• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ماهواره رو برای خانواده های ایرانی مناسب میدونین؟

ماهواره رو برای خانواده های ایرانی مناسب میدونین؟

• رای‌دهندگان
    632

N@R

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان♥♥♥
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : ماهواره رو برای خانواده های ایرانی مناسب میدونین

من خودم زمان طفولیتم عاشق ماهواره موجود در خونه ی فک و فامیل بودم! به عشق کارتوناش :D
وقتی دو سال پیش ماهواره خریدیم ( دور از چشم و گوش برادران مسئول جمع آوری آنتن و فولان :-" )٬ اولش خیلی ذوق زده شدم.
ولی الان هیچ حس خاص یا عرقی بهش ندارم. یه جورایی ازش بدم اومده؛ طوری که از خریدش پشیمونم.
من که معمولا چند دیقه تو کانالهای آهنگ و اینا میگردم٬ دو تا آهنگ گوش میدم و میرم دنبال کارای دیگه! ولی واسه خواهر کوچولوم نگرانم٬ جدا عرض کردم :|

در ضمن برنامه های تلویزیون هرچقدرم چرت باشن٬ به من آرامش خاصی رو میدادن که ماهواره نمیده. دلیلشو دقیق نمیدونم

حالا شاید یه دوست دیگه ای با عقیده من موافق نباشه. خو طبیعتا هرکس عقاید خاص خودشو داره. مشکلی یوخده که! :)

shaylin

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
khorasan

این
بدیهیاتو نباید توضیح داد پلیز :) :)

Ali Kh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید بهشتی
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه گرگان
رشته دانشگاه
زیست شناسی جانوری
  • لایک
امتیازات: N@R

shaylin

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
khorasan

به نقل از ali kh :
لینک کار نمیکنه.لطفا درستش کنید.
نشد؟؟
درسته ها
برا خودم ک میاد

علیمپو

بچّه سنّی
نام مرکز سمپاد
حلی۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396

به نقل از Bahar_R :
خب بقیه‌ی ضرر هاش رو بگید. بحث در مورد همینه.
بی‌بند و باری رو که توضیح دادم، بی بند و باری به خود خانواده مربوطه تعیینش، کسی حق نداره استاندارد خودش رو در مورد مسائل فکری و زندگی شخصی تو حلق همه فرو کنه.

اینکه یه بچه‌ی زیر 15 سال پای ماهواره(هر چیزی) و باقی قضایا میشینه و فکر و ذهنش خراب(که قبول دارید این مورد رو حداقل!) میشه، به همه جامعه ربط داره! چون این بچه قراره سرمایه و ارزش کشورش باشه به هر طریق، و الان بدون درک درست خودش و صرفا به خاطر تصمیم پدر و مادرش داره دچار آسیب میشه و این ظلمه در حق اون بچه!

-arash-

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
Shahid Beheshti
شهر
Neishenburg City
رشته دانشگاه
Civil_Eng

خب من جند مورد رو لازمه که بگم! (;;
اول اینکه بحث جوریه که موافق و مخالف داره، خاهشا بهم توهین نکنین قرار نیس همه مثه شما فک کنن! پس تعصب زیاد به خرج ندین!
دوم اینکه از الفاظی که شاید برای شما عادی باشه اما توی این سایت جایی نداره حدالمقدور استفاده نکنین!
و آخر اینکه بحث رو علمی کنیم، ینی اگه خوبه چرا اگه بدی چرا، چرا هاتون هم منطقی و علمی باشه!

مرسی (:

Ali Kh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید بهشتی
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه گرگان
رشته دانشگاه
زیست شناسی جانوری

به نقل از shaylin :
این
این که فقط یک خبر در یک سایت خبرگزاری عمومی بود.اگه پژوهشی رو که در همین خبر گفته شده رو بیارید، میشه روش بحث کرد.

shaylin

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
khorasan

به نقل از Arash3076 :
خب من جند مورد رو لازمه که بگم! (;;
اول اینکه بحث جوریه که موافق و مخالف داره، خاهشا بهم توهین نکنین قرار نیس همه مثه شما فک کنن! پس تعصب زیاد به خرج ندین!
دوم اینکه از الفاظی که شاید برای شما عادی باشه اما توی این سایت جایی نداره حدالمقدور استفاده نکنین!
و آخر اینکه بحث رو علمی کنیم، ینی اگه خوبه چرا اگه بدی چرا، چرا هاتون هم منطقی و علمی باشه!

مرسی (:
من ک معذرت خواستمو گفتم برا جاافتادن ی چیزی بعضی اوقات مجبوری :D

shaylin

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
khorasan

به نقل از ali kh :
این که فقط یک خبر در یک سایت خبرگزاری عمومی بود.اگه پژوهشی رو که در همین خبر گفته شده رو بیارید، میشه روش بحث کرد.
من مرکز امار نیستم
بدیهیاتم نمیتونم بگم

Ali Kh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید بهشتی
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه گرگان
رشته دانشگاه
زیست شناسی جانوری

به نقل از shaylin :
من مرکز امار نیستم
بدیهیاتم نمیتونم بگم
منظور شما از بدیهیات چیه؟

A.R.P

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
98
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

پس این خودباختگی از کجا اومده . ما فرهنگ عظیمی داریم اما ببینید چقدر عاشق فرهنگ غربی داریم . اجنبی پرستی از کجا میاد . چرا وقتی یک توریست امریکایی میاد ایران رو سرمون میذاریم ولی افغانی که میاد بهش توهین میکنیم . این مشکلات اخلاقی که جوونا دارن از کجا اومده . بچه کوچیک همش عکس های بد ببینه چشمش چی میشه . چه قدر ادم داریم ارزو داره امریکایی باشه اینا از کجا اومده این ذلت و خود باختگی؟؟؟

Lorca

کاربر فوق‌حرفه‌ای
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی سلولی و مولکولی

به نقل از am.ma :
اینکه یه بچه‌ی زیر 15 سال پای ماهواره(هر چیزی) و باقی قضایا میشینه و فکر و ذهنش خراب(که قبول دارید این مورد رو حداقل!) میشه، به همه جامعه ربط داره! چون این بچه قراره سرمایه و ارزش کشورش باشه به هر طریق، و الان بدون درک درست خودش و صرفا به خاطر تصمیم پدر و مادرش داره دچار آسیب میشه و این ظلمه در حق اون بچه!

ببینید، دو راه بیشتر وجود نداره؛ یا آزادی و احترام به حقوق [و در این مورد، شعور] افراد رو نقض کنید تا مواجه نشن با وجوه افراطی و بعضاً نازیبا که در جهان هست و پورنوگرافی فقط یکی‌شه، یا اینکه بپذیرید که امکان نداره بتونید چنین کاری کنید و جلوی جریان اطّلاعات رو بگیرید، و سعی کنید به لحاظ علمی و فرهنگی، تعادل رو توی ذهن مردم ایجاد کنید. همین وحشت شما از این که حتّی اسم پورنوگرافی به کار برده بشه [که به نظر من خیلی افراطیه، چرا که برای صحبت کردن راجع به یک کانسپت، اون کانسپت باید اسم داشته باشه و بشه ازش اسم برد؛ وُلده‌مورت که نیست!] به موازات ترس و اجتنابیه که از هر گونه دیالوگ و صحبت سازنده و جدّی راجع به مسائل جنسی توی تمام سطوح تربیتی و فرهنگی و قانونی در ایران هست، و نتیجه‌ش هم تا به حالا فقط فاجعه بوده؛ منظورم از فاجعه چیه؟ این که به هر حال توی قرن بیست و یکم، محاله بتونید یک بچّه رو کنترل کنید که تا قبل از رسیدن به سنّ بلوغ راجع به مسائل جنسی کنجکاو نشه؛ صحبت نکردن راجع به مسائل جنسی به طریق درست و صحیح و با دیدگاه علمی توی خانواده و مدارس، باعث می‌شه بچّه بره به سمت کشف این مسائل توی مدیای آزاد و درندشتی مثل اینترنت، یا در حالت بدوی [و همچنین بعیدش] ماهواره، و با فرم نازیبا و افراطی و غیراخلاقی‌ اون که همون پورنوگرافیه مواجه بشه. شما نمی‌تونید جلوی همچین چیزی رو بگیرید، مگر اینکه تمام آزادی و حقوق افراد رو نقض کنید. راه مبارزه با چنین اتّفاقی چیه؟ این که راجع به این مسائل، درست صحبت بشه. آموزش صحیح راجع بهشون به دانش‌آموزان مدارس داده بشه، و بفهمن که رابطه‌ی جنسی یکی از جنبه‌های انسان بودنه، که عادّیه و تابو نیست و فرم اخلاقی و درستش هم اونی نیست که توی پورنوگرافی دیده می‌شه.

Shery

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجـنورد
سال فارغ التحصیلی
95

خب ، بنظر من ماهواره اون قدری که بزرگش میکنن یه عده ، چیزخاصی نیست...
هر فردی میتونه صلاح خودشو تشخیص بده ، اگه احساس کرد برنامه ای روش تاثیر بدی میذاره میتونه نگاه نکنه.
الزاما از هر چیزی که ممکنه جنبه ی مخرب هم داشته باشه نباید فرار کرد و دور شد.
میتونه فرد باهاش در عوض روبه رو شه و فرهنگ استفاده رو یاد بگیره نقد و بررسی یاد بگیره
اما متاسفانه همیشه به جای حل مسئله این صورت مسئله س که پاک میشه.
در نتیجه باکوچکترین پیش آمدی فرد دچار تزلزل میشه.
اگه کانون خانواده ای انقدر سست باشه که با چهارتا سریال بپاشه ؛ خب اون از بنیان مشکل داره و چه بهتر که همین الان بپاشه ازهم اصلا :|
نباید سعی کنیم همیشه بصورت بسته بندی بمونیم ، و بعد افتخار کنیم که من اشتباه نمیرم هروقت از حالت بسته دراومدیم و اشتباه نرفتیم اون موقع قابل قبوله.
البته این چیزایی که گفتم مختص بزرگسال ها بود نه کودکان و طبعا هیچکدوم از موارد بالا برای یه بچه باسن کم صدق نمیکنه.
درضمن اگه بخوایم اون طوری حساب کنیم که خب اینترنت فضای گسترده تری نسبت به ماهواره داره و فرد ماهواره ندیده اینترنت رو هم میتونه منحرف شه :D

-arash-

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
Shahid Beheshti
شهر
Neishenburg City
رشته دانشگاه
Civil_Eng

من فکر میکنم که رسانه ی هر کشور، فرهنگ اون کشور رو به نمایش میزاره!
به چن دلیل فکر میکنم که ماهواره خوب نیس،
فرهنگ غرب با شرق تفاوت های زیادی داره، ما نمیتونم دو فرهنگ رو باهم میکس کنیم، و فرهنگی خودساخته به وجود بیاریم حتی برای خودمون، چون با جامعه در تعارضه و یه جایی به مشکل میخوریم، برای مثال بحث افزایش آمار طلاق.
موضوع بعدی اینه که ما خیلی خیلی تقلید های کورکورانه ای از ماهواره میکنیم، همه جاهم میتونین این تقلیدهارو ببینین! که خیلی مشکل برامون ایجاد کرده!
چیزه بعدی که خیلی بده متاسفانه و توی ماهواره خیلی روش فوکوس شده، شیرین و لذت بخش نشون دادنه یک گناهه از نظر دینی و یک اشتباه از نظر اخلاقی! مثلا مرده ازدواج کرده بعد با دوست خانومش روهم ریختن و خیلی عاشقانه داستان ادامه پیدا میکنه! اینا خیلی بده و آثار بدی تو جامعه داره!

بیشتر حرفم روی این سریال هاست!
در عوض مستد های علمی خوبی هم داره که مفیده و بنده منکرش نمیشم!
اما اعتقاد دارم ضرر ماهواره بسیار بیشتر از سودیه که داره!

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

به نقل از shaylin :
این

خوب اول اینکه پستتون و وبسایتی که ازش به عنوان منبع استفاده کردید وبسایت اماری نیست.

خودش خبری رو در مشرق نیوز نقل کرده.

در حالی که مشرق نیوز هم خبر رو از "رئيس هيئت مديره بنياد صيانت از نهاد خانواده قوه قضاييه و مدير گروه پژوهش بنياد علوم رفتاري" نقل کرده!

حالا بماند که ایران به دلیل نداشتن شبکه های لازم اصلاً قدرت انجام همچین تحقیقاتی رو نداره، چون قدرت شمارش افراد گیرنده رو نداره.

و در ضمن اثبات اینکه یک موضوع از چه چیزی برگرفته شده نیاز به جامعه ی خیلی بزرگی داره و بعد بررسی درستیش مساله هست.

فرض کنیم اصلاً درست هم باشه و همچین تحقیقی صورت گرفته باشه، در اون صورت باید پذیرفت که فردی که مورد مطالعه و بررسی بوده اعتراف کرده که از ماهواره استفاده میکنه یعنی اون فرد شلاق خورده و جریمه داده و ادعا کرده که سریال های ماهواره ای رو دنبال میکرده در کشوری که این مورد خلاف قانون هست و فرد هیچ لزومی به بیانش نداره!‌

و خوب فرض کنیم همه ی این ها درست باشه، باز هم سریال های ماهواره ای بخشی از زندگی فرد رو تشکیل نمیدن که بشه در موردش تحقیق کرد.

ببینید جداً پیشنهاد میکنم الان که ۱۶ ساله اید و درس امار دارید، حداقل چند تحقیق اماری رو دنبال کنید بخونید.

خیلی ساده میتونید بفهمید که همچین تحقیقی توسط ایران غیر ممکنه.

به نقل از shaylin :
من مرکز امار نیستم
بدیهیاتم نمیتونم بگم

بدیهیات ؟ چی دقیقاً در این بحث شامل بدیهیات میشه ؟

و خوب مرکز امار قرار نیست باشید، ولی وقتی حرف از منبع زده میشه باید منبع دست اول بدید یا اگر منبع دست اول نمیدید باید منبعی باشه که به اون تحقیق اماری لینک داده باشه!

به نقل از alireza.p :
پس این خودباختگی از کجا اومده . ما فرهنگ عظیمی داریم اما ببینید چقدر عاشق فرهنگ غربی داریم . اجنبی پرستی از کجا میاد . چرا وقتی یک توریست امریکایی میاد ایران رو سرمون میذاریم ولی افغانی که میاد بهش توهین میکنیم . این مشکلات اخلاقی که جوونا دارن از کجا اومده . بچه کوچیک همش عکس های بد ببینه چشمش چی میشه . چه قدر ادم داریم ارزو داره امریکایی باشه اینا از کجا اومده این ذلت و خود باختگی؟؟؟

سوال خیلی خوبیه!

بحث این نیست که کسی بخواد صرف ملیتش عوض بشه.

بحث اینه که فرد دنبال ازادی بیشتر میگرده. دوست داره مسافرت کنه.

و مثلاً من دوست داشتم تو یک کشور اروپایی به دنیا بیام، به خاطر اب و هواش نه بیشتر. ولی بدیهتا در مقایسه با ایران با فرانسه یا دانمارک ترجیح میدم از حقوق یک شهروند دانمارکی بهره مند باشم.

حقوق شهروندی موضوع جدایی از ملیت هست. ما در ایران از پایه ای ترین حقوق فردی بی بهره ایم.

قبلاً‌در این مورد کتاب ها و مجلات تاثیر داشتن و حکومت ۲۰۰۰ ساله ی شاهنشاهی رو به حکومت مشروطه تبدیل کرد.
و جهان همیشه در حال تغییره.

+ در مورد نحوه ی امار گیری میتونید حتا به مرکز امار ایران برید :

مثلاً‌این رو بخونید در مورد پیشنهاد ها برای امار گیری : http://www.amar.org.ir/Portals/0/keshavarzi93/%D9%83%D9%84%D9%8A%D8%A7%D8%AA%D9%8A%20%D8%AF%D8%B1%20%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF%20%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%AF%D9%87%20%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D9%8A%20%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%20%D8%B3%D8%B1%D8%B4%D9%85%D8%A7%D8%B1%D9%8A.pdf

shaylin

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
khorasan

به نقل از ali kh :
منظور شما از بدیهیات چیه؟
چبزی ک واضح و معلومه
اینم ی چیز بدیهیه
چیز بدیهیم دگ نیازب مدرک نداره
مازیمون:خب ازدادگاه خانواده و نظرسنجیای مختلفو مرکزایمشاوره (;
مرسی از توصیتون :)
نتونستم پیدا کنم وحوصلشوندارم اما چیزیه ک خودم ب عینه دیدم
توزندگی خودمونو چن تا از اقواممون
این برام ثابت شده و مستدله
چیزی ک برا خودم پیش اومده #S-: :|

A.R.P

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
98
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

پس شما از گزينه حمله نظامي به ايران خوشحال هستيد؟

رعب و وحشت گاهي بد نيست. براي تسري اين رعب و وحشت، سريال خودمان را به‎صورت رايگان در اختيار شبکه فارسي‎وان قرار داديم تا با دوبله فارسي بيشتر ديده شود. اين حرف‎‎هاي من مي‎دانم باعث وحشت مي‎شود اما وحشت براي ملت شما بد نيست!
گفت و گو با کارگردان هوملند
امریکایی ها ترس خود باختگی مارا می خوان از طریق ماهواره

Ali Kh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید بهشتی
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه گرگان
رشته دانشگاه
زیست شناسی جانوری

به نقل از shaylin :
چبزی ک واضح و معلومه
اینم ی چیز بدیهیه
خب شما یک ادعایی کردید و برای اون منبع معتبری نیاوردید.پس این مسئله بدیهی نیست.
اگر میخواید که ادعاتون مورد قبول واقع بشه، باید مدارک محکمی همراه اون ارائه بدید.

-arash-

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
Shahid Beheshti
شهر
Neishenburg City
رشته دانشگاه
Civil_Eng

به نقل از ali kh :
خب شما یک ادعایی کردید و برای اون منبع معتبری نیاوردید.پس این مسئله بدیهی نیست.
اگر میخواید که ادعاتون مورد قبول واقع بشه، باید مدارک محکمی همراه اون ارائه بدید.
شما که با ماهواره موافقید، دلایلتون رو ارائه کنید، دوستان از جمله خودم استفاده کنیم!!

علیمپو

بچّه سنّی
نام مرکز سمپاد
حلی۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396

به نقل از نیلوفـر :
ببینید، دو راه بیشتر وجود نداره؛ یا آزادی و احترام به حقوق [و در این مورد، شعور] افراد رو نقض کنید تا مواجه نشن با وجوه افراطی و بعضاً نازیبا که در جهان هست و پورنوگرافی فقط یکی‌شه، یا اینکه بپذیرید که امکان نداره بتونید چنین کاری کنید و جلوی جریان اطّلاعات رو بگیرید، و سعی کنید به لحاظ علمی و فرهنگی، تعادل رو توی ذهن مردم ایجاد کنید. همین وحشت شما از این که حتّی اسم پورنوگرافی به کار برده بشه [که به نظر من خیلی افراطیه، چرا که برای صحبت کردن راجع به یک کانسپت، اون کانسپت باید اسم داشته باشه و بشه ازش اسم برد؛ وُلده‌مورت که نیست!] به موازات ترس و اجتنابیه که از هر گونه دیالوگ و صحبت سازنده و جدّی راجع به مسائل جنسی توی تمام سطوح تربیتی و فرهنگی و قانونی در ایران هست، و نتیجه‌ش هم تا به حالا فقط فاجعه بوده؛ منظورم از فاجعه چیه؟ این که به هر حال توی قرن بیست و یکم، محاله بتونید یک بچّه رو کنترل کنید که تا قبل از رسیدن به سنّ بلوغ راجع به مسائل جنسی کنجکاو نشه؛ صحبت نکردن راجع به مسائل جنسی به طریق درست و صحیح و با دیدگاه علمی توی خانواده و مدارس، باعث می‌شه بچّه بره به سمت کشف این مسائل توی مدیای آزاد و درندشتی مثل اینترنت، یا در حالت بدوی [و همچنین بعیدش] ماهواره، و با فرم نازیبا و افراطی و غیراخلاقی‌ اون که همون پورنوگرافیه مواجه بشه. شما نمی‌تونید جلوی همچین چیزی رو بگیرید، مگر اینکه تمام آزادی و حقوق افراد رو نقض کنید. راه مبارزه با چنین اتّفاقی چیه؟ این که راجع به این مسائل، درست صحبت بشه. آموزش صحیح راجع بهشون به دانش‌آموزان مدارس داده بشه، و بفهمن که رابطه‌ی جنسی یکی از جنبه‌های انسان بودنه، که عادّیه و تابو نیست و فرم اخلاقی و درستش هم اونی نیست که توی پورنوگرافی دیده می‌شه.

من روی صحبتم با بچه های زیر 15 سال بود. تو اینکه واسشون مخربه این مسائل که شکی نیست و اینکه نذاریم این بچه سمت این مسائل بره دقیقا مثل این می‌مونه یه بچه رو محبور به آمپول زدن بکنیم! حرف شما اینه نه به حقوق بچه احترام بذارین، خودش باید به نتیجه برسه بره آمپول بزنه.
اینکه نمیتونیم بطور کامل یه چیزی رو کنترل کنیم دلیل نمیشه ولش کنیم و کلا کاریش نداشته باشیم. بله فرهنگ سازی باید بشه تو مدارس راجب این قضایا و تا جایی که میشه هم باید کنترلش کرد.(به این معنی نیست با روش کنترل کردن فعلی موافقم)

×دقت کردین جریان با نقطه گذاری من شروع شد؟ :)) یه 200 روزی بود که کسی چیزی نگفته بود :-"

بالا