

!sadaf

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اراک
مدال المپیاد
:-&lt;
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از @ \/\/ ! /l/ :
مشکل من همینه!! موبایل 2000 بار هم زنگ بخوره من با خیال راحت بلند میشم روی snooz میذارم و دوباره سر مبارکمو میذارم رو بالش !!! :-?? :-s

منم همینو می گم :D زنگ گوشی جواب نمی ده! یه آهنگ بذار واسه خودش بخونه دو مین بعد هوشیار میشی :D مثلا یه boom boomi چیزی ;)) البته در مورد من چاووشی جواب میده! :>

mn13

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
ش . خ
شهر
Mind ! . ! . ! .
مدال المپیاد
علمپیاد?!!!
دانشگاه
خدا داند و بس.
رشته دانشگاه
خدا داند و بس.

به نقل از @ \/\/ ! /l/ :
ببین منم سه سال این مشکل رو داشتم اما از امسال ترکش کردم و درست شده شب 10 11 میخوابم 6 بلند میشم . چند روز تحمل کن عادت میکنی فقط چند روز.........

nima_ar

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
لاهیجان

یه سوال دیگه: به نظرتون نوشتن تست های خوب کار درستیه؟ نه!وقت کشی و جوگیری به تمام معنا از نظر من.اگه هدف نشان دار کردن و جمع بندیشونه با مارکر کشیدن حل میشه
یعنی یه دفتر درست کنیم توش تست های درست و حسابی رو از جا های مختلف مث کتاب تست ، ازمون ها و... بنویسیم ، کار درستیه یا اینکه وقت گیره؟ من یه جا شنیدم که تو درس های ریاضی و فیزیک جواب میده! نظر شما چیه؟
ابدا! .. مهم یاد گیریه!واسه ذهنت جمع کن علمو نه واسه کاغذ!

قسمت قرمر : نگین !

• لایک
امتیازات: mn13

mn13

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
ش . خ
شهر
Mind ! . ! . ! .
مدال المپیاد
علمپیاد?!!!
دانشگاه
خدا داند و بس.
رشته دانشگاه
خدا داند و بس.

به نقل از @ \/\/ ! /l/ :
یه سوال دیگه: به نظرتون نوشتن تست های خوب کار درستیه؟
یعنی یه دفتر درست کنیم توش تست های درست و حسابی رو از جا های مختلف مث کتاب تست ، ازمون ها و... بنویسیم ، کار درستیه یا اینکه وقت گیره؟ من یه جا شنیدم که تو درس های ریاضی و فیزیک جواب میده! نظر شما چیه؟
مارک دارشون کن جلو اونایی که غلط میزنی یا مهمن تیک بزن
و تو جمع بندی فقط همون ها رو بزن :)

LOLLIPOP

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان یک
شهر
تبـریـز
دانشگاه
پلی‌تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر/رنگ