• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بیشتر بودن سن مرد در ازدواج

BlackTG

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر نیمچه مدال
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
صنایع
پاسخ : بیشتر بودن سن مرد در ازدواج

به نقل از sadlove :
عاقا اینا که میگن از نظر علمی ثابت شده که دخترا زود تر از پسرا به سن بلوغ میرسن میشه یه منبعی چیزی بیارن ؟؟ :-s

یه چیز دیگه :
تو اسلام سنشو واسه دخترها 9 سالگی و پسرها 15 سالگی اعلام کرده در صورتی که یه دختر 9 ساله هیچی نمیفهمه تو این دوره ما !!
میشه یکی این مشکلو واسم حل کنه ؟؟ :-s
ببخشید تمام منابع فیلتر شدن ولی از جهش و رشد سریع قد شما در نظر بگیر
دخترا تو راهنمایی رشد سریع قد دارن پسرا تو دبیرستان

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از sadlove :
عاقا اینا که میگن از نظر علمی ثابت شده که دخترا زود تر از پسرا به سن بلوغ میرسن میشه یه منبعی چیزی بیارن ؟؟ :-s

یه چیز دیگه :
تو اسلام سنشو واسه دخترها 9 سالگی و پسرها 15 سالگی اعلام کرده در صورتی که یه دختر 9 ساله هیچی نمیفهمه تو این دوره ما !!
میشه یکی این مشکلو واسم حل کنه ؟؟ :-s
والا دختر 9 ساله این دوره زمونه که انداره پیرمرد 70 ساله 40 سال پیش چیز میفهمه :-"

بعد حالا yahoo! answers منبع محسوب نمیشه، ولی خب زیاد بودنش نشون میده همچین چیزی هست
اما مثل این که به تازگی تحقیقاتی انجام دادن که نشون میده پسرا زودتر بالغ میشن و لینک معتبره (که خب اینم باز تاییدیه که همچین چیزی هست که راجع بهش تحقیق کردن)

اما خب، بازم این بلوغ لزوما خود سن 9 سالگی نیست! مهمترین معیار بلوغ، پریوده که خب توی بازه زمانی 8 سالگی (در بعضی موارد) 9 تا 13 سالگی (اکثر موارد) و 14 به بعد (بعضی موارد) ممکنه شروع بشه

ولی خب به هر حال این 9 وجود داره[nb] الان لابد 4 نفر میان میگن 9 نماد فریمیسونریه و این که گفتن 9 سالگی برای این بوده که ما شیطون پرست شیم، منبع: رائفی پور :))[/nb]

nasrin.z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قوچان
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی( گرایش جداسازی)

به نقل از GCD :
والا دختر 9 ساله این دوره زمونه که انداره پیرمرد 70 ساله 40 سال پیش چیز میفهمه :-"

بعد حالا yahoo! answers منبع محسوب نمیشه، ولی خب زیاد بودنش نشون میده همچین چیزی هست
اما مثل این که به تازگی تحقیقاتی انجام دادن که نشون میده پسرا زودتر بالغ میشن و لینک معتبره (که خب اینم باز تاییدیه که همچین چیزی هست که راجع بهش تحقیق کردن)

اما خب، بازم این بلوغ لزوما خود سن 9 سالگی نیست! مهمترین معیار بلوغ، پریوده که خب توی بازه زمانی 8 سالگی (در بعضی موارد) 9 تا 13 سالگی (اکثر موارد) و 14 به بعد (بعضی موارد) ممکنه شروع بشه

ولی خب به هر حال این 9 وجود داره[nb] الان لابد 4 نفر میان میگن 9 نماد فریمیسونریه و این که گفتن 9 سالگی برای این بوده که ما شیطون پرست شیم، منبع: رائفی پور :))[/nb]
ای بابا به چه چیزایی فک می کنی چینیا میگن 9 نماد قدرته حالا اصن این چیزیه که تو احکام هس هصن چه ربطی به بقیه دداره اینا رو بهم مربوط می کنن؟؟

× GCD: نه حالا اونو که من باب مزاح عرضیدم :))

BlackTG

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
مدال المپیاد
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
صنایع

شما این قضیه بلوغ خیلی بزرگ کردین پسرا دنباله دختر کم سن و سالن و چون تو این پسرا قدم اولو برمیدارن ...
البته دخترا هم بر عکس از پسرای جا افتاده خوش هیکل و ... خوششون میاد که اکثراً سنش بیشتره

nasrin.z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قوچان
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی( گرایش جداسازی)

به نقل از BlackTG :
شما این قضیه بلوغ خیلی بزرگ کردین پسرا دنباله دختر کم سن و سالن و چون تو این پسرا قدم اولو برمیدارن ...
البته دخترا هم بر عکس از پسرای جا افتاده خوش هیکل و ... خوششون میاد که اکثراً سنش بیشتره
که اکثرنم موردا پریدن :D

BlackTG

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
مدال المپیاد
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
صنایع

به نقل از نسریــــن :
که اکثرنم موردا پریدن :D
خب کبوتر با کبوتر پسر رویایی با دختر رویایی

maria16

Unknown
نام مرکز سمپاد
1
شهر
طهران
سال فارغ التحصیلی
1398

معلومه که سن مرد باید تو ازدواج بیشتر باشه...

اولا زنا از لحاظ عقلی بزرگترن....

2. زنا زودتر پیر میشن.... پس باید مرد بزرگتر باشه تا تابلو نشه که زنه از مرده بزرگتره...

3. بعدشم الان زنا به شوهرشون زور میگن چه برسه به اینکه بزرگتر باشه...

4. و بنظر من زن اگه بزرگتر باشه برقراریه ارتباط با شوهر با زن یه جورایی سخت تر میشه

5. و در آخر خیلی ضایس که وقتی از بچشون سن پدر مادرشو میپرسن بچهه با خجالت سن مادرشو بگه و این واقن بده!!!!!!!!!!!!!! :D

william levy

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
مشهد

دخترا معمولاً بيشتر از سنشون مي فهمن و وقتى از مرد بزرگ تر باشن نمى تونن بهشون تكيه كرد
و اگ زنا بزرگ تر باشن بد از يك مدت كه پا به سن مى گذارن معلوم ميشه كه بزرگ ترن و اين طورى مرد دل سرد ميشه و خيانتو اينا زياد تر ميشه :(

BlackTG

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
مدال المپیاد
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
صنایع

چه جهالت عظیمی چه غرور و تکبر سرکشی :O
حالا خوبه تو هیچ عرصه ی فکری ای از پسرا برتر نبودین :O
دخترا تو چه جهالتی به سر می برن فکر میکنن خیلی میفهمن :O

cannibal

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
دانشگاه
UT

کی گفته ؟
فقط کیفش به اینه که همسن باشن شب و روز با هم دعوا کنن...
ظرفا رو بشکنن
لج همو در بیارن
کلن هیجان انگیز باشه :D

شبا هم که اشتی :D

_ همیشه یه مرد بهتر از یه زن نیست ، یادتون باشه

مقیسه

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
Allame helli 2
شهر
تهران

من یه نتیجه گیری کردم که شاید با بدیهیات مذهبی که تو ذهنمون وجود داره مغایرت داشته باشه ولی خوب .. نظره دیگه ::

به نظر من پیامبر سن بلوغ دختر ها رو 9 قرار داد چون تو اون زمان عربا دختر های کم سن و سال می گرفتن و پسرا هم زود تر ازدواج میکردن . چون چرخوندن زندگی تو اون زمان به مراتب راحت تر از الان بود . هممون میدونیم که الان یه پسر 15 ساله توانایی چرخوندن یه زندگی رو نداره . و دختر 9 ساله هم که باید عروسک بدی دستش ... تازه اگه این جور که میگین باشه . یعنی پیامبر گفته که دختر ها زود تر به بلوغ می رسن . پس چرا دختر نمیتونه قاضی باشه با پیامبر باشه یا امام؟؟؟؟؟ الان ثابت شده که دخترا تا نوک دماغشون رو بیشتر نمیبینن .( ناراحت نشین . ) ولی مردها خیلی زود تر به بلوغ فکری میرسن و در بعضی موارد دختر ها اصلا به بلوغ فکری نمیرسن مگر در سنین میانسالی . اگه همین الان برین تویه بازار . می بینید که پسر های 15-25 چه جوری یه مغازه رو می گردونن ولی دختر ها بخاطر حالت هایی که دارن همیشه احساسشون به عقلشون غلبه می کنه

مهسا.ق

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کامپیوتر ۱۳۹۳
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از mhl-hacker :
من یه نتیجه گیری کردم که شاید با بدیهیات مذهبی که تو ذهنمون وجود داره مغایرت داشته باشه ولی خوب .. نظره دیگه ::

به نظر من پیامبر سن بلوغ دختر ها رو 9 قرار داد چون تو اون زمان عربا دختر های کم سن و سال می گرفتن و پسرا هم زود تر ازدواج میکردن . چون چرخوندن زندگی تو اون زمان به مراتب راحت تر از الان بود . هممون میدونیم که الان یه پسر 15 ساله توانایی چرخوندن یه زندگی رو نداره . و دختر 9 ساله هم که باید عروسک بدی دستش ... تازه اگه این جور که میگین باشه . یعنی پیامبر گفته که دختر ها زود تر به بلوغ می رسن . پس چرا دختر نمیتونه قاضی باشه با پیامبر باشه یا امام؟؟؟؟؟ الان ثابت شده که دخترا تا نوک دماغشون رو بیشتر نمیبینن .( ناراحت نشین . ) ولی مردها خیلی زود تر به بلوغ فکری میرسن و در بعضی موارد دختر ها اصلا به بلوغ فکری نمیرسن مگر در سنین میانسالی . اگه همین الان برین تویه بازار . می بینید که پسر های 15-25 چه جوری یه مغازه رو می گردونن ولی دختر ها بخاطر حالت هایی که دارن همیشه احساسشون به عقلشون غلبه می کنه
هی بابا! ببین فرزندم اگه کلا می خواستی اینا رو بگی که اینجا جاش نبود! این که یه زن نمی تونه قاضی بشه نه به این دلیل نیس که احساسات یه زن برتری داره! و قضیه ی امام شدن هم یه چیز دیگس که کلا نمی دونم چرا هی مطرح می شه!
این تفکر که زنا نمی تونن درست و حسابی کار کنن رو مردم هستن که اناختن تو جامعه! دقت کنید که هنوز خیلی نمی گذره که راه کار کردن زن توی جامعه واسه این تفکرای غلط مردم بسته شده بود داره باز می شه! مسلمه که زن داره کمکم به عنوان یه نیروی کاری تو جامعه ظاهر می شه. پس انتظار بی جاییه اگه بخوایم به جز کسایی که نیاز مالی شدید دارن یا خانوادشون اون جا کار می کنن کسی تو این سن این جور جاها کار کنه! ثابت شده؟! بیار خو... :D
-----
کلا حالا در مورد موضوع تاپیک:
خوب به نظر من ازدواج چیزی نیس که بخوای بگی باید مرد نهایتا همسن باشه یا بزرگ تر!
نمی تونی بگی اگه کوچیک تر بود ازدواجتون به درد نمی خوره! بچه تره! زود پیر می شه! اینا همش یه تحقیق علمیه ولی تو دنیای واقعی فقط واسه همین بحثا به درد می خوره! :-"
بیاین یه کم واقع بین باشید! اساس ازدواج به دوست داشتنه! حالا اگه کسی رو این قدر دوست داشتی! و اگه این 2 طرفه بود سن مسخره ترین چیزیه که می تونید بش فکر کنیید اون موقع! :D
و این تفکر که مرد با زن بزرگ تر از خودش هم بده اگه ازدواج کنه چرندی بیش نیست! و یه چیزه مضحکه که تو جامعه جا افتاده اگ کسایی رو دیدی که واقعا بش اطمینان داشتن و سعی داشتن به شما هم این باور رو بدن، می تونید بشینید کلی به اون آدما بخندید! :-"

Crixalis

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

منم اعتقاد به بیشتر بودن سن مرد ندارم
مرد اگه توانایی اداره خانواده رو داشته باشه دیگه سنش مهم نیس
البته اختلاف سنی زیاد هم دردسر های خودشو داره
.
:)

m-hadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
13
مدال المپیاد
نداریم کلن :دی
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق

دلیلی که به نظر من میاد اینه که باید هر کاری یک رهبر داشته باشه ، وقت سن زن از مرد بیشتر باشه طبعا در اوایل زندگی حس بزرگتر کوچکتری داره نسبت به مرد و در نتیجه حامکیت مرد رو نمیپذیره و در نتیجه ی اون یا به صورت سر خود عمل میکنه که باعث دعوا میشه و یا مرد مجبور به پذیرش حاکمیت زن میشه که اونم باعث مشکلاتی میشه ، چون به هر حال مرد ها هم شم مدیریتی بهتری دارن و هم در تصمیماتشون احساسات رو کمتر دخیل میکنن.

h_h1234

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ریاضی
دانشگاه
اگه خدا ب خواد تهران!!!!!!!!!!!!!!
رشته دانشگاه
بيوتكنولوژي/دندان پزشكي

چون ك اصلا مرد بايد بزرگتر باشه ديگه بهترين اختلاف سنيم4ساله اگر كمتر باشه از زنش تو سري ميخوره :))
باوركنيد دروغ نميگم خودم ديدم ك ميگم ديگه :-"حالا كي بوده بماند :D

speed

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
میاندوآب
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

مهمترین چیز توی ازدواج علاقه س بقیه چیزا از فرعیاته
آره باو :D

ftnt

کاربر حرفه‌ای
شهر
مشهد

خوب باید بگم کم پیش میاد که مردی سنش از همسرش کمتر باشه و بتونه زندگی رو خوب بچرخونه(این نظرِ منه!)...
دخترا و پسرا در رسیدن به سن تکلیف 6سال تفاوت دارن؛خوب این نشون دهنده ی اینه که یه دختر 9ساله و یه پسر 15 ساله از لحاظِ تکامل،حالا چه ذهنی،چه جسمی 6سال باهم فرق دارن...این یعنی این که فرضا یه مرد 30 ساله ذاتا هم سنِ یه زنِ 24 ساله است...پس به نظر من تفاوت سنی برای ازدواج 6سال هست...
یه نکته ی دیگه این که مرد در 40 سالگی به اوج زیبایی و جذابیت میرسه،و زن در 30 سالگی(اینو شنیدم)؛پس با این حساب فکر میکنم مناسب ترین سن برای ازدواج 10 سال تفاوتِ سنیه!
خلاصه این که با این تفاسیر به نظر من بالاتر بودن سنِ ازدواج واسه مرد واقعا لازمه...چون اون قرارِ یه زندگیو بچرخونه،وبه قولِ ایرونیا مردِ خونه باشه...
از خیلی لحاظای دیگه هم که به این مسئله نگاه بشه بهترِ سن مرد بیشتر باشه...مثِ اون لطافت و ظرافتی که در زن و دختر هست،و حسِ برتری که در مرد وجود داره.

BlackTG

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
مدال المپیاد
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
صنایع

بالاخره حرفای منطقی شنیدیم بعد از خیالبافی های دور و دراز

N!00sha

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
Bodapes
دانشگاه
Makdonald
رشته دانشگاه
پزشکی

از نظر من و مامانم و مامان بزرگم مرد بایدبالای 10پایین 12سن اختلاف داشته باشدچون با هر بار حامله شدن 5سال به عمر زن زیاد میشه و زن از ریخت میوفته سر پیری
مامانمو بابام 10 مامان بزرگم و بابا بزگم16سال اختلاف دارن هر دو نفرشونم می گن ببین ما چه قدر ترگل ورگلیم و اینا پیر پاتالن =))

novanda

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6 - فرزانگان امام رضا
شهر
تهران-لاهیجان

به نظر من مرد یا باید بزرگتر باشه یا نشد همسن
مردا تو یه سری مسائل دیر تر از زنا پخته میشن . و همین طور زنا از لحاظ برقراری ارتباط و شناخت طرف مقابلشون قوی تر از مردا هستن و مردا این توانایی ها رو اغلب از طریق تجربه کسب میکنن پس فک کنم برای تفاهم بیشتر بهتره مرده بزرگتر باشن
ولی فک کنم بیشتر از 5 سال تفاوت سنی مردو زن زیاد جالب نیست چون از لحاظ فکری خیلی از هم دور میشن

بالا