• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بچه های طلاق

One Minute

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شـــــاهی
پاسخ : بچه های طلاق

چرا از لفظ "اینجور بچه ها" استفاده میکنین ؟ یعنی انقدر غریبه هستن ؟

اینجور بچه ها و امثال من هیچ مشکلی توی جامعه نداریم ! گاهی اوقات چاره ی کار فقط طلاق هست و اون بچه ای که اون وسط هست خوشحال میشه که زندگی آرومی داشته باشه ، فرزند طلاق بودن بهتر از فرزند جنگ و دعوا بودن هست

mishu

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
مشهد
مدال المپیاد
نتایج اومد....ندارم سابقه!

به نقل از !Tik! :
یه نف دیگه رو میش اسم که از 2 سالگی مامان باباش جدا شدن هردوشونم ازدواج کردن الان هردوشون بچه دارن به نظرم اون دیگه خیلی وحشتناکه
من نمی فهمم کجاش وحشتناکه؟
اگر اون بچه تو دعوا و محیط نا آرامی از اول بزرگ می شد و پدر و مادرش طلاق نمی گرفتن بهتر بود یا اینکه تو محیط نسبتا آرومی باشه؟
منم ی نفر میشناسم همون 2 سالگی جدا شدن و دقیقا شرایطی رو که میگی داره.....اما یکی از محکمترین افرادیه که تاحالا دیدم....نمیتونه دلیلی باشه برای وحشتناک بودن ماجرا...

rojin

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
مشغول به ریاضی به شد!:دی
دانشگاه
تو ایران صنعتی شریف(در
رشته دانشگاه
قطعا یه چیزی مربوط به ریاضی

به نقل از نیلوفــــــــــــــــر :
پدر و مادر با این کار فک می کنن دارن یه مشکل بزرگو حل می کنن و باعث خوشبختی و راحتی خودشون می شن و اصلا به این طرف قضیه که بچه شون هست توجه نمی کنن و درک نمی کنن که علاوه بر اینکه یه مشکل بزرگ رو حل نمی کنن بلکه دارن یه مشکل بزرگ تر رو به وجود میارن و اون تنهایی و غمگینی بچه هست و اسمی که قراره رو بچه شون گذاشته شه(بچه طلاق)
بابا انقد یه طرفه به ماجرا نگاه نکنید!!شما چه می دونید بین یه زن و شوهر چی میگذره آخه؟؟من نمیگم طلاق تنها راهه و نمیگم همه ی طلاق هایی که انجام میگیره درسته،اما بالاخره یکی از گزینه هاییه که وجود داره و شاید دو نفر تو یه بازه زمانی خاص به این نتیجه می رسن که به نفع همست که از هم جدا شن.ممکنه بعدن پشیمون شن.اما خب این تصمیمیه که توی اون بازه زمانی خاص گرفتن و به نظرشون درست بوده.فکر میکنم نباید به خودمون اجازه قضاوتی در این حد تو زندگی دیگرانو بدیم!

Intellectuel

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
l

به نقل از kimix :
من نمی فهمم کجاش وحشتناکه؟
اگر اون بچه تو دعوا و محیط نا آرامی از اول بزرگ می شد و پدر و مادرش طلاق نمی گرفتن بهتر بود یا اینکه تو محیط نسبتا آرومی باشه؟
منم ی نفر میشناسم همون 2 سالگی جدا شدن و دقیقا شرایطی رو که میگی داره.....اما یکی از محکمترین افرادیه که تاحالا دیدم....نمیتونه دلیلی باشه برای وحشتناک بودن ماجرا...
به هیچ عنوان وحشتناک نیست ولی. درکش برای بچه ی دو ساله خیلی سخته و این که بچه ی کوچیک فکر کنه به خاطر شرایط مسخره جامعه شرایطشو مثه یه راز برای خودش نگه داره خیلی سخته .وقتی هم هر کدوم از مادر یا پدر ازدواج کنن سخت میشه .بالاخره بچه چی کار کنه .اما برای بزرگترا مشکلی نیست واقعا .

ariadne

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهار
شهر
تهـــــران .

گاهی اگر طلاق صورت بگیره؛ بچه ها وضع بهتری پیدا خواهند کرد .
بچه ؛ به عاطفه ی پدر و مادر احتیاج داره.
اتمام جنگ و دعوا ، حالا چ بصورت صلح هست یا چه به صورت طلاق ، باعث میشه زندگی بچه بهتر بشه و اون عاطفه رو بیشتر کسب کنه .
حالا اگر اون اتمام ، صلح باشه ؛ ممکنه این توجه و عاطفه بیشتر بشه و بچه سعادتمند تر .
و اگر طلاق ؛ خب بهر حال "عاطفه پدر و مادری " از بین نمیره . شرایط بچه خوب نمیشه ولی خب "بهتر" از شرایطش در زمان جنگ و دعوا میشه .

جوجه سمپادی

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
دندان پزشکی

نظره خاصی ندارم فقط میتونم بگم خیلی خودخواهند

Id

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Mshd

به نظرم بچه ها خيلى از نظر روحى اسيب ميبينن وقتى مامان باباهاشون طلاق ميگيرن....ولى خب وقتى دو نفر نميتونن با هم زندگى كنن خيلى سخته به خاطر بچه هاشون طلاق نگيرن (;

ariadne

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهار
شهر
تهـــــران .

@جوجه سمپادی : چرا خودخواه بشن ؟
میشه دلیل بیارید؟

pucy cat

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 4
شهر
تهــران

طلاق همشه بد یست میتونه خوبم باشه ومفید
میتونه اون بجه رو از جهنمی که مامان باباش براش درست کردن رها کنه
با اینکه در این صورت هم مضرراتی داره ولی مفید هم هست

ghased

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مجتمع فرزانگان
شهر
بناب
مدال المپیاد
کامپیوتر-ریاضی-شیمی

وقتی پدر و مادر نمیتونن باهم بشازن و تو خونه دعواهای 10 ریشتری میکنن همون بهتر که زود تر از هم جدا بشن تا توی روح و روان بچه ها( اگه بچه ای هست) تاثیر بد نذاره . :|

roya0112

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه1
شهر
کرموووون
مدال المپیاد
....
دانشگاه
پیام نور روستای ده بالا
رشته دانشگاه
ابیاری گل های قالی

گاهی وقتا فکرکنم پدرو مادر بس باهم مشکل دارن و دادوبیداد میکنن بنظرم بهتره طلاق بگیرن.... :|
اگه طلاق بد بود نمیزاشتنش...گاهی وقتا باهم بودن باعث عزابه..حتی واسه بچه ها

sogolii

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حالا فرزانگان يه شماره يي ماله ط
شهر
طهران
مدال المپیاد
المپياد شيمي مي خونم

به نقل از MALICE :
خيلي طلاق چيز بديه ضربه روحي بزرگي به بچه وارد ميشه
و تا اخر عمر انگ بچه طلاق بودن باهاش ميمونه و همه به يه چشم ديگه نگاش ميکنن
آره ضربه روحي وارد مبشه ولي از زندگي ساقطشون نميكنه خيلياشونم از ماها موفق ترن

cristiano

thisisajjad
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94

هیچکی مقصر نیس جز افرادی ک با کاراشون صمیمیت و آرامش خانواده رو بهم میزنن
حالا هر کی میخواد باشه..باشه
همین و بس

nasim fakhr mohammadi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
آيت الله آملى
رشته دانشگاه
داروسازى

خیلی اوقات هم علت طلاق همین بچه هایی هستن که میگین.....ینی مثلا مادر خانواده کلا خودشو فراموش میکنه و زندگیش میشه بچش!......اینم میتونه باعث طلاق بشه
یا مثلا مامان خونواده میبینه شوهرش با بچش خوب برخورد نمیکنه( مثلا میزنتش و وقت نمیذاره براشو اینا) احساساتی میشه طلاق میگیره!

paramore

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيــرـــــتان فرزانــگان يـــك
شهر
تهران

به نقل از na$im :
خیلی اوقات هم علت طلاق همین بچه هایی هستن که میگین.....ینی مثلا مادر خانواده کلا خودشو فراموش میکنه و زندگیش میشه بچش!......اینم میتونه باعث طلاق بشه
یا مثلا مامان خونواده میبینه شوهرش با بچش خوب برخورد نمیکنه( مثلا میزنتش و وقت نمیذاره براشو اینا) احساساتی میشه طلاق میگیره!
من كه بعيد ميدونم كسى به دليل اينكه شوهرش به بچه ش كم توجهى ميكنه و براش وقت نميزاره، طلاق بگيره
هر چقدر هم كه با بچه ش وقت نگذرونه، بهتر از اينه كه بچه اصلاً پدر نداشته باشه!
كسى كه به بچه ش به اندازه ى كافى توجه نميكنه، وقتى از زنش طلاق بگيره و كاملاً از بچه ش دور بشه وفقط وضع بدتر ميشه!
در ضمن كتك زدن بچه هم جرم محسوب ميشه

ghazale.gh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قوچان
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
فیزیک

به نظرـه من گاهی وقت ـا طلاق واسه بچه ها هم میتونه خیلی بهتر باشه ؛بچه ی بدسرپرست میتونه خیلی مخرب تر از یک بچه ی بی سرپرست باشه!
البته خودـه طلاق هم دلیل ـای خیلی متفاوتی داره ک و بیشترـِش برمیگرده ب عدم شناخت درست قبل از ازدواج.

× بلخره آدم یه جاهایی مجبوره بین ـه بد و بدتر انتخاب کنه.

angry girl

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان
پاسخ: بچه های طلاق

به نظرمن یکی ازبزرگ ترین مشکلات این بچه هاسرپرستیشونه چون به گفته چندتاوکیل اغلب بعداز طلاق طرفین دعوا دارن که سرپرستی بچه روبه طرف مقابل بدن وکم پیش میاد که یکی از طرفین خودش خواستار این باشه که سرپرستی بچه روقبول کنه.
دختر۱۷ ساله ای رومیشناسم که با وجود داشتن مادری که پزشک بوده وپدری که مهندس بوده از سن خیلی کم توی یه موسسه خیریه وابسته به بهزیستی زندگی میکنه چون هیچکدوم سرپرستیشو قبول نکردن; و حتی اول دبیرستان رو تجدیدشده و کامل از اول خوند ومجبورشدبره هنرستان.

Amin Joker

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی تبریز
شهر
تبریز
مدال المپیاد
چی؟ سوال بعدی لطفا.....

به نقل از One Minute :
چرا از لفظ "اینجور بچه ها" استفاده میکنین ؟ یعنی انقدر غریبه هستن ؟

اینجور بچه ها و امثال من هیچ مشکلی توی جامعه نداریم ! گاهی اوقات چاره ی کار فقط طلاق هست و اون بچه ای که اون وسط هست خوشحال میشه که زندگی آرومی داشته باشه ، فرزند طلاق بودن بهتر از فرزند جنگ و دعوا بودن هست

مرسی گل گفتی! حرف دلمو زدی !

Sadaf R

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فــــــــرزانگان 1
شهر
شيــــــراز !

من فكــ كُنم بيشترش برا شرايطِ جامعمــون باشه :
خــب بيشتر مردم فـكـر ميكنن ازدواج كردن و بچه دار شُدنُ ... كلن ىِ وظيفس كـ تهـِش بخان نخان انجامش ميدن ، ملاكشونم اينه كـ مثلن طرف دختــر / پسر خوبيــه !
وقتى ازدواجا اين شكلى باشن احســاسى ـَم كـِ اون وسط بِ وجود مياد ميشــه "عادت" كـِ باعث ميشه بســوزنُ بسازن ،!
يا مثلــن حساىِ گُذرايى كـِ الكى بش ميگن عــشق .! وقتى ازدواج نتيجه عشق واقعـى نباشه ، دو حالت داره : يا هردو ب همون حسِ عادت راضى ـَن و ادامه ميدن كـِ خب بچه هم يا سعى ميكنه "عادت" كنه بِ همه چـى يا شرايط سخ ميشه براش !
حالت دومم اينِ كـِ دووم نميارنُ ميشه طلاق ! كـِ واقعن خعــلى وقتا برا پدر و مادر ومخصوصـن خودِ بچه بهتره ،! ولى ما اكثرن تصورمون اينِ :
" واااااااى! طلاق ،؟! چ كارِ زشتى !"
ولى ب اين فكر نمى كنيم كـِ ممكنه ىِ زندگى خيلى بهتر در انتظارشون باشه ، حتى تنها ! فرصت زندگى فقط ى باره پس بايد اشتباهارو خط زد!

vorujak

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
mashhad
مدال المپیاد
دارم میخونم........
دانشگاه
ایشالا تهران
رشته دانشگاه
پزشکی ( جدی جدی ها ..شوخی ام ن

وقتی فهمیدم مامانو بابای کسی که خیلی دوسش دارم طلاق گرفتن تا دو روز گریه میکردم.....
خیلی دلم براش سوخت... آخه همیشه میگفت من خیی تنهام...
آخــــــــــــــی... ولی دیگه نمیتونم دلداریش بدم.... :((

بالا