• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ماهواره رو برای خانواده های ایرانی مناسب میدونین؟

ماهواره رو برای خانواده های ایرانی مناسب میدونین؟

• رای‌دهندگان
    632

Ali Kh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید بهشتی
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه گرگان
رشته دانشگاه
زیست شناسی جانوری
پاسخ : ماهواره رو برای خانواده های ایرانی مناسب میدونین

به نقل از Arash3076 :
شما که با ماهواره موافقید، دلایلتون رو ارائه کنید، دوستان از جمله خودم استفاده کنیم!!
این که با ماهواره موافق یا مخالف باشیم یک طرز فکر و سلیقه است.
ولی اگه کسی بحث رو به حوزه علم میبره و ادعا علمی داره، باید مدرک ارائه کنه تا حرفش مورد قبول واقع بشه.
من که ادعای علمی ندارم که بخوام مدرک معتبر ارائه بدم.

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

به نقل از Arash3076 :
شما که با ماهواره موافقید، دلایلتون رو ارائه کنید، دوستان از جمله خودم استفاده کنیم!!

کتاب و روزنامه مفید هستند یا نه ؟

خوب هم اره هم نه. بستگی به مطالعه کننده، تعریف از مفید بودن یا نبودن و مطلبش داره.

مثلاً وقتی دنبال یک کتاب خنده‌دار هستید، برید و تاریخ هخامنشیان رو بردارید کتاب مفیدی نخواهد بود!

ولی اگه دنبال مطالعه درباره ی حکومت هخامنشیان رو داشته باشید این کتاب مفید خواهد بود!

خوب حالا ما باید کتاب هارو ممنوع کنیم ؟ نه چون هر خواننده بازه ی خاصی از کتاب هارو میپسنده.

کتاب ها هم مثل فیلم و موسیقی و هر رسانه ی دیگه ای نظرات نویسنده یا خواننده یا کارگردان رو نشون میدن. و هر کس بسته به نیازش میتونه از هر کدوم که بخواد بهره ببره.

علیمپو

بچّه سنّی
نام مرکز سمپاد
حلی۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396

به نقل از مازیمون :

خوب هم اره هم نه. بستگی به مطالعه کننده، تعریف از مفید بودن یا نبودن و مطلبش داره.

مثلاً وقتی دنبال یک کتاب خنده‌دار هستید، برید و تاریخ هخامنشیان رو بردارید کتاب مفیدی نخواهد بود!

ولی اگه دنبال مطالعه درباره ی حکومت هخامنشیان رو داشته باشید این کتاب مفید خواهد بود!

خوب حالا ما باید کتاب هارو ممنوع کنیم ؟ نه چون هر خواننده بازه ی خاصی از کتاب هارو میپسنده.

کتاب ها هم مثل فیلم و موسیقی و هر رسانه ی دیگه ای نظرات نویسنده یا خواننده یا کارگردان رو نشون میدن. و هر کس بسته به نیازش میتونه از هر کدوم که بخواد بهره ببره.

فک نکنم کسی باشه این‌جا که با روش فعلی برخورد با ماهواره موافقت داشته باشه!

-arash-

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
Shahid Beheshti
شهر
Neishenburg City
رشته دانشگاه
Civil_Eng

به نقل از مازیمون :

نه جانم ببین، اگه من میرم بیرون و هفته نامه خیام نامه میخرم تا از اتفاقات شهرم با خبر بشم این با ماهواره زمین تا آسمون فرق داره به دلایلی که گفتم!
این روزنامه توسط عده ای با فرهنگ شرقی نوشته شده، و منو به سمت و سویی سوق نمیده که با جامعه در تعارض قرار بگیرم! این روزنامه باعث نمیشه من به انجام چیزی ترغیب بشم که با دینم در تعارضه!
لطفا مقایسه ها جنبه ی علمی پیدا کنه!

N@R

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان♥♥♥
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از نیلوفـر :
ببینید، دو راه بیشتر وجود نداره؛ یا آزادی و احترام به حقوق [و در این مورد، شعور] افراد رو نقض کنید تا مواجه نشن با وجوه افراطی و بعضاً نازیبا که در جهان هست و پورنوگرافی فقط یکی‌شه، یا اینکه بپذیرید که امکان نداره بتونید چنین کاری کنید و جلوی جریان اطّلاعات رو بگیرید، و سعی کنید به لحاظ علمی و فرهنگی، تعادل رو توی ذهن مردم ایجاد کنید. همین وحشت شما از این که حتّی اسم پورنوگرافی به کار برده بشه [که به نظر من خیلی افراطیه، چرا که برای صحبت کردن راجع به یک کانسپت، اون کانسپت باید اسم داشته باشه و بشه ازش اسم برد؛ وُلده‌مورت که نیست!] به موازات ترس و اجتنابیه که از هر گونه دیالوگ و صحبت سازنده و جدّی راجع به مسائل جنسی توی تمام سطوح تربیتی و فرهنگی و قانونی در ایران هست، و نتیجه‌ش هم تا به حالا فقط فاجعه بوده؛ منظورم از فاجعه چیه؟ این که به هر حال توی قرن بیست و یکم، محاله بتونید یک بچّه رو کنترل کنید که تا قبل از رسیدن به سنّ بلوغ راجع به مسائل جنسی کنجکاو نشه؛ صحبت نکردن راجع به مسائل جنسی به طریق درست و صحیح و با دیدگاه علمی توی خانواده و مدارس، باعث می‌شه بچّه بره به سمت کشف این مسائل توی مدیای آزاد و درندشتی مثل اینترنت، یا در حالت بدوی [و همچنین بعیدش] ماهواره، و با فرم نازیبا و افراطی و غیراخلاقی‌ اون که همون پورنوگرافیه مواجه بشه. شما نمی‌تونید جلوی همچین چیزی رو بگیرید، مگر اینکه تمام آزادی و حقوق افراد رو نقض کنید. راه مبارزه با چنین اتّفاقی چیه؟ این که راجع به این مسائل، درست صحبت بشه. آموزش صحیح راجع بهشون به دانش‌آموزان مدارس داده بشه، و بفهمن که رابطه‌ی جنسی یکی از جنبه‌های انسان بودنه، که عادّیه و تابو نیست و فرم اخلاقی و درستش هم اونی نیست که توی پورنوگرافی دیده می‌شه.

طبیعتا اگه بچه از طریق خانواده و مدرسه با مسائل جنسی آشنا بشه خیلی بهتره. ولی این دلیل نمیشه که از همون دوران قنداقیش بزاریمش جلوی ماهواره و بهش اجازه بدیم سریالهای غالبا مزخرف رو ببینه٬ تا احیانا بعدا شوکه نشه! هر چیزی سن خودشو داره٬ در این شکی نیست.
درسته باید آروم آروم با این مسائل مواجهش کنیم٬ ولی نیازی نیست الزاما با همه چیز آشنا شه!
حالا اینکه از طریق دوستاش بتونه یه سری فیلمارو ببینه یا به هرطریقی٬ احتمالش خیلی زیاده و نمیشه جلوشو گرفت. ولی بچه حداقل میدونه این فیلمو باید در خفا ببینه٬ جلوی خوانوادش نمیشه و درست نیست. وقتی والدین با فرزنداشون یه سری سریالهارو مبینن٬ روی بچه جلوی اونا باز میشه و ازشون شرمی نداره٬ این مسائل تو جامعه واسش عادی میشن٬ شرم و حیاشو تا حد زیادی از دست میده.

درسته که خیلی چیزا از دست ما خارجه و شرایط جامعمون خیلی چیزارو ناکار میکنه؛ ولی دلیل نمیشه ما بزنیم شرایطو خراب تر از اینی که هست کنیم. باید تا جایی که از توانمون برمیاد این امور و کنترل کنیم.
بقیش عم یه جورایی میشه ذات بچه و قسمتش.

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

به نقل از Arash3076 :
نه جانم ببین، اگه من میرم بیرون و هفته نامه خیام نامه میخرم تا از اتفاقات شهرم با خبر بشم این با ماهواره زمین تا آسمون فرق داره به دلایلی که گفتم!
این روزنامه توسط عده ای با فرهنگ شرقی نوشته شده، و منو به سمت و سویی سوق نمیده که با جامعه در تعارض قرار بگیرم! این روزنامه باعث نمیشه من به انجام چیزی ترغیب بشم که با دینم در تعارضه!
لطفا مقایسه ها جنبه ی علمی پیدا کنه!

اخه اینکه با دین یا فرهنگ شما در تعارض باشه به معنی بد بودن یا غیر مفید بودن نیست.

مثلاً چون تامسون اومد گفت دالتون اشتباه میکرده کسی بهش نگفت تو داری خلاف دینم میگی!

صرفاً کلیسا بود که داشت گالیله رو تهدید میکرد!

همین فرهنگ شرقی ای که ازش حرف میزنید بار ها تغییر کرده. این فرهنگ وقتی زرتشت گسترش پیدا کرد تغییر کرد. وقتی اسلام گسترش پیدا کرد تغییر کرد. وقتی مغول ها حمله کردند حتا نوع مهندسی و ساختمان سازی عوض شد!‌ وقتی مشروطه اومد ادبیات رو به یک جهت جدید برد.

این فرهنگ روز به روز در حال تغییره. و خوب رسانه ها نقش خیلی خوبی درش ایفا میکنن. و این به معنی غیر مفید بودن رسانه ها نیست.

وقتی مجلات غربی حرف از حکومت قانون میزدن، و روزنامه ها با هفته ها تاخیر دست ایران و فقط کسانی میرسید که خوندن و نوشتن بلد بودن. همین باعث شروع جنبشی شد که در ایران خیلی سریع تر از اکثر کشور های اسیایی افتاد.

ایران حتا به خاطر موقعیت جغرافیاییش به جز زمان عثمانی همیشه در حال داد و ستد و تبادل فرهنگی با اروپا بوده. و خوب الان این تبادل سرعت گرفته. و لزوماً یک طرفه نیست.

A.R.P

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
98
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از alireza.p :
پس شما از گزينه حمله نظامي به ايران خوشحال هستيد؟

رعب و وحشت گاهي بد نيست. براي تسري اين رعب و وحشت، سريال خودمان را به‎صورت رايگان در اختيار شبکه فارسي‎وان قرار داديم تا با دوبله فارسي بيشتر ديده شود. اين حرف‎‎هاي من مي‎دانم باعث وحشت مي‎شود اما وحشت براي ملت شما بد نيست!
گفت و گو با کارگردان هوملند
امریکایی ها ترس خود باختگی مارا می خوان از طریق ماهواره
مشکل اینه که به خوردمون میدن انتخاب نمیکنیم .

RREEZZAA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
96

به نقل از Bahar_R :
خب بقیه‌ی ضرر هاش رو بگید. بحث در مورد همینه.
بی‌بند و باری رو که توضیح دادم، بی بند و باری به خود خانواده مربوطه تعیینش، کسی حق نداره استاندارد خودش رو در مورد مسائل فکری و زندگی شخصی تو حلق همه فرو کنه.
فرمودید ماهواره استفاده‌ی مفید نداره، منم تعریفتون از استفاده‌ی مفید رو پرسیدم. هر استفاده‌ای از تلویزیون می‌شه از ماهواره هم می‌شه. اگر می‌تونید دلیل بیارید که تلویزیون کلا استفاده‌ی مفید نداره بعدش می‌تونید ادعا کنید ماهواره هم نداره.
یادم نمیاد جایی از پستم چماق به دست گرفته باشم یا تهدید کرده باشم اگر کاری که من می‌گم نکنید فلان که بخواد تحمیل حساب بشه.

+ خارج از بحث ؛ برای بار آخر در مورد اهانت به طرف بحث بهتون تذکر دوستانه می‌دم. الفاظی مثل «زر زر» به هیچ وجه مناسب شأن بحث نیست و توهین به طرف بحث و خلاف قوانین کلی انجمن محسوب می‌شه. با توجه به اینکه چندمین تذکر هست، در صورت تکرار، تذکر بعدی قطعا به این شکل نخواهد بود و با اخطار همراهه.
اشتباه نکن وقتی حکومت اسلامیه بدین معناس که در قبال بهشت و جهنم رفتن مردم مسئوله

+:ظرفیت داشته باش (; منم که یادم نمیاد رو به کسی کرده باشم و توهین کرده باشم کسی چه میدونه شاید آلزایمر گرفتم شادم شما منو با کس دیگه ای اشتباه گرفته باشی در هر صورت اگه بگی کی به کی توهین کردم حاضرم با کمال تضرع پیش همه ی سمپادیا ازت عذر بخوام
اما اگه نتونی بمعنای اینه که داری از مسئولیتت سوئ استفاده میکنی و احساسی برخورد میکنی و باید از مسولیتت کنار بری البته میتونی قبول نکنی اما امید وارم قبل از هرکاری بفکر افکار عمومی باشی

علیمپو

بچّه سنّی
نام مرکز سمپاد
حلی۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396

به نقل از rreezzaa :
اشتباه نکن وقتی حکومت اسلامیه بدین معناس که در قبال بهشت و جهنم رفتن مردم مسئوله

آقا تورو خدا نزنید از این حرفا :-کوبیدن_سر_به_میز
اصل مشکل همین اسلامی بودنه. یعنی اگه از قضیه‌ی ماهواره یه پله(شایدم چنتا) بریم عقب تر میرسیم به این قضیه که چرا حکومت اسلامی باید باشه؟
وقتی این جزء مشکل و حکم ماست نمیتونی ازش استفاده کنی واسه اثبات گزاره‌ای :/

-arash-

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
Shahid Beheshti
شهر
Neishenburg City
رشته دانشگاه
Civil_Eng

به نقل از مازیمون :
اخه اینکه با دین یا فرهنگ شما در تعارض باشه به معنی بد بودن یا غیر مفید بودن نیست.

مثلاً چون تامسون اومد گفت دالتون اشتباه میکرده کسی بهش نگفت تو داری خلاف دینم میگی!

صرفاً کلیسا بود که داشت گالیله رو تهدید میکرد!

همین فرهنگ شرقی ای که ازش حرف میزنید بار ها تغییر کرده. این فرهنگ وقتی زرتشت گسترش پیدا کرد تغییر کرد. وقتی اسلام گسترش پیدا کرد تغییر کرد. وقتی مغول ها حمله کردند حتا نوع مهندسی و ساختمان سازی عوض شد!‌ وقتی مشروطه اومد ادبیات رو به یک جهت جدید برد.

این فرهنگ روز به روز در حال تغییره. و خوب رسانه ها نقش خیلی خوبی درش ایفا میکنن. و این به معنی غیر مفید بودن رسانه ها نیست.
آخه مشکل اینجاست که ما تقلید کورکورانه میکنیم، و میخایم هر چیزی که از فرهنگ غربی به نفعمونه با چیزایی که از فرهنگ خودمون برامون سود داره میکس کنیم! اینا صدمه میزنه به جامعه! ما اگه فرهنگ تمیز بودن خیابون رو از اونا یاد بگیرم و آشغال تو خیابون نریزیم این خیلی خوبه!
اما ما اینکارو نمیکنیم، مثلا دوس داریم مدل لباسایه غربی بپوشیم در عین حال ادعای اسلام کنیم! خب اینا باهم جور نیس دیگه! نمیشه! و هزاران مثال دیگه!
به نظر من ماهواره میتونه مفید باشه، اما نود و نه درصدمون مفید استفاده نمیکنیم! تقلید کورکورانه ی ما از فرهنگ غربی میتونه خیلی مخرب واقع باشه در سال های آتی برامون!

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0

الان تمام دغدغۀ اونایی که با ماهواره مخالفت می‌کنن کانال‌های پورن ه؟ یعنی کل ماهواره رو در همین خلاصه کردن؟ این همه سایت برای همین صنعت وجود داره و هر فرد می‌تونه بیاد با یه فیلترشکن به راحتی واردشون بشه و بنابراین اینترنت هم کلاً چیز مناسبی نیست؟

Lorca

کاربر فوق‌حرفه‌ای
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی سلولی و مولکولی

به نقل از نـازنـیـن :
طبیعتا اگه بچه از طریق خانواده و مدرسه با مسائل جنسی آشنا بشه خیلی بهتره. ولی این دلیل نمیشه که از همون دوران قنداقیش بزاریمش جلوی ماهواره و بهش اجازه بدیم سریالهای غالبا مزخرف رو ببینه٬ تا احیانا بعدا شوکه نشه! هر چیزی سن خودشو داره٬ در این شکی نیست.
درسته باید آروم آروم با این مسائل مواجهش کنیم٬ ولی نیازی نیست الزاما با همه چیز آشنا شه!
حالا اینکه از طریق دوستاش بتونه یه سری فیلمارو ببینه یا به هرطریقی٬ احتمالش خیلی زیاده و نمیشه جلوشو گرفت. ولی بچه حداقل میدونه این فیلمو باید در خفا ببینه٬ جلوی خوانوادش نمیشه و درست نیست. وقتی والدین با فرزنداشون یه سری سریالهارو مبینن٬ روی بچه جلوی اونا باز میشه و ازشون شرمی نداره٬ این مسائل تو جامعه واسش عادی میشن٬ شرم و حیاشو تا حد زیادی از دست میده.

درسته که خیلی چیزا از دست ما خارجه و شرایط جامعمون خیلی چیزارو ناکار میکنه؛ ولی دلیل نمیشه ما بزنیم شرایطو خراب تر از اینی که هست کنیم. باید تا جایی که از توانمون برمیاد این امور و کنترل کنیم.
بقیش عم یه جورایی میشه ذات بچه و قسمتش.

مسلّماً هیچکس بچّه رو از دوران قنداقی بودن نمی‌گذاره جلوی ماهواره، و اساساً من خانواده‌ای رو سراغ ندارم که بگرده توی ماهواره پورنوگرافی پیدا کنه و بچّه رو بنشونه جلوش؛ در نتیجه، اغراق‌آمیز جلوه دادنِ این موضع، بحث رو منحرف می‌کنه. مشکل اینجاست که شما می‌گین الزاماً نباید با همه‌چیز آشنا بشه، و من می‌گم پر واضحه مسائل جنسی از اون مسائل نیست، چون شما هر کاری کنید آشنا می‌شه بالاخره، هیچ راهی هم نیست که به شما تضمین بده که تا سنّ خاصی آشنا نمی‌شه. تمام زیست‌شناسی بدن شما به این سمت می‌ره که خیلی زود در این مورد کنجکاو بشید، و مغز شما جوری سیم‌کشی شده که وقتی کنجکاو هستید پرس‌وجو کنید و گشت‌وگذار؛ اگر خانواده و مدرسه در این مورد دست‌به‌کار نشن، مطمئن باشید که حتّی اگر تا هجده سالگیِ بچّه، پای ماهواره یا حتّی اینترنت به خونه باز نشده باشه، اون بچّه بی‌کار ننشسته و به هر حال مدرسه رفته و با بچّه‌هایی که توی محیط بازتری بزرگ شدن برهم‌کنش داشته. این که بچّه بدونه باید فیلم رو در خفا ببینه به نظر شما پیروزیه؟ مگه هدف نهایی اینه که همه بدونیم چه خبره، ترویج مشاهده‌ی پورنوگرافی هم مشکلی نداشته باشه، فقط مخفیانه باشه؟ در اون صورت الان هم به این هدف رسیدیم متأسفانه و اوضاع جامعه دقیقاً همینه؛ بچّه‌ها از سنّ پایین و به بدترین نحوه‌ی ممکن [نه با مشاهده‌ی سریال؛ دقیقاً با مشاهده‌ی پورنوگرافی] تازه با کانسپت رابطه‌ی جنسی آشنا می‌شن، یک ذهنیت سیاه و منفی و غیراخلاقی و نادرست از رابطه‌ی جنسی توی ذهن‌شون صورت می‌گیره که به علّت تابو بودن هر گونه مناظره و صحبت توی جامعه‌ی ما، خدا می‌دونه اون ذهنیت کی می‌خواد تصحیح بشه و این وسط چیزی مثل «شرم و حیا» که شما ازش نام بردید می‌شه یکی دیگه از صدها دروغ و ماسک که توی جامعه‌ی ما فقط اسمش هست و خودش نیست.

A.R.P

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
98
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

هدف های ماهواره
ترسو کردن و خودباخته کردن ملت
ترویج فرهنگ غربی و گرفتن فرهنگ زیبای ایرانی
از بیم بردن اتحاد مردم
جدایی انداختن بین مردم و دین
جدایی انداختن بین دولت و ملت

علیمپو

بچّه سنّی
نام مرکز سمپاد
حلی۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396

به نقل از امین :
الان تمام دغدغۀ اونایی که با ماهواره مخالفت می‌کنن کانال‌های پورن ه؟ یعنی کل ماهواره رو در همین خلاصه کردن؟ این همه سایت برای همین صنعت وجود داره و هر فرد می‌تونه بیاد با یه فیلترشکن به راحتی واردشون بشه و بنابراین اینترنت هم کلاً چیز مناسبی نیست؟

واسه بار سومه که عرض میکنم، فکر کنم کسی نیست این‌جا که بگه روش فعلی برخورد با ماهواره درسته.(جمع کردن کلِش)

همه دارن میگن باید کنترل شده باشه.

هدف های ماهواره
ترسو کردن و خودباخته کردن ملت
ترویج فرهنگ غربی و گرفتن فرهنگ زیبای ایرانی
از بیم بردن اتحاد مردم
جدایی انداختن بین مردم و دین
جدایی انداختن بین دولت و ملت

یاد آمادگی دفاعی افتادم یه لحظه :-"
هدف های ماهواره؟ :)) نه جدا هدف های ماهواره؟!
اینکه یه سری شبکه با یه سری اهداف دارن کار می‌کنن واضحه به نظرم.

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

به نقل از Arash3076 :
آخه مشکل اینجاست که ما تقلید کورکورانه میکنیم، و میخایم هر چیزی که از فرهنگ غربی به نفعمونه با چیزایی که از فرهنگ خودمون برامون سود داره میکس کنیم! اینا صدمه میزنه به جامعه! ما اگه فرهنگ تمیز بودن خیابون رو از اونا یاد بگیرم و آشغال تو خیابون نریزیم این خیلی خوبه!
اما ما اینکارو نمیکنیم، مثلا دوس داریم مدل لباسایه غربی بپوشیم در عین حال ادعای اسلام کنیم! خب اینا باهم جور نیس دیگه! نمیشه! و هزاران مثال دیگه!
به نظر من ماهواره میتونه مفید باشه، اما نود و نه درصدمون مفید استفاده نمیکنیم! تقلید کورکورانه ی ما از فرهنگ غربی میتونه خیلی مخرب واقع باشه در سال های آتی برامون!

خوب لباس پوشیدن افراد بر حسب انتخاب خودشونه! اصلاً به خاطر همین موضوع هست که چیزی به عنوان رشته ی دانشگاهی فشن داریم.

طراح لباس داریم، مانکن داریم. چون نوع پوشش در حال تغییر هست همیشه.

شما می خوای خوب و بد رو از دید خودت به مردم تزریق کنی. ولی این ممکن نیست.

اینکه مردم چه استفاده ای میکنن کاملاً‌ مرتبط به خودشون هست.
مثلاً سیگار هم ضرر داره ولی ایا باید فروشش رو ممنوع کرد ؟ :-/

A.R.P

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
98
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

مشکل اینجاست که ماهواره داره بد و خوب خودشو تززیق میکنه مدل خودشو تزریق میکنه

-arash-

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
Shahid Beheshti
شهر
Neishenburg City
رشته دانشگاه
Civil_Eng

به نقل از مازیمون :
خوب لباس پوشیدن افراد بر حسب انتخاب خودشونه! اصلاً به خاطر همین موضوع هست که چیزی به عنوان رشته ی دانشگاهی فشن داریم.

طراح لباس داریم، مانکن داریم. چون نوع پوشش در حال تغییر هست همیشه.

شما می خوای خوب و بد رو از دید خودت به مردم تزریق کنی. ولی این ممکن نیست.

اینکه مردم چه استفاده ای میکنن کاملاً‌ مرتبط به خودشون هست.
مثلاً سیگار هم ضرر داره ولی ایا باید فروشش رو ممنوع کرد ؟ :/
دوست عزیز، من چیزی رو تزریق یا تحمیل نمیخام بکنم!
اما مقایست اشتباهه، داری آسیب های ماهواره ای رو با مد و فشن مقایشه میکنی، ماهواره علاوه بر ضرر فردی ضرر اجتماعی هم داره!
ینی توهم درگیرشی، اگه بی بند وباری تو جامعه ای عادی بشه، توهم تو اون جامعه زندگی راحتی نخاهی داشت!
من بحثم جامعه.س وگرنه آزادی هر فرد تو هر جامعه ای محترمه، اما تا وقتی که با جامعه اسیبی وارد نکنه!

• لایک
امتیازات: A.R.P

-arash-

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
Shahid Beheshti
شهر
Neishenburg City
رشته دانشگاه
Civil_Eng

به نقل از امین :
نه آقا نه، این چیه شما میگی!
لطفا بحث رو دنبال کن تا در جریان قرار بگیری که همه چی به این خلاصه نمیشه!
این فقط یه موضوعه، تمامش نیس!
آسیب های خیلی جدی تر ازین هم میتونه ماهواره داشته باشه! شما فکر میکنی سریال های ماهواره خوبه؟

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

به نقل از alireza.p :
مشکل اینجاست که ماهواره داره بد و خوب خودشو تززیق میکنه مدل خودشو تزریق میکنه

خوب هر فردی همین کارو میکنه. حتا من الان دارم تمام تلاشم رو میکنم تا نظر خودم رو، "ازادی رسانه ها و قبول کردن حق ازادی فردی تا جایی که ازادی کسی دیگرو رو محدود نکنه" رو بیان کنم، و امیدوار باشم که بقیه بخونن و حداقل با این نظر اشنا باشن.

یا مثلاً‌ برنامه های تلویزیون ایران مگر غیر از این هست که نظرات دولت و حکومت رو بیان میکنه ؟

اگه قرار بر این هست که فقط یک جنبه از نظرات رو بشنوید خوب فقط یک دسته کتاب بخونید، برید در شهری مثل قم ساکن شید، و ماهواره نگاه نکنید! کتاب نخونید، سایت های خبری غیر ایرانی رو چک نکنید! از خونتون هم بیرون نیاید! اینجوری با هیچ نظری خلاف نظر دینی و فرهنگیتون اشنا نمیشین!

-arash-

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
Shahid Beheshti
شهر
Neishenburg City
رشته دانشگاه
Civil_Eng

به نقل از مازیمون :
خوب هر فردی همین کارو میکنه. حتا من الان دارم تمام تلاشم رو میکنم تا نظر خودم رو، "ازادی رسانه ها و قبول کردن حق ازادی فردی تا جایی که ازادی کسی دیگرو رو محدود نکنه" رو بیان کنم، و امیدوار باشم که بقیه بخونن و حداقل با این نظر اشنا باشن.

یا مثلاً‌ برنامه های تلویزیون ایران مگر غیر از این هست که نظرات دولت و حکومت رو بیان میکنه ؟

اگه قرار بر این هست که فقط یک جنبه از نظرات رو بشنوید خوب فقط یک دسته کتاب بخونید، برید در شهری مثل قم ساکن شید، و ماهواره نگاه نکنید! کتاب نخونید، سایت های خبری غیر ایرانی رو چک نکنید! از خونتون هم بیرون نیاید! اینجوری با هیچ نظری خلاف نظر دینی و فرهنگیتون اشنا نمیشین!
حداقل اینکه، نظر دولت و حکومت در تی وی ایران، منافاتی با دین و مذهب و فرهنگ ما نداره!
تی وی ایران رو منم خیلی تایید نمیکنم، اما حداقلش اینه، اگه سودی هم نداره، ضرر هم نداره...

بالا