• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ماهواره رو برای خانواده های ایرانی مناسب میدونین؟

ماهواره رو برای خانواده های ایرانی مناسب میدونین؟

• رای‌دهندگان
    632

مانانائیل

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
bhshti
شهر
rs
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
rs
رشته دانشگاه
nd
پاسخ : ماهواره رو برای خانواده های ایرانی مناسب میدونین

اول از هرچیز تذکر می دم که شما دارید بحث رو دور می کنید
تذکرتون بسیار بجاست،ولی فقط تقصیر من نبود؛ شمایید که تو کل حرفتون دارید از دین و مذهب و سیره پیامبر و امامانتون و الخ... مایه میذارید،و خب منم مجبور شدم جواب بدم،به هرحال حق با شماست و بحث زیادی دور شد...

بحث از اونجا شروع شد که کار و تحصیل به عنوان عامل طلاق های امروزه معرفی شد(مشخصا وقتی می گیم طلاق های امروزه منظورمون افرادی با میانگین سنی 23 هست نه دختر بچه زیر 9 سال)
ولی بالاخره شما گفتید:
من سنت رو تایید نمی کنم سیره ی بزرگان دینم رو تایید می کنم (پیامبر و معصومین و ...)
ببینید تو دین و مذهب ما هیچ‌جا نگفته دختر رو باید به زور شوهر داد ، همون مثال تاریخی که تو دین ما هست خود پیامبر(ص) می ره نظر حضرت فاطمه (س) رو ازش می پرسه و حالا اگه یه سری خانواده ها اشتباه محض می کنند و به تصمیم و نظر دخترشون بها نمی دند ، مشکل از طرز فکرشونه نه از دین اسلام
درسته؟ و حالا که من مثالِ نقض برای حرفاتون اوردم شما میگید: نه،اصلا ربطی نداره،من منظورم طلاق های مربوط به افراد با میانگین سنی 23 ساله...

اسلام یه سری حق ها رو از قبل تعیین کرده که تو این شکی نیست حالا اگه خانومی(یک فرد بالغ) شرایطی اضافه تر می خواهد می تونه تو عقدش ذکر کنه و مشخصا که مرد هم باید تایید کنه (چون یه شرط جدید هست و طرفین باید رضایت داشته باشند) و اگه مرد قبول نکرد ، اون خانوم (که یه فرد بالغ هم هست) تن به ازدواج نمی ده تا اینجاش بنظرم می تونیم قبول کنیم که ازدواج های رایج امروزه می تونند تکلیف خودشون رو با مسئله ی کار و تحصیل و حق طلاق خانوم ها قبل از ازدواج حل کنند (; (در مورد اینکه شما گفتی یه سری خانواده دختر بالغ خودشون مجبور به ازدواج می کنند منم گفتم که کار اشتباهی هست و جزیی از اسلام نیست که دختر بالغ به زور ازدواج کنه)
پس شما قبول دارید که اسلام بصورت ناعادلانه یسری حقوق رو برای مرد ها در نظر میگیره؟ و اگه زنی حقوق برابر میخواد باید شوهرش اون رو بهش بده؟(یعنی میتونه بده،میتونه نده...)
و اینکه فک کنم تصور شما از "زور" اینه که با یه اسلحه دختره رو مجبور به ازدواج کنن... اگه اینطوریه که بله،منم موافقم با حرفتون...

اما شما می گی تکلیف دخترهای زیر 9 سال چی می شه ، که این در حوزه ی صحبت ما نبود چون داشتیم در مورد ازدواج های رایج امروزه صحبت می کردیم و بحث چند بخش داره و خیلی طولانی هست
به هر حال پاسخ خیلی کوتاه به این صحبت باید بگم که ازدواج دختر زیر 9 سال به اذن پدر امکان پذیر هست ولی یه شرط مهم داره و اونم رعایت مصلحت کودکه که برای این
اتفاقن با توجه با دلایلی که شما اوردید بنظرم خیلیم جزء بحث حساب میشه؛ واینکه لدفن قاطی نکنید قضیه رو،اذن پدر(ولی) در هر ازدواجی برای دختر واجبه،اینجا رو باید اینطور تصحیح کنید: ازدواج دختر زیر 9 سال به اختیار پدر(ولی) امکان پذیر هست...

واینکه: ازدواجِ یه کودک؟ شما تو این مسئله میاید از "مصلحت بودن یا نبودن" حرف میزنید؟ سرنوشت یه انسانِ خردسال رو تشخیص مصلحتِ ولی ـش یا یه قاضی مشخص کنه؟ ینی شما با اصل قضیه مشکلی ندارید؟

و اون مواردی که شما مطرح کردی برای این بود که بنا به هر دلیلی ازدواج صورت گرفت ارتباط جنسی مستقیم صورت نگیره و برای خود کودک مطرح شده و دیگر مسائلی که پشت این حکم هاست
ارتباط جنسی مستقیم؟ یعنی شما "لمس نمودن با شهوت و بغل گرفتن و تفخیذ[nb]"تفخیذ" تو ویکی پدیا[/nb]" رو غیر مستقیم میدونید؟ و فکر میکنید سلامت جسمی (و روانی) اون کودک در اینصورت تضمین میشه؟

شما یا مطالعاتتون ناقص بوده یا از یک منبع یک طرفه مطالعه کردید
وگرنه خیلی از مسائلی که شما بیان کردید پاسخشون تو منابع ما هست
منم روحم از ازدواج با بچه ی زیر 9 سال خبر نداشت و کاملا بی علاقه هم نسبت بهش هستم با این وجود شما که مطرح کردید من با تعجب جست و جو کردم و دیدم که شما بد معرفی کردید و در حدی که منو قانع کنه بهم پاسخ داده شد
راستش فک نمیکنم مطالعاتم ناقص بوده باشه،ولی خب برداشت شماس... و اینکه من از تحریر الوسیله نقل قول کردم،که بله،منبع یک طرفه ایه،ولی یک طرفه به سود مسلمین....
و اینکه متاسفانه اینجا بحث سر علایق شما نیس،بحث سر عقاید شماس،پس لدفن بیشتر درمورد عقایدتون تحقیق کنید...
و واقن ممنون میشم اگه اون جواب های قانع کننده رو اینجا یا تو پ.خ باهام به اشتراک بذارید...

و در عاخر شما رو به یه نقل قول دیگه،از قران،دعوت میکنم: [در جواب اینکه گفتید ازدواج زوری تو دین نداریم]
سوره احزاب-ایه -36-ترجمه مکارم: هیچ مرد و زن با ایمانى حق ندارد هنگامى كه خدا و پیامبرش امرى را لازم بدانند، اختیارى (در برابر فرمان خدا) داشته باشد; و هر كس نافرمانى خدا و رسولش را كند، به گمراهى آشكارى گرفتار شده است!
و حالا تفسیر(از تفسیر نمونه):
هنگامى كه پيامبر (صلى اللّه عليه و آله و سلّم ) تصميم گرفت براى زيد همسرى برگزيند از زينب بنت جحش كه دختر اميه دختر عبد المطلب (دختر عمهاش ) بود براى او خواستگارى نمود زينب نخست چنين تصور مى كرد كه پيامبر (صلى اللّه عليه و آله و سلّم ) ميخواهد او را براى خود انتخاب كند، خوشحال شد و رضايت داد ولى بعدا كه فهميد خواستگارى از او براى زيد است ، سخت ناراحت شد و سر باز زد، برادرش كه عبد الله نام داشت او نيز با اين امر به سختى مخالفت نمود.
در اينجا بود كه نخستين آيه از آيات مورد بحث نازل شد و به امثال زينب و عبد الله هشدار داد كه آنها نمى توانند هنگامى كه خدا و پيامبرش كارى را لازم مى دانند مخالفت كنند، آنها كه اين مساله را شنيدند در برابر فرمان خدا تسليم شدند
و بانو زینب به ازدواج راضی شدن،مبارکه... (که البته بعدشم به طلاق منجر شد و در اخر خود پیامبر با ایشون -یعنی زينب بنت جحش- ازداج کرد...)

و اینکه بازم میگم،من معرفی نکردم و نمیکنم، فقط از منابع دینی خودتون نقل قول کردم و میکنم...

اما یه سری سریال تصاویر غیر اخلاقی ندارند بلکه رفتار و فرهنگی نمایش می دند که مخالف اون اعتقادات اسلامی ماست و این یکم پنهانه ممکنه یه سری افراد متوجه نشند و تاثیر این برنامه ها هم تو ناخودآگاه هست من بیشتر منظورم اینا بود
میتونید در مورد این قسمت بیشتر توضیح بدید؟ رفتارها و فرهنگ پنهان؟ تاثیر در ناخوداگاه؟ چون من اصلا تو این زمیته(تاثیر رو ناخوداگاه و غیره) هیچ اطلاعاتی ندارم...

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق
نمی دونم موضوع چی بنویسم

من برای منظم شدن ساختار پاسخم ترجیح می دم اول این جواب بدم (;
به نقل از manny :
و اینکه متاسفانه اینجا بحث سر علایق شما نیس،بحث سر عقاید شماس،پس لدفن بیشتر درمورد عقایدتون تحقیق کنید...
و واقن ممنون میشم اگه اون جواب های قانع کننده رو اینجا یا تو پ.خ باهام به اشتراک بذارید...
صحبت شما درسته
یه مسئله ای که هست آدم با توجه به اطلاعات و قوت قلم و قدرت بحثش پاشو توی یه تاپیک می زاره و اظهار نظر می کنه
اینکه شما می گین
به نقل از manny :
قضیه رو،اذن پدر(ولی) در هر ازدواجی برای دختر واجبه،اینجا رو باید اینطور تصحیح کنید: ازدواج دختر زیر 9 سال به اختیار پدر(ولی) امکان پذیر هست...
یا می گین
به نقل از manny :
خب اینجا عمدا به جای "رسم و رسومات" از "سنت" استفاده کردم که بیشتر جنبه ی مذهبی داره[nb]سنّت ینی چیزی به جز قران(چه سخن،چه فعل) که از پیامبر صادر شده؛به شرط اینکه مربوط به احکام شرعی باشه...[/nb]،پس قاعدتا شما باید تاییدش کنید...
نشون دهنده ی اینه که قلم من نوپا هست و دقت کافی نداره و همچنین در بحث دقت کافی روی کلمات ندارم
این یه موضوع
و اینکه من ادعا کردم دینم کامله اما ادعا نکردم اطلاعاتم از دینم کامله
اگر بر این عقیده ام دینم کامله اطمینان قلبی هست که این دین تا به الان به من طی موارد متعدد داده ولی مشخصا اطلاعاتم اونقدر کامل نیست که بتونم توی هر زمینه ای به دفاع ازش بپردازم
صحبت شما کاملا درسته که باید بیشتر درمورد عقایدم تحقیق کنم ، من این تحقیق رو همزمان با خیلی از برنامه های شخصی خودم پیش می برم
و اینکه اولویت تحقیقم رو به مسایلی می دم که برام حیاتی ترند و همینطور علایق بیشتری بهشون دارم
خب فکر کنم کاملا طبیعی هست که من خودم رو الان قاتی مسائلی که توی ریزه کاریاش بین علما هم اختلاف هست مثل ازدواج دختر زیر 9 سال نکنم
به نقل از manny :
ولی بالاخره شما گفتید:درسته؟ و حالا که من مثالِ نقض برای حرفاتون اوردم شما میگید: نه،اصلا ربطی نداره،من منظورم طلاق های مربوط به افراد با میانگین سنی 23 ساله...
من گفتم
به نقل از امـیـرحـسـیـن :
من سنت رو تایید نمی کنم سیره ی بزرگان دینم رو تایید می کنم (پیامبر و معصومین و ...)
(و منظورمم از سنت آداب و رسوم بود)
و این هایی که شما مثال زدید اگه بر من اثبات شه که پیامبر کار اشتباهی انجام داده بوده ، شما برای من مثال نقض اوردین
اما اینا در مورد صحبت من و اعتقادات منه نه بحث تاپیک من گفتم به تاپیک و صحبتی که حول موضوعش داشتیم ارتباطی نداره وگرنه کاملا به سیره پیامبر ارتباط داره
شما خودت گفتی
به نقل از manny :
و خب این سیره بزرگان(که شما تاییدش میکنید) بسی جای بحث داره که فک نکنم اینجا جای بحثش باشه...
ولی داری مثال ها و موضواتی میارین که بحث به اونجا کشیده شده، من خودم خوش حال می شم بیشتر بدونم اما فک نکنم اینجا جای بحثش باشه
به نقل از manny :
پس شما قبول دارید که اسلام بصورت ناعادلانه یسری حقوق رو برای مرد ها در نظر میگیره؟ و اگه زنی حقوق برابر میخواد باید شوهرش اون رو بهش بده؟(یعنی میتونه بده،میتونه نده...)
من صحبتی از ناعادلانه بودن نکردم ، شما چرا می گین شوهرش؟
من می گم پیش از ازدواج ، یعنی این خواسته ی زن شرط ازدواجه و مرد اگه این ازدواج رو می خواد باید تن به خواسته ها بده
از یه طرف حق مرده که اگه این شرایط رو نپذیرفت ازدواج نکنه
به نقل از manny :
و اینکه فک کنم تصور شما از "زور" اینه که با یه اسلحه دختره رو مجبور به ازدواج کنن... اگه اینطوریه که بله،منم موافقم با حرفتون...
نه اصلا منظورم این نبود ^-^ فکر کنم خیلی راه های رایج تری هم باشه :D
من می گم چیزی که بنا به اسلام و احتمالا بنا به هر مکتبی که فکر سالمی داشته باشه از شرط ها رضایت طرفین هست
رضايت زن و مرد به ازدواج شرط است و بدون آن عقد صحيح نيست. توضيح المسائل مراجع، م 2370؛ آيت الله نورى، توضيح المسائل، م 2366؛ آيت الله وحيد، توضيح المسائل، م 2379 ؛ آيت الله سيستانى، منهاج الصالحين، ج 2 م 41 و آيت الله خامنه‏اى، اجوبةالاستفتاءات س 70. (احكام ازدواج، سيدمجتبي حسيني، كد: /500021)
حالا اگه یه خانواده با هر نوع ترفندی بدون رضایت دختر اون رو به ازدواج در می آورند ، اشتباه می کنند
به نقل از manny :
واینکه: ازدواجِ یه کودک؟ شما تو این مسئله میاید از "مصلحت بودن یا نبودن" حرف میزنید؟ سرنوشت یه انسانِ خردسال رو تشخیص مصلحتِ ولی ـش یا یه قاضی مشخص کنه؟ یعنی شما با اصل قضیه مشکلی ندارید؟
فکر نمی کنم یه دختر خردسال قدرت درکش اونقدر بالا باشه بتونه بهترین تصمیم بگیره و در اینجا پدرش بهتر تصمیم بگیره و قاضی مانعی باشه که سو استفاده صورت نگیره
به عنوان مثال اگه پدرمعتادی بخواد بچه ی خردسالش رو به کسی در ازای مواد به ازدواج در بیاره قاضی مانع می شه
من حقیقتش اینقدر جست و جو نکردم ببینم اون شرایط خاص که هم پدر راضی باشه و هم قاضی چی می تونه باشه اما اینو می دونم اگه قرار باشه دختر خردسالی ازدواج کنه خودش قدرت تصمیم گیریش کامل نیست
به نقل از manny :
ارتباط جنسی مستقیم؟ یعنی شما "لمس نمودن با شهوت و بغل گرفتن و تفخیذ[nb]"تفخیذ" تو ویکی پدیا[/nb]" رو غیر مستقیم میدونید؟ و فکر میکنید سلامت جسمی (و روانی) اون کودک در اینصورت تضمین میشه؟
راستش فک نمیکنم مطالعاتم ناقص بوده باشه،ولی خب برداشت شماس... و اینکه من از تحریر الوسیله نقل قول کردم،که بله،منبع یک طرفه ایه،ولی یک طرفه به سود مسلمین....
منظورم از مستقیم جماع بود :-" و اینکه یه پاسخ کلی دادم و نخواستم که وارد بحث شم چون چندین نظر هست و بحثش طولانی و اگه اون برداشت کردم(به هر حال یه برداشته و چیزی اثبات نمی کنه) شاید از اینجا اومده باشه
منسوب به امام خمینی(ره) در کتاب تحریر الوسیله آمده است که :« أما سائر الاستمتاعات کاللمس بشهوة و الضم و التفخیذ فلا بأس بها حتى فی الرضیعة ؛ دیگر استمتاعات از صغیره و حتی شیرخوار مانند لمس و .. جایز است»[14]
عین عبارت فقیهان گذشته است، عین این مطلب با همین کلمات در کتاب العروة الوثقی آمده است که می گوید:« أما الاستمتاع بما عدا الوطی من النظر و اللمس بشهوة و الضم و التفخیذ فجائز فی الجمیع و لو فی الرضیعه»[15]
[nb]سوالات اسلامی[/nb]
کاری به این ندارم که این از ایشون هست یا نیست اما اگه من مطالعاتم کامل بود می رفتم از یه نفر می اوردم که منسوب بهش نباشه
و همینطور می بینیم که ایشون تو فتوای خودش می گن
البته در عقد انقطاعى بر صغیره، احوط آن است که به حدى رسیده باشد که بهره بردن و تلذذ از او را و لو به غیر وطى بپذیرد، به اینکه مثلا به شش سال و بالاتر رسیده باشد یا در آن مدت به این حد برسد.»[16]
[nb]همان[/nb]
دانسته شد که جواز بهره برداری های جنسی(غیر از جماع که همه آن را انکار کرده اند) در دختر صغیره، نظر همه فقهاء شیعه نیست.
[nb]همان[/nb]
در مورد اون آیه و اتفاق هم باید تحقیق کنم
ولی در مورد به ازدواج در آوردن ببینید من خودمم اومدم استفاده کردم و منظورمم این بود که دختر رضایت و یا اختیار نداره اما این معنیش این نیست همه جا همین معنی می ده مثلا زیاد می شنویم خانواده ها می گن دختریم فرستادیم خونه ی بخت اما معنیش این نیست به اجبار فرستادن (;
ببینید من تمام تلاشم کردم تا اونجا که امکان داره زمان بزارم و پاسخ بدم
اما یه توجه کنید چقدر از پست های ما در مورد مسائل دینی شده و چقدر از اون مسائل در مورد ماهواره هست :D
خب مشخصه اگه شما باز بیای سوالی بپرسی و مورد دیگه مطرح کنی از اونور منم سعی می کنم پاسخ بدم و دوباره از تاپیک دور می شیم
پیشنهاد می کنم یا تو تاپیک های دیگه مطرح کنید که دوستان پاسخ بدند یا بحث رو توی پ خ ادامه بدیم که حداقل من آزادی زمانی خیلی بیشتری دارم و همینطور قدرت مانور دادن روی مسائل ریز به ریز هست و واقعا بیشتر از این تو این تاپیک پاسخ دادن معذورم
در مورد ماهواره هم در پست دیگه توضیح می دم[nb]حس کردم اینا که پاسخ دادم برای شما این مهم تره[/nb]
که هم بحث از ماهواره ادامه پیدا کنه و هم من فرصت کنم بنویسم

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

(این پست محتواش با پست قبلی تفاوت داره و بعد از 24 ساعت ارسال شده ادغام نکنید لطفا)
فیلم‌ها و تصاویری که ما در روز می بینیم چه بخواهیم چه نخواهیم روی ما تاثیر دارند ، از همین طریق هست که می‌شه مشتری واسه کالای خود جذب کنند و یا در انتخابات رای برای پیروزی که بیشتر در تبلیغات دیده می‌شه پیشنهاد می کنم که این متن رو مطالعه بفرمایید متنش سخت نیست متن [nb]البته این به سریال ها ربط نداره[/nb]و خود فیلم‌هایی هم که می بینیم اگرچه حاوی پیام‌های تبلیغاتی نباشند ‌می‌تونند روی رفتار بیننده تاثیر بزارند مثلا خشونت در فیلم‌ها باعث ایجاد خشونت در رفتار بیننده می شه[nb].research.vt.edu[/nb]
و حالا یه سری فیلم‌ها داریم که یه سری اصول اخلاقی نتنها توشون رعایت نمی‌شه بلکه کاملا عادی جلوه می ده و یا اینکه یه سری از این رذایل اخلاقی به راحتی صورت می گیره و از اونور به راحتی بخشیده می شه و بیننده این القا می‌کنه که باید این مسائل رو پذیرفت من سریال‌ها رو دنبال نمی کنم اما در حدی که تلویزیون روشنه میبینم خیانت وجهه مشترک خیلی از این فیلم‌هاست و بعدشم بخشیده می‌شه و حالا بگذریم یه سری از فیلم‌ها کلا جایگشت روابط بین شخصیت‌ها رو ایجاد می‌شه
چیزی که بنظرم بده اینه که این رذایل اخلاقی که تو چشم مردم یه چیز عادی جلوه کنه ، بنظرم باید جامعه این رذایل رو پس بزنه همونطور که می‌بینیم انگلیسی ها تو ورزشگاه تارف مور کاپیتان تیم ملیشون رو به خاطر خیانت به همسرش هو می کنند
England captain John Terry was booed on the football terraces this afternoon after it was revealed he had cheated on his wife with a team-mate's girlfriend.
[nb]dailymail.co.uk[/nb]
یه سری از این مسائل هم که غیر اسلامی هستند و بنظرم خانواده‌های اسلامی نباید این فیلم‌ها رو برای تماشا انتخاب کنند(من همه ی سریال‌های ماهواره رو زیر سوال نمی برم اما خیلیاشون که به ذره دیدم این مشکلات رو داشتند)
بنظرم آدم اگه از یه چیز بدش بیاد تماشا نمی کنه همونطور که دیدم یه نفر نتونست فیلم Indecent Proposal رو بیشتر از 10 دقیقه تحمل کنه(از وسط فیلم دید اونم به اصرار دوستش) البته این فیلم جایزه بدترین فیلم‌نامه رو بدست اورد
6gd9_09.gif

• لایک
امتیازات: مت

ریحان خاتون

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
استعدادهای درخشان فرزانگان
دانشگاه
بیرجند
رشته دانشگاه
علوم ازمایشگاهی

ماهواره مساوی با طلاق عاطفی در خانواده

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

به نقل از ریحان خاتون :
چه ربطی داره؟
منظورتون از طلاق عاطفی دقیقن چیه؟توضیح بیشتر :-"

نارمیلا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مکطب فرزانگان
شهر
M2A

من یه سوال دارم اینکه ایا خارج از ایران روابط واقعا مثل همین سریالا ست؟
مسلما اینجوری نیس مثلا تو همین سریالای خودمون زن تو خونه با مانتو میگرده ایا واقعا اینجوریه
سریالای ماهواره ای باعث شده خعلی حرمتا برداشته بشه
و خیانت واینا کاملا عادی بشه
دیروز یه خانومه تعریف میکرد میگف روز نشسته بودیم خونه یهو پسر 6 ساله ام پرید رو خواهر 8 ساله اش داد زد
من سنی ایستیورم[nb]ترجمه:من تورو میخوام[/nb]و بوسیدش ببخشیدا البته :-"

farnoosh hashemi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانـگان یـک
شهر
تــهــران
مدال المپیاد
مرحله دوم 24 امین المپیاد کامپیوتر -ناکامی در مرحله۳
دانشگاه
صنعتی شریف

بنظرم به طور کل به جای این که بحث کنیم : ماهواره خوب یا بد ،
بهتره فرهنگ استفاده ازش رو جا بندازیم.
تو دنیایی زندگی میکنیم که تقریبا هیچ چیزی"مفید" و " سالم " ِ مطلق نیست . این ماییم که باید هم درست ُ غلط رو تشخیص بدیم ، هم تلاش کنیم بریم سمت درست!

emperor701

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اسفراین

فک کنم بستگی به استفاده ش داره و اینکه چطور ازش استفاده کنیم بستگی به ما داره :-"
ماهواره مث اینترنت میمونه...هم استفاده ی خوب داره و هم استفاده ی بد...
وقتی شبکه های ایران و بالا پایین میکنی و میبینی هیچی توش نیس جز چن تا اخوند باید چیکار کنی؟! :-?

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC

اول بابت پرحرفی عرض معذرت می نمایم :)

به نظر من مناسب نیست

چون طرف هر قدر هم جنبه داشته باشه اگه به دیدن ماهواره ادامه بده حتی اگه اولش هم موارد مفیدشو ببینه،

کم کم به سمت بقیه موارد کشیده میشه (به طور غریزی!) و دیر یا زود کلا به فنا میره!(چجوری؟)

این جوری:

طرف اول فقط چیزای مفیدشو می بینه ولی (ما جوونیم دیگه درونمون رو خوب میشناسیم :D)

بعد یه مدتی توی خلوت وسوسه میشه که چیزای دیگه رو (که اسمشو نبر :D) نگا کنه

بهدشم کم کم ... (بقیه قضیه رو ننوشتم که خسته نشین :D)

البته همه ی اینا یه روزه که به وجود نمیان!

شاید مدت های طولانی (و خیلی طولانی :D) طول بکشه :-??

از دوستان درخواست می کنم اگه با نظر من مخالفن حتما بگن

paulhenry

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی کرج
شهر
کرج
دانشگاه
علوم پزشکی همدان
رشته دانشگاه
داروسازی

ماهواره چیز خاصی نیست. فقط یه مجموعه از فراهم کننده های مختلف برنامست! که کنار هم برنامه ارائه میدن! درحقیقت درست مثل کتاب یا سایت اینترنتی میمونه؛ شما حق انتخاب دارید، و این انتخاب خوبه. یه محدوده ی بسته از شبکه های دولتی مستقیما پروپاگانداست.

temppppp

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1398

فکر نکنم اون قدر وقتم بی ارزش باشه که پای برنامه های چرند داخلی که به چهارتا اخوند خلاصه میشه و برنامه های ماهواره ای که همش تبلیغات و خیانت و تجاوز هست تلف بشه
اگر یه زمانی تشکیل خانواده بدم پولی برای خرید تلویزیون نمی دم یا حتی برا بستن دهن مردم هم شده می خرم ولی استفاده ازش نمی کنم
دوستانی که کتاب زندگی در عیش و مردن در خوشی نیل پستمن رو خونده باشن حرفای منو درک می کنن

ستاره

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
فیزیک

خوب بستگی داره به آدم ها و خانواده ها.
ولی کلا بهتره اون وقت صرف کتاب خوندن خانوادگی بشه .
یا مثلا خانواده هایی که بچه کوچیک دارن خوب شخصیت بچه ها تحت تاثیر قرار میگیره و نباید استفاده کنن.

dortaj

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۱ تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
خوارزمی کار بودم من !
دانشگاه
مرکز تحصیلات تکمیلی علوم پا
رشته دانشگاه
دکتری پیوسته فیزیک

به نقل از ستاره :
خوب بستگی داره به آدم ها و خانواده ها.
ولی کلا بهتره اون وقت صرف کتاب خوندن خانوادگی بشه .
یا مثلا خانواده هایی که بچه کوچیک دارن خوب شخصیت بچه ها تحت تاثیر قرار میگیره و نباید استفاده کنن.
ولی بحث مقایسه سر مقایسه رسانه های دیداریه !

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

خوب یه موضوع مهم هم هست اینکه با توجه به رده سنیمون به فیلم های ماهواره نگاه کنیم...فقط هم فیلم های مستهجن ! نیست منظورم.

مثلن داداش زیر 6 سال من یه مدت پهلوی بابام مینشست فیلم جنگی میدید.خیلیم خوشش میومد وبعد فیلم خودشو جنگجو تصور میکرد :))
الان حس میکنم اختلال شخصیت پیدا کرده...شبا همش کابوس میبینه آدم خورا اومدن بخورنش...یا وقتی باهام دعوا میکنه میخواد چشمو دربیاره با انگشتاش :D
یا مثلن شخص ترسویی مثل من وقتی میبینه ماهواره فیلم ترسناک نشون میده نباید نگاه کنه...حتا اگه زده باشه 18 سال.من 18 سالمه ولی جنبه ندارم نگاه کنم.
ما مردم بی جنبه ای هستیم.مردم خارج از ایران خیلی رعایت میکنن این مسائلو.
مثلن همین یوتیوپ خودش فیلتر سنی گذاشته برای بعضی کلیپ هاش.ولی ما ایرانیا چی؟
روی فیلم نوشته مثبت 18.بعدش بچه های ابتدایی هم نگاه میکنن فیلمو....این به نحوه ی استفاده ربط داره نه خود موضوع ماهواره.

درباره طلاق عاطفی واینا هم.
به نظر من کانالای ایرانی نسبت به کانای ماهواره بیشتر طلاق عاطفی میارن.
الان موضوع فیلمای ایرانی همش درباره ازدواجای ناموفق و خیانت و اعتیاد وایناست.
انصافن فیلمای خارجی عاشقانه تر نیستن نسبت به فیلمای ایرانی؟ :))

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

ما مردم بی جنبه ای هستیم.مردم خارج از ایران خیلی رعایت میکنن این مسائلو.
من با این قسمت حرفتون مخالفم. به نظرم دقیق و درست نیست.
مثلا می تونین بگین n درصد از فلان جرایم،مرتبط با فرهنگ نادرست استفاده از شبکه های ماهواره ای در ایرانه. و nدرصد میزان جهانیش.
اینکه خارجیا خوبن و بلدن غلط نیست ولی همواره درست هم نیست!

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

به نقل از ♥hastikhanoom♥ :
من با این قسمت حرفتون مخالفم. به نظرم دقیق و درست نیست.
مثلا می تونین بگین n درصد از فلان جرایم،مرتبط با فرهنگ نادرست استفاده از شبکه های ماهواره ای در ایرانه. و nدرصد میزان جهانیش.
اینکه خارجیا خوبن و بلدن غلط نیست ولی همواره درست هم نیست!
البته.حرف شما درسته.
قضیه اکثریت و اقلیت پیش میاد باز. :))
که اینم بخاطر عدم فرهنگسازیه.
فقط هم ماهواره نیست.
درباره اینترنت وخیلی از موضوعات دیگه هم باید فرهنگ سازی بشه درباره استفاده درست ازش.

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

خب پس ببینین جنبه دیگه اینجا مطرح نمیشه.
چند وقت پیش داشتم یه خبری رو توی یکی از سایتا می خوندم دقیق یادم نیست ولی آمار قابل توجهی از یه جرمی،به فرهنگ آپارتمان نشینی بر می گشت!
فرهنگ سازی،موضوع قابل تاملیه
بی کفایتی صدا سیما => عدم فرهنگسازی
عدم فرهنگسازی هم پدیده ای رو به وجود میاره که عامینه بهش میگیم بی جنبگی :D

sadra.h.h

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی تبریز
شهر
Tabriz
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
هیچچی !
دانشگاه
Tabriz uni
رشته دانشگاه
C.E eng
تلگرام
اینستاگرام

خیلی خیلی ببخشید من یهویی وارد شدم ولی خواستم نظرمو بگم که میدونم واقعیته .
آقا من نظری در رابطه با اینکه ماهواره خوبه یا ید ندارم ولی خیلی جالبه به این قسمتش توجه کنید ، مطمئنم که خودتونم متوجه شدید که به هر سریالی که نگاه کنید اولا کمتر از 200 قسمت نمیشه !!! یعنی اوج تلف کنی ثانیا نمیتونید فیلمی پیدا کنید که شوهره به زنش خیانت نکرده و بعد با یه کس دیگه ایییییییییییییی( به قول معروف دوست ختره ی آقا !!! ) ازدواج نکرده باشه یا وقتشو با کس دیگه ای گذرونده نباشه .یعنی ازدواج و خیانت اصلی ترین رکن همه ی سریال هاست (شاید به استثنای چند مورد ) حالا بعضی ها چنان شکل با جنبه هارو درمی آرن که آدم میگه ترک حیات کنم ! مثلا وقتی یه خیانتی رو میبینه میگه درستش هم اینه آدم باید دنبال عشقش بره یا میگن عشق آدم ، مکان ، زمان و... رو نمیشناسه .درواقع اونقدر این خیانترو ترویج میدن که اگه مردی به خانواده ی خودش پایبند باشه یا خیانت نکنه بهش میگن این مرد خوبیه ! و مرد این شخصیت رو (خیانت نکردن ) واسه خودش مزیت میدونه واگه دعوایی بین زن و شوهر اتفاق بیفته زود مرده به زنش میگه برو خداتو شکر کن که من با زن دیگه ای هنوز ازدواج نکردم ( یعنی این فیلم ها به مرد اینو میرسونه که تو میتونی چند تا زن داشته باشی خیلی راحت ! ) و وقتی بچه ای از مادرش میپرسه که مادر مگه مرد میتونه در حالیکه زن داره با یکی دیگه ازدواج کنه مادر هم آهی میکشه میگه پسرم از این مردا هرچی بگی برمیاد !!
باور کنید اونقدر هست که اگه تا شب هم بگم تموم نمیشه آدم میبینه که این ماهواره چجوری تو مردم نفوذ میکنه مرد اول با یکی ازدواج میکنه بعد آشقه یکی دیگه میشه و از اون بچه دار میشه بعد خونواده ی مرده اونو طرد میکنن تا اینجا تقریبا همچی معمولیه یعنی خونواده مرد که پدر و مادرش باشند میگن چرا وجود همسرت این کارو کردی و مرد میگه بابا درکم کن و پدر چنان پسرش رو از خودش دور میکنه که آدم حالش برای مرده میسوزه (اینجا پدر بهترین کارو کرده ولی فیلمو طوری طراحی میکنند که شما از پرد متنفر بشین و به مرد حق بدین این یعنی اینکه شما در مقابل عقاید خودتون بایستید ) واین میشه پایان بازی و شما باختید چون اونا موفق شدند عقاید خودتونو عوض کنید .
یکی دیگه از دستاورد های ماهواره اینکه وقت و زندگی آدم رو بسوزونه چراکه فیلم پشت فیلم پخش میشه اونم به صورت فارسی چی از این بهتر بجای اینکه بشینیم کمی هم واسه خودمون زندگی کنیم و ببینیم زندگی از کجا میاد و به کجا میره وقت کارمون این باشه که ببینیم کی به کی خیانت میکنه . اونوقت اگه کسی بپرسه خلاصه ی زندگیت رو بگو میگه : نمیدونم اینیکه الان پرسیدی دقیقا چیه ولی فکرکنم به فیلم و ماهواره خیلی نزدیک باشه شاید تو همین مایه ها !
حالا هرکی هر چه قدر میخواد بیاد ماهواره نگاه کنه فقط اینو بدونه :
ماهواره = ضد خانواده

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
بازم هیچی :'(
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز_پردیس
رشته دانشگاه
داروسازی
تلگرام
اینستاگرام

تو جامعه ای که صدا و سیما بیننده هاشو گوسفند فرض کرده ترجیح میدم ماهواره ببینم :-"
گر چه خانواده نمی زاره :D

Yabançı

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
لاچین
رشته دانشگاه
JLE

چه طور به این نتایج رسیدینٔ
#سوال
بیاید تعصبات و تابو های جامعه‌مون رو بزاریم کنار و واقعا ببینیم چرا فکر میکنیم بده.
پست قبلی دارای طنز بود و واقعا متاسفم که چند نفر خیلی جدی دیسلایک کرده‌اند!!

وقتی یک شما فیلم یک پورن‌استار فقیر رو میخرید و x دلار میدید این میره n درصدش تو جیب پورن استار و در واقع از فقرا حمایت میکنید.(این قسمت شوخی بود ولی در هر صورت واقعی هست.این سیستم شاید ابلهانه به نظر میرسه ولی با توجه به ملیونر شدن بعضی پورن‌استار ها که از وضع خیلی بدی تو فقر شروع کردند نشون میده که این سیستم خیلی خوب کار می‌کنه)

یک مقاله در مورد تحقیقی در دانشگاه مونترال بر تاثیر پورن بر روی مرد ها میخوندم.بزرگترین مشکل اولیه این تحقیق این بوده که همه‌ی مرد‌ها حداقل یکبار فیلم پورن دیده‌اند.چه قبول کنید چه نه تمامی مرد‌های جامعه فیلم پورن میبینند بعضی‌ها زیاد بعضی‌ها یک بار!
خوب به نظر شما همه مرد‌ها مریض هستند؟؟ من پورن میبینم و همه‌ی دوستانم هم پورن میبینند یکی از تفریحاتم این هست که با افرادی که باهاشون صمیمی میشم در مورد پورن ازشون میپرسم.بگذارید روشنتون کنم من از دختر ها خبر ندارم اما همه‌ی پسر ها پورن میبینند.حالا کم یا زیاد.

کمترین تاثیری که یک فیلم پورن داره اینه که انسان رو از تصمیمات مبتنی بر شهوت منصرف میکنه.پورنوگرافی باعث میشه برای انتخاب شریک زندگی فرصتی برای فکر کردن داشته باشین نه اینکه صرفا به خاطر فشار جنسی تصمیم عجولانه‌ای بگیرید.من به این مورد حقیقتا ایمان دارم چند دختر زیبا و فرصت کافی به من بدهید تا بهتون نشون بدم چطور میتونم در تصمیمات سیاستمداران کشور دخالت کنم.واقعیت اینه که پورن تا حد زیادی این فشار رو از روی آدم برمیداره.

شاید ابلهانه باشه اما همین تحقیق نشون داده بود فیلم پورن تا حد زیادی قوه‌ی تخیل انسان رو هم قوی میکنه.(شوخی ولی واقعی)

هر ساعت 16 زوج تو ایران طلاق میگیرند.طبق آمار های ایران اکثریت این طلاق ها به دلیل ناتوانی در برقراری رابطه جنسی خوبه.اگه شما دختر باشید در آینده و در زندگی زناشویی به احتمال بیش از 90 درصد از این مشکل رنج خواهید برد.برخلاف نظر شما اکثریت افراد به پورن به قصد خودارضایی نگاه نمیکنند.این فیلم‌ها میتونه راهی باشه برای آموزش برقراری رابطه جنسی درست‌تر.بله این فیلم ها با وجود ایجاد انتظارات غلط حداقل ایجاد یک رابطه جنسی نیمه‌موفق رو به هر فرد آموزش میدند و استرسش رو کم میکنند.شکست تو این زمینه ممکنه اعتماد به نفس فرد رو نابود کنه و مشکلاتی در جامعه براش ایجاد کنه.دیدن پورن تا حدی از استرس اولین رابطه کم میکنه.

پورن جنایت سکسی رو کم میکنه چه شما قبول کنید چه نکنید این رو آمار ها و تحقیق ها ثابت میکنند به راحتی چند کلیک میتونید در اینترنت به این تحقیق ها دسترسی پیدا کنید.فکر کنم تو لینک پایین بتونید چیزی پیدا کنید:
http://www.scientificamerican.com/article/the-sunny-side-of-smut/
درصد مشاهده پورن و جنایت های سکسی رو در کشور های مختلف ببینید و مقایسه کنید ابران و هند نمونه‌های مناسب هستند.

پورن با مشغول کردن و رفع نیاز افراد رو از رفتار های خطرناک دور میکنه.رفتار هایی که ممکنه علاوه بر فرد به افراد کنارش هم ضربه بزنه.

تو لینک زیر اشاره شده که 60 درصد افراد بعد از مشاهده پورن به بهبود عملکردشون تو روابط جنسی اعتراف کردند.
http://www.gq.com/story/10-reasons-why-you-should-quit-watching-porn

بزرگترین فایده پورن شکستن تابوهای جامعه و تاثیرات حاصل از اونه.

همونطور که گفتم پورن میتونه روشی برای آموزش جنسی باشه در جامعه ما که این چیز ها رو تابو کردند خیلی ها از خرید کاندوم از داروخانه ها و استفاده از اون عاجز هستند! چه جامعه قبول کند یا نه انسان ها رابطه‌ی جنسی دارند و اگه به صورت سالم و بدون فشار روانی انجام بشه برای زوجین لذت‌بخش‌تر خواهد بود.مشکلات روابط جنسی ناسالم حداقل در جامعه ما مشخصه بسیاری از این مشکل ها به راحتی قابل پیشگیری هستند.این آموزش ها در بسیاری از کشور ها مربوط به مدارس هست.اما در کشور ما حتی استفاده از واژه‌هاشون هم تابو هست.

و در آخر بیاید حداقل اگه بدبینانه نگاه کنیم بگیم پورن نه خوب است نه بد.این پست رو تو وبلاگ جادی که از معروفترین وبلاگ های ایرانه در مورد پورن بخونید:
http://jadi.net/2013/11/pr0n-bad-nist-pr0n-khoob-nist/
http://jadi.net/2013/11/pr0n-bad-nist-pr0n-khoob-nist/

بالا