• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره روان‌شناسی

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی
پاسخ : مشاوره روان‌شناسی

به نقل از Mortez :
...

نمیتونم ولی !

+ ینی گاهی اوقات :

اولش با یکی خوبم ، بعد حتی خوب ترم میشم
تا ...
یه گندی میزنه این وسط ،
شاید خیلی از اوقات نادیده بگیرم و یا ...
ولی خیلی از اوقات دیگه اون رو از کسایی که میخوام باهشون دوست باشم یا ... حذف میکنم
ینی با یک خطا طرف از ذهن من پاک میشه !

به دیگران فرصت بدید که بتونن اشتباهی کردنو جبران کنن.. این شاید کینه هم باشه وخیلی بده.

بادیگران هم خوب باشید وبه خودتون تلقین نکنید،شما میتونید.

moOn:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ارومیه

+ چرا باید برم تو اجتماعی که حالم به هم میخوره ازشون ؟
ینی اینکه اصن بد بینم نسبت به مردم
بعضی هاشون دروغگو ، تهمت زن ، بد جنس ، خیانت کار و ...
++ راجع به اون 0 و 1ای و ایده آل گرایی و واقع گرایی چی ؟

+چرا یه همچین دیدی از اجتماع تو ذهنت شکل گرفته؟
این اول از همه باید بررسی بشه. تجربه ای از مواردی که گفتی داشتی؟ یا...
اگر تجربه یِ تلخی داشتی، بازبینی کن. علتش چی بوده؟ اعتمادِ نا بجا؟ معاشرت با افرادِ نادرست؟
برایِ موفق بودن تو خیلی از موارد و هم چنین برایِ سلامتِ روانی، حضور در اجتماع لازمه. متاسفانه تغییرِ اندیشه ای که از جامعه تو ذهنمون شکل گرفته کارِ سختیه. به ویژه این که آدم ها اساسن خودشون رو تایید می کنند! وقتی شما چنین طرزِ تفکری راجع به جامعه داری، ذهنت برایِ تایید این اندیشه مواردِ منفی اجتماع رو بیشتر می بینه و به عبارتی بولد می کنه.
بعد از پیدا کردنِ علتِ این بدبینی، باید کم کم تغییرش بدی تا معقول تر باشه.
شاید "انتظار نداشتن" قدمِ مناسبی برایِ شروع این تغییر باشه، ولی هرکس باید با توجه به شخصیت و تجربیاتِ خودش در نهایت بهترین روش رو برایِ تغییر اندیشه ش انتخاب و عملی کنه.

++ایده آلیست بودن لزومن بد نیست. خیلی جاها کمک کننده ست. قرار نیست ما تمامن از ویژگی هایِ مثبت تشکیل شده باشیم! تا به حال این ایده آل گرایی دستاوردِ مثبتی نداشته؟ اگر آره، در چه زمینه؟(مثلن موفقیتِ تحصیلی)
دستاورد هایِ منفی ش در چه زمینه ای بوده؟ (مثلِ آرامش نداشتن)
بعد از مشخص کردن این موارد می تونی تصمیم بگیری می خوای ایده آلیست بودنت رو کنار بذاری یا نه. هرچند فکر کنم لفظ کنار گذاشتن خیلی درست نباشه. می تونی تعدیلش کنی.
ضمنِ این که من فکر می کنم ایده آل گرایی لزومن در تضادِ با واقع گرایی نیست. به شرطی که متوجه باشی که فلان اندیشه ت خیلی ایده آل گرایانه ست و بتونی واقعیت رو هم کنارش تو ذهنت به تصویر بکشی.(از بقیه می شه کمک گرفت.)
و در نهایت منطقی عمل کنی.

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

به نقل از ZedZi :
چه شکلی می‌شه روحیه جنگجویی رو بالا برد؟
مثلاً من به خاطر وجود یه سری موانع حوصله‌ی تلاش کردن و جنگیدن برای رسیدن به خواستم رو ندارم.
یا وقتی برای خودم برنامه می‌ریزم که یه سری کارها رو بکنم به خاطر تنبلی و هر چیزی تلاش نمی‌کنم که به خودم سخت بگیرم و نظم بدم که به برنامه‌هام برسم.

خب عزيزه من شما احتمالن به خودت ايمان ندارى ونميتوني براي اهدافت تلاش كني ،شما اول هرچيز بايد اعتماد به نفس داشته باشي وبه خودت اطمينان داشته باشي تا بتونى به خواسته هات برسى ،شما بايد اين كلمه رو صرف كني كه من ميتوانم

اين يه تلقينيه وفقط بايد انگيزه داشته باشى .

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

به نقل از ♥hastikhanoom♥ :
سلام.
سخت پسندی یه نوع وسواسه یا....؟

سخت پسندی چیزی که سخت پسند کنی یا بپذیری

سخت پسندی یه جور واسوسه ..وادم باید یکم به خودش بیاد وازسخت پسندیش دست برداره

مثن فکر کن بری تو چند مغازه با مانتو هایی زیادی روببینی با رنگ های مختلف ومدل های مختلف ولی بعد از اون مانتو خوشت نیاد.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

اینکه من پامو دم بازار نمیزارم برای همینه. خیلی دیر می پسندم بعد فروشنده هاهم هی میگم خانم خیلی سخت پسندین،بعد من اصابم خورد میشه خب.
وسواس هم فکر میکنم انواع وسواس ها رو دارم. از بارزترین اونا میشه وسواس تقارن رو نام برد. یکی از دلایلی که باعث میشه وسایلم همیشه تمیز و سالم بمونه :-"

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

اینکه من پامو دم بازار نمیزارم برای همینه. خیلی دیر می پسندم بعد فروشنده هاهم هی میگم خانم خیلی سخت پسندین،بعد من اصابم خورد میشه خب.
وسواس هم فکر میکنم انواع وسواس ها رو دارم. از بارزترین اونا میشه وسواس تقارن رو نام برد. یکی از دلایلی که باعث میشه وسایلم همیشه تمیز و سالم بمونه :-"

عزیز جان.. خب وسواسی که داری رو حتمن برو پیشه مشاور یا روان پزشک . .البته باز مهم خودتی عزیزم تا خودت نخوای نمیتونی وسواسِ تو کنار بزاری... یکم اراده میخواد یکم سخته ولی خب انسان برای سختی ها همیشه اماده ست .مثن برو حتمن خیابون وخودتو مجبور کن که بتونی به راحتی انتخاب کنی چیزی که میخوای.

• لایک
امتیازات: paml
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

الان میرم پیش روانشناس دیگه خجالت میکشم اینم بهش بگم.
خدا وقتی می خواست منو خلق کنه انگار یه خط کش تو ذهنم جا گزاشته.
نمی دونم،حس نمیکنم آ نرمالم

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

الان میرم پیش روانشناس دیگه خجالت میکشم اینم بهش بگم.
خدا وقتی می خواست منو خلق کنه انگار یه خط کش تو ذهنم جا گزاشته.
نمی دونم،حس نمیکنم آ نرمالم

فکر میکنی انرمالی... زیاد سخت نگیر اعتماد به نفس داشته باش وانگیزه، اینا خیلی مهمن.

باید بیخیال باشی عزیز جان وفکر نکنی به چیزی که باعث میشه خودتو برنجونی.
وخودت باید بخوای وانقدر م انرژی منفی به خودت نده .

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

گفتم فکر نمیکنم. ولی بعضیا فکر میکنن من وسواس دارم .
احساس میکنم فقط به نظم و تمیزی حساسم،در حد وشواس نیست

paml

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتی
شهر
اهواز
دانشگاه
شهیدبهشتی

گفتم فکر نمیکنم. ولی بعضیا فکر میکنن من وسواس دارم .
احساس میکنم فقط به نظم و تمیزی حساسم،در حد وشواس نیست
من فقط نظرم رو میگم...خیلی اعتماد نکن چون روانشناس نیستم...

ببین الان هنوز سنت اونقدر بالا نیست ولی اگر این بیماری وسواس رو که با توجه به چیزایی که گفتی داری درمان نکنی یه مقدار دیگه از زندگیت بگذره به شدت دچار مشکل میشی...
من اگه جای شما بودم و این امکان برام فراهم بود که بتونم این بیماریم رو درمان کنم این موضوع رو به عنوان اولویت اول زندگیم پیگیری میکردم...

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی

در حد وشواس نیست
وسواس نمیدونم
ولی به نظرم برو یه ها بگو تو شیشه ببینیم چی میزنی که س رو ش میزنی :-D

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

به نقل از امــیـــررضـــا :
وسواس نمیدونم
ولی به نظرم برو یه ها بگو تو شیشه ببینیم چی میزنی که س رو ش میزنی :-D
توی کیبور نگاه کنین س و ش کنار هم هستن،وقتی تند تایپ کنی،احتمال خطا هست.
نکته ی جالبی بود
+ینی من واقعا وسواس دارم :-s
ممنونم.مراجعه میکنم

prosur

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور

سلام
از کجا باید فهمید که ذاتا ادم خوبی هستی یا بد ؟!؟! :D
مثلا بعضی افکار که یه دفه میزنه به کلت از کجا منشا میگیره؟ از ذات خبیثت مثلا :-"
یا این که با چیزی که تو وجودته اگه در شرایط بد شدن قرار بگیری بد میشی یا نه؟ باز هم به طور مثال میخام بفهمم اگه بابام قاچاقچی می بود منم قاچاقچی میشدم یا نه راهمو جدا می کردم؟ :))
الان منظورمو درست رسوندم؟ :D
این قضیه ذهنمو در گیر کرده اصن! :-"

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

به نقل از Prosur :
سلام
از کجا باید فهمید که ذاتا ادم خوبی هستی یا بد ؟!؟! :D
مثلا بعضی افکار که یه دفه میزنه به کلت از کجا منشا میگیره؟ از ذات خبیثت مثلا :-"
یا این که با چیزی که تو وجودته اگه در شرایط بد شدن قرار بگیری بد میشی یا نه؟ باز هم به طور مثال میخام بفهمم اگه بابام قاچاقچی می بود منم قاچاقچی میشدم یا نه راهمو جدا می کردم؟ :))
الان منظورمو درست رسوندم؟ :D
این قضیه ذهنمو در گیر کرده اصن! :-"

خوده ادم بايد بدونه اخلاقش چه چوريه؟ يا خوبه يابد ..اگه با ديگران كه نزديكتن مثله دوستات يا خانوادت سوال بپرس چه جور ادمي هستي؟بعد اخلاقت دستت مياد، ولي بازم ميگم خوه ادم خودشو بهتره ميشناسه .

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

برا استرس طولانی مدت (حدود 50 روز) باید چیکار کرد ک دیگه استرس نداشته باشم یا لااقل علائم و ضرراتش کمتر شه ؟
هم غذا نمیتونم درست بخورم هم تایم خوابم حدود 3 4 ساعت شده.. همش هم کسلم تو طول روز اما نمیتونم بخوابم
دل پیچه دارم 24 ساعت :/

اصن برم دکتر دارویی هست کمک کنه واقعن واقعن ب اینکه استرسم کم شه ؟

moOn:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ارومیه

این‌طوری که شما می‌گی بهتره حتمن به روان‌پزشک مراجعه کنی، چون یکی از عوارضِ استرسِ مزمن افسردگیه. درمانِ اضطراب خیلی خیلی راحت‌تر و کوتاه‌تر از دوره‌درمانِ افسردگیه، پس حتمن به پزشک مراجعه کن.
به احتمالِ زیاد هم یه سری دارو تجویز می‌کنه که عوارضِ جانبیِ خیلی کمی دارند و اصلن جایِ نگرانی نیست. طیفِ خیلی زیادی هم از این داروهایِ ضداسترس چه بصورتِ دوره‌ای و پیوسته و چه گاه به گاه مصرف می‌کنند.
در کنارِ دارو هم بهتره به طورِ منظم ورزش کنی. دوشِ آبِ سرد، شیر و گلاب و گلِ گاو زبان قبل از خواب کمک‌کننده هستن.

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

به نقل از sadlove :
برا استرس طولانی مدت (حدود 50 روز) باید چیکار کرد ک دیگه استرس نداشته باشم یا لااقل علائم و ضرراتش کمتر شه ؟
هم غذا نمیتونم درست بخورم هم تایم خوابم حدود 3 4 ساعت شده.. همش هم کسلم تو طول روز اما نمیتونم بخوابم
دل پیچه دارم 24 ساعت :/

اصن برم دکتر دارویی هست کمک کنه واقعن واقعن ب اینکه استرسم کم شه ؟

اگه بری روان پزشک مراجعه کنی داروی ضداسترس بهت میده...
همه برای کنکور استرس دارن واین طبیعیه وچیزه خاصی نیست... فقط باید بهش فکر نکنی مهم اینکه هر چی توانت بود مایه گذاشتی پس مهم نیست نتیجش مهم اینکه خودت به اندازه ی تلاشت نتیجه میگیری. استرس هم گفتم که طبیعیه موقعه ی نتایج.. سعی کن بیخیال باشی وحواستو پرت کنی،مثن ورزش کن... مثن یه تایم کوتاه اهنگ بزار برقص...

ان شالله چیزی نیست وحل میشه.

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از ...moOn... :
این‌طوری که شما می‌گی بهتره حتمن به روان‌پزشک مراجعه کنی، چون یکی از عوارضِ استرسِ مزمن افسردگیه. درمانِ اضطراب خیلی خیلی راحت‌تر و کوتاه‌تر از دوره‌درمانِ افسردگیه، پس حتمن به پزشک مراجعه کن.
به احتمالِ زیاد هم یه سری دارو تجویز می‌کنه که عوارضِ جانبیِ خیلی کمی دارند و اصلن جایِ نگرانی نیست. طیفِ خیلی زیادی هم از این داروهایِ ضداسترس چه بصورتِ دوره‌ای و پیوسته و چه گاه به گاه مصرف می‌کنند.
در کنارِ دارو هم بهتره به طورِ منظم ورزش کنی. دوشِ آبِ سرد، شیر و گلاب و گلِ گاو زبان قبل از خواب کمک‌کننده هستن.

نمیذارن برم خونواده :rolleyes:

به نقل از نيلوفر ب. :
اگه بری روان پزشک مراجعه کنی داروی ضداسترس بهت میده...
همه برای کنکور استرس دارن واین طبیعیه وچیزه خاصی نیست... فقط باید بهش فکر نکنی مهم اینکه هر چی توانت بود مایه گذاشتی پس مهم نیست نتیجش مهم اینکه خودت به اندازه ی تلاشت نتیجه میگیری. استرس هم گفتم که طبیعیه موقعه ی نتایج.. سعی کن بیخیال باشی وحواستو پرت کنی،مثن ورزش کن... مثن یه تایم کوتاه اهنگ بزار برقص...

ان شالله چیزی نیست وحل میشه.

ربطی فقط و فقط ب نتایج نداره چیزای دیگم هست . ولی خب شاید 60 درصد نتایجه . میگم ک حدود 50 روز یعنی از دو هفته مونده ب کنکور ک اونقدری استرس داشتم ک افتادم رو استفراغ و کتابامو اصلن جمع کردم چون نمیفهمیدم چی میخونم از استرس زیادی . سر جلسه هم توصیف نکنم چیکارا کردم بهتره :-$

ولی خب اینا فقط حرفه . میدونیم خیلیا اونچه واقعن براش زحمت کشیدن بهش نمیرسن . سال اولمون نیست نا سلامتی پارسال خیلیا رو دیدیم.. اگه نشه نمیشه گفت اشکال نداره دیگه.. حرف یه سال از زندگیمونه ک اضافی گذاشتیم پاش

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

به نقل از sadlove :
نمیذارن برم خونواده :rolleyes:

ربطی فقط و فقط ب نتایج نداره چیزای دیگم هست . ولی خب شاید 60 درصد نتایجه . میگم ک حدود 50 روز یعنی از دو هفته مونده ب کنکور ک اونقدری استرس داشتم ک افتادم رو استفراغ و کتابامو اصلن جمع کردم چون نمیفهمیدم چی میخونم از استرس زیادی . سر جلسه هم توصیف نکنم چیکارا کردم بهتره :-$

ولی خب اینا فقط حرفه . میدونیم خیلیا اونچه واقعن براش زحمت کشیدن بهش نمیرسن . سال اولمون نیست نا سلامتی پارسال خیلیا رو دیدیم.. اگه نشه نمیشه گفت اشکال نداره دیگه.. حرف یه سال از زندگیمونه ک اضافی گذاشتیم پاش
خب عزيزه من اينا همش ازاسترسه ، استفراغ و حالت تهوع همش از استرسه وجوش زدن زياد درباره ي زنددگي .بايد بهش فكر نكني به خودت ايمان داشته باش ،انرژى منفى به خودت نده ،اينا همش تلقينه ،سعى كن دور باشى وفاصله بگيرى از چيزايي كه باعثه عذابته

بالا