• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشکلات کنکوری‌های ۹۲

sandra

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
خوارزمی
پاسخ : مشکلات کنکوری‌های ۹۲

به نقل از دنیا :
بچه هایی که از دی وی دی های آموزشی استفاده می کنند خواهشا راهنماییم بکنن تا با این پول کمم ضرر نکنم

درسای دینی ادبیات عربی استاد احمدی و اطرافیانش داااااغون افتضاحه
مثلا زبانش ک سپهر پیروزان تدریس کرده لغتای کتاب رو ی برگه نوشته مترادفاشون پیدا کرده و رو برد مینویسه رمز گردانی هم لااا موجو د:Dاصا :-[
و.....
فیزیک امیر مسعودی خوبه ولی واقعا وقت گیییره ..خعععلی:-<
شیمی یزدانی هم در حد 100ک میگن عمرا اگه باشه فوقش 50 :D

farshad5346

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپااااد
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
91

دی وی دی های گروه احمدی اصلا به درد نمیخوره.فقط فیزیکش خوبه .شیمی و زیستش کاملا افتضاحه.کلا دی وی دی ها خیلی کارساز نستند ولی اگه دنبال یه مجموعه نسبتا خوب در بین اینا میگردین به نظر من دی وی دی های شبکه 100 نسبت به بقیه بهتره.البته بیشتر برای رشته ریاضی !اونم به این خاطر که ریاضی رو آقای حلی درس میدن که از بهترین اساتید ریاضی هستن ولی خب فقط دیفرانسیل میگن برای تجربی کارساز نیست!!!ریاضی تجربی رو هم دادن به آقای چگینی که اصلا خوب نیست. البته این شبکه 100 جزئی نمیفروشن که بیشترش به درد نخور هست یعنی تقریبا فقط یکی دوتا به درد میخوره اونم تو رشته ریاضی.ولی بهتره بپرسین ببینین کدوم مجموعه ها جزئی میفروشن از اونا بخرین.امانظرمن اینه که اصلا شیمی و زیست و دروس عمومی رو بی خیال دی وی دی بشین چون فقط پولتون رو هدر میدین.آقای یزدانی هم که سابقش معلومه دیگه فقط کافیه یه جست و جو بکنید.

AraSh_HaShemi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
اراک
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مکانیک

سلام
اول بگید واسه عربی چکار کنم؟اصلا میخونم یاد میگیرم اما وقتی آزمون میدم یا از خودم آزمون میگیرم خراب میشه....یجورایی وقت هم زیاد میبره حل سوالا برام.وقتی سوالو میبینم گیج میشم نمیدونم باید چکار کنم
دوما اینکه کلا واسه آزمون های جمع بندی مثل فردا درسی مثل شیمی و هندسه رو که قبلا خوندمش چجوری بخونمش که خیلی طول نکشه و همه چیزرو یادم بیاد؟چون الان واسه آزمون فردا از فصل یک به بعد هیچی یادم نیست
سوما: من حسابانم اصلا ضعیفه.غیر حضوری امروز 46-7 درصد زدم.خوشخوان رو خوندم خیلی سبز رو هم خوندم...اما هنوز خیلی مشکل دارم.بنظرتون چکار کنم؟

1024

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
مدال المپیاد
یادش به خیر قدیما...
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
بازم ریاضی!

به نقل از AraSh_HaShemi :
سلام
اول بگید واسه عربی چکار کنم؟اصلا میخونم یاد میگیرم اما وقتی آزمون میدم یا از خودم آزمون میگیرم خراب میشه....یجورایی وقت هم زیاد میبره حل سوالا برام.وقتی سوالو میبینم گیج میشم نمیدونم باید چکار کنم
دوما اینکه کلا واسه آزمون های جمع بندی مثل فردا درسی مثل شیمی و هندسه رو که قبلا خوندمش چجوری بخونمش که خیلی طول نکشه و همه چیزرو یادم بیاد؟چون الان واسه آزمون فردا از فصل یک به بعد هیچی یادم نیست
سوما: من حسابانم اصلا ضعیفه.غیر حضوری امروز 46-7 درصد زدم.خوشخوان رو خوندم خیلی سبز رو هم خوندم...اما هنوز خیلی مشکل دارم.بنظرتون چکار کنم؟

اجتمالا تو قواعد مشکل دارین سعی کنین خودتونو باهاش درگیر کنین مثلا من خودم یادمه اعلالا رو این جوری یاد گرفتم که هر چرتو پرتی تو فارسیو صرف میکردم!مثلا گوش کردنو میگفتم:گوش گوشا گوشوا گوشت گوشتا ... :D
هر چرتیو صرف میکردم! :D

برا آزمونای جمع بندی خویه که خلاصه داشته باشین و اونو بخونین

حسابانو سعی کنین مفهومی بخونین موفق میشین
تا قبل از مفهومی یاد گرفتن خودتونو با کتاب عوض کردن گول نزنین

AraSh_HaShemi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
اراک
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مکانیک

حسابانو مفهومی یاد گرفتم(یعنی فکر کنم یاد گرفتم)مشکلم تو تست زدنه./یعنی یه سوال میزارن جلوم اول باید کلی فکر کنم از چه راهی برم بعد اون راه رو برم آیا به جواب میرسم یا نه....
یعنی یجورایی تست زدنم ضعیفه....هرچقدرم تست کار میکنم درست نمیشه

خلاصه:توی خلاصه دقیقا چه چیزایی باید نوشته بشه؟جزییاتی که فراموش میشه؟یا مثلا کلی بگیم فلان فصل شیمی 2 درباره چیه؟یا ....؟
الان شما توی خلاصه هاتون چه چیزایی رو نوشتید

n.r

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از AraSh_HaShemi :
خلاصه:توی خلاصه دقیقا چه چیزایی باید نوشته بشه؟جزییاتی که فراموش میشه؟یا مثلا کلی بگیم فلان فصل شیمی 2 درباره چیه؟یا ....؟
الان شما توی خلاصه هاتون چه چیزایی رو نوشتید
نه خب کلی به درد یادگیری اولیه میخوره...تو طول روند سال کنکور کلیات و یا حتی خیلی از جزئیات فصلا هم یاد ادم میمونه. خلاصه به درد همه ی درسا نمیخوره. اما مثلا واسه شیمی خوبه. من خودم تو یه برگه کوچیک اعداد دانشمندا معادله ها گرماگیر گرماده بودن بعضی از اونا و ... برای هر فصل مینوشتم اول هر فصل تو کتابم میچسبوندم+ نکات تستا که جدید بود یا تو متن کتاب بهشون دقت نکرده بودم هم یا تو خود صفحه ی مربوطه مشخص میکردم یا تو خلاصه هام وارد میکردم. مثلا فصل 5 شیمی 2 فرمول اسپیرین یا نقطه ذوب و جوش الکان ها و استثناهاشون یا مثلا فصل 2 شیمی 2 بود فک کنم اون جدول های مربوط به هر کدوم از گروه های جدول تناوبی... یه چیزای اینجوری

zahra.karimi

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
همدان

بچه ها میگم این گاج خوب ما رو گذاشت سر کار . انگار نه انگار که کتاب فیزیکی فروخته داده دست ملت .قرار بود پاسخش آبان بیاد . شماها چی میخونین

سامیه

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کاشان
دانشگاه
نمیدونم
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از zahra.karimi :
بچه ها میگم این گاج خوب ما رو گذاشت سر کار . انگار نه انگار که کتاب فیزیکی فروخته داده دست ملت .قرار بود پاسخش آبان بیاد . شماها چی میخونین
کدوم گاج پیش یا پایه جوکارو میگی؟
اگه جوکار رو میگی که پاسخشو من 3 ماهه دارم هم پیش هم پایه
اگه هم اون گاج رو میگی که اونم از اول پاسخش توی بازار بود من دیدمش

alex delpiero

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی (شعبه دیگری ندارد ...)
شهر
کرج
مدال المپیاد
سال 1388 قبولی المپیاد نجوم مرحله اول ، سال 1389 و 1390 قبول مرحله اول المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از zahra.karimi :

پاسخنامه گاج که اومده ....
ما گرفتیم ....

zahra.karimi

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
همدان

گاج پایه اومده؟ :-\ واقعا؟ من که ندیدم هرجاهم رفتم گفتن نیومده. همون که روش عکس انیشتینه

sandra

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
خوارزمی

واسه مقاطع مخوطی خ.خ.خ :D(خوش خوان خوندم) تستای خودشو میتونم ج بدم ولی کانونو نه... ~X( چییییییکارکنم بنظرتون؟ :((

ghezi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرمانشاه
شهر
کرمانشاه
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی کرمانشا
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

من احساس کردم یه ریفرش نیاز دارم واسه شروع پیش2(شنبه و یکشنبه به خوبی بقیه روزا نخوندم+چند روز بود موتورام روشن شده بودن شبا تا پاسی از شب! :D بیدار میموندم صبحا هم زوووود بیدار میشدم عین جت میپریدم سر درس!ولی از 5شنبه دیگه تموم شد!) امروز واسه خودم کاملللللل استراحت کردم.رفتم بیرون و...(و با کلیپ های hannah montana یادی از گذشته کردم که حالم بدتر شد!!!! :(() هنوز هم در حال استراحت به سر میبرم ولی نمیدونم چرا حالم نیومده سرجاش.اصن به درس که فکر میکنم دقیقا اینجوری میشم :-&
حالا خوبه از وسطای دی تا قبل از همین پنجشنبه واسه درس اینجوری شده بودم بدجوررررر x:!!!
ای حس درس خوندن کجایییییییییییی؟!!
{-8 :( :(( :(( ~X(
(anybody? :-/(

gjit

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

آقا من یه مشکل اساسی دارم. نمیدونم به کدوم کلمه ها در زیست باید دقت کنم.
همش بخاطر سوالای مزخرف کنکوره که به جزییات چرتی گیر میدن

مثلا این جمله: لقاح داخلی در برخی جانوران آبزی مانند سخت پوستان دریایی و یک نوع کوسه ماهی انجام میشود.

اگر چنین گزینه ای داشتیم درسته یا غلط؟ عدم ذکر "دریایی"
همه سخت پوستان لقاح داخلی دارن.
اصلا سخت پوست غیر دریایی داریم؟ آب شیرین و اینا؟

حالا این یه مثاله در مورد جملات زیادی برام اینجور سوال پیش اومده

mohammadpasan1373

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بیرجند
مدال المپیاد
آقا ما نخوندیم ولی تو برو!!!!خداییش ضرر نمیکنی!
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران

ای بابا این قدِ افکارِ منفی تو ذهنم ریخته و ذهنم مشغوله ک اصن نمیتونم تمرکز کنم!
هی اینا میاد تو سرمو و حواسمو پرت میکنه!
نمیدونم چیکا کنمحتی گاهی فک میکنم چرا اینقد درس میخونم؟همش الکیه!

!sadaf

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اراک
مدال المپیاد
:-&lt;
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از محمد_پ :
ای بابا این قدِ افکارِ منفی تو ذهنم ریخته و ذهنم مشغوله ک اصن نمیتونم تمرکز کنم!
نمیدونم چیکا کنمحتی گاهی فک میکنم چرا اینقد درس میخونم؟همش الکیه!
واسه مورد اول یه کتاب راز بردار :D دو خط بخون جو گیر میشی :D
به این که چرا درس می خونی و اینا هم بعد از کنکور فکر کن! اون موقع سه ماه وقت داری هدف ستجی کنی ! و این چیز میزا :D فعلا اگه بخوای به این چیزا فکر کنی خـــــــــــدای نکرده تراز زیبایت میپرد اون موقع دیگه هیچ وقت نمی تونی به هیچی فکر کنی (; یعنی زمان یه سری فکرا از دست نمی ره! اما زمان درس خوندن و اینا چرا...الکی هم بود فدا سرت از بیکاری و افسردگی و اینا که بهتره :D
من خودم این جوری شده بودم یه مدت تریپ این که زندگی پوچه و اینا برداشتم .. بعد دیدم باشه هم کاری از دست من بر نمی آد که :D حداقل یه کاری کنم که این چند سالی که زنده ام! افسردگی نگیرم به بقیش بعدا فکر می کنم! تابستون! :rolleyes:

negin faqih

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانـگانــِ امـیـنــِ یکـــ
شهر
جَهــانـــ / ٢
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از محمد_پ :
نمیدونم چیکا کنم حتی گاهی فک میکنم چرا اینقد درس میخونم؟همش الکیه!
کلا اینطوری نبود باید به طبیعی بودن خودتون شک می کردین :D دوست خودم سال کنکور فکر که هیچی داستانمی ساختبا افکارش :D خیلی هم آدم موفقیه از دید من ;;)
واسه همه این موضوع هست : تفاوتافراد در طرز برخوردشون با این مشکله . که به دو دسته تقسیم میشن به نظر من :
1) این گروه دچار حماقتن : دست بر سر کوبیدن . وا ویلا و اینا . من چقدر بدبختم . اصن از اولشم آدم نبودم . آدم بشو هم نیسم . آخرش این فکرا بدبختم میکنه . خوش به حال فلانی که فکر و خیال نداره و ...

2) دسته دوم : خوب فکر مال همه است . بذار به دانشگاهی که دوست دارم فکر کنم به جاش مثلا ! 8-> 8->من خانم دکتر می شم یا خانم مهندس .تصور کن 8-> این منم این شریف \:D/ حالا فکر کنم که چی بشه؟ :-?? اینا دیوونه بازیا سال کنکوره . خودم میدونم سال دیگه بهشون خواهم خندید ;;)

zahra.karimi

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
همدان

به نقل از zahra.karimi :
گاج پایه اومده؟ :-\ واقعا؟ من که ندیدم هرجاهم رفتم گفتن نیومده. همون که روش عکس انیشتینه

بابا جان یکی بگه به من این پاسخنامه گاج لعنتی اومده یا نه ؟ اگهآره کجا گرفتین ~X( :-w :-s :-<

shahid

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
13
دانشگاه
علوم تحقیقات تهران
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی

اره اومده
معلومه دیگه کتاب فروشیا :D

sandra

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
خوارزمی

عــــــــــــــــایا مشکل ما مشکل نیست عــــــــــــایــــــــــــــا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ 8->

shahid

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
13
دانشگاه
علوم تحقیقات تهران
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی