• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

"کنکوری محور " شدن مراکز سمپاد

• شروع کننده موضوع sayna
  • تاریخ شروع
  • شروع کننده موضوع

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى
شاید خیلی از ماها ، که حدودا نسل های جدید سمپاد محسوب میشیم ، با چیزایی که از سمپاد برامون تعریف می کنن خیلی فاصله داشته باشیم . جو ِ کاملا پژوهشی و المپیادی ِ بچه های ِ مراکز خوب سمپاد . توی خیلی از نوشته های فارغ التحصیلانی مثل آقای امیرخانی هم این جو توضیح داده شده .
خیلی از فارغ التحصیلان یا همون نسل های قدیمی تر سمپاد بر این باورند که " سمپادی جماعت ، درس می خوند برای علاقه‌ش ، برای ِ پروژه‌ای که دوسش داشت " نه صرفا برای ِ کنکور .

اما الآن ، جو حاکم بر مراکز سمپاد و مهم تر از اون خود ِ بچه های سمپاد کاملا کنکوری محور شده . حتی جزوات ِ اول دبیرستان خیلی از مراکز پر از نکات کنکوریست و ذهن بچه ها به سمت ِ " کنکور از همه چی مهم تره " داره پیش میره

قطعا علاقه به درس و زیاد درس خوندن ، با کنکوری بودن و کنکوری محور شدن منافاتی نداره . اما چیزی که از نظر من بدیهی‌ه ،اینه که مهم بودن و کردن کنکور برای دانش آموزانی ، از مراکز سمپاد ، توی ِ پژوهش و المپیادشون تاثیر داره .

آیا واقعا مراکز به سمت کنکور محور تر شدن پیش می رن ؟
آیا این قضیه رو پدیده ای مثبت تلقی می کنید ؟ [ در نظر داشته باشید رتبه های کنکور از جمله بزرگ ترین افتخارات مدارس امروزه‌ی سمپاد محسوب میشه ]
به نظرتون توجه زیاد به کنکور ذهن بچه ها رو برای خلاقیت و انجام فعالیت های پژوهشی کند می کنه ؟
و ... :D

poorya.kh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهیـد بهشتی
شهر
نیشابـور
دانشگاه
علم‌وصنعت‌ ایران
رشته دانشگاه
مهندسی‌کامپیوتر
پاسخ : "کنکوری محور " شدن مراکز سمپاد

همونطور که گفتی الان جو یه جوری شده که کنکور اولویت اول مراکز و دانش آموزا شده
مثلا خودِ من ، خواستم واسه المپیاد از سال پیش شروع کنم ولی با توجه به حرفای مشاورا و اطرافیان اینکارو نکردمو کنار گذاشتمش
یا جشنواره ی خوارزمی ، کلی طرح داشتم که میتونست واسه مرحله ی کشوری انتخاب بشه ولی بازم با همون حرفا از جمله تو دو سال دیگه کنکور داری و اینا ، دوباره گذاشتمش کنار که الان هم خیلی پشیمونم

خب اصولا مسئولین مراکز فکر میکنن که یه رتبه ی خوب کنکور خیلی کارنامه ـشونو درخشان کنه
یا وقتی یه دانش آموز میبینه شانسش واسه موفقیت تو المپیاد و کلن کارای پژوهشی خیلی کمه ، و نمیتونه آیندشو تضمین کنه ، تلاش میکنه تا با یه رتبه ی خوب تو کنکور این آینده ی خوب رو واسه خودش رقم بزنه

مراکز ما زیر نظر سازمانی فعالیت میکنن به نام اموزش و پرورش
ولی الان تو همین مراکز ، حتی مدارس دیگه ، فقط اموزش داره انجام میشه ، که این نمیتونه واسه اینده ی یک دانش آموز کافی باشه

به شخصه با این پدیده مخالفم
چرا که فکر میکنم کنار این حرفا ،باید فعالیت های پژوهشی ، همایش و... هم باشن که اون پرورش هم انجام بشه
به علاوه ی اینکه فقط علم و دانش واسه داشتن یه زندگی خوب کافی نیست ، مهارت های دیگه ای هم باید داشت مثل اعتماد به نفس ، فن بیان ، تجربه و...

Melika.h

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
Farzanegan 2
شهر
Mashhad

من فکر میکنم شاید دلیلش اینه که ماها یکجورایی خودمون رو در برابر اسم سمپاد مسوول میدونیم...یعنی دیگران به اشتباه این حس رو توی ما ایجاد کردن....تعریف موفقیت برای سمپادیه امروز با سمپادیه دوره های گذشته فرق میکنه....الان موفقیت اینه که تو کدوم دانشگاه قبول میشی؟؟؟با چه رتبه ای؟؟؟اما اون زمان موفقیت این نبود ومن خودم رو میگم همون زمان که راهنمایی رو اینجا قبول شدم خواسته ها ازم صدبرابر شد....از بچگی بااین تفکر که باید توراه پزشکی به موفقیت برسم برام ساخنه شده بود وباورودم تو راهنمایی وبعد دبیرستان به این مرکز این تفکر توی دیگران قوی تر شد که خب این دیگه رسیدنش به اون هدفه راحت تر والبته حتمی تره.... #-o خب حالا من اینجا چیکار میتونم کنم؟؟؟باید کم خطر ترین ومطمین ترین راه رو برای رسیدن به اون هدف انتخاب کنم که این راحت ترین وکم خطر ترین همون راهیه که همه میرن.....با هر سطحه استعدادی....کنکور
من میشه گفت 2سال بود داشتم فکر میکردم المپیاد برم یا نه....امسال در نهایت به این تنیجه رسیدم بیخیال ملیکا جان همون راهی رو برو که همه رفتن وموفق شدن ......راهی که دیگران برام تعریف کردن رو پذیرفتم نه راهی که خودم میخواستم :|

sahere

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
گفتار درمانی

واقعا حتی فکر کردن به این موضوع عصبی میکنه منو :|

انقدر واسه همه کنکور مهم شده که من احساس میکنم توی یه مدرسه غیر انتفاعی درس میخونم به جای سازمان ملی پرورشی استعداد های درخشان!
واقعا من از درک این موضوع عاجزم که چرا توی مدارس و به خصوص مدارس سمپاد بچه ها رو مجبور به درس خوندن میکنن ونمره رو انقد رمهم جلوه میدن که الان توی سن 17 سالگی توی یک کلاس باید انقدر مسخره سر اینکه نمره یکی از یکی 0/25 چرا بیشتر شده دعوا شه :|
به نظرم خود مدرسه ها خیلی موثر بودن!یکی از فانتزیام بودن توی سمپاد نسل های قبله :)
بچه ی اول دبیرستان وقت خیلی زیادی داره واسه کارهای جانبی حتی سال دومی ها...به من میبود سال سوم رو هم از دست نمیدادم
ولی وقتی که مدرسه هیچ اعتقادی به برنامه ها و همایش ها در کنار مدرسه و درس نداره و تمرکز کرده روی تراز رتبه ی یه کلاس اولی که هنو داره درس عمومی میخونه توی فلان آزمون
واقعا چه توقعی میشه داشت از بچه ها؟ :)

L.E

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 ِ تهران
شهر
تهران

من با شیوه ی قدیم و الان سمپاد با هر دوشون تو این موضوع مخالفم!
قبلنا سیستم فقط پژوهش بود حتی توی دبیرستان،محور اصلی پژوهش بود....این بود که المپیادامون و کنکورامون خوب نبودن اصن!
ولی به هر حال خیلیا از راه همین پژوهشا موفق می شدنو اینا!ولی اگه کسی پروژه ی موفقی نداشت بیچاره می شد!
ولی الانم با آوردن یه سری مشاور توی دبیرستانا و رقابت بر سر رتبه و مشاور کی بهتره،شده مدارس کنکور محور!
حتی راهنمایی هاام دیگه روی معدلو اینا دارن حساب باز می کنن تا پژوهش!
که خوب این خیلی ذهنو می بنده و این می شه که پس فرق ما چیه با بقیه!
خیلی غلطه که بحث کنکورو تا راهنماییو اول دبیرستان بکشن!

و متاسفانه یه چیزیم بگم!اگه رتبه های خوبم مدرسمون بیاره بازم حق خیلی از بچه ها ضایع شده و واقا به ضرر خیلیا تموم می شه!
چون رویه ی مشاورای مدرسه آ اینطوری شده که بچه های بهترو پیدا می کنن و روشون کار می کنن و بقیه رو رها می کنن! :|

nmejris@zan

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهيد هاشمي نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

پست های قبل رو زیاد نخوندم راستش ... :-"

اما خب ! واقیعت این مشکل صرفا مربوط به مدارس ما و سمپاد نیست !
در هر صورت سمپادی و سمپاد هم بخشی از جامعه است و متناسب با جو حاکم بر جامعه شرایطش ممکنه تغییر کنه !
در زمان های قدیم که شما مثال زدین ! افراد مدرک گرا نبودن ! اما الان جو احمقانه ای بوجود اومده که مدرک های دانشگاهی اهمیتی بیشتر از حد خودشون پیدا کردن ...
اون زمان ها ممکن بوده خیلی ها بعد از تموم کردن مقطع دبیرستان و گرفتن دیپلم وارد بازار های کار بشن ! مثل الان نبوده که فرد هر جور شده هر دانشگاه داغونی هم که تونست بره ! به اسم اینکه قراره آقا مهندس بشه یا خانم دکتر و ... !!! رشد تعداد دانشگاه های آزاد و پیام نور و ... به خوبی مدرک گرایی مردم رو نشون میده !
در حالی که خیلی رک خدمتتون عرض کنم ... نصف این دوستانی که از دانشگاه های نا معتبر فارغ التحصیل میشن اطلاعاتشون با قبل از ورود به دانشگاه تقریبا هیچ تفاوتی نکرده و صرفا 4 سال از عمرشون رو به خاطر اینکه یک مدرک بگیرن و قاب کنن بزنن به دیوارشون تلف کردن !!!!!

این مشکل بیشتر ریشه های فرهنگی در کل جامعه داره ...
تا وقتی این فرهنگ اصلاح نشه که کار عار نیست ! و همه قرار نیست دکتر و مهندس باشن ! همچنان وضع این باقی میمونه !
تا وقتی که بفهمیم ورود به دانشگاه و کنکور همه چیز نیست و تازه بعد از اون زمان یادگیری اصلی و دانش های تخصصی هست ! هیچ چیز درست نمیشه !

سمپادی ها هم از این وضع جامعه مجزا نیستن ! وقتی برای خانواده ها و اقوام و دوستان و ... مسئله اینقدر مهم بشه طبیعتا جو ایجاد شده روی اون افراد هم تاثیر میزاره و باعث میشه کار های پژوهشی و المپیاد و ... اهمیتش کم بشه و حتی در موارد زیادی خانواده ها جلوی اینگونه فعالیت های به ظاهر و از دید خودشون فرعی رو بگیرن !!

sahere

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
گفتار درمانی

@نیما :به نظر من آدم باید تغییر رو از خودش شروع کنه!
وقتی که اهداف کلی سازمان یکم به گذشته میل کنه مدارس نمیتونن زیاد مخالفت کنن! وقتی موظف بشن که یه سری از مسائل جانبی رو واسه دانش آموزا مطرح کنند و نشون بدن کم کم خود بچه ها علاقه مند میشن و قضیه نمیشه صرفا مدرک گرایی!
مثلا ما خودمون رو جزو برترین ها و نخبه ها میدونیم(نه حالا خودم :-" )!یا حداقل تفکر بقیه در موردمون اینه!

Melika.h

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
Farzanegan 2
شهر
Mashhad

خب حالا نقش ووظیفه ما این وسط چیه؟
یعنی بااین جو بقول شما احمقانه چیکار میتونیم کنیم؟
من شخصا راهی براش نمیبینم
چز اینکه من هم بشم مدرک گرا
منی که ادعای نخبه بودن وبرتر بودن دارم"حالا چه درست چه غلط" ارزش وهدف زندگیم رو رتبه خوب کنکور وقبولی توی یک رشته تاپ تو یک دانشگاه مطرح بزارم حالا خودم چه این هدف رو قبول داشته باشم چه نداشته باشم.....منم میشم یکی مثل مردم عادی....با همون تفکرات
چون واقعا چاره ای ندارم
در نهایت دارم بین اونها وانتظازاتی که اونها ازم دارن زندگی میکنم

• لایک
امتیازات: MiMeh

fa.z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
كرمان
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
ژنتیک

تا اونجايى كه من درك مى كنم مركز ما كنكورى محور نيس! و رتبه هاى كنكورمون افتضاحه! اگه متعادل باشه خوبه!

Sheyda76

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان اسلامشهر
شهر
تهران

ﺩﻗﻴﻘﺎ" ﻳﻜﻲ ﺑﺰﺭﮔﺘﺮﻳﻦ ﻣﺸﻜﻼﺕ ﻣﻦ ﺑﺎ ﻣﺪﺍﺭﺱ ﺳﻤﭙﺎﺩ ﺍﻻﻥ ﻫﻤﻴﻨﻪ!
ﻣﺜﻼ" ﻣﺪﺭﺳﻪ ﻱ ﺧﻮﺩﻣﻮﻧﻮ ﻣﻴﮕﻢ ! ﺑﭽﻪ ﻫﺎ ﺍﺻﻦ ﺭﻳﺴﻚ ﻧﻤﻴﻜﻨﻦ ﻛﻪ ﻭﻗﺘﺸﻮﻧﻮ ﺑﺬﺍﺭﻥ ﺭﻭﻱ ﻃﺮﺡ ﺩﺍﺩﻥ ﻭ ﺍﺭﺍﺋﻩ ﭘﺮﻭﮊﻩ. ﺷﺎﻳﺪ ﮔﺎﻫﻲ ﺍﻭﻗﺎﺕ ﻣﻌﻠﻢ ﻫﺎ ﻭ ﻛﻼ" ﻛﺎﺩﺭ ﻣﺪﺭﺳﻪ ﺳﻌﻲ ﻛﻨﻦ ﻛﻪ ﺑﭽﻪ ﻫﺎ ﺭﻭ ﺗﺸﻮﻳﻖ ﻛﻨﻦ ﺑﻪ ﭘﮋﻭﻫﺶ ﻭ ﺍﻳﻨﺎ.ﺍﻣﺎ ﺑﺎﺯﻡ ﺑﭽﻪ ﻫﺎ ﺍﺻﻼ" ﺍﻳﻦ ﺗﻔﻜﺮ ﻧﻤﺮﻩ ﻣﺤﻮﺭ ﻭ ﻛﻨﻜﻮﺭ ﻣﺤﻮﺭﺷﻮﻥ ﺍﺯ ﺑﻴﻦ ﻧﻤﻴﺮﻩ.ﺍﻳﻦ ﺟﺎﺱ ﻛﻪ ﺍﻳﻦ ﮊﺍﻧﺮ ﺧﺮﺧﻮﻥ ﺑﻪ ﻭﺟﻮﺩ ﻣﻴﺎﺩ!
ﻭ ﻣﻦ ﻭﺍﻗﻌﺎ" ﻧﺎﺭﺍﺣﺘﻢ ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﻣﻮﺿﻮﻉ!
ﭼﻮﻥ ﺍﻭﻥ ﻭﻗﺖ ﻫﻴﭻ ﻓﺮﻗﻲ ﺑﺎ ﻣﺪﺍﺭﺱ ﺩﻳﮕﻪ ﻧﺪﺍﺭﻳﻢ!
ﺍﺻﻦ ﺩﻳﮕﻪ ﺑﭽﻪ ﻫﺎ ﻋﻼﻗﺸﻮﻥ ﺑﻪ ﺩﺭﺳﺎ ﺍﺯ ﺑﻴﻦ ﺭﻓﺘﻪ ﻭ ﻓﻘﻂ ﻭﺍﺳﻪ ﻧﻤﺮﻩ ﻣﻴﺨﻮﻧﻦ!
ﻭ ﺑﺎ ﻋﺮﺽ ﻣﻌﺬﺭﺕ ﺑﻪ ﻧﻈﺮﻡ ﻳﻜﻲ ﺍﺯ ﺩﻻﻳﻞ ﺍﺻﻠﻲ ﻭﺭﻭﺩ ﺑﭽﻪ ﻫﺎﻱ ﻧﻤﻮﻧﻪ ﺩﻭﻟﺘﻲ ﺑﻪ ﺩﺑﻴﺮﺳﺘﺎﻧﺎﻱ ﺳﻤﭙﺎﺩﻩ.ﭼﻮﻥ ﺳﻴﺴﺘﻢ ﻣﺪﺍﺭﺳﺸﻮﻥ ﻓﺮﻕ ﻣﻴﻜﻨﻪ ﻛﻼ!
ﺭﺍﻫﻨﻤﺎﻳﻲ ﺑﻮﺩﻳﻢ ﻭﺿﻊ ﺧﻴﻠﻲ ﺑﻬﺘﺮ ﺑﻮﺩ!

ssasadegi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مراغه(آذربايجان شرقي)
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از پـوریــا :
به شخصه با این پدیده مخالفم
چرا که فکر میکنم کنار این حرفا ،باید فعالیت های پژوهشی ، همایش و... هم باشن که اون پرورش هم انجام بشه
به علاوه ی اینکه فقط علم و دانش واسه داشتن یه زندگی خوب کافی نیست ، مهارت های دیگه ای هم باید داشت مثل اعتماد به نفس ، فن بیان ، تجربه و...
دقيقا همين طوري . مثلا من خودم خيلي خجالتي بودم و اعتماد به نفسم كم بود. اين چند سالي كه توي مسابقات و... شركت كردم اين ترسم ريخته ، به خودم اعتماد پيدا كردم ، راحت ميتونم كنفرانس بدم ، راحت ميتونم ..... . حالا با اين حرفا توي كلاسمون يا بين خيلياي ديگه واقعا احساس ميكنم كه يه قدم ازشون جلوترم . در حاليكه اگه فقط كنكور ميخوندم به فرض رتبه ي تك رقم( :-" ;))) هم مياوردم فردا توي دانشگاه وقتي جرئت پيدا نميكردم به خاطر ضعف در اعتماد به نفسم و خجالتي بودن مثلا كنفرانس بدم و.... چيكار ميكردم. كنكورو كه همه قبول ميشن با يه خورده تلاش ولي مهارت هاي زندگي رو كه توي همين كارهاي فوق برنامه به دست ميان رو هر كسي نميتونه بهش دست پيدا كنه.

This is me

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان٢ :x
شهر
تهرانْ
مدال المپیاد
برنز زیست

هستن...!
چرا نباشن؟؟
هستن.ولى سمپاديا بيشتر انرژى شون رو ميزارن روى المپ و پژوهش و اينا ..اگه رو كنكور متمركز بشه يه نفرمطمعن باش رتبه خوبى مياره :)

سمپادى جماعت روهر چى كليك كنه توش موفق ميشه

+رتبه هاى سمپاد تو كنكور خيلى هم خوبه،شما اين حرف رو از كجا آوردى؟؟؟؟؟

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
به قول بچه ها راهو باسه بقیه باز گذاشتیم
دانشگاه
شریف(ارشد)-شیراز(کارشناسی)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

کی گفته سمپادی نیستن ؟ :-/
تا جایی که ما میدونیم تعداد بیشتر تک رقمی ها سمپادی هستن !!! شاید از 10 تا بیشتر از 7 تا سمپادی باشن !
الان دقیقا کی گفته سمپادی نیستن ؟ :-?

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

فرزانگان یک، ۲۰ تا رتبه زیر ۱۰۰ داشته، علامه حلی و بقیه مراکز سمپاد رو نمیدونم ولی تا مدرک نیاری نمیتونی بحث کنی! اول ثابت کن نیستن بعد بیا چاره جویی کن

Dawn

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
تهران

منظور من چند سال نه یک سال حالا بی خیال ما حریف شما نمیشیم ولی قبول داری مدرسه فرزانگان رو کنکور کار نمیکنن؟

smart girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اسفراین
مدال المپیاد
المپیاد ادبی
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

حالا من دقیقا لیست رتبه های تک رقمیُ مدر3 هاشونُ نمیدونم ولی شاید دلیلش این باشه کهبا ما سمپادیا بیشتر برا المپ کار میشه.... همونطور که بچه های دیگه گفتن.
خوب مشخصا سوالای کنکور با المپ فرقش از زمین تا آسمونه!

گردآفريد

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
مشهد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی

حالا من به بقيه رو دقيق نميدنم ولي پارسال تو مشهد تك رقمي كم نداشتيم!
آقاي مهران مثلا!امسالم كه رو خيليا حساب تك رقمي باز كردن!!!
به قول پگاه نميشه كه همه ي تك رقميا از سمپاد باشن،ولي اينجوريم نيس كه با قاطعيت بگيم "رتبه های برتر کنکور سمپادی نیستن"!!!

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

به نقل از Dawn :
منظور من چند سال نه یک سال حالا بی خیال ما حریف شما نمیشیم ولی قبول داری مدرسه فرزانگان رو کنکور کار نمیکنن؟

نه! اگه برای کنکور کار نمیکردن بچه ها رتبه های خوب نمیگرفتن؛ در حالی که میگیرن.

ولی بازم بچه های سوم و پیش بهتر میتونن نظر بدن!

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
به قول بچه ها راهو باسه بقیه باز گذاشتیم
دانشگاه
شریف(ارشد)-شیراز(کارشناسی)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

من خودم رتبه های تک رقمی چند سال اخیر رو دیدم خیلی توشون سمپادی بود !! الان اه لیستشون رو ببینم بهتون میگم کیا سمپاد بودن ! فقط میدونم خیلی ها سمپادی ها بودن !

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

به نقل از Dawn :

من اینم قبول ندارم راستش چیکار باید بکنن که نمیکنن؟ :D من تهرانی نیستم ولی تا جایی که شنیدم فرزانگان تهران کلاسای پیش دانشگاهیش از تابستون شروع میشه، هر دو ( یک، چند، دقیق نمیدونم :D ) هفته یه بار هم خود مدرسه ازشون آزمون میگیره اتفاقا خیلی هم حواسشون هست به این چیزا!

درسخون هم همه نوعی همه جا هست همه نمیرن سراغ المپیاد همه هم نمیرن سراغ کنکور ( یه سری سراغ هیچکدوم نمیرن اصلا! :D ) یه جایی مثل علامه حلی تهران کلی المپیاد قبولی میده هر سال یه جایی مثل مدرسه ما هم بچه ها خیلی طرف المپیاد نمیرن بیشتر میرن واسه کنکور میخونن

در کل چیز کلی نیست به نظرم که سمپادی ها به کنکور اهمیت ندن

بالا