• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره روان‌شناسی

paml

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتی
شهر
اهواز
دانشگاه
شهیدبهشتی
پاسخ : مشاوره روان‌شناسی

نظر شخصی که از مطالعات روانشناسی به دست آوردم...

دوست عزیز استرس یا اضطراب یک نوع بیماریه...مثل سرماخوردگی یا آنفولانزا...
همون طور که بیماری رو نمیتونی به تنهایی درمان کنی استرس هم نمیتونی
اگر به استرست توجه نکنی به شدت عواقب بد روانی مثل افسردگی و فیزیکی دچار میشی
من توجه نکردم تمام معدم و اثنی عشرم داغون شد... دو ماه داشتم قرص میخوردم

من اگه بودم قطعا قطعا به پزشک مراجعه میکردم...استرس بیماریه...چیزی نیست که بتونی خودت درمانش کنی

بازم تاکید میکنم که این نظر شخصیه منه و از تجربه خودم گفتم...روانپزشک و روانشناس نیستم بنابراین شاید من اشتباه میکنم بقیه دوستان درست میگن

Raha.Baby

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

اینجا چیزی راجع به eating disorders هست برم بخونم پستارو؟ :-<

Aqa milad

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهيدبهشتي
شهر
شیــــــــــــــروان
مدال المپیاد
او......................(او سرش ناپیداست)
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی بجنورد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Jok3r :)) :
نظر شخصی که از مطالعات روانشناسی به دست آوردم...

دوست عزیز استرس یا اضطراب یک نوع بیماریه...مثل سرماخوردگی یا آنفولانزا...
همون طور که بیماری رو نمیتونی به تنهایی درمان کنی استرس هم نمیتونی
اگر به استرست توجه نکنی به شدت عواقب بد روانی مثل افسردگی و فیزیکی دچار میشی
من توجه نکردم تمام معدم و اثنی عشرم داغون شد... دو ماه داشتم قرص میخوردم

من اگه بودم قطعا قطعا به پزشک مراجعه میکردم...استرس بیماریه...چیزی نیست که بتونی خودت درمانش کنی

بازم تاکید میکنم که این نظر شخصیه منه و از تجربه خودم گفتم...روانپزشک و روانشناس نیستم بنابراین شاید من اشتباه میکنم بقیه دوستان درست میگن
نظر من این جمله که هر کس میتونه پزشک خودش باشه درست تره
استرس به نظرم خیلی راحت توسط خود فرد درمان میشه
اما باید یکم زمان بذاری واسش
من خودم سال کنکور اینقد استرس داشتم که حتی گاهی باعث میشد نتونم درس بخونم
اما خودم تمرین کردم و طوری شد که دیگه حتی روز کنکورم استرس نداشتم
یه روش برای از بین بردن استرس ایمان قلبی به خدا و توکل به اونه
باور کنید خیلی آدمو آروم میکنه امتحان کنید
فقط یادتون باشه ایمان قلبی

__MITRA__

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه 2 کرمان
شهر
کرمان

من چند وقته خیلی ب خود کشی فک میکنم
چون واقعن احساس میکنم دلیلی برا زندگی کردن ندارم
هدفایه زیادی دارم براشون هم تلاش میکنم
شاید ب خیلیهاشون هم رسیدم
اما دلم نمیخاد زندگی کنم
تویه هر کاری که بخام انجام بدم استرس دارم
اینقد استرسم زیاده ک معده درد میگیریم
چی کار کنم :|

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

به نقل از __MITRA__ :
اما دلم نمیخاد زندگی کنم

دليل زندگى كردن بايد داشته باشى، اين كه خانوادت از وجودت بهره ميبرن ونميخوان ازدستت بدن ،به چيزايى كه باعث ميشن ناراحت بشي اصن فكر نكن ،واينكه سعى كن از زندگى لذت كافى ببرى ٠
همين كه معده دردى از استرسه ،سعى كن نداشته باشى واز روزاي جوانيت نهايت استفاده رو ببرى .

__MITRA__

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه 2 کرمان
شهر
کرمان

به نقل از ZedZi :
این وضعیتی که تو می‌گی حتماً نیاز داره که پیش یک مشاور روان‌شناس بری. زودتر هم اقدام کن برای خودت خوبه!

ینی اینقد اوضام وخیمه :|

__MITRA__

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه 2 کرمان
شهر
کرمان

به نقل از نيلوفر ب. :
دليل زندگى كردن بايد داشته باشى، اين كه خانوادت از وجودت بهره ميبرن ونميخوان ازدستت بدن ،به چيزايى كه باعث ميشن ناراحت بشي اصن فكر نكن ،واينكه سعى كن از زندگى لذت كافى ببرى ٠
همين كه معده دردى از استرسه ،سعى كن نداشته باشى واز روزاي جوانيت نهايت استفاده رو ببرى .

فک نمیکنم زیاد برای خانودم مهم باشم نمیتونم ب چیزایی ک برم اتفاق افتاده و ازشون رنج میبرم فکر نکنم روزای جوونیم بدترین روزامه :|

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

به نقل از __MITRA__ :
فک نمیکنم زیاد برای خانودم مهم باشم نمیتونم ب چیزایی ک برم اتفاق افتاده و ازشون رنج میبرم فکر نکنم روزای جوونیم بدترین روزامه :|

خب طرز فكرت اشتباهه واقعن ،اگه برى پيش مشاور يا روان پزشك ميتونه بهت كمك كنه .

فكراى منقى از ذهنت بيرون بريز وبه چيزاى مثبت فكر كن ،خودتم بايد بخواى كه خوب شى.

__MITRA__

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه 2 کرمان
شهر
کرمان

به نقل از ZedZi :
بذار این طور بهت می‌گم.
مثلاً یکی که مریض می‌شه بهتره به جای این که دستورات متنوع افراد مختلف رو گوش بده بره پیش یک پزشک بهش قرص و دوا بده بخوره. چرا فکر می‌کنیم که توی مسائل روانی که این قدر مهمه نباید این کار رو کرد؟
باید حتماً اوضاع بدتر از این بشه که بخوای بری پیش روان شناس؟ خیلی کار بدی نیست رفتن پیش یک مشاور.
نه اوضاعت شاید خیلی وخیم نباشه ولی اگر به فکر نباشی می‌تونه بشه.

ممنون ولی فک نکنم مشاور بتونه کاری کنه :|

__MITRA__

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه 2 کرمان
شهر
کرمان

به نقل از ZedZi :
خوب اگه بخوای با این طرز فکر بری که قرار نیست خوب بشی خوب نمی‌شی :D
سعی کن پیش کسی بری که تأیید شدست کارش خوب باشه پیش هر آدمی نرو.

ممنون کمک کردید >:D<

suzan_s

کاربر فعال
شهر
اراک
رشته دانشگاه
معماری

به نقل از __MITRA__ :
اما دلم نمیخاد زندگی کنم
این که میگی دلیلی ندارم اما هدف دارمو براش تلاش میکنم دو تا چیزه متضاده ^-^

اگه استرس توی زندگیت خیلی اذیتت میکنه ، درستش اینه که استرستو برطرف کنی نه این که زندگیتو تموم کنی
مشکلی که تو میگی خیلی بزرگ نیست تازه درمان دارویی و غیر دارویی هم داره
یه درمان داروییش میتونه استفاده قرص های دسته ی بوسپیرون و بتابلاکر ها باشه درمان های غیر داروییش هم رژیم غذایی و ورزشی و شاید داروهای گیاهی

//توصیه میکنم بری پیشه روانشناس یا روانپزشک

__MITRA__

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه 2 کرمان
شهر
کرمان

به نقل از سـوزان :
این که میگی دلیلی ندارم اما هدف دارمو براش تلاش میکنم دو تا چیزه متضاده ^-^

اگه استرس توی زندگیت خیلی اذیتت میکنه ، درستش اینه که استرستو برطرف کنی نه این که زندگیتو تموم کنی
مشکلی که تو میگی خیلی بزرگ نیست تازه درمان دارویی و غیر دارویی هم داره
یه درمان داروییش میتونه استفاده قرص های دسته ی بوسپیرون و بتابلاکر ها باشه درمان های غیر داروییش هم رژیم غذایی و ورزشی و شاید داروهای گیاهی

//توصیه میکنم بری پیشه روانشناس یا روانپزشک

هدفهایی ک میگم دارم مثلن درس خوندنه
اما بی هدفیم راجب اینه ک واقعن نمیدونم دلیل اصلیم برا زندگیم چیه؟؟ استرسم هر کاری ک میکنم برطرف نمیشه

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

به نقل از __MITRA__ :
اما بی هدفیم راجب اینه ک واقعن نمیدونم دلیل اصلیم برا زندگیم چیه؟؟ استرسم هر کاری ک میکنم برطرف نمیشه

خيلى چيزا ميشه براى ادم انگيزه باشه مثله درس خوندن ، خانواده وحتى دوستانت باشن ،بازم ميگم كه اين همه نااميدى خوب نيست ،يكم انگيزه داشته باش وبراى خودت يه هدفى رو مشخص كن ،با چند مشاوره همه چى درست ميشه.

suzan_s

کاربر فعال
شهر
اراک
رشته دانشگاه
معماری

به نقل از __MITRA__ :
برای استرس که گفتم هم درمان داروییش هست هم غیر دارویی فوقش اگر استرست با رژیم غذایی و ورزش رفع نشد ممکنه دکتر یک دوره درمان دارویی برات بنویسه یا یکی از قرصای دسته بتابلاکر رو بده که هر وقت احساس اضطراب کردی بخوری ممکنه حتی مشکل اصلیت استرس نباشه و مثلاً دچار افسردگی خفیف (دیس‌تایمی‌) باشی که در این صورت پزشک درمان افسردگی رو انجام میده و اون بی هدفی هم خود به خود رفع میشه حقیقتش با توجه به حرفات و فکر کردن به خودکشی و آواتارت :D فک کنم افسردگی مشکلت باشه نه اضطراب و استرس!

به نقل از نيلوفر ب. :
خيلى چيزا ميشه براى ادم انگيزه باشه مثله درس خوندن ، خانواده وحتى دوستانت باشن ،بازم ميگم كه اين همه نااميدى خوب نيست ،يكم انگيزه داشته باش وبراى خودت يه هدفى رو مشخص كن ،با چند مشاوره همه چى درست ميشه.

یک چیزی بهتون بگم خانومه نیلوفر ب. گفتنه این که "یکم انگیزه داشته باش" به فردی که انگیزه نداره فقط حالش رو بد تر میکنه پس لطفاً توی مشاوره دادن یکم اوصولی تر حرف بزنید.

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

به نقل از سـوزان :
برای استرس که گفتم هم درمان داروییش هست هم غیر دارویی فوقش اگر استرست با رژیم غذایی و ورزش رفع نشد ممکنه دکتر یک دوره درمان دارویی برات بنویسه یا یکی از قرصای دسته بتابلاکر رو بده که هر وقت احساس اضطراب کردی بخوری ممکنه حتی مشکل اصلیت استرس نباشه و مثلاً دچار افسردگی خفیف (دیس‌تایمی‌) باشی که در این صورت پزشک درمان افسردگی رو انجام میده و اون بی هدفی هم خود به خود رفع میشه حقیقتش با توجه به حرفات و فکر کردن به خودکشی و آواتارت :D فک کنم افسردگی مشکلت باشه نه اضطراب و استرس!

یک چیزی بهتون بگم خانومه نیلوفر ب. گفتنه این که "یکم انگیزه داشته باش" به فردی که انگیزه نداره فقط حالش رو بد تر میکنه پس لطفاً توی مشاوره دادن یکم اوصولی تر حرف بزنید.

اين جا كسى نبايد دارويى پيشنهاد بده ،تحت نظر دكتر بايد باشه ،لطفن خودسر دارو پيشنهاد ندين :)

paml

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتی
شهر
اهواز
دانشگاه
شهیدبهشتی

به نقل از __MITRA__ :
ممنون ولی فک نکنم مشاور بتونه کاری کنه :|
فكر كنم يه 10 12 سالى درس خونده
الان شما با اين جمله قشنگ نابود كردى اين 10 12 سالو

suzan_s

کاربر فعال
شهر
اراک
رشته دانشگاه
معماری

به نقل از نيلوفر ب. :
اين جا كسى نبايد دارويى پيشنهاد بده ،تحت نطر دكتر بايد باشه ،لطفن خودسر دارو پيشنهاد ندين :)

دسته ی بتابلاکر و بوسپیرون قرص نیست یه گروهه داروییه و احتمالاً تفاوته دارو و دسته رو میدونی دیگه؟

اینا که گفتم دو تا دسته بزرگ داروییه که شامل انواع و اقسام قرص میشه که هر کدوم شیوه و دوزه مصرفی ویژه خودشو داره
مثلاً قرص های دسته ی بتابلاکر بیشتر برای درمان تپش قلب ، فشار خون و استرس و... استفاده میشن
و دسته ی بوسپیرون یک دسته دارویی ضده استرسه با دوره های بلند مدت که زود اثر نیست ینی باید یه دوره مصرف کنی تا اثرشو احساس کنی

//اگه بری داروخونه بگی بتابلاکر میخوام بهت قرص نمیدن! :D

__MITRA__

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه 2 کرمان
شهر
کرمان

به نقل از Jok3r :)) :
فكر كنم يه 10 12 سالى درس خونده
الان شما با اين جمله قشنگ نابود كردى اين 10 12 سالو

خیلی ممنون مسخره کردید :|

قاصدک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیهق

به نقل از __MITRA__ :
اما دلم نمیخاد زندگی کنم

من خودم خییییییلی شده فکر کنم هدفی ندارم . فکر کنم که آخه این کارا رو می‌کنم که چی ؟ درس بخونم آخرِ آخرش چی ؟ نت بیام وقت بگذرونم ٬ بازم که چی ؟! یه هدف ِ واقعی می‌خواستم و می‌خوام که همه‌ی توانمُ بذارم واسه رسیدن بهش. یه دلیل حتی واسه نفس کشیدن . به پوچی رسیده بودم ( و شاید هنوزم در همون حالتِ پوچی به سر می‌برم! ) خب ٬ نمی‌دونم وضعیت تو مشابه منه یا نه ٬ ولی الآن می‌خوام بگم که با وجود همه اینا هرگز از مغزمم نگذشت که خودکشی کنم. خودکشی در حد یه لفظ شاید راحت گفته شه و نوشته شه ٬ شاید حتی کسی یه دفه‌یی و بی‌فکر قرصِ کُشنده‌یی رو بالا بندازه ٬ ولی حقیقت ِ خودکشی ٬ خیلی وحشتناک نیست ؟!
آدما تقریباً می‌شه گفت راجع به مرگ دو جور فک می‌کنن : یا بعدش ابدیتی هست ٬ یا فکر می‌کنن مرگ ته زندگیه. با هر کدومِ این دیدگاه‌ها به نظر من ٬ خودکشی توجیهی نداره. اگه مذهبی باشه آدم ٬ که خب خودکشی ناامیدی از همه چی و ناامیدی از خدا محسوب میشه و بعدش بدبختیِ ابدیه. حتی اگه اعتقادی به این چیزا نداشته باشه ٬ آیا زندگی انقدر انقدر براش غیرقابل تحمل شده که بهش خاتمه بده ؟! به چیزی که فقط یه بار تجربه می‌کنه ٬ به چیزی که هنوز لذت‌های زیادی رو می‌تونه براش پیش بیاره ؟ خودشُ بکشه و نیست بشه ؟؟ ینی دیگه چاره‌یی نیست ؟؟ مرگ ناشناخته‌ترین و وحشتناک‌ترین و ناگزیرترین چیزیه که انسان باهاش روبرو میشه ٬ البته به نظر من. انقدر راحت نگو خودکشی . زندگی آدم باارزش‌تر از این حرفاست . چقدر مریض آرزو دارن دوباره بتونن عادی زندگی کنن . چقدر آدما تا آخرین لحظه می‌جنگن تا نفس بکشن. زندگی خیلی ارزشمنده ٬ حتی اگه توی یه برهه‌ایش ٬ به پوچی برسی...
می‌دونم که می‌دونی ٬ خیلی‌ها از وضعیتی که شاید ما رو یادِ مرداب و لجن بندازه پا شدن و زندگیشونُ دوباره ساختن. از جایی که به نظر می‌رسیده هیچ شانسی ندارن و محکومن به بدبختی . حالا من و تو نمی‌تونیم از یه وضعیتِ عادی زندگی ٬ و از یه حس پوچیِ شاید موقت ٬ خودمونُ بکشونیم به سمت خوشبختی ؟!
وقتی حس بدی داری یا به پوچی می‌رسی ٬ یه کاری واسه تخلیه روحی خودت انجام بده ! مثلا من با آهنگ گوش دادن ٬ نوشتنِ هرچی تو ذهنمه و گاهی گریه کردن آروم میشم. نوشتن می‌تونه خیلی کمک کننده باشه. گاهی چیزایی پس زمینه ذهنتن که خودتم خبر نداری هستن ! و با نوشتن ، میریزن بیرون ... یکم با خودت خلوت کن . ببین چی تو زندگی هست که خوشحالت می کنه ، که برات جالبه ، که دوستش داری و ازش لذت می بری . کی هست که فکر می کنی می فهمتت و سعی می کنه کمکت کنه و قابل اعتماده ؟ باهاش حرف بزن اگه لبریز ِ حرف بودی . اگرم کسی نبود بنویس...
کم کم به هدف های بلندمدت زندگیت فکر کن . سعی کن استعدادهات رو کشف کنی . خوشحالیای کوچیکُ پیدا کن و ازشون لذت ببر . کم کم شروع کن به شناختن ِ خودت و هدف گذاری ... مطمئن باش تو اگه بخوای هر غیرممکنی ممکن میشه . من آخرای کنکور که ناامید بودم اینجوری فکر می کردم . فکر می کردم قدرت اراده ی انسان اونقدریه که حتی با تمرکز می تونه دردش رو بی هیچ دارویی تخفیف بده ( توی یه مستند پزشکی دیدم ) و خیییییییلی کارای بزرگ ِ دیگه . پس چرا من از پسش بر نیام ؟؟
لطفاً اون واژه ی خودکشی رو از فرهنگ لغاتت حذف کن . خیییلی زیبایی ها هستن که منتظرن تو کشفشون کنی ، و خیلی ها که این حرفا رو - هرچقدرم شعارگونه به نظر بیان - عملی کردن . ما چرا جزء اون خیلیا نباشیم ؟؟ : )

__MITRA__

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه 2 کرمان
شهر
کرمان

به نقل از قـاصـدکـــ :
من خودم خییییییلی شده فکر کنم هدفی ندارم . فکر کنم که آخه این کارا رو می‌کنم که چی ؟ درس بخونم آخرِ آخرش چی ؟ نت بیام وقت بگذرونم ٬ بازم که چی ؟! یه هدف ِ واقعی می‌خواستم و می‌خوام که همه‌ی توانمُ بذارم واسه رسیدن بهش. یه دلیل حتی واسه نفس کشیدن . به پوچی رسیده بودم ( و شاید هنوزم در همون حالتِ پوچی به سر می‌برم! ) خب ٬ نمی‌دونم وضعیت تو مشابه منه یا نه ٬ ولی الآن می‌خوام بگم که با وجود همه اینا هرگز از مغزمم نگذشت که خودکشی کنم. خودکشی در حد یه لفظ شاید راحت گفته شه و نوشته شه ٬ شاید حتی کسی یه دفه‌یی و بی‌فکر قرصِ کُشنده‌یی رو بالا بندازه ٬ ولی حقیقت ِ خودکشی ٬ خیلی وحشتناک نیست ؟!
آدما تقریباً می‌شه گفت راجع به مرگ دو جور فک می‌کنن : یا بعدش ابدیتی هست ٬ یا فکر می‌کنن مرگ ته زندگیه. با هر کدومِ این دیدگاه‌ها به نظر من ٬ خودکشی توجیهی نداره. اگه مذهبی باشه آدم ٬ که خب خودکشی ناامیدی از همه چی و ناامیدی از خدا محسوب میشه و بعدش بدبختیِ ابدیه. حتی اگه اعتقادی به این چیزا نداشته باشه ٬ آیا زندگی انقدر انقدر براش غیرقابل تحمل شده که بهش خاتمه بده ؟! به چیزی که فقط یه بار تجربه می‌کنه ٬ به چیزی که هنوز لذت‌های زیادی رو می‌تونه براش پیش بیاره ؟ خودشُ بکشه و نیست بشه ؟؟ ینی دیگه چاره‌یی نیست ؟؟ مرگ ناشناخته‌ترین و وحشتناک‌ترین و ناگزیرترین چیزیه که انسان باهاش روبرو میشه ٬ البته به نظر من. انقدر راحت نگو خودکشی . زندگی آدم باارزش‌تر از این حرفاست . چقدر مریض آرزو دارن دوباره بتونن عادی زندگی کنن . چقدر آدما تا آخرین لحظه می‌جنگن تا نفس بکشن. زندگی خیلی ارزشمنده ٬ حتی اگه توی یه برهه‌ایش ٬ به پوچی برسی...
می‌دونم که می‌دونی ٬ خیلی‌ها از وضعیتی که شاید ما رو یادِ مرداب و لجن بندازه پا شدن و زندگیشونُ دوباره ساختن. از جایی که به نظر می‌رسیده هیچ شانسی ندارن و محکومن به بدبختی . حالا من و تو نمی‌تونیم از یه وضعیتِ عادی زندگی ٬ و از یه حس پوچیِ شاید موقت ٬ خودمونُ بکشونیم به سمت خوشبختی ؟!
وقتی حس بدی داری یا به پوچی می‌رسی ٬ یه کاری واسه تخلیه روحی خودت انجام بده ! مثلا من با آهنگ گوش دادن ٬ نوشتنِ هرچی تو ذهنمه و گاهی گریه کردن آروم میشم. نوشتن می‌تونه خیلی کمک کننده باشه. گاهی چیزایی پس زمینه ذهنتن که خودتم خبر نداری هستن ! و با نوشتن ، میریزن بیرون ... یکم با خودت خلوت کن . ببین چی تو زندگی هست که خوشحالت می کنه ، که برات جالبه ، که دوستش داری و ازش لذت می بری . کی هست که فکر می کنی می فهمتت و سعی می کنه کمکت کنه و قابل اعتماده ؟ باهاش حرف بزن اگه لبریز ِ حرف بودی . اگرم کسی نبود بنویس...
کم کم به هدف های بلندمدت زندگیت فکر کن . سعی کن استعدادهات رو کشف کنی . خوشحالیای کوچیکُ پیدا کن و ازشون لذت ببر . کم کم شروع کن به شناختن ِ خودت و هدف گذاری ... مطمئن باش تو اگه بخوای هر غیرممکنی ممکن میشه . من آخرای کنکور که ناامید بودم اینجوری فکر می کردم . فکر می کردم قدرت اراده ی انسان اونقدریه که حتی با تمرکز می تونه دردش رو بی هیچ دارویی تخفیف بده ( توی یه مستند پزشکی دیدم ) و خیییییییلی کارای بزرگ ِ دیگه . پس چرا من از پسش بر نیام ؟؟
لطفاً اون واژه ی خودکشی رو از فرهنگ لغاتت حذف کن . خیییلی زیبایی ها هستن که منتظرن تو کشفشون کنی ، و خیلی ها که این حرفا رو - هرچقدرم شعارگونه به نظر بیان - عملی کردن . ما چرا جزء اون خیلیا نباشیم ؟؟ : )

ببنید من همه حرفایی ک شما گفتید رو قبول دارم شاید واژه خودکشی و خودکشی کردن واقعا احمقانه و کسی دلش نخاد با یه کار احمقانه ب
زندگیش پایان بده میدونم خیلی ها هستن دارن بد تر از من زندگی میکنن
خیلی ها هستن یه بیماری هایی دارن ک حتا راه درمان نداره
اما من واقعن از زندگیم خستم همه راهایی ک شما گفتید امتحان کردم روز و شب گریه میکنم فک میکنم این قد بد شدم ک هیش کس قبولم نداره حتا خانوادم حتا خودم و بدتر از همه خدا من هدفایه زیادی دارم واسشون تلاشم میکنم اما بعدش میگم مثلن ب دستش اوردم اخرش ک چی ب چه درد میخوره اخره زندگی هممون مرگه یکی زود تر یکی دیرتر پس چرا تلاش کنم وقتی هیچی امیدی نیس هیشکی نیس ک نگه ادم بدی هستی چراااااااااا

بالا