• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بچه های طلاق

• شروع کننده موضوع

m.shadi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فَرزانگان 2.
شهر
مَشَد؛؛)
رشته دانشگاه
علوم آزمایشگاهی.
مامان وبابا یکی از بچه های فامیل طلاق گرفتن چون باباش معتاد بود.
چند روز پیش خبر دادن باباش فوت کرده!!!خیلی واسش ناراحت شدم :(( :(
گناه بچه های طلاق چیه؟؟؟چرا باید این همه عذاب بکشن؟؟؟؟ X-(
ایا همیشه والدین مقصرن یا اینکه دیگه راهی واسه زندگی مشترک نداشتن؟؟؟؟

مهرگل

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بندرعباس
پاسخ : یچه های طلاق

جواب من بخاطر من ياس....خيلي قشنگ گفته همه چيو....

دقيقا ميتونم بفهمم موقعيت اينجور بچه ها رو و در جريانشون هستم... :|

ضربه بزرگيه تو زندگيه اينجور كسا....تو رفتاراشون حتي تاثير داره.... :|

ارنواز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 / فرهنگ
شهر
مشهد
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
باستان شناسی

گاهی وقتا زوجین ( :D) با دلایل خیلی الکی و سر لجبازی طلاق می گیرن که این جور افراد کارشون اصلا منطقی نیست اما یه سری افراد دلیل طلاقشون منطقیه هرچند که بعضی از همین دلیل ها رو هم میشه یه جوری رفع و رجوعش کرد ... ولی در کل طلاق خیلی بده و از همه بیشتر تو این جریان بچه ها آسیب می بینن !

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

خب تاپیک خوبیه به نظرم ، به شرطی که بیشتر از نظر اجتماعی بررسیش کنیم موضوع رو نه روانشناسی وتاثیرات روحی ! البته نمیشه این دو موضوع رو زیاد از هم جدا کرد اما بحث می کنیم ببینیم میشه یا نه :D

خب به نظر من توی بحث ِ مشکلات بچه های طلاق ، چیزی که مهمه ، جوی‌ه که بچه ها دارن توش زندگی می کنن . شاید همیشه همه گفتن طلاق بده ، اما به نظر من بعضی وقتا هم خوبه . دید ِ پدر و مادر هم به کاری که دارن برای بچه شون می کنن مهمه ، خیلی از پدر و مادرا ، جدا نمیشن ، همشم می گن " برا بچمون بود" بعد بچه که بزرگ شـد ، تبدیل میشه به یک آدمی که توی یه فضای متشنج بزرگ شده و طبیعتا ، توی رفتار خودش و روابط اجتماعیش هم ؛ اون تشنج ِ توی خونه تاثیر می زاره . توی این مواقع می شه گفت طلاق ، باعث آرامش بیشتر بچه و باعث شکل گیری بهتر شخصیت اون میشه .
البته همین جا باید اشاره کرد سن بچه زمان طلاق هم مهمه ، به نظر من بیشترین ضریه رو کسی می خوره که توی ِ دوران بلوغ این اتفاق براش بیفته ، چون اصولا آدما توی اون سن ، شخصیتشون در حال تکمیل شدنه و جوی که توش زندگی می کنن تاثیر مستقیمی توی شخصیت اجتماعیشون داره .
از طرفی خیلی ها میگن بچه های طلاق جامعه گریز تر از بقیه ـن ، چه قدر با این حرف موافقید ؟
من خودم فکر می کنم نمیشه برای همه یه جور نسخه پیچید چون آدما با هم متفاوتن ..

mahta.k

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یـکـ١
شهر
تـــهــرانــــ

به نقل از SaϔnA.M :
از طرفی خیلی ها میگن بچه های طلاق جامعه گریز تر از بقیه ـن ، چه قدر با این حرف موافقید ؟
من خودم فکر می کنم نمیشه برای همه یه جور نسخه پیچید چون آدما با هم متفاوتن ..

من موافق نیستم زیاد با این..
ولی به نظرم بچه هایی که دعوای پدر مادرشونُ میبینن و تو جریانِ مشکلات هستن، بعد یه مدتی از خونه خسته و زده میشن و بیشتر به جامعه پناه میبرن.. ینی بیشتر دوس دارن با جامعه ارتباط داشته باشن تا با خانواده..
که البته سن هم خیلی موثره تو این که بتونن خودشونِ از جو متشنج خونه دا کنن یا نه که اینِ خودت هم گفتی به نحوی..

مهرگل

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بندرعباس
پاسخ : بچه های طلاق

من كه با چن نفر از اينجور آدما در ارتباطم اينطور نيستن!ارتباط دارن با بقيه...اما درداشونو ميريزن تو خودشون تو خونه و پيش دوستاشون خالي ميكنن!...
حتي بعضياشون خواستار ارتباط بيشترن!بيشتر دوست دارن تو جمع باشن!
بستگي به شخصيت طرف داره....

Intellectuel

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
l

من یه نفرو خیلی خوب میشناسم مادر و پدرش از هم طلاق گرفتن ولی خیلی خوشحاله و هیچ فرقی نکرده (امسال طلاق گرفتن)اما یه نف دیگه رو میش اسم که از 2 سالگی مامان باباش جدا شدن هردوشونم ازدواج کردن الان هردوشون بچه دارن به نظرم اون دیگه خیلی وحشتناکه

ali.mashi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمــــ II
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

بستگی به خود آدم هم داره. بعضیا کم میارن. بعضیا هم مثه الماسن هر چی بیشتر بهشون فشار میاد قویتر میشن... :)

• شروع کننده موضوع

m.shadi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فَرزانگان 2.
شهر
مَشَد؛؛)
رشته دانشگاه
علوم آزمایشگاهی.

به نقل از Intellectual :
من یه نفرو خیلی خوب میشناسم مادر و پدرش از هم طلاق گرفتن ولی خیلی خوشحاله و هیچ فرقی نکرده (امسال طلاق گرفتن)اما یه نف دیگه رو میش اسم که از 2 سالگی مامان باباش جدا شدن هردوشونم ازدواج کردن الان هردوشون بچه دارن به نظرم اون دیگه خیلی وحشتناکه
>:D<
عزیزم اونی که مامان وباباش تازه طلاق گرفتن اگه چیزی نمیگه معنیش این نیس که دردی نداره درداشو تو خودش میریزه.
خنده را معنی سرمستی ندان انکه میخندد غمش بی انتهاست

shadi2011

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
؟
شهر
؟

ببین ب نظرم بستگی ب اینم داره ک شرایط قبل طلاق طرف چجوری بوده!
یارو مثلا باباش اهل بزنه و کلا مست میاد هر شب خونه بعد مامانش طلاق میگیره خوب معلومه طرف تو خونه ی جدید احساس بهتری داره و خوشحاله.نمیگم درد نداره!چرا داره..دردش از اینه ک مث بقیه مامان یا باباش بالا سرش نیس اما وقتی مامان و باباش با هم زندگی میکردند هم غصه ی بابای نامردشو میخورده و هم هر شب تو خونشون دعوا بوده پس اگ نسبت بگیریم الان زندگیش بهتره درست نیس؟
ولی خوب کلا بعضیا خیلی قویند...
البته گاهی همین بچه های طلاق چنان میزنه ب سرشون ک کل مدرسه روآسی میکنند مث دخترایی ک نامادری دارند یا مثلا پسرایی ک مامانشون میره شوهر میکنه{این ک برا پسرا فاجعس و دیوونه میشند}یکی از دوستای منم همینطوری بود ک خوب واقعا رو مخش تاثیر منفی داشت.
اما
هر که در این بزم مقرب تر است/جام بلا بیشترش میدهند

Intellectuel

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
l

بچه ها واقعا به خود فرد بستگی داره که چه طوری با شرایط کنار بیاد و در واقع موقعیت خاصی هم نیست
این برخورد بقیه است که یک بچه ی طلاقو از بقیه جدا میکنه
این ترحم های الکی و حرفای خاله زنکیه که مثلا نکاه کن حیوونی مامان باباش از هم جداشدن،فردا نمره هاش کم میشه ،به راه خلاف کشیده و میشه از این چرت و پرتا
و یکی دیگه از شرایط اینه که ما لازم نیست روی بچه ها اسم بذاریم
بچه ی طلاق یه بچه ی معمولیه مثه بقیه آب میخوره،راه میره،درس میخونه ،بازی میکنه ،میخنده
اینو باید بقیه باور کنن که متاسفانه همه فکر میکنن که یه بچه ی طلاق باید داغون و افسرده باشه

pucy cat

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 4
شهر
تهــران

خيلي طلاق چيز بديه ضربه روحي بزرگي به بچه وارد ميشه
و تا اخر عمر انگ بچه طلاق بودن باهاش ميمونه و همه به يه چشم ديگه نگاش ميکنن

fatima !!!!!

کاربر فوق‌حرفه‌ای

ببینید بچه هم به پدر نیاز داره هم مادر و واقعا ضربه میخوره مخصوصا اگه تو سنای حساسی مثل راهنمایی یا دبیرسنان باشه .

خیلی ها هستن رابطشون خوب نیست میگن ما به خاطر بچه هامون طلاق نمیگیرم ولی طلاق علطفیشونو قبلا گرفتن و حتی یکی نیست بگه

لآقل به خاطر بچه که. نمیخای طلاق بگیری زندگی کن درست زندگی کن بی مرافعه

Saratonin

ـــــــــــــارا
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95

به نقل از MALICE :
خيلي طلاق چيز بديه ضربه روحي بزرگي به بچه وارد ميشه
و تا اخر عمر انگ بچه طلاق بودن باهاش ميمونه و همه به يه چشم ديگه نگاش ميکنن
به یه چشم دیگه بهش نگاه میکنن ینی چی؟ مگه تقصیر اون بچه بوده که این مشکل براش پیش اومده؟ انگ؟؟؟؟

M Gravity

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
Frz1
شهر
مشهد

درسته که خیلی وضعیت بدیه ولی به هر حال آدم باید خودش باهاش کنار بیاد ،ادم که قرار نیست تا آخر عمر با خانوادش زندگی کنه بدم باید اینقد قوی بود که این مساله مانع پیشرفتش توی زمینه های دیگه ی زندگی نشه درسته که خانواده قسمت خیلی بزرگ و مهمی از زندگی ادمه ولی همه اش که نیس
بدم تا خدا رو داری غم نداری x: بقیه رو بی خیال

Intellectuel

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
l

به نقل از Limooo torsh :
ببینید بچه هم به پدر نیاز داره هم مادر و واقعا ضربه میخوره مخصوصا اگه تو سنای حساسی مثل راهنمایی یا دبیرسنان باشه .

خیلی ها هستن رابطشون خوب نیست میگن ما به خاطر بچه هامون طلاق نمیگیرم ولی طلاق علطفیشونو قبلا گرفتن و حتی یکی نیست بگه

لآقل به خاطر بچه که. نمیخای طلاق بگیری زندگی کن درست زندگی کن بی مرافعه
با این طلاق عاطفی موافقم ولی اتفاقا این اتفاق توی دبیرستان و راهنمایی به نظرم بهتره چون خود آدم میبینه که به خاطر چه مشکلاتی پدر و مادر از هم جداشدن اما بچه کوچیک هیچ وقت نمی فهمه و سخته براش درک این مسئله .

nasrin.z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قوچان
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی( گرایش جداسازی)

بچه های طلاق میتونن زندگی راحتی داشته باشن به شرطی که منطقی عمی کنن نه احساسی اما بستگی به یه شرط خیلی خیلی مهم داره
اونم اینکه مامان و بابا واسه چی ازهم جدا شدن :-< :-<
بعضیا سرهیچی از هم جدا میشن یعنی وقتیکه دلیل جداییشون رو ازشون می پرسی تنها جوابی که دارن اینه« از هم خسته شده بودیم بهترین کار این بود که جدا شیم»
درسته که بهترین کار رو کردن اما ...
اما باید این رو در نظر داشته باشن که این کار زمانی داره اونم قبل از ازدواج و بچه دار شدن یعنی زمان آشنایی نه اینکه الآن که بچه هم دارن این نوع جدایی واقعا واسه بچشون سخته

niloufar joon

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یکــــ
شهر
تهران

پدر و مادر با این کار فک می کنن دارن یه مشکل بزرگو حل می کنن و باعث خوشبختی و راحتی خودشون می شن و اصلا به این طرف قضیه که بچه شون هست توجه نمی کنن و درک نمی کنن که علاوه بر اینکه یه مشکل بزرگ رو حل نمی کنن بلکه دارن یه مشکل بزرگ تر رو به وجود میارن و اون تنهایی و غمگینی بچه هست و اسمی که قراره رو بچه شون گذاشته شه(بچه طلاق)

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

من با همه ی اینا موافقم که باید به بچه ها توجه کرد و غیره.
ولی به یه چیزم دقت کنید که بعضی وقتا واقعا هیچ راهی نیست.
همیشه هم نباید والدینُ مقصر دونست.
بعضی وقتا واقعا چاره ش طلاقه.
به اینم فکر کنید ...

zahra-E

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
داروسازی
تلگرام

به نقل از !silence! :
من كه با چن نفر از اينجور آدما در ارتباطم اينطور نيستن!ارتباط دارن با بقيه...اما درداشونو ميريزن تو خودشون تو خونه و پيش دوستاشون خالي ميكنن!...
حتي بعضياشون خواستار ارتباط بيشترن!بيشتر دوست دارن تو جمع باشن!
بستگي به شخصيت طرف داره....
من کاملاموافقم چون یکی ازدوستای خودم مامان باباش طلاق گرفته بودن خیلی بچه ی شادودوست داشتنی وجامعه پذیربودولی وقتی ب حرفاش گوش میدادم خیلی ناراحت میشدم جلوی اون چیزی نمیگفتم ولی توی خونه ک ب حرفاش فکرمیکردم گریم میگرفت :(

بالا