• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ماهواره رو برای خانواده های ایرانی مناسب میدونین؟

ماهواره رو برای خانواده های ایرانی مناسب میدونین؟

• رای‌دهندگان
    632

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی
پاسخ : ماهواره رو برای خانواده های ایرانی مناسب میدونین

به نقل از rreezzaa :
اشتباه نکن وقتی حکومت اسلامیه بدین معناس که در قبال بهشت و جهنم رفتن مردم مسئوله
توی پستم در مورد نوع حکومت و قوانین فعلی سوال نکردم. بحث در مورد اینه که درستش اینه که قوانین چی باشه، نه اینکه الان چه قانونی حاکمه.
اینجا هم بحث پیشفرض مذهبی نداره و هر دلیلی میارید باید از نظر عقلی برای کسی که پیشفرض های مذهبی شما رو نداره هم قابل پذیرش باشه. پس اینکه از نظر مذهبی بهشت و رفتن جهنم مسئولیت داره یا نه فقط توی تاپیکی که پیشفرض قبول داشتن مذهب شما رو داره قابل پذیرشه نه اینجا.

این قسمت از پستم کاملا بی جواب موند:
بی‌بند و باری رو که توضیح دادم، بی بند و باری به خود خانواده مربوطه تعیینش، کسی حق نداره استاندارد خودش رو در مورد مسائل فکری و زندگی شخصی تو حلق همه فرو کنه.
فرمودید ماهواره استفاده‌ی مفید نداره، منم تعریفتون از استفاده‌ی مفید رو پرسیدم. هر استفاده‌ای از تلویزیون می‌شه از ماهواره هم می‌شه. اگر می‌تونید دلیل بیارید که تلویزیون کلا استفاده‌ی مفید نداره بعدش می‌تونید ادعا کنید ماهواره هم نداره.

+:ظرفیت داشته باش (; منم که یادم نمیاد رو به کسی کرده باشم و توهین کرده باشم کسی چه میدونه شاید آلزایمر گرفتم شادم شما منو با کس دیگه ای اشتباه گرفته باشی در هر صورت اگه بگی کی به کی توهین کردم حاضرم با کمال تضرع پیش همه ی سمپادیا ازت عذر بخوام
اما اگه نتونی بمعنای اینه که داری از مسئولیتت سوئ استفاده میکنی و احساسی برخورد میکنی و باید از مسولیتت کنار بری البته میتونی قبول نکنی اما امید وارم قبل از هرکاری بفکر افکار عمومی باشی
ظرفیت داشتن یا نداشتن من باعث نمی‌شه با شما مطابق قوانین فروم برخورد نشه. برای دیدن موارد توهینتون و تذکراتی که گرفتید کافیه به پست‌های اخیرتون توی انجمن اعتقادی مراجعه کنید که بار ها و بارها از کلماتی مشابه «زر زر» که کاملا خارج از ادب بحث و توهین به طرف بحث استفاده کردید. آخرینش هم فکر می‌کنم دیروز بود. در هر صورت اگر سوالی در این مورد دارید اینجا محل مناسبی نیست و من اینجا پاسخی در این مورد نمی‌دم بیش از این.

A.R.P

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
98
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

درسته حرف شما درسته سد کردنش کار درستی نیس من میگم ماهواره و شبکه هاش بی منظور نیس و حداقل خیر خواه ایران نیستن

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395

توان رسانه اي ايران در مقابل اون چيزي كه راه اندازان شبكه هاي ماهواره اي دارن مثل مقايسه ي تفنگ با تانكه .
خوب حالا كه ما تفنگ داريم و اونا تانك بهتره تا جايي كه ممكنه از در گيري بپرهيزيم …اما بازم ميگم كه راهش جمع آوري ماهواره ها نيست چون اقلا تجربه ثابت كرده اين كار فايده اي نداشته و نداره.
دوستان ميگن هر كس آزاده هر چي خواست رو به عنوان منبع فكريش انتخاب كنه!!!!!!!!اين حرف اسمش خيلي قشنگه اما درواقع مي بينيم توان عظيم رسانه اي غرب هر چي خودشون مي خوان رو القا مي كنه و شما شايد در ظاهر حق انتخاب داشته باشيد ولي در واقع اون چيزي رو كه اونا مي خوان دريافت مي كنين.به عنوان مثال شما تصميم مي گيريد از شركت nestle خريد نكنيد چون صاحتبش روغن پالم تو محصولاتش مي ريزه :)) .بعد يه محصول جايگزين به بازار عرضه ميشه و شما اونو مي خريد و خيلي خوشحاليد كه از نستله خريد نكرديد ولي بعد از چند ماه معلوم مي شه كه مالك هر دو شركت يكيه و فقط اسمشون عوض شده!!!
سيستم رسانه اي هم اينطوره ،وقتي شما هر كانال رسانه اي رو انتخاب مي كنيد با مفاهيم مورد نظر يه عده ي خاص روبرو مي شيد اون وقت چه طور مي شه گفت آزادي اطلاعاتي موجوده؟؟؟؟؟
خوب حالا ممكنه شما بگيد خوب بزن تلوزيون ايران ،،مگه كسي مجبورت كرده؟؟؟؟؟؟اين جا باز به مثال فوق بر مي گرديم ،،،فرض كنيم تلوزيون ايران هم مثل يه شركته كه با نستله رقابت مي كنه مثلا شيرين عسل :D [SIZE=small]،تلويزيون ايران محصولاتش از شركت جايگزين بد مزه تره ولي به محصولاتش پالم نمي زنه ...الآن به نظر شما مخاطب عادي كه اطلاعاتيم در مورد پالم زدن نداره چطور مي تونه بين شيرين عسل و شركتي كه فرضا به جاي نستله اومده قضاوت كنه؟؟؟؟[/SIZE]
[SIZE=small]اين فضا اصلا عادلانه نيست و فقط محصولات رسانه اي يه عده خاص به عامه ي مخاطبان داده ميشه((هستن كسايي كه حاضرن جنس كم كيفيت تر ولي ايراني رو استفاده كنن[/SIZE] :) )

s.l.v.n

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعباس
مدال المپیاد
نقره زیست شناسی
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Hossein9021 :
توان رسانه اي ايران در مقابل اون چيزي كه راه اندازان شبكه هاي ماهواره اي دارن مثل مقايسه ي تفنگ با تانكه .
بانوجه به چه موضوعی دارین این حرفو میگید؟
بودجه؟
میزان نیروی کار؟
....
و با توجه به چه منبعی

dinosaur

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از Hossein9021 :
خوب حالا كه ما تفنگ داريم و اونا تانك بهتره تا جايي كه ممكنه از در گيري بپرهيزيم …اما بازم ميگم كه راهش جمع آوري ماهواره ها نيست چون اقلا تجربه ثابت كرده اين كار فايده اي نداشته و نداره.
دوستان ميگن هر كس آزاده هر چي خواست رو به عنوان منبع فكريش انتخاب كنه!!!!!!!!اين حرف اسمش خيلي قشنگه اما درواقع مي بينيم توان عظيم رسانه اي غرب هر چي خودشون مي خوان رو القا مي كنه و شما شايد در ظاهر حق انتخاب داشته باشيد ولي در واقع اون چيزي رو كه اونا مي خوان دريافت مي كنين.به عنوان مثال شما تصميم مي گيريد از شركت nestle خريد نكنيد چون صاحتبش روغن پالم تو محصولاتش مي ريزه :)) .بعد يه محصول جايگزين به بازار عرضه ميشه و شما اونو مي خريد و خيلي خوشحاليد كه از نستله خريد نكرديد ولي بعد از چند ماه معلوم مي شه كه مالك هر دو شركت يكيه و فقط اسمشون عوض شده!!!
سيستم رسانه اي هم اينطوره ،وقتي شما هر كانال رسانه اي رو انتخاب مي كنيد با مفاهيم مورد نظر يه عده ي خاص روبرو مي شيد اون وقت چه طور مي شه گفت آزادي اطلاعاتي موجوده؟؟؟؟؟
خوب حالا ممكنه شما بگيد خوب بزن تلوزيون ايران ،،مگه كسي مجبورت كرده؟؟؟؟؟؟اين جا باز به مثال فوق بر مي گرديم ،،،فرض كنيم تلوزيون ايران هم مثل يه شركته كه با نستله رقابت مي كنه مثلا شيرين عسل :D [SIZE=small]،تلويزيون ايران محصولاتش از شركت جايگزين بد مزه تره ولي به محصولاتش پالم نمي زنه ...الآن به نظر شما مخاطب عادي كه اطلاعاتيم در مورد پالم زدن نداره چطور مي تونه بين شيرين عسل و شركتي كه فرضا به جاي نستله اومده قضاوت كنه؟؟؟؟[/SIZE]
[SIZE=small]اين فضا اصلا عادلانه نيست و فقط محصولات رسانه اي يه عده خاص به عامه ي مخاطبان داده ميشه((هستن كسايي كه حاضرن جنس كم كيفيت تر ولي ايراني رو استفاده كنن[/SIZE] :) )
میدونین من کاملن قبول دارم که آدم ناخودآگاه میتونه تاثیرایی مثلن از یه سری کانالا بگیره ولی تلویزون ایران اونی نیست که پالم نمیزنه! میدونین؟! منظورم اینه که تلویزیون ایران هم یسری چیزارو القا میکنه، مثلن فرض کن یه کشور مسلمون با یه کشور غیر مسلمون بجنگه اخبار ایران میگه مثلن اینقد نفر شهید شدند (به جای کشته شدند) بعد آدم بدون این که زیاد متوجه باشه حس میکنه کشور مسلمون اونجا کاملن خوب و مظلومه حتی اگه نباشه ( مثال دارم میزنما، کشور خاصی رو نمیگم ) یا این که اسم آدمای خوب تو فیلما و سریالای تلویزیون ایران اسمی مذهبیه و ریش دارن یا چادر میزارن و آدمای بد اسم ایرانی دارن و کراوات میزنن مثلن! و لابد کلی چیز هم هست که متوجه نشدیم تا حالا

N@R

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان♥♥♥
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از نیلوفـر :
مسلّماً هیچکس بچّه رو از دوران قنداقی بودن نمی‌گذاره جلوی ماهواره، و اساساً من خانواده‌ای رو سراغ ندارم که بگرده توی ماهواره پورنوگرافی پیدا کنه و بچّه رو بنشونه جلوش؛ در نتیجه، اغراق‌آمیز جلوه دادنِ این موضع، بحث رو منحرف می‌کنه. مشکل اینجاست که شما می‌گین الزاماً نباید با همه‌چیز آشنا بشه، و من می‌گم پر واضحه مسائل جنسی از اون مسائل نیست، چون شما هر کاری کنید آشنا می‌شه بالاخره، هیچ راهی هم نیست که به شما تضمین بده که تا سنّ خاصی آشنا نمی‌شه. تمام زیست‌شناسی بدن شما به این سمت می‌ره که خیلی زود در این مورد کنجکاو بشید، و مغز شما جوری سیم‌کشی شده که وقتی کنجکاو هستید پرس‌وجو کنید و گشت‌وگذار؛ اگر خانواده و مدرسه در این مورد دست‌به‌کار نشن، مطمئن باشید که حتّی اگر تا هجده سالگیِ بچّه، پای ماهواره یا حتّی اینترنت به خونه باز نشده باشه، اون بچّه بی‌کار ننشسته و به هر حال مدرسه رفته و با بچّه‌هایی که توی محیط بازتری بزرگ شدن برهم‌کنش داشته. این که بچّه بدونه باید فیلم رو در خفا ببینه به نظر شما پیروزیه؟ مگه هدف نهایی اینه که همه بدونیم چه خبره، ترویج مشاهده‌ی پورنوگرافی هم مشکلی نداشته باشه، فقط مخفیانه باشه؟ در اون صورت الان هم به این هدف رسیدیم متأسفانه و اوضاع جامعه دقیقاً همینه؛ بچّه‌ها از سنّ پایین و به بدترین نحوه‌ی ممکن [نه با مشاهده‌ی سریال؛ دقیقاً با مشاهده‌ی پورنوگرافی] تازه با کانسپت رابطه‌ی جنسی آشنا می‌شن، یک ذهنیت سیاه و منفی و غیراخلاقی و نادرست از رابطه‌ی جنسی توی ذهن‌شون صورت می‌گیره که به علّت تابو بودن هر گونه مناظره و صحبت توی جامعه‌ی ما، خدا می‌دونه اون ذهنیت کی می‌خواد تصحیح بشه و این وسط چیزی مثل «شرم و حیا» که شما ازش نام بردید می‌شه یکی دیگه از صدها دروغ و ماسک که توی جامعه‌ی ما فقط اسمش هست و خودش نیست.
دوست عزیز٬ من نگفتم که پدر و مادرا همراه بچه قنداقیشون فیلم پ**ن میبینن!! منظورم از سریالهای غالبا مزخرف٬ سریالهایی مثل جم و فارسی۱ و غیره بود. این برنامه ها اصولا هوسبازی و خیانت و ... رو عادی و شیرین نشون میدن و اصولا هم واسه ی آموزش مسائل جنسی به کودکان ساخته نشدن ! درسته٬ بعضی از برنامه هاش علمی و سرگرم کننده ان. ولی خداوکیلی آدم از بین این همه کانال٬ صبح تا شب فقط مستند و برنامه های علمیشو نگاه میکنه!؟

سوا از این٬ بعضی وقتا باید از بین ’بد‘ و ’بدتر‘ ٬ ”بد” رو انتخاب کرد. درسته که بچه خیلی راحت میتونه به خیلی از اطلاعات دسترسی پیدا کنه٬ ولی به نظرم این بدتره که تو ۵ سالگی بهش اجازه بدیم فیلمای نیمه پ**ن ببینه٬ تا واسه بعدها که میره مدرسه آماده ی فیلمای فول پ**ن شه! بهتره که همراه با بچه٬ فیلمایی رو نگاه کرد که نه بی سر و ته باشه٬ نه این که روابط پسر و دختر رو خیلی افراطی به نمایش بزاره.

در رابطه با موضوع شرم و حیا هم باید بگم٬ آدم بعضی وقتا باید ظاهر خودشو حفظ کنه؛ این با دورویی متفاوته البته. شما خودت فرض کن خواهر یا برادر کوچیکترت٬ یا اصلا بچه ی خودت٬ اونقدری باهات راحت باشه که یه روز بیاد یه همچین فیلمی رو با آب و تاب واست تعریف کنه. اونموقع شما تو دلت میگی: خدا رو شکر که باهام انقد راحته....یا عصبانی میشی و بهش میفهمونی که دیگه ازین حرفا جلوی کسی نزنه؟؟ حالا اسمش هرچی که هست؛ شرم٬ حیا٬ شعور٬ یا نقابک حتی...به نظر من تو این مورد تا حدودی لازمه.

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

خب آخه الان برنامه‌ها رو دو دسته کردید، یا برنامه‌هایی مثل پورنوگرافی و سریال‌های مزخرف، یا مستند های علمی. اینطور نیست خب.
برنامه‌های دیگه‌ای هم هست، برنامه‌های خانوادگی مثل انواع شو های طنز و مسابقه‌ها، سریال هایی غیر از مزخرفات فارسی۱ و امثالش،مثلا سریال های بی بی سی یا بقیه‌ی کانال های سطح بالاتر، برنامه‌هایی که درمورد هنره، فیلم های خوب، موسیقی و انواع برنامه‌های دیگه که هرکس مطابق سلیقه‌ش می‌پسنده.

dinosaur

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از Bahar_R :
خب آخه الان برنامه‌ها رو دو دسته کردید، یا برنامه‌هایی مثل پورنوگرافی و سریال‌های مزخرف، یا مستند های علمی. اینطور نیست خب.
برنامه‌های دیگه‌ای هم هست، برنامه‌های خانوادگی مثل انواع شو های طنز و مسابقه‌ها، سریال هایی غیر از مزخرفات فارسی۱ و امثالش،مثلا سریال های بی بی سی یا بقیه‌ی کانال های سطح بالاتر، برنامه‌هایی که درمورد هنره، فیلم های خوب، موسیقی و انواع برنامه‌های دیگه که هرکس مطابق سلیقه‌ش می‌پسنده.
البته فارسی وانم اونقدرا چرت نیستا:D یسری چیزاش خوبن کلی هم سانسور میکنه! مثلن مادرن فملی و گیتس و اینارو من با خونواده میبینم دوستان هم میبینن مشکلی هم نیست خیانتی چیزیرم خوب جلوه نمیدن:D تازه بین برنامه هاش پیامای اخلاقی هم داره:)) تو خیابون آشغال نریزید و به زنا احترام بزاریدو اینا!
البته قبول دارم مثلن ممکنه یه خونواده ای توش تعریف نشده باشه که یه زوج همجنس گرا تو یه سریال خونوادگی ببینه هرکسی واسه خودش انتخاب میتونه کنه کانالا و برنامه هاشو دیگه، که متناسب با فرهنگ و عرفی که بهش عادت داره باشه

N@R

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان♥♥♥
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Bahar_R :

از نظر تئوری حرف شما کاملا درسته و متین! ولی من تا حالا تو اطرافیان خونه ای رو ندیدم که ساعاتی با جم و یا فارسی۱ سپری نشه! چون اساسا سریالهای ”مامان پسند”ی هستن! و خیلی از خانواده ها سرشونو با این مدل سریالها گرم میکنن. وگرنه من با بقیه کانالهایی که گفتی مشکلی ندارم :-″ :]

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

به نقل از نـازنـیـن :
از نظر تئوری حرف شما کاملا درسته و متین! ولی من تا حالا تو اطرافیان خونه ای رو ندیدم که ساعاتی با جم و یا فارسی۱ سپری نشه! چون اساسا سریالهای ”مامان پسند”ی هستن! و خیلی از خانواده ها سرشونو با این مدل سریالها گرم میکنن. وگرنه من با بقیه کانالهایی که گفتی مشکلی ندارم :-″ :]

ببینید شما باز داری سلیقه ی خودت رو وارد قضیه می‌کنی.

تلوزیون ملی ایران هم برنامه‌ی علمی ای نداشت به اون صورت. یادمه یه زمان مستند۵ بود که بعد از مدتی پخش نشد. یه شبکه اموزش هم بود که اوایل یک سری انیمشن های خوب رو پخش می‌کرد که دوبله کرده بودند، ولی بعد شروع کرد به تمام وقت پخش برنامه‌های مرتبط با کنکور.

یعنی هر طوری نگاه کنید تلوزیون ملی قدرت انتخاب رو می‌گیره و علاوه بر نداشتن تنوع برنامه‌های تفریحی تنوعی در برنامه‌های سرگرمی هم نداره!

شما این حق رو برای مردم قائل نیستید که بتونند تصمیم بگیرند. شما ممکنه مثلاً مخالف روابط دوستانه‌ی دختر و پسر باشید، ولی همه اینطور نیستند!

یعنی درواقع شما حق دارید کانال رو عوض کنید! ولی این حق رو ندارید که برای دیگرون تعیین تکلیف کنید که چی ببینند چی نبینند!

N@R

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان♥♥♥
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از مازیمون :
ببینید شما باز داری سلیقه ی خودت رو وارد قضیه می‌کنی.

تلوزیون ملی ایران هم برنامه‌ی علمی ای نداشت به اون صورت. یادمه یه زمان مستند۵ بود که بعد از مدتی پخش نشد. یه شبکه اموزش هم بود که اوایل یک سری انیمشن های خوب رو پخش می‌کرد که دوبله کرده بودند، ولی بعد شروع کرد به تمام وقت پخش برنامه‌های مرتبط با کنکور.

یعنی هر طوری نگاه کنید تلوزیون ملی قدرت انتخاب رو می‌گیره و علاوه بر نداشتن تنوع برنامه‌های تفریحی تنوعی در برنامه‌های سرگرمی هم نداره!

شما این حق رو برای مردم قائل نیستید که بتونند تصمیم بگیرند. شما ممکنه مثلاً مخالف روابط دوستانه‌ی دختر و پسر باشید، ولی همه اینطور نیستند!

یعنی درواقع شما حق دارید کانال رو عوض کنید! ولی این حق رو ندارید که برای دیگرون تعیین تکلیف کنید که چی ببینند چی نبینند!

راستش من برای کسی تعیین تکلیف نکردم. نظر خودمو گفتم٬ همونطور که شما نظراتتو گفتی! اینجا هم واسه اینه که هرکس نظر شخصی خودشو بگه؛ الزاما همه نباید با شما هم عقیده باشن. و اینکه من نه آنتن مردم و جمع میکنم٬ نه با این کار موافقم. هرکس کنترل زندگی خودشو داره.
منم برنامه های مورد علاقه ی خودمو دارم البته. ماهواره به جنبه ی افراد برمیگرده صددرصد. ولی برای یه بچه ای که هنوز قدرت تصمیم گیری پیدا نکرده تا خوب و از بد تشخیص بده٬ جنبه معنی نداره

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

ترجیح می دم به جای نظر بدم خود ماهواره مناسب هست یا نه
فواید و مضراتش رو بگم تصمیم رو به عهده دیگران بزارم ، شاید حداقلش این باشه که اصلاح نحوه ی استفاده بشه
از جمله فوایدی که ماهواره داره :
خیلی از برنامه ها و کانال‌ها هستند که موضوعات جالبی داره
می شه به مستندها عالی اشاره کرد و حتی در حوزه ی فرهنگی هم می تونم به برنامه هایی که یک نفر به دیگر کشورها سفر می کنه و ما رو با غذاهای اون کشور آشنا می کنه پیشنهاد بدم ؛ اخبار علمی خیلی جالب می تونید تماشا کنید و نکته + اخبار های سیاسی و اجتماعی که گفته می شه
به این اشاره کرد که یه سری از اخبارها هستند شاید برای شبکه های ما مهم نباشه اما برای خود ما مهمه مثل خبر مرگ Robin Williams و ...
و از طرفی هم در مورد اخبار سیاسی خوبیش اینه که دولت حواسش هست اگه بتونه رسانه های داخلی رو کنترل کنه اما توانایی رسانه های خارجی رو نداره که هر حرفی رو نزنند پس حواسش به خودش بیشتر می شه و اینکه شما می تونید یک خبر رو از چند دیدگاه ببینید و اگه براتون مهم درموردش تحقیق کنید
اینا گوشه ایی از برنامه ها بودند و اگر آدم سعی کنه می تونه خیلی بیشتر پیدا کنه
یکی از کانال های مورد پسند بنظرم می تونه National Geographic باشه
از دیگر نکات + که داشته می تونم به این اشاره کنم که صدا و سیما برای خودش یک رقیب جدی پیدا کرده و می دونه به آسونی قبل نمی تونه بیننده جذب کنه و بیننده ها گزینه های دیگری جز شبکه های داخلی دارند
و شاید همین رقابت هم باعث شد که یه تکونی به خودشون بدند
این رقابت حتی به جنبه های ظاهری هم کشیده شد و بالاخره دیدیم اخبار شبکه یک چند سال پیش بعد از کلی سال یه دفعه دکوراسیونش رو عوض می کنه :))
بازاری با قیمت مناسب تر برای ارائه تبلیغ ها پیدا شد
و ...
اما نکات منفی
ببینید نکات منفی برمی گرده با برنامه هایی با محتوای نامناسب (برنامه هایی که با فرهنگ و دین ناسازگاری دارند و ...) و اگه کسی از این برنامه ها استفاده نکنه شما نمی تونید بگید که ماهواره برای اون شخص ضرر داره
شاید کسانی باشند که استفادشون فقط محدود به برنامه های مفید باشه
اما برنامه های نامناسب
از جمله برنامه های نامناسب می تونم به یه سری سریال هایی که یه سری شبکه ها پخش می کنند اشاره کنم
یه سری از سریال ها فقط حول و حوش خیانت و بی بند و باری و تابو شکنی خلاصه شدند شاید زمانی که برای کشور خودشون ساخته شدند هدفشون این چیزا نبوده باشه و این مسائل برای خودشون خیلی عادی تشریف داشته باشه اما مسئله اینجاست که خانواه هایی که دینشون اسلامه نباید این برنامه ها رو برای خودشون انتخاب کنند که این مسائل غیر دینی تو چشمشون به یه مسئله ی کاملا عادی جلوه کنه :)
یه چیز دیگه هم که هست متاسفانه خانواده ها محدوده ی سنی برنامه ها رو رعایت نمی کنند و کلا یه برنامه از بچه ی 8-9 ساله می شینه نگاه می کنه تا اون میان ساله 40-45 ساله و ...
یه مورد دیگه می تونم به برنامه هایی اشاره کنم که دیدنشون همچین سودی نداره یا سودشون نسبت به زمانی که پاش می زارید در واقع فقط وقت تلف کردنه مثلا یه مستند nostradamus بود من که حوصلم نشد نگاه کنم اما فکر کنم بیننده داشت
و اینکه یه سری خانواده های ایرانی حد استفاده از تلویزیون رو کلا رعایت نمی کنند از سر شب تا اخر شب و حتی نصفه شب کلا همینطوی می شینند و فیلم می بینند که باید بهشون گفت باور کنید کارهای بهتری هم واسه انجام دادند هست
و یه سری برنامه های کاملا زد دینی هم که دیگه فقط کم رنگ شدن دین میاره تو جامعه
من کانال های داخلی رو اصلا تایید نمی کنم ، اون هم کلی ایراد داره ولی اینجا صحبت از ماهواره هست و ترجیح می دمم نکات + و - ماهواره رو توضیح بدم همینطوری پستم کلی طولانی شده :D
اینا همشون در مورد نحوه ی استفاده هست و در مورد قانون فقط اشاره می کنم و بحث هم نمی کنم(بنظرم نحوه ی استفاده بحث شدن مهم تره چون الان مثل قبل سخت گیری در داشتن ماهواره نمی شه)
قانون استفاده از یک چیزی اینه که فواید و مضراتشو می سنجند و بعدش حکم می کنند و بنظرم در مورد وسیله ها باید هرچند سال یک بار یه بازبینی بشه همونطور که دستگاه بخش ویدیو یه زمان استفاده اش غیر قانونی بود و ...
------------------------------------------------------------------------------------------------------
به نقل از مازیمون :
فرض کنیم اصلاً درست هم باشه و همچین تحقیقی صورت گرفته باشه، در اون صورت باید پذیرفت که فردی که مورد مطالعه و بررسی بوده اعتراف کرده که از ماهواره استفاده میکنه یعنی اون فرد شلاق خورده و جریمه داده و ادعا کرده که سریال های ماهواره ای رو دنبال میکرده در کشوری که این مورد خلاف قانون هست و فرد هیچ لزومی به بیانش نداره!‌

و خوب فرض کنیم همه ی این ها درست باشه، باز هم سریال های ماهواره ای بخشی از زندگی فرد رو تشکیل نمیدن که بشه در موردش تحقیق کرد.

ببینید جداً پیشنهاد میکنم الان که ۱۶ ساله اید و درس امار دارید، حداقل چند تحقیق اماری رو دنبال کنید بخونید.
من نمی خوام اون آمار خاص رو تایید کنم بلکه بیشتر هدفم نحوه ی رد کردن شماست
زمانی که من متن قرمز رو خوندم تا یه مدت اینطوری بودم
beating-head-against-the-wall.gif

جهت اطلاع شما حداقل از خود من چندین بار در مورد ماهواره و برنامه هاش سوال شده و تا الان شلاق نخوردم به خاطر اظهار نظر
و جالبه این پرس و جو زمانی که ماهواره اینقدر معمول نشده بود[nb]الان اینقدر معمول شده که یک روحانی تو صدا سیما میاد می گه ما هم تو خونمون ماهواره داریم[/nb] هم پرسید شد و اتفاقی هم نیافتاد
یه آدم عادی با یه فرم می ره و بدون اینکه اسم و فامیل بپرسه از مردم یه سری سوال می پرسه و فرمش رو پر می کنه ، پلیس یا قاضی هم نیست معمولا اون در روز با کلی آدم صحبت می کنه و نظر ها رو می نویسه و هر محدوده رو به یک نفر می سپارند که تکرار نظر پیش نیاد و ...
و اینکه اینطوری نیست بیان بگند بنظر شما ماهواره تو زندگی شما تاثیر مثبتی داشته یا منفی
و شما تا بگی + یا -
بعد اونا بگند آها پس ماهواره داری بگیرید شلاقش بزنید
پیشنهاد می کنم الان که 23 سال سن دارید ، حداقل یه تحقیق در مورد نحوه ی آمار گیری بکنید
و باز هم جهت اطلاع شما سریال های ماهواره ای تاثیر زیادی رو مردم ایران داشته و تحقیق در موردش هم ، امکان پذیر و مفید هست
به نقل از نیلوفـر :
[که به نظر من خیلی افراطیه، چرا که برای صحبت کردن راجع به یک کانسپت، اون کانسپت باید اسم داشته باشه و بشه ازش اسم برد؛ وُلده‌مورت که نیست!] به موازات ترس و اجتنابیه که از هر گونه دیالوگ و صحبت سازنده و جدّی راجع به مسائل جنسی توی تمام سطوح تربیتی و فرهنگی و قانونی در ایران هست، و نتیجه‌ش هم تا به حالا فقط فاجعه بوده

درسته که در مورد یه موضوع قراره صحبت بشه باید اسم داشته باشه و وُلده‌مروت نیست اما مسئله اینجاست که خیلی ترکیب‌های بهتری واسه استفاده وجود دارد می تونیم بگیم عکس و فیلم های مستهجن و یا غیر دینی و ...
ترسی از اون اسم نیست اما پیشنهاد می کنیم کلماتی بهتری استفاده شه و اینکه این مورد که مثال زده شد یه چیز کاملا خاص هست در صورتی که مسائل که تو فیلم ها هست مثل بوسه های عاشقانه و ... در این محدوده گنجانده نمی شند
این موردی هست که کلا صنعتش ، از نظر من یکی از بی اخلاق ترین صنعت هاست
و اصلا هم سازنده و درست نیست که ماهواره رو محدود به این برنامه ها کنیم ، اولین کاری که خانواده ها با این شبکه ها کردند قفل و حذف اون کانال ها بود و الان بیشتر از این مورد سریال ها نگرانی ایجاد می کنند
ترسی هم از مسائل جنسی نیست و اتفاقا خیلی درسته که آموزش داده بشه اما هرچیزی سنی خاص خودش داره و در مورد اون ترکیب صحبت کردن حتی اگه همه بچه ها سنش رسیده باشند بنظرم درست نیست که توسط ما معرفی بشه

DarkSiders

کاربر حرفه‌ای
شهر
اهواز

من یــه سوال از همه ی دوستایِ گلم میپرسم ؛

نباید به این 30 و اندی شبکه ی فارسی رایگان که 24 ساعته واسه ما برنامه داره شک کرد؟

RREEZZAA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
96

به نقل از RF (آر.اِف) :

نباید به این 30 و اندی شبکه ی فارسی رایگان که 24 ساعته واسه ما برنامه داره شک کرد؟
اگه منظورت شبکه های غیر ایرانی فارسی است که صد درصد دوست خوب من
باید شک کرد
مگه شبکه زدن مفتیه و هزینه نداره؟
بی بی سی انگلیسی بابت پخش از مردم خودش پول میگیره اما فی سبیل الله! برا ما رایگان پخش میکنن :-"

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از RF (آر.اِف) :

ندیدید که اون شبکه‌ها غیر از تعداد معدودی چقدر تبلیغ نشون می‌دن؟ برنامه نشون دادن هر چقدر بهتر انجام بشه تلویزیون رو پر مخاطب تر می‌کنه و کسایی که ازش تبلیغ می‌خرن برای کانال های پر مخاطب بیشتر پول می‌دن.

مثلا بی بی سی بودجه‌ می‌گیره، خیلی هم رسمی این اتفاق می‌افته نه در قالب توطئه‌ی دشمن، همه هم می‌دونن که بودجه می‌گیره از دولت.

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

جهت اطلاع شما حداقل از خود من چندین بار در مورد ماهواره و برنامه هاش سوال شده و تا الان شلاق نخوردم به خاطر اظهار نظر
و جالبه این پرس و جو زمانی که ماهواره اینقدر معمول نشده بود[1] هم پرسید شد و اتفاقی هم نیافتاد
یه آدم عادی با یه فرم می ره و بدون اینکه اسم و فامیل بپرسه از مردم یه سری سوال می پرسه و فرمش رو پر می کنه ، پلیس یا قاضی هم نیست معمولا اون در روز با کلی آدم صحبت می کنه و نظر ها رو می نویسه و هر محدوده رو به یک نفر می سپارند که تکرار نظر پیش نیاد و ...
و اینکه اینطوری نیست بیان بگند بنظر شما ماهواره تو زندگی شما تاثیر مثبتی داشته یا منفی
و شما تا بگی + یا -
بعد اونا بگند آها پس ماهواره داری بگیرید شلاقش بزنید
پیشنهاد می کنم الان که 23 سال سن دارید ، حداقل یه تحقیق در مورد نحوه ی آمار گیری بکنید
و باز هم جهت اطلاع شما سریال های ماهواره ای تاثیر زیادی رو مردم ایران داشته و تحقیق در موردش هم ، امکان پذیر و مفید هست

تعداد باری که من امار گرفتم خیلی بیشتر از شماست.

این امار امار دولتی باید باشه، و توش باید جنبه‌ی طلاق اهمیت پیدا کنه.

نمیشه به صرف حرفی که مردم زدن همچین اماری رو مطرح کرد.

مثلاً وقتی کشوری میگه میانگین درامد مردمش فلان قدر هست بر حسب مالیات های پرداخت شده میگه نه بر حسب پرسش مردمی!

یا فورم پر کردن در مورد این شکل امار که قصد مطالعاتی و کاربردی دارن بی معنی هست. چون مستند نیست.
یعنی لازمه روی دلیل طلاق بر حسب موارد مطرح شده در دادگاه بررسی بشه در مورد ساعات و شبکه هایی که نگاه کردن هم مطالعه بشه. این ساعت با ساعت میانگین کشور بررسی بشه تا معلوم بشه که ایا دیدن شبکه ی خاصی از ماهواره تاثیر داره یا خیر.

تو پرسشنامه ها اتفاقی که میافته این هست که مردم به شدت دروغ میگن. یا حتا گاهی اطلاعات دقیق از خودشون رو ندارن!
وقتی مساله ای به این شکل مطرح میشه نوع پرسش ها اهمیت داره، پرسش ها باید استاندارد باشن تا به خواننده جهت ندند.

در صورتی که یک تحقیق ساده تر میتونه این شکلی باشه که فرد بیاد به دادگاه مراجعه کنه و پرونده های طلاق رو بررسی کنه و بدون چک کردن نام افراد دلایل طلاق رو بررسی کنه. ولی باز هم اینجا نمیشه در مورد اینکه کدوم شبکه های ماهواره ای تاثیر گذاشتن صحبت کرد.

RREEZZAA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
96

به نقل از Bahar_R :
ندیدید که اون شبکه‌ها غیر از تعداد معدودی چقدر تبلیغ نشون می‌دن؟ برنامه نشون دادن هر چقدر بهتر انجام بشه تلویزیون رو پر مخاطب تر می‌کنه و کسایی که ازش تبلیغ می‌خرن برای کانال های پر مخاطب بیشتر پول می‌دن.

مثلا بی بی سی بودجه‌ می‌گیره، خیلی هم رسمی این اتفاق می‌افته نه در قالب توطئه‌ی دشمن، همه هم می‌دونن که بودجه می‌گیره از دولت.
من اینطور برداشت میکنم که شما میگی این جور شبکه هارو را انداختن صرفا برا تبلیغات و کسب درآد از این طریق؟!
ما منکر گرفتن بودجه از جانب دولتشون نیستیم منتها دولتشون چرا بودجه میده

بنظر شما کسب درآمد تنها هدفشونه و یا نه میتونن اهداف دیگه ای هم داشته باشن که اون اهداف ، اهداف اصلیشون میتونه باشه؟

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از مازیمون :
تعداد باری که من امار گرفتم خیلی بیشتر از شماست.
این امار امار دولتی باید باشه، و توش باید جنبه‌ی طلاق اهمیت پیدا کنه.
.
.
.
در صورتی که یک تحقیق ساده تر میتونه این شکلی باشه که فرد بیاد به دادگاه مراجعه کنه و پرونده های طلاق رو بررسی کنه و بدون چک کردن نام افراد دلایل طلاق رو بررسی کنه. ولی باز هم اینجا نمیشه در مورد اینکه کدوم شبکه های ماهواره ای تاثیر گذاشتن صحبت کرد.
اتفاقا می شه یه تحقیق آماری رو به روی دوش یک موسسه گذاشت و نیازی به دخالت مستقیم دولت نیست
و اینکه فقط شبکه ی خاص نباید مد نظر بگیره و برنامه ها اون شبکه باید توجه بشه
تمام اون کارها رو که لازمه می شه توسط یه موسسه با اختیارات و اطلاعاتی که بهشون می دند انجام بشه
شما خودت داری تحقیق ساده تر رو مثال می زنی و برای اون تحقیق ساده تر می تونند با تعداد سوال های بیشتر برنامه های شبکه ها هم تا حدی بررسی کرد
درسته که می تونه کار دشواری باشه و شاید اون لینکی که دوستمون دادند هم درست نباشه من چیزی که نقد می کنم طرز فکره شماست
چیزی که من رو به واکنش داشت که صحبت شما رو پاسخ بدم اون تیکه بود که تو پست قبلیم قرمز کردم و بنظرم اصلا درست نیست
صحبت از یه آمار گیری هست و افراد مورد تحقیق رو نمی گیرند شلاق بزنند :)

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

به نقل از امـیـرحـسـیـن :
اتفاقا می شه یه تحقیق آماری رو به روی دوش یک موسسه گذاشت و نیازی به دخالت مستقیم دولت نیست
و اینکه فقط شبکه ی خاص نباید مد نظر بگیره و برنامه ها اون شبکه باید توجه بشه
تمام اون کارها رو که لازمه می شه توسط یه موسسه با اختیارات و اطلاعاتی که بهشون می دند انجام بشه
شما خودت داری تحقیق ساده تر رو مثال می زنی و برای اون تحقیق ساده تر می تونند با تعداد سوال های بیشتر برنامه های شبکه ها هم تا حدی بررسی کرد
درسته که می تونه کار دشواری باشه و شاید اون لینکی که دوستمون دادند هم درست نباشه من چیزی که نقد می کنم طرز فکره شماست
چیزی که من رو به واکنش داشت که صحبت شما رو پاسخ بدم اون تیکه بود که تو پست قبلیم قرمز کردم و بنظرم اصلا درست نیست
صحبت از یه آمار گیری هست و افراد مورد تحقیق رو نمی گیرند شلاق بزنند :)

خیلی از موسسات امار های مختلفی خروجی میدن. ولی لزومن اون امار ها قابل مراجعه و قابل قبول نیستن.

شما اسم امار گرفتن رو شنیدید، ولی از انواعش، از اشتباهات ممکن، از راه هاش، از دقتش کلاً بی اطلاعید.
پرکردن پرسشنامه رو با امار گرفتن اشتباه گرفتید.

پرسشنامه در امار گرفتن در واقع بی دقت ترین روش امار گیری محسوب میشه.
اگر پرسشنامه پر کردن در بعضی مسایل مورد قبول هست دلیلش اینه که میشه اینکار هزینه ای نداره تقریباً بررسیش اسونه و میشه از تعداد زیادی از افراد جواب گرفت. ولی هر جوری حساب کنید چه دلتون بخواد چه دلتون نخواد پرسش مستقیم از افراد بدترین مدل امار گرفتن هست.

مثلاً‌ وقتی یک شرکت بیمه می خواد بررسی کنه که چطور میتونه سود داشته باشه این رو بررسی می‌کنه که سال قبل چقدر از افراد تصادف کردند و غیره. و درواقع این اتفاقات رو بر اساس امار دقیق انجام میده.

هیچ وقت نمیاد از مردم بپرسه خوب شما سال قبل چه بیماری هایی داشتین؟ و بعد این جواب رو ملاک قرار بده برای هزینه ی پرداخت بیمه.

یک کشور امار مثلاً در مورد جمعیت رو با پرسشنامه پیدا نمی‌کنه.

امار گیری با روش پرسشنامه ارزش بررسی و مراجعه نداره.

???????

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه جعفری
شهر
تبریز

ما ترکیه رو میبینیم (ترکی بلدیم) اونا هم یه سری هنجار هایی دارن واسه خوشون ... یعنی حتی بعضی کانالاش برنامه ی ویژه ی افطار دارن و همش دعا و مناجاته.... یه خوبی بارزی که داره اینه که سانسور نمیکنه یعنی خیلی کمه سانسوراش (اونم در زمان های بسیییار فجیع) وگرنه مثل ما بازی والیبال رو سانسور نمیکنه .... به هر حال به نحوه ی استفادش خیلی بستگی داره

بالا