• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کنکور آزاد + سومی ها

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
پاسخ : کنکور آزاد + سومی ها

بعد الان من از بچگیم این سوالو داشتم که سیستم این دانشگاه چطوریه. این اولویت که می گن یعنی چی. اینا چطوریه. کلا آشنا نیستم. یکی اگه می شه اینا رو برا من تو یه پست قشنگ ببنده.
بعد الان فرض کنید این مفاهیم رو الان فهمیدم و الان می خوام برم ثبت نام کنم. چه مدرکی می خوام. باید چیکار کنم. ساده‌ترین راه برای ثبت نام چیه.

کلا الان فرض کن من هیچی نمی دونم صرفا می دونم قراره آزاد برگزار شه. مرسی (این مشکل همیشگیم بوده‌ها. کلا با سیستم دانشگاه اینا مشکل داشتم)

nahid

violet
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1388

من بالاخره ثبت نام کردم.
آآآآآه, انتخاب رشته اش چرا اینقدر مسخره است آخه ؟ :D رشته های خوب ستاره دارن و ستاره دار ها رو فقط و فقط میتونی توی انتخاب اولت بیاری ! :D یعنی توی اولویت هات فقط یه دونه رشته ی خوب میتونی داشته باشی !
بعدم؛ چه قدر رشته هاش محدودن :-?

• لایک
امتیازات: sk1v

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

به نقل از Nahid :
من بالاخره ثبت نام کردم.
آآآآآه, انتخاب رشته اش چرا اینقدر مسخره است آخه ؟ :D رشته های خوب ستاره دارن و ستاره دار ها رو فقط و فقط میتونی توی انتخاب اولت بیاری ! :D یعنی توی اولویت هات فقط یه دونه رشته ی خوب میتونی داشته باشی !
بعدم؛ چه قدر رشته هاش محدودن :-?
آقا شما که ثبت نام کردی. بیا به من یه راهنمایی‌ی بکن.
من می خوام کامپیوتر بخونم. ریاضی فیزیک هم هستم. الان باید چیکار کنم؟! از صفر صفر صفر بی زحمت راهنمایی کنید :D مرسی

nahid

violet
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1388

به نقل از پویا م :
آقا شما که ثبت نام کردی. بیا به من یه راهنمایی‌ی بکن.
من می خوام کامپیوتر بخونم. ریاضی فیزیک هم هستم. الان باید چیکار کنم؟! از صفر صفر صفر بی زحمت راهنمایی کنید :D مرسی
وای چه قدر سختش میکنید :D

الان یه عکس پرسنلی آماده کنید, سیاه سفید باید باشه, اندازه اش بین 200*300 تا 300*400 باشه, حجمش هم بین 1 تا 70 کیلوبایت :D
بعد کلاً آزمونش دو جوره: پزشکی و غیر پزشکی. شما مسلماً باید غیر پزشکی رو انتخاب کنید. برید توی صفحه ی اصلی سایت, اون پایین نوشته "خرید اینترنتی کارت اعتباری ثبت نام دانشگاه آزاد اسلامی" اونو بزنید, یه کارت 12 تومنی باید بگیرید, یه شماره شناسه و پسورد بهتون میده که اس ام اس هم میشه واست

بعد هیچی دیگه, ثبت نامِ آزمون غیر پزشکی رو بزنید, هی میرید جلو فیلد ها رو پر میکنید :D فقط الان شما چهارمید یا سوم ؟ :-? فکر کنم سوم بودین اگه اشتباه نکنم ؛ باید توی اپشن های اولین صفحه ی ثبت نام بزنید که میخواید آزمایشی شرکت کنید چون اگه اینو نزنید سوابق تحصیلی و دیپلم ازتون میخواد.
بقیه اش هم چیز خاصی نداره راهنمایی هم داره, فقط وقتی به صفحه ی انتخاب رشته رسیدین یه کم طول میکشه. کد رشته ها رو از جدولی که کنار اون فیلده لینک شده باید بردارید؛ اما یه سری رشته هستن که توی جدول کنارشون ستاره هست, اونا رو فقط توی اولویت اول میتونید بذارید :)) خیلی مسخره است اینش :D
ضمناً اولویت اول هم کلی ضریب مثبت داره.

همین دیگه :D

Ay naz

مهمان

منم ثبت نام کردم :D

ولی از انتخاب رشته اَم اصلا راضی نیستم :(

درسته آزمایشیه ، ولی من همش 1 دونه پزشکی تونستم انتخاب کنم ، اونم گفتن مجبوری باید اردبیل بزنی :(

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine

منم انتخاب رشته کردم
زدم اولی رو پزشکی تهران!! :-$
غیرپزشکی هم به زور حرف پشتیبانم ثبت نام کردم
اولی رو زدم ژنتیک تهران!!

• لایک
امتیازات: brano

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

به نقل از Nahid :
وای چه قدر سختش میکنید :D

الان یه عکس پرسنلی آماده کنید, سیاه سفید باید باشه, اندازه اش بین 200*300 تا 300*400 باشه, حجمش هم بین 1 تا 70 کیلوبایت :D
بعد کلاً آزمونش دو جوره: پزشکی و غیر پزشکی. شما مسلماً باید غیر پزشکی رو انتخاب کنید. برید توی صفحه ی اصلی سایت, اون پایین نوشته "خرید اینترنتی کارت اعتباری ثبت نام دانشگاه آزاد اسلامی" اونو بزنید, یه کارت 12 تومنی باید بگیرید, یه شماره شناسه و پسورد بهتون میده که اس ام اس هم میشه واست

بعد هیچی دیگه, ثبت نامِ آزمون غیر پزشکی رو بزنید, هی میرید جلو فیلد ها رو پر میکنید :D فقط الان شما چهارمید یا سوم ؟ :-? فکر کنم سوم بودین اگه اشتباه نکنم ؛ باید توی اپشن های اولین صفحه ی ثبت نام بزنید که میخواید آزمایشی شرکت کنید چون اگه اینو نزنید سوابق تحصیلی و دیپلم ازتون میخواد.
بقیه اش هم چیز خاصی نداره راهنمایی هم داره, فقط وقتی به صفحه ی انتخاب رشته رسیدین یه کم طول میکشه. کد رشته ها رو از جدولی که کنار اون فیلده لینک شده باید بردارید؛ اما یه سری رشته هستن که توی جدول کنارشون ستاره هست, اونا رو فقط توی اولویت اول میتونید بذارید :)) خیلی مسخره است اینش :D
ضمناً اولویت اول هم کلی ضریب مثبت داره.

همین دیگه :D
الان این اولویت می گن یعنی چی؟ مباحث این رشته‌ها با هم فرق داره؟

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine

به نقل از پویا م :
الان این اولویت می گن یعنی چی؟ مباحث این رشته‌ها با هم فرق داره؟
بعضی رشته ها هستن که ستاره دارن فقط می تونن انتخاب اولت باشن یا دیگه حق انتخابشون رو نداری تو تجربی مثل پزشکی وتو ریاضی هم بعضی مهندسیا اگه تو دفترچه رو نگاه کنی می بینی ستاره دارا کدومن
راستی اونایی هم که جلوش دایره داره فقط دانشجوی بومی می پذیره

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

به نقل از mahsaperspoli30 :
بعضی رشته ها هستن که ستاره دارن فقط می تونن انتخاب اولت باشن یا دیگه حق انتخابشون رو نداری تو تجربی مثل پزشکی وتو ریاضی هم بعضی مهندسیا اگه تو دفترچه رو نگاه کنی می بینی ستاره دارا کدومن
راستی اونایی هم که جلوش دایره داره فقط دانشجوی بومی می پذیره
بعد می گن فلان چیز انتخاب اوله فلان چیز انتخاب دومه یعنی چی؟

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine

به نقل از پویا م :
بعد می گن فلان چیز انتخاب اوله فلان چیز انتخاب دومه یعنی چی؟
دقیقا منظورت چیه؟ببخشید من متوجه نشدم
انتخاب اول سرنوشت سازه دانشگاه ازاد انتخاب اول همه رو نگاه می کنی(یعنی اگه مثلا پرستاری دوم بزنی فک کنی قبول می شی ممکنه خیلیا انتخاب اولشون باشه وظرفیت پرشه بهت نرسه) پس بهتره انتخاب اولت رو با توجه به توانت یه جایی رو انتخاب کنی که می دونی قبول میشی

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

دقیقا منظورت چیه؟ببخشید من متوجه نشدم
انتخاب اول سرنوشت سازه دانشگاه ازاد انتخاب اول همه رو نگاه می کنی(یعنی اگه مثلا پرستاری دوم بزنی فک کنی قبول می شی ممکنه خیلیا انتخاب اولشون باشه وظرفیت پرشه بهت نرسه) پس بهتره انتخاب اولت رو با توجه به توانت یه جایی رو انتخاب کنی که می دونی قبول میشی
این انتخاب یعنی چی؟ دقیقا چیو انتخاب باید بکنیم؟ بعد اون چیزی که انتخاب می کنیم یعنی چی که انتخاب اول باشه یا دوم. فرقشون چیه؟

F@hime

فهـــیمه
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی‌‌شیمی

منم ثبت نام کردم :>
میخاسم تهران بزنم ، بعد اینا هی شعبه ی پرند ُ پردیس ُ شمال ُ جنوب ُ اینا داشت
نمیدونسم چیکار کنم
صفحه ی کاشان را باز کردم
کد ها شو زدم ، بعدن فمیدم چی زدم!
اولیش مهندسی رباتیک ! :-"

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

میشه بگی رشتت چیه؟وبه چه چیزهایی علاقه داری
اینتوری بهتر می تونم بهت بگم
امروز واسه خودم یه پا مشاوره شدم واسه کلی از دوستام انتخاب کردم
ریاضی فیزیکم. سال سوم. به نرم افزار کامپیوتر علاقه دارم. اگه نشد اونوقت علوم کامپیوتر!

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine

به نقل از پویا م :
ریاضی فیزیکم. سال سوم. به نرم افزار کامپیوتر علاقه دارم. اگه نشد اونوقت علوم کامپیوتر!
خب خوبه مهندسی کامپیوتر ستاره نیستلی نرم افزار بعضی شهرها ستاره داره
بهتره موقع انتخاب همه رو یه شهر نزنی اگه داره(مثل تهران)چون شانس قبولیت پایین میاد
اگه سوال دیگه ای بود در خدمتم
اگه شهر های مورد علاقتم وترازت(اگه تو ازمونی شرکت می کنی)رومی گفتی بهت میگفتانتخابات رو چه جوری بزنی که تو انتخاب اولت قبول بشی

negginnium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بندرعباس
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
-
رشته دانشگاه
sth

این سیستم عمودی افقی رو میشه دوباره توضیح بدی .

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine

انتخاب رشته دانشگاه آزاد بسيار مهم است، نسبت به دانشگاه سراسري بله اين طور است الان ما زماني هستيم که هنوز آزمون نداده ايم 5-6 ماه مانده تا زمان آزمون اما الان مي خواهيم انتخاب رشته کنيم پس بياييد قائده و يک روش و تکنيکي را به کار ببريد ما نمي توانيم بگوييم چون من 6 ماه بعد در تيرماه سال آينده قرار است آزمون دهم اين رشته را انتخاب کنم نه، قلم چی با دفترچه اي که به دانش آموزان داده . يک کار دقيق مي توانند انجام دهند پس دانش آموزان دقت کنند که در مورد انتخاب رشته دانشگاه آزاد نمره ترازتان بسيار مهم است اگر اين نمره تراز را داريد يعني کانوني هستيد به راحتي مي توانيد از دفترچه استفاده کنيد اگر هم کانوني نيستيد مي توانيد وارد سايت کانون شويد و در آزمون شرکت کنيد و شبيه سازي کنيد و تراز خودتان را به دست بياوريد و بعد انتخاب رشته کنند در انتخاب رشته دانش آموزان دقت کنند.

اولين رشته و انتخاب اولشان بسيار مهم است. خيلي دقت کنيد انتخاب ها بايد از يک مجموعه باشد نه از يک زير مجموعه از يک مجموعه يعني کسي که دانش آموز رشته رياضي است و رشته هاي رياضي را مي خواهد انتخاب کند نمي تواند از يک مجموعه ديگر مثلاً تجربي رشته انتخاب کند.

دانش آموزان دقت کنند انتخاب تمام وقت، پاره وقت دارند دانش آموزان انتخاب تمام وقت، پاره وقت و پزشکي دارند دقت کنيد که در انتخاب تان حتماً به جنسيت توجه کنيد چون بعضي رشته ها ممکن است تفکيک جنسيتي داشته باشد توصيه ما اين است که در دانشگاه شهر خودتان تحصيل کنيد و اين توصيه جدي است و ديگر اينکه رشته اي را انتخاب کنيد که حتماً در آن پذيرفته شويد و بعد برويد به سمت اين که ترازتان را رشد دهيد.

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine

به نقل از مُحسن :
شما چرا عجیب غریب حرف میزنی؟!

شما اطلاع داری احیانا بدون مدرک پیش دانشگاهی اجازه ورود به دانشگاه رو نمیدن؟ و اصولا شما امسال هرچیزی قبول بشی به درد نمیخوره؟ و ما فقط جهت آشنایی با جو کنکور داریم ثبت نام میکنیم؟ و نهایتا اینکه مهم نیست برای کجا دانشگاه انتخاب میکنیم..
درسته امسال اگه قبول شی اجازه نمی دن بری ولی اگه یه رشته خوب قبول شی می تونی ذخیرش کنی بری

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

به نقل از مُحسن :
مهندسی نرم افزار ستاره داره، البته تو دانشگاه های تهران و اون هایی که میشه درست حسابی عنوانشون کرد. مهندسی سخت افزار ستاره نداره. بعد هم اگر هدف قبولی بود و این ها، خوب من میتونم فلان جا آباد رو انتخاب کنم و با درصد منفی هم قبول شم. اصل موضوع اینجاست که یه دانشگاه درست و حسابی رو آدم انتخاب رشته کنه ببین اهل قبول شدن هست یا نه، نه اینکه دلمون رو خوش کنیم هه دانشگاه آزادم قبول شدیم..! خوب معلومه شهرستانا کاری نداره.
بعد الان دقیقا چه دروسی هست کنکور آزاد برا من؟

Amir Hossein

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدهاشمی نژاد2
شهر
مشهد

آقااین پشتیبان ومدیرگروه ماگفتن تامیتونین*دارهارونزنین چون بالاخره هرچقدرم قوی باشید،60%کنکورروسال دیگه میخونیدوبه احتمال زیاد*دارهاروقبول نمیشید.گفت اونایی روبزنیدکه100%قبولید.
حالامن چیکارکنم؟*داربزنم؟نزنم؟

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

دوستان بدبخت شدم! کارت اعتباریشو نمی‌شه اینترنتی گرفت؟! من الان خودپرداز از کجا گیر بیارم؟!!!

بالا